Jump to content

izmjena ulja - općenito o intervalima


filipbabok

Recommended Posts

Cekaj, nismo jos utvrdili da je fejk, samo zvuci jako jeftino (ako se meho nije zajebo). Mislim da si firma poput Intercarsa ne bi dozvolila bas takvo nesto. Na deklaraciji je pisalo da je iz Njemacke.

Svejedno, poslao sam upit je li navedena firma njihov novi dobavljac.

Ja ti u takvim slucajevima kontaktiram izravno proizvodjaca. Lupis nekoliko fotki sa zoomiranim detaljima na skakljivim mjestima na ambalazi, sibnes im to na kontakt-mail i dobijes odgovor u nekoliko dana.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da cu na benzinsku po 5 litara INE milenium. To nije fake sigurno a vrhusko je ulje. 100 kn vise platim a miran sam

Link to comment
Share on other sites

Mislim da cu na benzinsku po 5 litara INE milenium. To nije fake sigurno a vrhusko je ulje. 100 kn vise platim a miran sam

I ja sam jedno vrijeme razmisljao u tom smjeru, cak sam bio nasao webshop gdje te izadje dosta jeftino cak i sa dostavom. Odustao sam na kraju jer nema RN0710. Makar - po specifikacijama je tu negdje sa svim razvikanijim imenima.

Link to comment
Share on other sites

Te su norme diskutabilne. Misli da se gkeda gradacija i ako ima dpf ili ne. Norma 0710 znaci specijalana smjesa za renault celik? Nekako mi to bas ne drzi vodu. Za jtd kazu 10w40 ili 5w40. Sintetika ili polusintetika. Milenium je 5w40 full sintetika.  S ti se ne moze pogrijesiti

Link to comment
Share on other sites

Bilo bi dobro da se javiš Intercarsu i kažeš gdje si kupio i otkuda si to dobio. To što ti se dogodilo ne odgovara njihovoj politici "od tvornice do kupca". Ako su OK možda ti pošalju originalno ulje kao zahvalu za prijavu.

Redovna cijena Shell Helix Ultra 5W-40 4lit u Intercarsa je 216,00 kn+pdv. Uz 50% rabata moja nabavna cijena je 108,00 kn+pdv = 135,00 kn, isto kao i cijena po kojoj si ti kupio. Meni se čini da ti je tvoj meho ustupio njegov rabat

Link to comment
Share on other sites

Te su norme diskutabilne. Misli da se gkeda gradacija i ako ima dpf ili ne. Norma 0710 znaci specijalana smjesa za renault celik? Nekako mi to bas ne drzi vodu. Za jtd kazu 10w40 ili 5w40. Sintetika ili polusintetika. Milenium je 5w40 full sintetika.  S ti se ne moze pogrijesiti

Da li Ina Millenium ima Fiatovo odobrenje 9.55535-N2?

Link to comment
Share on other sites

Ne znam ali ako ga nema nije neki problem. Velim da ne vjerujem u te norme. Gradacija je kljuc

Link to comment
Share on other sites

Di ga uzet?

 

Purflux LS933 67kn

Bosch F 026 407 022 55kn

Mann W79 73kn

Filtron OP 643/4 55kn

To su cijene u Intercarsu

Link to comment
Share on other sites

Ne znam ali ako ga nema nije neki problem. Velim da ne vjerujem u te norme. Gradacija je kljuc

Ja sam nedavno uzeo Divinol 5W-40, njemačko ulje, ima i Fiat normu 9.55535-N2, a i Renault RN0700/0710. 4 litre za 141kn

Link to comment
Share on other sites

Redovna cijena Shell Helix Ultra 5W-40 4lit u Intercarsa je 216,00 kn+pdv. Uz 50% rabata moja nabavna cijena je 108,00 kn+pdv = 135,00 kn, isto kao i cijena po kojoj si ti kupio. Meni se čini da ti je tvoj meho ustupio njegov rabat

Ustupio mi je svoj rabat, to sam rekao odmah na početku. Tnx, znači to je ta cijena, nije se zajebo :)

Link to comment
Share on other sites

Tesko je vise ikome vjerovati. Kupi se par paleta originala i sleper fake ulja i evo novog dilera

Link to comment
Share on other sites

Ja sam shell uzimao u kreši. Imao je naljepnicu s vodenim zigom. Ciak uvoznik. Sad ako je fake... Nekak mi nista nije upucivalo na to. Mislim da cu na INU preci svakak.

Link to comment
Share on other sites

Te su norme diskutabilne. Misli da se gkeda gradacija i ako ima dpf ili ne. Norma 0710 znaci specijalana smjesa za renault celik? Nekako mi to bas ne drzi vodu. Za jtd kazu 10w40 ili 5w40. Sintetika ili polusintetika. Milenium je 5w40 full sintetika.  S ti se ne moze pogrijesiti

Imao sam ELF Evolution i Excellium u motoru. Oba ulja su sintetika 5W40, ali Excellium nije imao RN0700 normu na sebi. Motor mi je s Excelliumom bio glasniji i imao je metalni zvuk kojeg je čak primjetila moja stara. Jednom kad sam došao na ručak i pitala me šta mi je s autom. Burke je isto primjetio na svom TCE-u.

Razlike ima. Smeta me što tvornice skrivaju te razlike kao zmija noge.

Link to comment
Share on other sites

Jbt, ima li netko u ovoj državi da ne fušari?!??? Ovdje i najveće firme počnu kokošariti nakon nekog vremena... :(

A zašto?

Zato što gotovo nitko od nas ne želi "platiti" proizvod.

Svi bi džabe dobar proizvod.

Onda se otvore koje kakve šupe bez skladišta koje rade na crno i prodaju smeće pod dobar proizvod.

Nažalost da bi ozbiljna firma mogla takvo nešto preživjeti na našem tržištu mora početi isto tako prodavati robu upitne kvalitete, s tim da njima i dalje ostaju podmiriti sva davanja prema državi i radnicima.

Dok kupcima ne bude jasno da dobar proizvod treba platiti bit ce nam tako kako je.

Svi koji imaju firme bore se za tržište cijenama, a sami znaju da kvaliteta ne može ostati na razini.

Link to comment
Share on other sites

 

A zašto?

Zato što gotovo nitko od nas ne želi "platiti" proizvod.

Svi bi džabe dobar proizvod.

Onda se otvore koje kakve šupe bez skladišta koje rade na crno i prodaju smeće pod dobar proizvod.

Nažalost da bi ozbiljna firma mogla takvo nešto preživjeti na našem tržištu mora početi isto tako prodavati robu upitne kvalitete, s tim da njima i dalje ostaju podmiriti sva davanja prema državi i radnicima.

Dok kupcima ne bude jasno da dobar proizvod treba platiti bit ce nam tako kako je.

Svi koji imaju firme bore se za tržište cijenama, a sami znaju da kvaliteta ne može ostati na razini.

Potpisujem svaku riječ

90% kupaca traži popust za gotovinu, pa popust na popust, pa može li na 25 rata, uglavnom dajte mi najjeftinije šta imate jer auto baš ne vozim često/star je/dogodine ga neću registrirat/za prodaju je,,,

Link to comment
Share on other sites

A zašto?

Zato što gotovo nitko od nas ne želi "platiti" proizvod.

Svi bi džabe dobar proizvod.

Onda se otvore koje kakve šupe bez skladišta koje rade na crno i prodaju smeće pod dobar proizvod.

Nažalost da bi ozbiljna firma mogla takvo nešto preživjeti na našem tržištu mora početi isto tako prodavati robu upitne kvalitete, s tim da njima i dalje ostaju podmiriti sva davanja prema državi i radnicima.

Dok kupcima ne bude jasno da dobar proizvod treba platiti bit ce nam tako kako je.

Svi koji imaju firme bore se za tržište cijenama, a sami znaju da kvaliteta ne može ostati na razini.

Moze li prica ici iz suprotnog smjera? Koliko klikova misem treba napraviti u hrvatskoj za ocito krivotvoreni proizvod, a koliko u njemackoj? Kolilo ce inspekciji za reakciju trebati tamo, a kolilo ovdje? Hocu samo reci da ovakva djela nisu u njemackoj ucestala jer nisu toliko dostupna...

Link to comment
Share on other sites

Imao sam ELF Evolution i Excellium u motoru. Oba ulja su sintetika 5W40, ali Excellium nije imao RN0700 normu na sebi. Motor mi je s Excelliumom bio glasniji i imao je metalni zvuk kojeg je čak primjetila moja stara. Jednom kad sam došao na ručak i pitala me šta mi je s autom. Burke je isto primjetio na svom TCE-u.

Razlike ima. Smeta me što tvornice skrivaju te razlike kao zmija noge.

Evolution je samo novi naziv za Excellium. Iste specifikacije, iste norme. Ono što je bio Excellium NF 5W-40 sada je Evolution 900 NF 5W-40.

A Competition STI 10W-40 postaje Evolution STI 700 10W-40

Link to comment
Share on other sites

Potpisujem svaku riječ

90% kupaca traži popust za gotovinu, pa popust na popust, pa može li na 25 rata, uglavnom dajte mi najjeftinije šta imate jer auto baš ne vozim često/star je/dogodine ga neću registrirat/za prodaju je,,,

Kad u hr svako u prodaji da ima marzu makar 100%

Sam si rekao kolki rabat imas . samo da prodas po istoc cijeni ti imas marzu skoro 100% nhf al dal je to normalno.. I onda se cudimo zasto je sve tolko skupo. Pa eto zato. Zato sto svako hoce imat zaradu makar 100% a mnogi i po 200-300% ako se ide u prodaju krajnom korisniku. Jedino ak ide preprodavcu ide se na manju marzu..

Sjecam se kad sam razmisljao pocet nes proizvoditi i gledam trzisne cijene i sve popuste i goedam super mogu imat konkurentnu cijenu bla bla. Krenem pricu s jednom velikom eu distribucijskom kucom kazu oni meni da od te konkurentne cijene samo 30% ide tebi.. A po visoj cijeni necemo ni kupiti. Ja gledam reko extra.. Racunao trgovcima 30% recimo al da 70% od prodajne cijene ide trgovcu...

No to je nas dragi kapitalizam ;)

jedan radi i jos 4 posle njega se na njegovor robi obogacuju a on jedva pokriva proizbodnju
Link to comment
Share on other sites

 

Moze li prica ici iz suprotnog smjera? Koliko klikova misem treba napraviti u hrvatskoj za ocito krivotvoreni proizvod, a koliko u njemackoj? Kolilo ce inspekciji za reakciju trebati tamo, a kolilo ovdje? Hocu samo reci da ovakva djela nisu u njemackoj ucestala jer nisu toliko dostupna...

Slažem se da inspekcije ne rade svoj posao iz raznih razloga.

Mora biti jasna granica između kvalitete i ne kvalitete i isto tako odgovarajuća cijena.

Kod mene u firmi 100kom drvo vijaka Švicarske proizvodnje košta 5kn, i pojedinci dobiju rabat do 30%.

Naravno to im nije dosta pa traže nižu cijenu ili kojekakve gratise. U zadnjih 5-6g traže original ambalažu (kutijice) praznu jer im je kao puno 100 kom vijaka pa da prepakiraju. Ne prepakiravaju taj proizvod već kinesko smeće koje su dobili za 0,70kn/100 kom i onda to prodaju pod renomirani proizvod. Kod krajnjeg korisnika dolazi do kojekakvih reklamacija koje nisu opravdane jer nemaju adekvatan proizvod. Samim time dolazi do rušenja ugleda renomiranog proizvođača. Kad ih pitaš gdje su kupili proizvod lažu i ne trepnu i kažu kod nas.

Nažalost zbog takvih stvari svaka kutijica ima svoju šaržu i na svaki račun se točno piše koja šarža da kasnije možemo pratiti proizvod. Isto tako pojedine firme kod mene kupuju temeljne vijke koje koriste za učvrščivanje dizala u oknima. Po jednom katu ide od 8-16 vijaka koji koštaju od 0.50-1.50€/kom zavisno od dimenzije, sa svim atestima i proračunima. Onda kupe kod mene 1 kutiju tih vijaka, a ostalo trpaju kineze, bez ikakvih papira. Na upit nadzornoga uredno pokazuju moj papir. Ušteda koja se nađe na jednom dizalu vrijednosti 30.000€ je 100-150€. Kada ih pitam zašto to rade? Kažu da ionako nemaju zarade, a neće se ni oni voziti u tom dizalu i izdržat će 2g kolika je garancija.

Umjesto da svi jasno kažemo i tražimo kvalitetu, tražimo smeće. Sve je to dobro dok se ne desi neka prirodna katastrofa ili zamor materijala. Poslije će se tražiti krivac u izvođaču, a ne u naručitelju radova.

Sad se opet vraćamo na ono prije, da kupac ne želi ili ne može platiti dobar proizvod.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam ELF Evolution i Excellium u motoru. Oba ulja su sintetika 5W40, ali Excellium nije imao RN0700 normu na sebi. Motor mi je s Excelliumom bio glasniji i imao je metalni zvuk kojeg je čak primjetila moja stara. Jednom kad sam došao na ručak i pitala me šta mi je s autom. Burke je isto primjetio na svom TCE-u.

Razlike ima. Smeta me što tvornice skrivaju te razlike kao zmija noge.

nemam slicno iskustvo. U upustvu mi samo gradacija pIse

Link to comment
Share on other sites

724b302f1f4b3d1a08000a9120fa34ab.jpg

@Wifi ipak je bila zadnjaemoji106.png

Naša sam filter u intercarsa 67kn tako da je i to riješeno.

drago mi je da sam pomoga i da si ulovia taj zadnji!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.