Jump to content

izmjena ulja - općenito o intervalima


filipbabok

Recommended Posts

aj sad ovak ja u prosjeku radim oko 8000-10000 godisnje a megan je 2009 god 1.6 na koliko bi tebao mjenjati,e da pretezno imam krace relacije i zivim u manjem gradu,dali izmjena na svakoj reg.su ok?

Link to comment
Share on other sites

Jednom godišnje na tu kilometražu bez obzira na krace linije je ok.

Link to comment
Share on other sites

Taj motor i ta km moze svake dvije. Sad nije neki to ni trosak

Link to comment
Share on other sites

1.9 dci,2007gNa koliko km mijenjati ulje i koji

vremenski rok?Godisnje napravim oko 8000.

Stavljam 5 w 30.Tako pise u knjizici.

Link to comment
Share on other sites

aj sad ovak ja u prosjeku radim oko 8000-10000 godisnje a megan je 2009 god 1.6 na koliko bi tebao mjenjati,e da pretezno imam krace relacije i zivim u manjem gradu,dali izmjena na svakoj reg.su ok?

 

Baš zato što su kraće relacije preporuča se mijenjati jednom godišnje bez obzira na kilometražu. Polutopli motor će nakupiti dosta vlage u ulju, a dizli se slabije griju.

Link to comment
Share on other sites

Nije zo neki izdatak pa da izbjegavas. Ide ti 4.8 litara ulja i filter. Na 1.6 mozes komotno staviti i 10w40 ali opet kak velim ulja su jeftina tak stavi 5w40. Mozes cesto i u trg.centrima naci skoro i u pola cijene shella,totala. Kad sam ja 2003 uzeo movi auto litra je bila 120 kn. A sad shella helix ultra 5w40 nađes u tokicu 4 litre za 200 kn.

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

1.9 dci,2007gNa koliko km mijenjati ulje i koji

vremenski rok?Godisnje napravim oko 8000.

Stavljam 5 w 30.Tako pise u knjizici.

Jednom godišnje ili max 15k km unutar godine dana.

Ja sam na svome 1.9dCi mijenjao na 10k km i još vozi kod prijatelja. Sad ima 240k km sa original turbinom i letećim.

Link to comment
Share on other sites

Previše filozofije oko ulja. Samo je jedna istina, proizvođač točno kaže koliko km i koje ulje ide unutra a ako su kilometri pretežno ili 50% gradski interval se prepolovi. Kod dCi K9K je to 20.000 km ili 10.000 km (grad). Sve drugo je bacanje novaca. Filter originalni kod svakog servisa - falatibože.

Link to comment
Share on other sites

Nazalost, to sto si napisao nije tocno. Servisne intervale proizvodjac pravi prema trzistu. Tako u EU imas servisne intervale od 30.000 km ili 2 godine za zamjenu ulja. Analizira se koliko se prelazi km u gradskoj, koliko se koriste autoceste, kakvo je gorivo, koliko ima prasine itd.

Link to comment
Share on other sites

Bojim se da se interesi proizvođača i kupaca razlikuju. Želim ono što je najbolje za mene, a ne ono što je najbolje za njih.

Link to comment
Share on other sites

Istina hahha jako dobro receno :D

Link to comment
Share on other sites

Nazalost, to sto si napisao nije tocno. Servisne intervale proizvodjac pravi prema trzistu. Tako u EU imas servisne intervale od 30.000 km ili 2 godine za zamjenu ulja. Analizira se koliko se prelazi km u gradskoj, koliko se koriste autoceste, kakvo je gorivo, koliko ima prasine itd.

Pa upravo to i mislim. Ovisno o tržištu a konkretno sam rekao za DE tržište jer sam tamo prošle godine uzimao 2 automobila. Malo se dao na proučavanje servisne knjižice i fora stvari ima za pročitati, npr gradska vožnja ili do 50% gradske vožnje interval se prepolovi.

 

Danas stvarno nije problem da se napravi svakih 10.000 km ili godišnje uljni servis i eventualno ostalo ako treba, filter nafte i sl.

Link to comment
Share on other sites

Ma ne mislis. Ti si napisao za K9K motor, a njih ima vise, da ne kazem mnogo, i za razlicita godista imaju razlicite servisne intervale, specifikacije ulja itd.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

aj jedno pitanje o ulju jutros na hladno stisnem tipku i pokaze mi da ima ulja do maximuma jel to smije tak bit na benzincu,a kad je topao onda fali jedna kockica

Link to comment
Share on other sites

Normalno je i tako treba biti. Dok se motor hladi nakon vožnje dio ulja iz glave motora se vrati natrag u karter.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

JJao koliko filozofiranja oko izmjene ulja. Pa dali ljudi rade ili samo zamišljaju šarene kantice ulja.

 

Ulje mjenjati prije 10000 je čisto bacanje novca i financiranje naftnih korporacija.

Link to comment
Share on other sites

Onda neka si uzmu mojih 150kn svakih 12 mjeseci i cca 10-11tkm :)

Link to comment
Share on other sites

Ulje mjenjati prije 10000 je čisto bacanje novca i financiranje naftnih korporacija.

 

Ako češ tako gledati, što je onda kupovanje benzina? ;)

 

Pogledaj ovo pa vidi tko se sve deblja svaki puta kada otvoriš čep rezervara na bengi.

Link to comment
Share on other sites

Medo, najteže ti je nešto pokušati objasniti neukim ljudima. Nego lasnight jesi li skladao još koju pjesmicu u čast 1.5 dCi?

Link to comment
Share on other sites

1.5 dCi, nije zaslužio pjesmicu već epski pjev. Beskonačna slava ne zaslužuje ništa manje.

Eh da je nekima 1.5 dCi...

Link to comment
Share on other sites

Oj 1.5 deceie taj sto malo goriva pie, Oj motore slavni..... J3biga dalje slazite stihove :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.