Jump to content

mane laguna 2


Tanatos

Recommended Posts

Nemoj ni tražiti, kod mene je nema, nisam znao da postoji, i bolje da nisam znao. Ali mi ni ne treba. Iako sad znam zašto se one gumice/nosači s piksom na poklopcu raspadaju.

Kod mene je još nalijepljena na poklopcu. Prije otprilike godinu dana počela se ta izolacija odljepljivati od poklopca, ali sam ja stvar spasio pištoljem s vrućom plastikom.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bio danas pnovno u servisu jer mi se ponovno upalila lampica. Spojili ga na komp, javlja 2 greške. E sad više nije elektroventil (logično, jer je novi), nego javlja grešku na jednom grijaču i na senzoru papučice gasa, 6 ili 8 staza, tako nešto. Uglavnom, kažu da neće trebati mijenjati taj senzor, već 90% takvih slučajeva se sredi čišćenjem kontakata oko samog senzora, ali za to će trebati kao sat-dva pa ću doći sljedeći tjedan jer sada nisam imao vremena.

Link to comment
Share on other sites

Ne kužim zašto utući 20000 kn ili više u staru Lagunu 2 kad možeš za manje love kupit takvu rabljenu ispravnu tj da vozi.

Nije ta Laguna nikad bila na glasu kao dobar auto bar se tako na masu mjesta može čuti kao i od vozača iz prve ruke. Kako se bavim autima imao sam prilike svašta negativno čuti. Nikad je nebi kupio osim da uleti neka za 700 eur ko mom kolegi u DE pa je preprodaš dalje uz neku zaradicu...

Link to comment
Share on other sites

A ti stvarno lupis i ostanes ziv, cudo jedno! Necu sad opravdavati Lagunu ali moja se nista nije vise kvarila od auta drugih proizvodaca te klase i cijene. Sve ovisi kako se ponasas prema njoj. Ili sam mozda ja imao srecu pa nisam imao puno problema...

Link to comment
Share on other sites

A ti stvarno lupis i ostanes ziv, cudo jedno! Necu sad opravdavati Lagunu ali moja se nista nije vise kvarila od auta drugih proizvodaca te klase i cijene. Sve ovisi kako se ponasas prema njoj. Ili sam mozda ja imao srecu pa nisam imao puno problema...

Max ne uzbuđuj se, lasnight je poznat po veleumnim komentarima.

Bio danas pnovno u servisu jer mi se ponovno upalila lampica. Spojili ga na komp, javlja 2 greške. E sad više nije elektroventil (logično, jer je novi), nego javlja grešku na jednom grijaču i na senzoru papučice gasa, 6 ili 8 staza, tako nešto. Uglavnom, kažu da neće trebati mijenjati taj senzor, već 90% takvih slučajeva se sredi čišćenjem kontakata oko samog senzora, ali za to će trebati kao sat-dva pa ću doći sljedeći tjedan jer sada nisam imao vremena.

Ja rastavlja taj senzor. Postoje te grafitne stazice koje se samo očiste kontakt sprejem. To je posao od 10 min.

Link to comment
Share on other sites

Stvar je u tome da se taj auto može kupiti solidan za novce koliko košta taj servis. Nisam pristalica trpanja love u stare aute jer znaju biti vreća bez dna. Nekažem da su sve Lagune 2 loše ali nisam baš fan tog auta dok Renault-a kao brenda jesam jer ima zanimljive automobile. Nebih da se kolega forumaš uvrijedi samo sam slučaj sagledao s ekonomske strane.

Link to comment
Share on other sites

Stvar je u tome da se taj auto može kupiti solidan za novce koliko košta taj servis. Nisam pristalica trpanja love u stare aute jer znaju biti vreća bez dna. Nekažem da su sve Lagune 2 loše ali nisam baš fan tog auta dok Renault-a kao brenda jesam jer ima zanimljive automobile. Nebih da se kolega forumaš uvrijedi samo sam slučaj sagledao s ekonomske strane.

Aj molim te ti kupi rabljenu lagunu dizelašicu za 20000 kn da je u tip-top stanju s odrađenim velikim servisom i da ništa na njoj ne zahebava. Mislim da to nije baš izvedivo.

Link to comment
Share on other sites

Aj molim te ti kupi rabljenu lagunu dizelašicu za 20000 kn da je u tip-top stanju s odrađenim velikim servisom i da ništa na njoj ne zahebava. Mislim da to nije baš izvedivo.

 

 

u potpunosti se slažem.

Link to comment
Share on other sites

Aj molim te ti kupi rabljenu lagunu dizelašicu za 20000 kn da je u tip-top stanju s odrađenim velikim servisom i da ništa na njoj ne zahebava. Mislim da to nije baš izvedivo.

Stvarno misliš da se za 3000 eur takav auto Laguna 2 nemože kupit? Pa u 2014 smo zaboga.

 

A to što sam boldao to ako te mori onda postoji rješenje - novi iz salona, odeš platiš i voziš novo s garancijom.

 

Francuske limuzine stare preko 10 godina, sa 3000 eur biraj! Još si i usrećio prodavaća kad ga se rješio.

Edited by lastnight
Link to comment
Share on other sites

Stvarno misliš da se za 3000 eur takav auto Laguna 2 nemože kupit? Pa u 2014 smo zaboga.

 

A to što sam boldao to ako te mori onda postoji rješenje - novi iz salona, odeš platiš i voziš novo s garancijom.

 

Francuske limuzine stare preko 10 godina, sa 3000 eur biraj! Još si i usrećio prodavaća kad ga se rješio.

Kupi je ti za 2666 eura da na njoj ništa ne zahebava, da bude uredna  i da je na njoj napravljen veliki servis. Ako uspiješ svaka ti čast. Ja ti svoju nikada ne bi prodao za te novce s 216tkm i s 12 godina, rađe bi je bacio na otpad.

Link to comment
Share on other sites

Pa ljudi ako nisu prisiljeni ili ako ne žele noviji auto i ne prodaju svoje aute, ali nisu svi takvi dapaće. Ima dosta njih što su prisiljeni prodat zbog novca a neki su skupili za noviji auto pa im stari samo, realno gledano, radi dodatne troškove i 'jede' novac za novi ili noviji auto. Zato u DE ljudi i ne žele trošiti na stare aute jer znaju koliki su troškovi a to je i stvar mentaliteta dok to u naše glave dođe ohoho će vremena proći. Novac treba da se 'vrti' a ne da stoji u čarapi ili još gore da se obezvređuje ekonomsko dobro.

Link to comment
Share on other sites

Pa ljudi ako nisu prisiljeni ili ako ne žele noviji auto i ne prodaju svoje aute, ali nisu svi takvi dapaće. Ima dosta njih što su prisiljeni prodat zbog novca a neki su skupili za noviji auto pa im stari samo, realno gledano, radi dodatne troškove i 'jede' novac za novi ili noviji auto. Zato u DE ljudi i ne žele trošiti na stare aute jer znaju koliki su troškovi a to je i stvar mentaliteta dok to u naše glave dođe ohoho će vremena proći. Novac treba da se 'vrti' a ne da stoji u čarapi ili još gore da se obezvređuje ekonomsko dobro.

Imam ja noviji i "pouzdaniji" auto od Lagune (Toyota Yaris 1.3 vvti 2008 godina - kupljen novi), ali mi ne pada napamet prodati istu. Od kada sam je sredio taj me auto sluša i ne radi nikakve probleme, a uspoređivati udobnost, opremljenost i prostranost Lagune i Yaris-a je suludo.

Link to comment
Share on other sites

Stvarno misliš da se za 3000 eur takav auto Laguna 2 nemože kupit? Pa u 2014 smo zaboga.

 

A to što sam boldao to ako te mori onda postoji rješenje - novi iz salona, odeš platiš i voziš novo s garancijom.

 

Francuske limuzine stare preko 10 godina, sa 3000 eur biraj! Još si i usrećio prodavaća kad ga se rješio.

 

 

Laguna 2 je najjeftinija u klasi, ali defić se ne može u solidnom stanju uzet za te pare. Kupovao sam auto prošle godine pa su mi ostale te brojke u glavi. Dakle, u toj klasi, između 2001 - 2003 g., hatchback/limuzina, dizelaš sa cca. 115-130 KS, između 150 i 200 tkm, 1. ili 2. vlasnik sa svim računima iz servisa, nikakvi preprodavači, auto-kuće ili "auto-kuće". Ovdje ti je nekakav prosjek sa još 6. mj. rege/osiguranja. Cijene su ti bile sljedeće :

 
laguna 3800, mondeo 4200, vectra 4500, avensis 5200, passat 5700
 
Ne znam koliko su pale od tada, ali vjerujem da je sve u nekakvim omjerima. Recimo da laguna i je najnepouzdanija i da se najčešće kvari od ovih ovdje. Kupiš lagunu, višak para strpaš u džep i s tim plaćaš popravke koji ovi ostali kao ne bi imali. Eto, ja sam u zadnjih godinu dana potrošio 100 EUR na ajmo reći nenadani kvar. Dakle, imam još 13 godina da dostignem isplativost recimo, avensisa. S tim da se u međuvremenu vozim udobnije, sigurnije i tiše od konkurencije. Tko je shvatio, taj je razumio. ;)
Link to comment
Share on other sites

Imam ja noviji i "pouzdaniji" auto od Lagune (Toyota Yaris 1.3 vvti 2008 godina - kupljen novi), ali mi ne pada napamet prodati istu. Od kada sam je sredio taj me auto sluša i ne radi nikakve probleme, a uspoređivati udobnost, opremljenost i prostranost Lagune i Yaris-a je suludo.

Mislim da si krivo posložio mjerila, ne pričam o vozilu tipa Yaris-a jer znam što je Yaris a isto tako znam što je limuzina srednje klase. Neko ko traži noviji auto, auto s manje km, auto s više opreme, auto sa isofix-om, auto sa više zračnih itd itd da ne nabrajam više, tome stari auto samo 'jede lovu' i zato se ljudi rješavaju tih starih auta da bi si čim prije priuštili nešto novije. To su realnosti a ne bajke. Činjenica je da se starih limuzina 10 i više godina ljudi iznimno teško rješavaju pa idu za siću. Pustite cijene u njuškalo, to sve ide dole kad se čovjek pojavi sa kešom. 3000 eurića u kuverti, čuda se rade. 

 

Ono što drži dobro cijenu a da se ne zove VW Golf su mali gradski autići, mali MPV, mali SUV većinom dizelaši. To su fakti.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da si krivo posložio mjerila, ne pričam o vozilu tipa Yaris-a jer znam što je Yaris a isto tako znam što je limuzina srednje klase. Neko ko traži noviji auto, auto s manje km, auto s više opreme, auto sa isofix-om, auto sa više zračnih itd itd da ne nabrajam više, tome stari auto samo 'jede lovu' i zato se ljudi rješavaju tih starih auta da bi si čim prije priuštili nešto novije. To su realnosti a ne bajke. Činjenica je da se starih limuzina 10 i više godina ljudi iznimno teško rješavaju pa idu za siću. Pustite cijene u njuškalo, to sve ide dole kad se čovjek pojavi sa kešom. 3000 eurića u kuverti, čuda se rade. 

 

Ono što drži dobro cijenu a da se ne zove VW Golf su mali gradski autići, mali MPV, mali SUV većinom dizelaši. To su fakti.

Ja ću ti opet napisati da za 2666 eura ne možeš kupiti lagunu da je sređena i da je na njoj napravljen veliki servis. Samo veliki servis na mom autu (s rukama) košta najmanje 4000 kn. Ako je netko mazohist, ili samaritanac, ili altruist pa voli ljudima dijeliti novce u vidu dobrog auta za male novce onda je to već druga stvar.

Link to comment
Share on other sites

Malio si zabrijao s cijenama. Ja govorim da se za 3000 eur kupuje stara Laguna 2 kakva ti padne napamet, sretan ti a još sretniji taj koji ju prodaje.

Link to comment
Share on other sites

Malio si zabrijao s cijenama. Ja govorim da se za 3000 eur kupuje stara Laguna 2 kakva ti padne napamet, sretan ti a još sretniji taj koji ju prodaje.

 

Ne kužim zašto utući 20000 kn ili više u staru Lagunu 2 kad možeš za manje love kupit takvu rabljenu ispravnu tj da vozi.

Nije ta Laguna nikad bila na glasu kao dobar auto bar se tako na masu mjesta može čuti kao i od vozača iz prve ruke. Kako se bavim autima imao sam prilike svašta negativno čuti. Nikad je nebi kupio osim da uleti neka za 700 eur ko mom kolegi u DE pa je preprodaš dalje uz neku zaradicu...

 

20000 kn približno 2666 eur.

 

Kupi je ti i za 3000 eura da je u tip top stanju, originalnom kilometražom i s odrađenim velikim servisom. Da nema problema sa stražnjim selenima, podizačima, centralnim zaključavanjem. Da ne svijetli "injection fault" itd.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Ja sam platio 3700 i dobio "injection fault" gratis :)

 

Na sreću, bez posljedica u vožnji/potrošnji ;)

Link to comment
Share on other sites

 

Ono što drži dobro cijenu a da se ne zove VW Golf su mali gradski autići, mali MPV, mali SUV većinom dizelaši. To su fakti.

 

 

Totalno si u pravu, s tim da ime VW opet igra ulogu. Golf s istom kilometražim/snagom/godištem je bio cca. 500 EUR skuplji, a ja sam si za spomenutih 3700 mogao jedino priuštiti Polo u istom/sličnom stanju. Doduše, karavan. Ali, Polo :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Malio si zabrijao s cijenama. Ja govorim da se za 3000 eur kupuje stara Laguna 2 kakva ti padne napamet, sretan ti a još sretniji taj koji ju prodaje.

Da meni netko ponudi 3000€ za moju, izbacim ga van iz dvorišta ko vreću smeća. Za te novce ocuvanu i dobru možeš sanjati.

Link to comment
Share on other sites

Kad vidim koliko traže za Polo........jao

 

Ali činjenica je to da možete vi tražit koliko god želite ali auto će se prodat po onoj cijeni koliko je kupac spreman platit i koliko se hitno gazdi rješit auta. Vani su stare Lagune po 800 do 1500 eur. Biraj. Kome je napeta Laguna 2 ni u ludilu je nebi trebao kupovat kod nas.

Link to comment
Share on other sites

Kome je napeta Laguna 2 ni u ludilu je nebi trebao kupovat kod nas.

I to ti je od slučaja do slučaja. Ako će ti prijašnji vlasnik, kao što je u mom slučaju, priložiti sve račune održavanja i popravaka i to u ovlaštenom i ako ti kaže da odvezeš auto gdje god želiš na pregled i ako te nazove za par mjeseci i pita služi li auto svrsi, onda... zašto ne?

Link to comment
Share on other sites

Ja osobno ne volim golfove ali ono sto je kod njih dobro je to sto nemaju hrpu sranja koje nikome ne koriste previse a kad ostare samo zadaju glavobolje. Tipa: kljuc kartica i raznorazni čitači koji uz to dolaze,senzori tlaka u gumama,bezpotrebni senzori koji stalno izbacuju neku gresku,augomatske klime kojima jedna strana ne radi i ostalo. Kupis golf iv ili v koji to svakako nemaju i nema problema. Nema ni komfora ni udobnosti ali ni problema. A to je glavno kod nas koji kupujemo vozilo od 20ak tkn da nas sluzi 5-6 god i jos na kredit.jbg. hr realnost.

Link to comment
Share on other sites

nemaš nikakvog problema a šta je

najvažnije djelova ko u prici za sta i ništa

a i svaki mehanicar ga ima u malom prstu.

Link to comment
Share on other sites

Sve je od osobe do osobe tj. od slučaja do slučaja. Obitelj i ja auto većinom ne koristimo za vožnju po gradu već nekoliko puta godišnje za rutu od 500 km i nazad, tako da amo ciljali na udubnost. Kako se vuče i dosta stvari, došao sam do zaključka kako ništa ispod D-segmenta nema smisla. Da imam para, bio bi to Subaru ili eventualno Mercedes, ali da - HR realnost.

P.S. Golf je nepoderiv, ali Mercedes 124 sa 250D motorom je neuništiv ;)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.