Jump to content

izmjena ulja - općenito o intervalima


filipbabok

Recommended Posts

Di nabavit najbolje

Elf Excellium NF

5W-40

i purflux ls946

Za filter sam naša u auto kreše 117kn bez rabata.

Ulje ima na uljadirekt 4L 200kn

Jel to nekako jeftino?

Za koji auto mislis nabavljati ovaj LS946? To je novija specifikacija filtera, tebi sasvim lijepo odgovara LS933, takav dolazi (dolazio je) i fabricki. A on se da nabaviti za 4-5 € komad.

Link to comment
Share on other sites

Za koji auto mislis nabavljati ovaj LS946? To je novija specifikacija filtera, tebi sasvim lijepo odgovara LS933, takav dolazi (dolazio je) i fabricki. A on se da nabaviti za 4-5 € komad.

Za megane 1.5dci 81kw

To mi je izbacilo na stranici auto kreše kad sam bira po modelu auta.

Znaci može taj ls933. Pa ako je on tvornički dolazia uzet ću njega.

Link to comment
Share on other sites

Za megane 1.5dci 81kw

To mi je izbacilo na stranici auto kreše kad sam bira po modelu auta.

Znaci može taj ls933. Pa ako je on tvornički dolazia uzet ću njega.

Identican originalnom s kataloskim br. 8200768927.

Link to comment
Share on other sites

Teko da ima igdje uzeti... [emoji4] Ja kupujem na kilo na http://www.auto-teile-service24.de/

A jbg kažeš da ima uzet za 5 6 eura i onda ne znaš di jer ti uzimas na veliko. Naša sam na ebayu taj noviji filter 12 eura http://m.ebay.de/itm/ORIGINAL-Renault-Olfilter-Captur-Clio-IV-Megane-Scenic-III-1-5dCi-152089599R-/181692154325?nav=SEARCH . Stariji tip 10e. A koliko je u ovlaštenom?

Link to comment
Share on other sites

Za megane 1.5dci 81kw

To mi je izbacilo na stranici auto kreše kad sam bira po modelu auta.

Znaci može taj ls933. Pa ako je on tvornički dolazia uzet ću njega.

Nemoj Excellium, to ulje nema RN0710 specku. Nije to isti Excellium kao prije 10-ak godina, to su oni nešto mijenjali nazive... Uzmi mobil ili shell 5w40, to ti je moj savjet.

Link to comment
Share on other sites

Nemoj Excellium, to ulje nema RN0710 specku. Nije to isti Excellium kao prije 10-ak godina, to su oni nešto mijenjali nazive... Uzmi mobil ili shell 5w40, to ti je moj savjet.

Prijatelj koji je šef servisa u ovlaštenom mi je reka da ide to ulje. Jesi siguran za to? To da nema tu specifikaciju i to da je ona bitna.

Link to comment
Share on other sites

Prijatelj koji je šef servisa u ovlaštenom mi je reka da ide to ulje. Jesi siguran za to? To da nema tu specifikaciju i to da je ona bitna.

Naravno da je bitna i jedini Elf sa tom speckom ti je Evolution 900 SXR 5W40, tako da uzimaj to ako već želiš Elf. Prijatelj ti je to tako rekao jer u vrijema kada je izišao tvoj motor u prodaju, excellium je stvarno bio Elf-ovo "službeno" ulje za tvoj motor, samo se od tada puno toga promijenilo. I meni u vozačkom priručniku na prvoj stranici stoji da koristim to ulje.

Link to comment
Share on other sites

Prijatelj koji je šef servisa u ovlaštenom mi je reka da ide to ulje. Jesi siguran za to? To da nema tu specifikaciju i to da je ona bitna.

Jel tvoj nema dpf? Evo wifi nasao u metrou elf 5w30 fulltech gdje ces bolje.

Link to comment
Share on other sites

Prijatelj koji je šef servisa u ovlaštenom mi je reka da ide to ulje. Jesi siguran za to? To da nema tu specifikaciju i to da je ona bitna.

Jel tvoj nema dpf? Evo wifi nasao u metrou elf 5w30 fulltech gdje ces bolje.

Naravno, ako ima DPF, onda ideš na 5w30 i RN 0720 normu.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je bitna i jedini Elf sa tom speckom ti je Evolution 900 SXR 5W40, tako da uzimaj to ako već želiš Elf. Prijatelj ti je to tako rekao jer u vrijema kada je izišao tvoj motor u prodaju, excellium je stvarno bio Elf-ovo "službeno" ulje za tvoj motor, samo se od tada puno toga promijenilo. I meni u vozačkom priručniku na prvoj stranici stoji da koristim to ulje.

Vidit cu sta on kaže na ovo

Link to comment
Share on other sites

Vidit cu sta on kaže na ovo

Evo na krivo smo se on i ja razumili. U pravu ste ovo sta je wifi stavia bi trebalo onda odgovarat?

Link to comment
Share on other sites

Evo na krivo smo se on i ja razumili. U pravu ste ovo sta je wifi stavia bi trebalo onda odgovarat?

Ulje nabavljeno! elf evolution fulltech fe 5w-30 (5 litara) za 220kn u Metro-a. Cini mi se skroz ok cijena... 

 

20160215_172212.jpg

Ako imaš DPF, ovo će ti onda odgovarati i po gradaciji i po RN normi.

Link to comment
Share on other sites

Evo na krivo smo se on i ja razumili. U pravu ste ovo sta je wifi stavia bi trebalo onda odgovarat?

ako imas dpf, onda, koliko sam skuzia, jedino to i odgovara od elf-a... btw, veceras kad sam otisa, ostala je samo jos jedna kanta u Metro-dugopolje (drugu sam ja skupia). 

Link to comment
Share on other sites

ako imas dpf, onda, koliko sam skuzia, jedino to i odgovara od elf-a... btw, veceras kad sam otisa, ostala je samo jos jedna kanta u Metro-dugopolje (drugu sam ja skupia). 

Ok dobro da sam pita haha

Dobro nadam se da nije to zadnja. Čini mi se da nema mista na polici za više od 2.

Link to comment
Share on other sites

Ok dobro da sam pita haha

Dobro nadam se da nije to zadnja. Čini mi se da nema mista na polici za više od 2.

stane jedno 4-5 komada... a sad imaju li jos u skladistu ili di, ne znam... zato sam i reka da je osta jedan (pa iskoristi priliku)... 

BTW, info iz Metroa - pocetkom 4.mj. sele iz Dugopolja u Kastela (prostor bivseg Baumaxa)

Link to comment
Share on other sites

stane jedno 4-5 komada... a sad imaju li jos u skladistu ili di, ne znam... zato sam i reka da je osta jedan (pa iskoristi priliku)... 

BTW, info iz Metroa - pocetkom 4.mj. sele iz Dugopolja u Kastela (prostor bivseg Baumaxa)

A zaletit ću se onda po to ovih dana. Dobro da si reka.

A napokon da su se sitili...

Link to comment
Share on other sites

A jbg kažeš da ima uzet za 5 6 eura i onda ne znaš di jer ti uzimas na veliko. Naša sam na ebayu taj noviji filter 12 eura http://m.ebay.de/itm/ORIGINAL-Renault-Olfilter-Captur-Clio-IV-Megane-Scenic-III-1-5dCi-152089599R-/181692154325?nav=SEARCH . Stariji tip 10e. A koliko je u ovlaštenom?

Maloprodajna cijena je 4 € za ovaj gore filter na http://www.auto-teile-service24.de/

A ja ne uzimam, ja kupujem, uzeo bih i ja, ali nece niko da pokloni, samo da proda. :D

A ako bas mora ovaj LS946, on kosta citavih 5.15 €, maloprodajna. U principu isti filter, samo veceg kapaciteta. LS933 H = 63 mm, LS946 H = 79 mm. Navoj i ø su isti.

Edited by direstraits
Link to comment
Share on other sites

Maloprodajna cijena je 4 € za ovaj gore filter na http://www.auto-teile-service24.de/

A ja ne uzimam, ja kupujem, uzeo bih i ja, ali nece niko da pokloni, samo da proda. [emoji3]

A ako bas mora ovaj LS946, on kosta citavih 5.15 €, maloprodajna. U principu isti filter, samo veceg kapaciteta. LS933 H = 63 mm, LS946 H = 79 mm. Navoj i ø su isti.

Pa to mi se i svidilo kod tog filtera sta je većeg kapaciteta pa ima veću površinu za filtriranje jelda. Al to su još novi motori nije neka kilometraža tako da to uopće nebi trebalo bit bitno. Morat cu razmislit sta još uzet ako budem naručiva s ove stranice jer me dostava za 2 filtera izlazi 12€. Al svakako hvala. Imaju super cijene.

Recimo uzet 5 filtera dostava je 13€. Prodaš 4 filtera i isplatis dostavu i svoj filter hahah

Link to comment
Share on other sites

Kupio sam u Intercarsu koji je na popisu i dobio iz Miše d.o.o. :D

BTW, vidim Protis (inace bi trebao biti informaticki ducan) prodaje Shell Helix Ultra 5W40 za 40 kuna/L pa mi onda onih 130 kuna s rabatom iz IC ne zvuci nemoguce.

Bilo bi dobro da se javiš Intercarsu i kažeš gdje si kupio i otkuda si to dobio. To što ti se dogodilo ne odgovara njihovoj politici "od tvornice do kupca". Ako su OK možda ti pošalju originalno ulje kao zahvalu za prijavu.

Link to comment
Share on other sites

Jbt, ima li netko u ovoj državi da ne fušari?!??? Ovdje i najveće firme počnu kokošariti nakon nekog vremena... :(

Link to comment
Share on other sites

Bilo bi dobro da se javiš Intercarsu i kažeš gdje si kupio i otkuda si to dobio. To što ti se dogodilo ne odgovara njihovoj politici "od tvornice do kupca". Ako su OK možda ti pošalju originalno ulje kao zahvalu za prijavu.

Cekaj, nismo jos utvrdili da je fejk, samo zvuci jako jeftino (ako se meho nije zajebo). Mislim da si firma poput Intercarsa ne bi dozvolila bas takvo nesto. Na deklaraciji je pisalo da je iz Njemacke.

Svejedno, poslao sam upit je li navedena firma njihov novi dobavljac.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.