Jump to content

mane laguna 2


Tanatos

Recommended Posts

Već sada je jeftinija od klase, a u odnosu na II je avion

Link to comment
Share on other sites

Uopće se nesekiram šta vozim "krš" od auta.

 

Meni je fino....za druge me nije brige...

Ne kupujem auto da bi razmišlja o kasnijoj prodaji. Održavam ga kako znam i umijem i bitno mi je da je uvijek spreman za put.

 

Imam prijatelje mehaničare kod kojih dosta vremena provedem u usputnom razgovoru i gledam koji sve auti dolaze na servis (šta redovan šta izvanredan)

Ima tu svega....od razvikanih marki do neuglednih. Svi se jednako kvare 

 

Dojam mi je da "kvaliteta" vozila najviše ovisi o brizi vlasnika.

 

P.S. Rasprava Vam je bezveze.....da li su bolje bijele ili crne čarape....ili možda šarene....

 

Svak se pokrije koliko mu je dug pokrivač

Link to comment
Share on other sites

 

P.S. Rasprava Vam je bezveze.....da li su bolje bijele ili crne čarape....ili možda šarene....

 

 

A kad lijepo piše "mane laguna 2" pa je bilo za pretpostaviti da će se javljati samo vlasnici LA2 ili oni koji su upućeni u stvari iz prve ruke (automehaničari, LA2 od frenda/rodbine, bivši vlasnici LA2). Naravno da je sve završilo sa: "a ja sam čuo da je..."

Sve sam si mislio napraviti neku mini anketu "koliko ste zadovoljni svojom LA2 od 1 do 10", ali se bojim tko bi se sve tu javio... :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Imam ford mondeo 2003. g. 2.0 tdci, 85 kw. Vlasnik od 95tkm, sada ima 190 000 km. Do onda nije bilo ništa mjenjano osim redovnih servisa, 1 akomulator,  a od kada ga ja imam, od tih 95tkm (3 godine) do danas promjenjena je jedna balinjera (400kn) i neka gumena cijev na konus od turbine, original (800kn).. ostalo samo redovni servisi, ulje i filteri. 

Da dalje uspoređujem sa lagunom koju isto vozim svaki dan? Nema apsolutno nikakvog smisla. Neću sada pričat o nikakvim klasama i neke usporedbe jer ni neznam previše ali to je ono što je činjenica. Da sutra mogu prodat lagunu, dodao bi još 1000 eura i kupio još jednog mondea

Link to comment
Share on other sites

Da dalje uspoređujem sa lagunom koju isto vozim svaki dan? Nema apsolutno nikakvog smisla. Neću sada pričat o nikakvim klasama i neke usporedbe jer ni neznam previše ali to je ono što je činjenica. Da sutra mogu prodat lagunu, dodao bi još 1000 eura i kupio još jednog mondea

 

U istoj klasi su mondeo i laguna, ali ti si kupio gotovo pa tehnički neispravnu lagunu. Tvoja davanja za nju su izvan svake statistike, ne znam što da ti kažem. LA2 jest poznata po kvarovima, to je vidljivo i po statiskikama TUV-a i DEKRE i svih živih. Ali nikako ne po ovakvim kvarovima i disfunkcionalnostima kakve si ti imao, nego onakvim kakvi se u našem podneblju riješevaju uz malo dobre volje ili za pivo kod kuma/šogora/drugara. Nemam pojma, bio je to žestok bočni udarac, čini mi se.

Teško mi je zamisliti i jedan auto koji zahtijeva tolika ulaganja nakon tolike kilometraže kakvu tvoja LA ima.

Link to comment
Share on other sites

Ma nije stvar udarca, nije to bilo toliko strašno. To što sam je nju preplatio razbijenu niti ne računam, ni karosera. To sam znao kako je i šta je. Govorim općenito za sve to drugo, airbegove, senzore, brave, selene, kugle, stabilizatore, letva volana, kvačilo i šta ja znam šta sve ne još... krckanje plastike koja me ubija po ružnijoj cesti.

Neznam, svaki auto ima svoje, svakog treba održavat i svaki će koštat, neki već neki manje. Znam samo to da neću više nikad kupit francuza. Eventualno citroen DS5 ili novu lagunu GT 3.0 dci v6 heheh ;)

Pomirio sam se s time i to je to. Dok za mondeo namam pojma ništa jer mi nikad ništa nije trebalo. Dok za imat renola moraš završit fakultet i bit aktivan na forumu svaki dan kako bi se znao čovjek sam snać da te nebi u servisima derali ko jarca :D

Edited by olympya
Link to comment
Share on other sites

Olympya nemoj tako brate... Renault se ne kvari, to su potrosni dijelovi... :D Zanimljivo je to kako na njuskalu npr.vlasnici renaulta i alfi navode spisak stvari koje su promjenili a vlasnici hondi i japanskih vozila, spisak aftermarket opreme.

Ovo za potrosne dijelove mi je presmijesno. Potrosni dio je disk, plocica, amortizer i remenja... A sve ostalo je losa kvaliteta izrade pa makar to bio i nosac motora...

Kad vam te vase lagune predu 300tkm bez kvara(ali bas bez ikakvog kvara) onda mozemo spominjati lagunu, renault i pouzdanost u istoj recenici, a dotada tjesite se da su vam moguci kvarovi sve od reda - potrosni dijelovi :)

Link to comment
Share on other sites

Olympya nemoj tako brate... Renault se ne kvari, to su potrosni dijelovi... :D Zanimljivo je to kako na njuskalu npr.vlasnici renaulta i alfi navode spisak stvari koje su promjenili a vlasnici hondi i japanskih vozila, spisak aftermarket opreme.

Ovo za potrosne dijelove mi je presmijesno. Potrosni dio je disk, plocica, amortizer i remenja... A sve ostalo je losa kvaliteta izrade pa makar to bio i nosac motora...

Kad vam te vase lagune predu 300tkm bez kvara(ali bas bez ikakvog kvara) onda mozemo spominjati lagunu, renault i pouzdanost u istoj recenici, a dotada tjesite se da su vam moguci kvarovi sve od reda - potrosni dijelovi :)

Nisam vidio u tvojim postovima, što ti voziš?

Link to comment
Share on other sites

I opet lagano odosmo u OT...

Ajmo, ljudi, skoncentrirajte se... ovaj je topic napravljen da si vozači LA2 budu na neki način od pomoći. Ako vam se to ne sviđa, pa ima i drugih foruma i topica, brate mili, koliko god hoćeš... bez uvrede

Link to comment
Share on other sites

hehe ma sve pet. Ja sam jako zahvalan svima na tom forumu koji su mi pomogli na bilo koji način, a bome jeste. Puno toga sam si napravio sam, dijelove si nabavio sam od lagerosa di su cijene duplo manje nego tu kod ovih lihvara u istri pa nosio frendu mehaničaru da promjeni/popravi.. i tako. Da nema tog foruma bio bi se zakopao. Koliko vidim kod svih nas je tu još sve to ok, kad čitam sprski forum ne mogu vjerovati koliko ozbiljnije probleme imaju ljudi s autima. Respect :)

 

Barem mi je svi hvale kako lijepo izgleda, bijela je, sa xenonom 8000k, crno-sreberne alu felge 17(ne ove na slici), još možda zatamnim sva stakla  :00009019:

Edited by olympya
Link to comment
Share on other sites

Olympya, ako ništa drugo barem je ljep što Ti za mondeo niko nikad neče reči.

Ljudi ne postoji dobar,kvalitetan pouzdan i ljep auto za 5kila e.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi ne postoji dobar,kvalitetan pouzdan i ljep auto za 5kila e.

 

Jesi siguran? A golf trojka???

Buahahahahahaha, morao sam! :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Ne bi se složio filipe, dvojka je bolja :D .

Al sam se nasmijao kroz ove zadnje dvije stranice, dajte ljudi držite se teme, ne bulaznite i ne lupajte na pamet. Ovo je na prvom mjestu fodforum o održavanju, problemima i dijelovima za Renault vozila, u konkretnoj temi o L2. Ako nemate šta pametno za reći preskočite, filozofiranje nema smisla i nikome ne pomažete. Za to imate razne portale ili npr forum hr, registrirajte se tamo i udrite po zenu i budizmu.

Link to comment
Share on other sites

Nisam vidio u tvojim postovima, što ti voziš?

f7p lukava lisica, pa mislis me sa tim starim trikovima dotuc? Pa nisam ti ja od jucer! :D Voziiim... Toyotu cisto da ti mast vadim sa pouzdanoscu. Hhhhhh

Btw.on topic ko je najvise prisa na forumu sa 2.2 motorom bez generalke? Mate se sa njegovih 200 tisuca ne racuna, jer je kupija sa 100, a sigurno je onaj prije njega minja letece! Hahah

Link to comment
Share on other sites

Kad bi bar imao probleme kao u ovih 265 tkm, odmah bi potpisao. Čak i vama sa pouzdanim Toyotama :D

Link to comment
Share on other sites

f7p lukava lisica, pa mislis me sa tim starim trikovima dotuc? Pa nisam ti ja od jucer! :D Voziiim... Toyotu cisto da ti mast vadim sa pouzdanoscu. Hhhhhh

Btw.on topic ko je najvise prisa na forumu sa 2.2 motorom bez generalke? Mate se sa njegovih 200 tisuca ne racuna, jer je kupija sa 100, a sigurno je onaj prije njega minja letece! Hahah

A zar ne bi u ovih mojih 50kkm otišli još jednom? Ili barem turbina? Koji injektor? PK6 mjenjač? E Megane, Megane...
Link to comment
Share on other sites

Olympya, ako ništa drugo barem je ljep što Ti za mondeo niko nikad neče reči.

 

U potpunosti se slažem, nikad ga nitko nije pohvalio, a i curama se više sviđa laguna.. još kad mi nogama mlate po armaturi onda im zapritim da ću ih izbacit van  :D

Link to comment
Share on other sites

f7p lukava lisica, pa mislis me sa tim starim trikovima dotuc? Pa nisam ti ja od jucer! :D Voziiim... Toyotu cisto da ti mast vadim sa pouzdanoscu. Hhhhhh

Btw.on topic ko je najvise prisa na forumu sa 2.2 motorom bez generalke? Mate se sa njegovih 200 tisuca ne racuna, jer je kupija sa 100, a sigurno je onaj prije njega minja letece! Hahah

 

 

Čuj, Toyota, konkretno Avensis jest statistički daleko najpouzdaniji auto u tom D-segmentu, samo... znaš što kažu za statistiku. Evo domaći primjer:

http://auto-svijet.com/testovi-automobila/auti/hard_test_toyota_avensis_20_d4d_2003g/

Ne bih sada htio popljuvati Avensis, to bi bilo smiješno, na kraju krajeva, i ja sam ga skoro kupio. Ono što želim reći, kada se sve zbroji i oduzme i kada se provozamo određeni broj godina i kilometara - mislim da je cijena po kilometru (cijena auta + troškovi održavanja + troškovi kvarova + goriva), više-manje ista za sve aute. Barem za ove "obične" aute...

Link to comment
Share on other sites

A kakva je situacija sa Vel Satisom 3.0 dci 130kw? Vidim ima ih na njuskalu po 4-5k eura za birat, sta je bagatela za auto te klase. Nije daleko ni 407 2.7hdi.

Biće da su i oni sam vrh kvalitete kao i ta Laguna 2.

 

 

Svaki cigo svoga konja fali.

 

 

407, L2 i Vel Satis sva tri su šugavo na DEKRI prošla.

 

Sasvim suprotno vrijedi za Lagunu 3 koja je prekretnica bila za Renault.

 

 

I dajte te usporedbe sa Golf 2 su već pomalo degutantne jer smo u 2014 a ne u 1984 olimpijske igre u Sarajevu....

Edited by lastnight
Link to comment
Share on other sites

E samo L3 se lošije prodaje od L2, a više godina egzistira na tržištu. Osim toga L3 je ružnija(barem meni)od L2 što je tragedija. Od novog modela se očekuje da u svim segmentima bude bolji.

Link to comment
Share on other sites

Biće da su i oni sam vrh kvalitete kao i ta Laguna

Svaki cigo svoga konja fali.

407, L2 i Vel Satis sva tri su šugavo na DEKRI prošla.

Sasvim suprotno vrijedi za Lagunu 3 koja je prekretnica bila za Renault.

I dajte te usporedbe sa Golf 2 su već pomalo degutantne jer smo u 2014 a ne u 1984 olimpijske igre u Sarajevu....

407 vozi moj kolega s posla. Ako se njemu nije raspao u njegovih 200kkm onda je sigurno pouzdan ( taj uopće ne vodi nikakvu brigu o autu). Lasnight tebi nitko ne brani voziti auto koji želiš i hoćeš i ja to poštujem. Isto tako nitko mene ne može uvjeriti da je L2 nekvalitetan auto jer ja znam da nije, a vi možete laprdati što vam drago. Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Olympya nemoj tako brate... Renault se ne kvari, to su potrosni dijelovi... :D Zanimljivo je to kako na njuskalu npr.vlasnici renaulta i alfi navode spisak stvari koje su promjenili a vlasnici hondi i japanskih vozila, spisak aftermarket opreme.

Ovo za potrosne dijelove mi je presmijesno. Potrosni dio je disk, plocica, amortizer i remenja... A sve ostalo je losa kvaliteta izrade pa makar to bio i nosac motora...

Kad vam te vase lagune predu 300tkm bez kvara(ali bas bez ikakvog kvara) onda mozemo spominjati lagunu, renault i pouzdanost u istoj recenici, a dotada tjesite se da su vam moguci kvarovi sve od reda - potrosni dijelovi :)

Megane, nije ista stvar promijeniti krajnik na Laguni koji sam promijenim za 30 min i koji košta 125 kn, ili rame na Passatu, ili hebeni ležaj na hebenom Yarisu koji košta (zamjenski) kao 10 krajnika na laguni.
Link to comment
Share on other sites

Čuj, Toyota, konkretno Avensis jest statistički daleko najpouzdaniji auto u tom D-segmentu, samo... znaš što kažu za statistiku. Evo domaći primjer:

http://auto-svijet.com/testovi-automobila/auti/hard_test_toyota_avensis_20_d4d_2003g/

Ne bih sada htio popljuvati Avensis, to bi bilo smiješno, na kraju krajeva, i ja sam ga skoro kupio. Ono što želim reći, kada se sve zbroji i oduzme i kada se provozamo određeni broj godina i kilometara - mislim da je cijena po kilometru (cijena auta + troškovi održavanja + troškovi kvarova + goriva), više-manje ista za sve aute. Barem za ove "obične" aute...

 

 

Megane, nije ista stvar promijeniti krajnik na Laguni koji sam promijenim za 30 min i koji košta 125 kn, ili rame na Passatu, ili hebeni ležaj na hebenom Yarisu koji košta (zamjenski) kao 10 krajnika na laguni.

 

Moram se složit!

 

Pristao bi opet kupit polovni Renault jedino ako ćete vas dvojica sa menom u kupovinu? :D

Link to comment
Share on other sites

E samo L3 se lošije prodaje od L2, a više godina egzistira na tržištu. Osim toga L3 je ružnija(barem meni)od L2 što je tragedija. Od novog modela se očekuje da u svim segmentima bude bolji.

koliko si,kolega, platio svoju l2 u njemackoj? Koliko je bila stara kad si ju kupio?
Link to comment
Share on other sites

Prije 4 godine me izašla sa svim davanjima oko 6000 eura na cestu. Skuplje nego da sam je ovdje kupio. Koliko je bila u DE ne znam, ali mislim nekakvih 3000 eura. Ali tada nismo bili u EU i uvoz je bio puno skuplji.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.