Jump to content

izmjena ulja - općenito o intervalima


filipbabok

Recommended Posts

ok a sta raditi ako skuzite da je ulje falsifikat?? 

Prijava inspekciji, naravno

Link to comment
Share on other sites

Sad je gotovo, od subote je u autu :)
Inače to isto ulje bez rabata je 250 kuna u Intercarsu :)

Kad odbiješ PDV dobiješ da je litra tog ulja oko 25kn na carini, a iz neprovjerenog izvora sam čuo da litra originala 5W40 dođe oko 2€ pri uvozu. Za drugu ruku to mi je nemoguća cijena za original. Svoj 5W40 sam platio 192kn kod Anđelka (Lageros). Uvoznik CIAK, zemlja podrijetla Njemačka.

Ne sjećam se koliko je teško bilo skinuti brtvu, ali uskoro stavljam 0W40 u svoj auto pa ću obratiti pažnju na to.

Link to comment
Share on other sites

Ne tako davno prije 15-ak godina majstori su mijenjali filter na svakoj 2-oj promjeni ulja, a ulje na 10t km.

Ja sam samo jednom to napravio i nikad više jer nisam znao tko, šta i kako.

Tako se radilo i u ovlaštenim Renault prije 10-15 godina. Znam točno jer imam sve račune. Totalna bedastoća.

 

Kad odbiješ PDV dobiješ da je litra tog ulja oko 25kn na carini, a iz neprovjerenog izvora sam čuo da litra originala 5W40 dođe oko 2€ pri uvozu. Za drugu ruku to mi je nemoguća cijena za original. Svoj 5W40 sam platio 192kn kod Anđelka (Lageros). Uvoznik CIAK, zemlja podrijetla Njemačka.

Ne sjećam se koliko je teško bilo skinuti brtvu, ali uskoro stavljam 0W40 u svoj auto pa ću obratiti pažnju na to.

Tko je "ispravna" ekipa za uvoz Shella, tj. koji vi uvoznik trebao biti? Kipor, Jasmin, netko treći?

Edited by filipbabok
Link to comment
Share on other sites

Ako postoji sumnja da je kupljen krivotvoreni proizvod, prijaviti gospodarskoj inspekciji da istraže odakle je taj proizvod došao te da li je riječ o originalu ili falsifikatu.

Link to comment
Share on other sites

Tko je "ispravna" ekipa za uvoz Shella, tj. koji vi uvoznik trebao biti? Kipor, Jasmin, netko treći?

Nema "ispravne" ekipe... Tko god ima para, može kupovati i uvoziti

Link to comment
Share on other sites

Kad odbiješ PDV dobiješ da je litra tog ulja oko 25kn na carini, a iz neprovjerenog izvora sam čuo da litra originala 5W40 dođe oko 2€ pri uvozu. Za drugu ruku to mi je nemoguća cijena za original. Svoj 5W40 sam platio 192kn kod Anđelka (Lageros). Uvoznik CIAK, zemlja podrijetla Njemačka.

Ne sjećam se koliko je teško bilo skinuti brtvu, ali uskoro stavljam 0W40 u svoj auto pa ću obratiti pažnju na to.

Sve je to bar druga ruka, kak god okreneš. Moguće da je čak meho lupio krivu cifru jer je i meni 130 kuna zvučalo premalo.

@filipbabok

Orbico (inače Shell skladište je kod mene u Ivaniću).

 

Link to comment
Share on other sites

Nema "ispravne" ekipe... Tko god ima para, može kupovati i uvoziti

Sve je to bar druga ruka, kak god okreneš. Moguće da je čak meho lupio krivu cifru jer je i meni 130 kuna zvučalo premalo.
@filipbabok

Orbico (inače Shell skladište je kod mene u Ivaniću).

 

Evo, ovi su se malo potrudili, s tim da oni nisu jedini koji uvoze Shell. Dakle, treba pripaziti da bude kupljeno od ekipa se popisa ili da se kupi kod ekipa koja dobavlja od ekipe sa popisa. Ili nešto u tom stilu. Jednostavno, zar ne? :D

http://www.orbico-maziva.hr/gdje-kupiti-shell-proizvode

Link to comment
Share on other sites

Ako postoji sumnja da je kupljen krivotvoreni proizvod, prijaviti gospodarskoj inspekciji da istraže odakle je taj proizvod došao te da li je riječ o originalu ili falsifikatu.

bez uvrede ali odavno se nisam ovako nasmija 

Link to comment
Share on other sites

 

Evo, ovi su se malo potrudili, s tim da oni nisu jedini koji uvoze Shell. Dakle, treba pripaziti da bude kupljeno od ekipa se popisa ili da se kupi kod ekipa koja dobavlja od ekipe sa popisa. Ili nešto u tom stilu. Jednostavno, zar ne? :D

http://www.orbico-maziva.hr/gdje-kupiti-shell-proizvode

Kupio sam u Intercarsu koji je na popisu i dobio iz Miše d.o.o. :D

BTW, vidim Protis (inace bi trebao biti informaticki ducan) prodaje Shell Helix Ultra 5W40 za 40 kuna/L pa mi onda onih 130 kuna s rabatom iz IC ne zvuci nemoguce.

Link to comment
Share on other sites

Kupio sam u Intercarsu koji je na popisu i dobio iz Miše d.o.o. :D

BTW, vidim Protis (inace bi trebao biti informaticki ducan) prodaje Shell Helix Ultra 5W40 za 40 kuna/L pa mi onda onih 130 kuna s rabatom iz IC ne zvuci nemoguce.

A ovaj zadnji iz popisa pravi i reparira palete :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

a da zamjenis i filter ulja ? nerealno je u potpunosti da ne stane ni 3L..

Link to comment
Share on other sites

S filterom 2.9 litara. I meni nije bilo jasno kad sam prvi put mijenjao ulje, morao sam ispuštati višak van. Čak sam mislio i da mjerač ulja nije original.

Link to comment
Share on other sites

Ja bi to dobro provjerio. Mislim da vise od toga stane u smartov 0.9

Link to comment
Share on other sites

Haha, vama više ulja stane u getribu :D

Stalo bi 2.9 u getribu, ali onda treba izbaciti da dođe između 2.3 i 2.5. Da ne bi vratio na iberlauf.

Link to comment
Share on other sites

Kaj nije na tom Megsu JB getriba? Trebalo bi ić od 3 do 3.4 litre :)

Ako misliš kod Miloša i mene, tu je PK6, ide ovoliko koliko sam napisao. Nije li JB za Clio?

Link to comment
Share on other sites

Ma ne, pričam za Megane I od frencha i amatera. Getriba bi trebala bit ista ko kod Clio 2 - JB1 s kapacitetom ulja 3.4L.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kakva je al je kratka. Neki ljući motor i bila bi ubrzanja ko u formuli. :D

Edited by amater
Link to comment
Share on other sites

Di nabavit najbolje

Elf Excellium NF

5W-40

i purflux ls946

Za filter sam naša u auto kreše 117kn bez rabata.

Ulje ima na uljadirekt 4L 200kn

Jel to nekako jeftino?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.