Jump to content

izmjena ulja - općenito o intervalima


filipbabok

Recommended Posts

zakaj?

Zato što Castrol ne cilja na Renault kupce niti Renolčeki koriste pretjerano Castrol, pa se onda u Castrolu ne pretrgaju baš od testiranja svojih ulja s Renaultovim motorima. Slično kao i Mobil.

Sa ELFom i Shellom je potpuno drugačija priča.

Link to comment
Share on other sites

istina ali ako ste gledali renault i castrol su potpisali suradnju za F1, mogli bi u neko skorije vrijeme možda i obični auti prolaziti na castrolova ulja ? 

Link to comment
Share on other sites

istina ali ako ste gledali renault i castrol su potpisali suradnju za F1, mogli bi u neko skorije vrijeme možda i obični auti prolaziti na castrolova ulja ? 

Naravno da smo gledali...al jbg kaze Medo da to nije ulje za renol....a jbg onda nije...sutra ispustam iz protesta ulje u svom i stavljam sap...ovaj khmmm Shell..

Link to comment
Share on other sites

Renaultov motor za f1 (1.6 V6 Turbo) ima veze s 1.5 dCi, ili 1.2TCe isto onoliko koliko motor 2.2 dCi iz moje lagune ima veze s motorom iz Renaultovih traktora. Onako usput Renault će u f1 surađivati i sa ExxonMobilom kao i sa BP-om. To nikako ne znači da ću ja u Lagunu početi stavljati Mobil Super 3000 X1 5W40.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Renaultov motor za f1 (1.6 V6 Turbo) ima veze s 1.5 dCi, ili 1.2TCe isto onoliko koliko motor 2.2 dCi iz moje lagune ima veze s motorom iz Renaultovih traktora. Onako usput Renault će u f1 surađivati i sa ExxonMobilom kao i sa BP-om. To nikako ne znači da ću ja u Lagunu početi stavljati Mobil Super 3000 X1 5W40.

A tko je spominjao ikakve motore?

Link to comment
Share on other sites

Oprosti mislio sam da pišete o ulju za mjenjače, duboka isprika. Inače, kakve veze ima suradnja Renaulta s Castrolom u f1 s  kompatibilnosti Castrolovih ulja s 1.6 dCi? 

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Pa mozda se sponzorstvo ili partnerstvo u F1 prenese i na komercijalnu upotrebu...sta mislis da Castrol ide malo utuci love u F1 jer ero svida mu se znak Renaulta.

Link to comment
Share on other sites

Možda se i partnerstvo s BP  prenese na komercijalnu upotrebu, vrag će ga znati.

Link to comment
Share on other sites

Pa mozda se sponzorstvo ili partnerstvo u F1 prenese i na komercijalnu upotrebu...sta mislis da Castrol ide malo utuci love u F1 jer ero svida mu se znak Renaulta.

Pretpostavka je majka svih zajeba. Pričaš bezveze.

Link to comment
Share on other sites

Zašto bi se partnerstvo s Castrolom prenjelo na komercialnu razinu, a ono s BP-om i ExxonMobilom ne bi?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam napisao mozda...jesi primjerio mozda? I btw tu se vrti velika lova tak da niti ti niti ja nemamo pojma o tim glupostima...jedino ako hocemo ispasti prepametni.

Link to comment
Share on other sites

Kupio danas total quartz 5w40 u sparu.  Pet litara 159 kN.  Ide zamjena u futaraša fiat idući tjedan.  Ispod svake cijene

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

takvo ti isto natoče u Baotiću pod ono sa reno speckom hehe..

za obične aute je ok.. sad da imam novi auto stavljao bi normirana ulja..

Link to comment
Share on other sites

Opa, cijena je odlična, al nema veze. Pred par dana smo odradili mali servis na meg 2 1.4, ovo ulje + svi filteri za nekih 500kn + 50kn dečkima za kavu (pivu)

Link to comment
Share on other sites

sve se mislim kako cu sada nakon izmjene turbine staviti ovo ulje:

 

17142089_10208970983933660_2031945732_o.jpg

Link to comment
Share on other sites

22 kune i nek te Bog dragi veseli. :)

Link to comment
Share on other sites

Pa ces turbinu mijenjati opet na sljedecoj izmjeni ulja :cice:

Link to comment
Share on other sites

sve se mislim kako cu sada nakon izmjene turbine staviti ovo ulje:

To ulje kad se toči izgleda malo previše narančaste boje... bar meni.

Link to comment
Share on other sites

sve se mislim kako cu sada nakon izmjene turbine staviti ovo ulje:

 

17142089_10208970983933660_2031945732_o.jpg

Ovo neko ulje za masinu za sudje?

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

a sta mi boja znaci :D apsolutno nis :D imao sam od zelenog do zutog pa do crvenog..

sto se cijene tice, racunajte da se tu ne placaju kojekakvi nameti/profiti preprodavacima. neznam zasto ne bi bilo dobro. ima RN normu, a ice za pocetak do velikog servisa koji bi trebao brzo nakon sredjivanja turbine. a i ulje koje cu samo "provrtiti" kroz masinu nakon sto je sastavim i baciti nakon 1h rada.. da pokupi svo smece iz kanala ako je ista uslo tamo di nije trebalo. 

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

To ulje kad se toči izgleda malo previše narančaste boje... bar meni.

To im ostalo boje kad su pravili deterdzent za sudje. :hahahe:

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.