Jump to content

izmjena ulja - općenito o intervalima


filipbabok

Recommended Posts

naručio preko abrakadabre Elf 900SXR 5W 40 i danas raspakiram paket, kad unutra Elf 900FT 58W 40. Pas mater, ne znaju ni etiketu pročitati. Ima li kakve bitne razlike tu? Uvoznik Jasmin maziva, na svakoj kantici dodana home made naljepnica 900SXR, wtf?

To ti je sada novi naziv za to sxr ulje tako da sam ja to ulje dobio isto od Andjelka

Link to comment
Share on other sites

http://www.corvetteforum.com/forums/c6-corvette-general-discussion/3060463-mobil-1-base-oils.html

Izgleda da je Mobil1 mješavina baznih ulja Skupine 3 i Skupine 4. Koristi se "Visom" bazno ulje skupine3 koje u mješavini s PAO daje ista svojstva kao čisti PAO. Kapaciteti proizvodnje PAO baznih ulja su ograničene.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

Hm, da, vjerojatno si u pravu, evo gledam specifikacije, ima ovu renaultovu. Međutim dole je otisnuto 28/08/15 pa ako je to godina proizvodnje i nije baš novo

18b841fe959307db7e0026d0b98c9ed7.jpgcb03f1da6fab6d6a3f87488adc8dc8d7.jpg

 

 

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Nebude ti tom ulju nist.. Ak je 2 godine u masini to ne valja ali u kanti nema veze

Link to comment
Share on other sites

Mobil 1 je mješavina PAO i HC i također se ne smije deklarirati kao "fully sintetic". Mobil je čisti HC.

Mobil1 su na njemackim stranicama kao fully sintetic.. Tako da stvarno neznam. Neosporavam tvoju tvrdnju o mjesavini nego samo pisem sta se moze naci na interwebu

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Onda se mješavina može nazivati "fully synthetic". Znam da Mobil 1 nije 100%  PAO. Mislim da jedino Motul ima 100% PAO bazu na nekim uljima.

Link to comment
Share on other sites

hm, mislio sam da je to opet nešto dvosmisleno kao ''sintetičke osnove'' pa da može proći negdje kao prava sintetika, negdje kao ima veliki udio sintetike

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

prijatelj, doslo najnormalnije u 2 dana.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uzimao elf 900sxr preko njih, uvoznik Jasmin maziva. Dostava besplatno na kiosk tiska ili 20kn na kućnu adresu

Papatalk

Link to comment
Share on other sites

Ovako, od nedavno sam vlasnik Clia II, 1.2 16V, 2002.g. Pošto je s trenutnim uljem napravljeno nesto vise od 11,000 km (od toga 1000 mojih) trebao bi to zamijenit. 

Prijasnja vlasnica ne zna od kojeg je proizvodaca ulje unutra, tako da jedino mogu prepostaviti da je unutra Shell Helix prema kartici koja je na motoru (slika1). Jel ima netko neka iskustva s tim uljem?

Mislio sam sad stavit od Elf-a, takoder 10W40 prema manualu. (slika2) Slusam vase preporuke, a moze i usput preporuka ducana, majstora i sl. oko Varazdina posto tamo radim ili Zagorja posto tamo zivim. :laugh2:

EDIT: stavit cu linkove na slike, jer su bile prevelike. :laugh:

LINK: http://imgur.com/a/XCsak

 

 

Edited by zyracus
Link to comment
Share on other sites

Koje god da staviš, Elf ili Shell 10W40 nećeš pogrješiti.

Edited by MilosB
nepotrebno citiranje!
Link to comment
Share on other sites

Da se nadovezem na prethodni post jos. Tjedno radim izmedu 700-800 km, s time da je 90% toga otvorena cesta (relacija Pregrada - Varaždin) i vikendom malo po Zagrebu. :laugh:

https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Katalog-Auto---moto-Auto-dijelovi-i-dodaci/Motorno-ulje-10w40/p/9004YHK

Jel bi onda to bilo to?

Stavi Elf 10W-40 i miran si

Link to comment
Share on other sites

A jel uzimao baš Shell, zanima me uvoznik na deklaraciji? Hvala 

Ja sam uzimao elf 900sxr preko njih, uvoznik Jasmin maziva. Dostava besplatno na kiosk tiska ili 20kn na kućnu adresu

 

Papatalk

 

 

To što piše na deklaracije može se obisiti mačku o rep. Samo navedi šta oćeš da piše i napravim ti deklaraciju po želji.

Navodno 5 godina ulje vredi u neotvorenoj ambalazi..

Točno tako, 5 godina ako nije otvarano

Link to comment
Share on other sites

Narucio Elf Evolution 700 STI preko Abrakadabre u srijedu popodne, danas stiglo. Meni su uracunali 5 kn dostavu na Tisak, a ni uvoznik nije Jasmin maziva nego Tembo. 

Btw, kakvi su Fram filteri? Jucer sam htio kupit neki kvalitetniji tipa Purflux, ali u auto kreso imali samo Fram.

Link to comment
Share on other sites

Narucio Elf Evolution 700 STI preko Abrakadabre u srijedu popodne, danas stiglo. Meni su uracunali 5 kn dostavu na Tisak, a ni uvoznik nije Jasmin maziva nego Tembo. 

Btw, kakvi su Fram filteri? Jucer sam htio kupit neki kvalitetniji tipa Purflux, ali u auto kreso imali samo Fram.

Ista grupacija

http://www.sogefigroup.com/en/index.html

 

Link to comment
Share on other sites

Slazem se, ionako je overkill za moj 1,4e

Zar nema pakiranje od 4 ili 5 l ovog sxr-a na abrakadabri???

Link to comment
Share on other sites

...Btw, kakvi su Fram filteri? Jucer sam htio kupit neki kvalitetniji tipa Purflux, ali u auto kreso imali samo Fram.

za vecinu filtera se radi o identicnom filteru i iz vana i iznutra smao malo druge boje i druga marka.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.