Jump to content

izmjena ulja - općenito o intervalima


filipbabok

Recommended Posts

Slobodno to natoci. Ja brati u 1.4 16v od kad nema kompetišna tocim ovo, nikakvih problema.

Link to comment
Share on other sites

Onda narucujem :)

osim ako netko ne kaže da nema negdje jeftinije :)

Link to comment
Share on other sites

Mozes na kucnu adresu ili trafiku tiska, cijena je ista

Link to comment
Share on other sites

Naruceno. Sada jos u prve autodijelove po filter ulja.

Link to comment
Share on other sites

inace kod mene ce ici za takorec ispiranje masine nakon kvara na turbini... ali mozda ga stavim i poslije do velikog servisa koji planiram u sledecih mjesec dva... ako me ne iznenadi jos nesto poput turbine

Link to comment
Share on other sites

Što mislite, je li isti proizvod u ove dvije boce? Lijeva (u obje fotke) je kupljena kod Anđelka prije mjesec dana a desna u nekom dućanu široke potrošnje prije cca 3god. Ne znam radi li se samo o zamjeni etikete, ali netko je ovdje napisao da Mobilova full-synth ulja imaju oznaku Mobil1.

134ebb47a1f0f9286a3f85ce3a25c870.jpg

a8f61774598af1c05efb8ab5bdf6c002.jpg

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

U njemačkoj se ne smije nazivati full sintetic ako to zaista i nije, a u drugim zemljama smije. Osim toga Mobil i Mobil 1 nisu ista ulja.

Link to comment
Share on other sites

Samo u njemackoj jos vrijedi taj zakon da hc nesmiju ici kao F. Sintetika. Ulja su 99% ista u tim kanticama.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Prije bi vjerovao ovome gdje piše "HC Synthese" jer je to bliže istini.

Tamniji tisak naljepnice na desnoj kantici može značiti tamniju nijansu tiska, a može značiti i kopiju budući da se tisak potamni da se potisne šum nastao kopiranjem originalnog tiska. Tko zna.

Lijeva kantica ima na pravi način zalijepljenu deklaraciju. CIAK-ova naljepnica prekriva originalni tisak.

Link to comment
Share on other sites

Pun mi je k..C sumnji na fake ulja. Od danas idem na benzinsku i samo Inu kupujem. Millennium. 

Link to comment
Share on other sites

Što mislite, je li isti proizvod u ove dvije boce? Lijeva (u obje fotke) je kupljena kod Anđelka prije mjesec dana a desna u nekom dućanu široke potrošnje prije cca 3god. Ne znam radi li se samo o zamjeni etikete, ali netko je ovdje napisao da Mobilova full-synth ulja imaju oznaku Mobil1.

 

To su oba ista ulja, samo je ovo HC Synthese pakirano za njemačko tržište. Vjerojatno su počeki u Nizozemskoj isto tako. Po njihovom zakonu se HC Synthese ulje ne može napisati VollenSynthetischen oel...th. Fully Synthetic Oil...

Znači to je isti drek, samo drugo pakiranje. Nemoj za zamarati sa time pogotovo jer si kupio u 2 poznate trgovine. Vremenom se i etikete mijenjaju.
Ova lijeva ima isto utisnuto vrijeme proizvodnje odnosno šarrže ? Od naprijed se ne vidi, možda je iza. 
Btw, današnja tehnologija kopiranja je toliko dobra da nema šanse da skužiš da je ulje falš. To budeš skužio nakon koju tisuću km :)

Link to comment
Share on other sites

Cijene tih ulja se opasno približavaju cijeni kokakole....

Poslano sa Lenovo Mobicha

Link to comment
Share on other sites

Ma ne mislim da je ijedno falš, nego mi je samo upalo u oko tih par detalja...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kad odes na mobil ulja sajt. Odes na njemacki i odes na UK. Na uk vec za 5w40 pise nesto kao syntetic based..

Na njemackom ni za jedno mobil ulje ne pise da je full syntetic sem za mobil 1 ulja.. Znaci nigde nema rijeci o sintetic na mobil uljima...

Tak da kad sam gledao po tome sam skuzio da ne postoji ni jedno ulje pravo sintetsko (pao ili ester) u 5w40.. Nego tek 5w50 i 0w40.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pun mi je k..C sumnji na fake ulja. Od danas idem na benzinsku i samo Inu kupujem. Millennium. 

ja sam u mondeo tocio millenium 4 godine i nista motoru nije falilo, cak ga je trosio manje nego motorcraft ili castrol...

Link to comment
Share on other sites

Mi smo ko mladi furali Castrol GTX u kosi i benzin kao kolonjsku vodu :D 

bio je i onaj bijeli valvoline. U yugo 45 ga točio i mislio da auto bolje ide. BiBio sam šmrkavac 21 Godinu

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

Što mislite, je li isti proizvod u ove dvije boce? Lijeva (u obje fotke) je kupljena kod Anđelka prije mjesec dana a desna u nekom dućanu široke potrošnje prije cca 3god. Ne znam radi li se samo o zamjeni etikete, ali netko je ovdje napisao da Mobilova full-synth ulja imaju oznaku Mobil1.

 

 

Jest, desni je za Njemačko tržište.

 

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

ionako je drek budući nije Moboil 1 :bigl:

Koji racku će mi Mobil 1 u Toyoti Yarisu 1.3? Ulio Mobil 3000 5W30XE i mijenjam ga na 10000 km (Toyota zahtjeva API SM/SL koje to ulje ima), taj motor može i na sojino ulje prevalit 500kkm. A to što nekima treba PAO na njihovim superultra modernim autima starim 15+ godina je druga stvar (ne odnosi se na tebe french). Inače HC ulja nisu potpuno sintetička ulja i Nijemci imaju pravo kad ih tako ne označavaju.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

naručio preko abrakadabre Elf 900SXR 5W 40 i danas raspakiram paket, kad unutra Elf 900FT 58W 40. Pas mater, ne znaju ni etiketu pročitati. Ima li kakve bitne razlike tu? Uvoznik Jasmin maziva, na svakoj kantici dodana home made naljepnica 900SXR, wtf?

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

naručio preko abrakadabre Elf 900SXR 5W 40 i danas raspakiram paket, kad unutra Elf 900FT 58W 40. Pas mater, ne znaju ni etiketu pročitati. Ima li kakve bitne razlike tu?

:D

Pa dobio si bolje ulje za iste pare. Multigradno. 58W. :D

Pod pretpostavkom da ce ici u tvoj megane, nemas razloga za brigu.

Link to comment
Share on other sites

Kad odes na mobil ulja sajt. Odes na njemacki i odes na UK. Na uk vec za 5w40 pise nesto kao syntetic based..

Na njemackom ni za jedno mobil ulje ne pise da je full syntetic sem za mobil 1 ulja.. Znaci nigde nema rijeci o sintetic na mobil uljima...

Tak da kad sam gledao po tome sam skuzio da ne postoji ni jedno ulje pravo sintetsko (pao ili ester) u 5w40.. Nego tek 5w50 i 0w40.

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

 

Mobil 1 je mješavina PAO i HC i također se ne smije deklarirati kao "fully sintetic". Mobil je čisti HC.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.