Jump to content

izmjena ulja - općenito o intervalima


filipbabok

Recommended Posts

Evolution je samo novi naziv za Excellium. Iste specifikacije, iste norme. Ono što je bio Excellium NF 5W-40 sada je Evolution 900 NF 5W-40.

A Competition STI 10W-40 postaje Evolution STI 700 10W-40

Prošle godine kad sam kupovao ulje već nije bilo Competition-a nego Evolution. I oblik ambalaže im je sad isti kao od Totala koji je koliko sam ja skužio gazda.

Link to comment
Share on other sites

Potpisujem svaku riječ

90% kupaca traži popust za gotovinu, pa popust na popust, pa može li na 25 rata, uglavnom dajte mi najjeftinije šta imate jer auto baš ne vozim često/star je/dogodine ga neću registrirat/za prodaju je,,,

Ali zato 100% uvoznika ima 200-300% marže na veći ili manji dio asortimana. Onda dućani nabiju još bar 100% na veći ili manji dio onoga što prodaju. I još ne uvoze originale nego krivotvorine tko zna otkuda i prodaju po 1000% maržama.  Nije ih briga šta i kako samo da se proda.

Dođeš u dučan elektronike tražiš B tip tranzistora, lik kaže: "imamo C tip, to ti je isto".... dođeš u dućan autodijelova "nemam COmpetition ST, ali imamo STI, to ti je isto". K___c je isto! Da je isto onda bi pisalo isto u oznaci i specifikacijama. Samo da se proda....

Edited by Med0
Link to comment
Share on other sites

Aha. Navodno je Total 5w30 ineo LL (koji ima hrpu normi proizvođača osim Renaultovu) i Elf koji ima Renault normu isto ulje.

Link to comment
Share on other sites

Ali zato 100% uvoznika ima 200-300% marže na veći ili manji dio asortimana. Onda dućani nabiju još bar 100% na veći ili manji dio onoga što prodaju. I još ne uvoze originale nego krivotvorine tko zna otkuda i prodaju po 1000% maržama.  Nije ih briga šta i kako samo da se proda.

Dođeš u dučan elektronike tražiš B tip tranzistora, lik kaže: "imamo C tip, to ti je isto".... dođeš u dućan autodijelova "nemam COmpetition ST, ali imamo STI, to ti je isto". K___c je isto! Da je isto onda bi pisalo isto u oznaci i specifikacijama. Samo da se proda....

Drago mi je da nisam jedini koji tako gleda na sve (slican post malo gore)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kad u hr svako u prodaji da ima marzu makar 100%

Sam si rekao kolki rabat imas . samo da prodas po istoc cijeni ti imas marzu skoro 100% nhf al dal je to normalno.. I onda se cudimo zasto je sve tolko skupo. Pa eto zato. Zato sto svako hoce imat zaradu makar 100% a mnogi i po 200-300% ako se ide u prodaju krajnom korisniku. Jedino ak ide preprodavcu ide se na manju marzu..

Kod mene je u dućanu to ulje (Shell Ultra 5W-40 4lit) maloprodajna 166 Kn, marža cca 30%. Imam još par ulja koja držim uz sličnu maržu kao udarne artikle, a ostalih 95% ulja uz maržu 45-55%.

Link to comment
Share on other sites

Nisi ti jedini trgovac ;)

A i budi siguran vecina nisu kao ti da daju cijene ispod cijena u velikim kucama tipa IC i AK i sl...

Kakve su ti cijene 5W50 mobil 1 peak life :D

Link to comment
Share on other sites

 

Prošle godine kad sam kupovao ulje već nije bilo Competition-a nego Evolution. I oblik ambalaže im je sad isti kao od Totala koji je koliko sam ja skužio gazda.

Da, Total je gazda. Na svakoj kantici Elfa piše naziv proizvođača - Total. Uglavnom, još uvijek se može naletiti na Competition ili Excellium, to su stare zalihe dok se ne prodaju. Unaprijed dolazi samo Evolution. Kao što postoji Total Quartz 7000 10W-40 i Quartz 9000 5W-40, tako bude i Evolution 700 10W-40 i Evolution 900 5W-40, uočavate li sličnosti :-)

Total Quartz 7000 10W-40 = Elf Evolution 700 10W-40

Total Quartz 9000 5W-40 = Elf Evolution 900 5W-40

Link to comment
Share on other sites

Ne znam napamet, javim ti sutra za 5W-50 Peak...

 

92,34 Kn/lit -10% za 4+lit

Link to comment
Share on other sites

Evo ga, treba samo malo popratit ove tablice, malo znati Poljski i nema šanse da se zeznete u odabiru odgovarajućeg Elf/Total ulja za vaš auto :D

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

Link to comment
Share on other sites

danas se veoma prijatno iznenadio :)

bio u AK, kupio spomenuto Mobil 5W50 Peak life ulje, i kaze nema ni jednog purfluxa na stanju, reko neda mi se cekat daj mi sledece najbolje, kaze Fram reko ok. prvo sok, cijena upola manja neg purfluxa, ja ono.. reko ajd za prvu pa ga zamijenim kasnije :) 

i tako dodjem ja doma, i danas neda mi vrag mira idem ga gledat na netu i odem na sajt :

http://www.sogefifilterdivision.com/catalogues/FO/scripts/cat_fich_filtre.php?zone=FR&catalogue=FRAM&lang=GB i poznato mi izgleda sem boje i naziva filtera :D 

http://www.sogefifilterdivision.com/catalogues/FO/scripts/cat_fich_filtre.php?zone=FR&catalogue=PFX&lang=GB :D i onda ugledam u desnom gornjem kutu :D hahah

i idem gledat online fram filtere i svi su ravni, nema cikcak, reko jbg slicna ambalaza (identicna sem naziva) al nema cik cak, i pogledam u filter i isto je cik cak :D haha sad znam sta kupujem u buduce :D .

 

usput taj filter stane na 1.9dci motor za one koji zele malo veci filter od tvornickog. budem jos potvrdio kad montiram jer trenutno u Ri ljeva kisa a radim to vani na kanalu. 

Link to comment
Share on other sites

danas se veoma prijatno iznenadio :)

bio u AK, kupio spomenuto Mobil 5W50 Peak life ulje, i kaze nema ni jednog purfluxa na stanju, reko neda mi se cekat daj mi sledece najbolje, kaze Fram reko ok. prvo sok, cijena upola manja neg purfluxa, ja ono.. reko ajd za prvu pa ga zamijenim kasnije :) 

i tako dodjem ja doma, i danas neda mi vrag mira idem ga gledat na netu i odem na sajt :

http://www.sogefifilterdivision.com/catalogues/FO/scripts/cat_fich_filtre.php?zone=FR&catalogue=FRAM&lang=GB i poznato mi izgleda sem boje i naziva filtera :D 

http://www.sogefifilterdivision.com/catalogues/FO/scripts/cat_fich_filtre.php?zone=FR&catalogue=PFX&lang=GB :D i onda ugledam u desnom gornjem kutu :D hahah

i idem gledat online fram filtere i svi su ravni, nema cikcak, reko jbg slicna ambalaza (identicna sem naziva) al nema cik cak, i pogledam u filter i isto je cik cak :D haha sad znam sta kupujem u buduce :D .

 

usput taj filter stane na 1.9dci motor za one koji zele malo veci filter od tvornickog. budem jos potvrdio kad montiram jer trenutno u Ri ljeva kisa a radim to vani na kanalu. 

Linkovi ne valjaju.

Link to comment
Share on other sites

Za kupce Shell motornih ulja: ovako izgleda Shell 5W40 kantica od ovlaštenog uvoznika Orbico -> Lageros. Kupljena 03/2015.

DSC04179_cr.jpg DSC04180_cr.jpg DSC04181_cr.jpg DSC04182_cr.jpg DSC04183.jpg DSC04184_cr.jpg DSC04188_cr.jpg DSC04189_cr.jpg

Link to comment
Share on other sites

Na Shellu za Hrvatsku stoji jedino Orbico: http://www.shell.com/business-customers/marine/marine-lubricants-global-distributors.html. Možda CIAK ne uzima direktno ili možda ne uzima dovoljne količine od Shella da bi ih Shell proglasio distributerima.

Shell site je tipičan korporativni gdje je nemoguća misija doći do onoga što te zanima.

Link to comment
Share on other sites

Netko je gore dobro napisao - uvozi onaj tko ima para. Postoje službeni i neslužbeni kanali, a neslužbeni su uglavnom jeftiniji. Vrijedi za sve branše :)

Link to comment
Share on other sites

u Reference u purfluxov ukucat LS571 a u Fram-ov ph5911 

Šta nije za naš auto ls933 šifra za purflux filter

Link to comment
Share on other sites

Šta nije za naš auto ls933 šifra za purflux filter

Napisah da je to za one koji zele malo veci filter :)

Link to comment
Share on other sites

u promjeru bi trebalo moc ici jos 5mm sigurno sire, a u duzinu je ovo na knap, javim kad promjenim (potvrdim ili opovrgnem ukoliko sam pretjerao s dimenzijama :D )

Link to comment
Share on other sites

Za kupce Shell motornih ulja: ovako izgleda Shell 5W40 kantica od ovlaštenog uvoznika Orbico -> Lageros. Kupljena 03/2015.

DSC04179_cr.jpg DSC04180_cr.jpg DSC04181_cr.jpg DSC04182_cr.jpg DSC04183.jpg DSC04184_cr.jpg DSC04188_cr.jpg DSC04189_cr.jpg

Zar ne bi trebao biti sigurnosni cep ispod ovog plasticnog, plasticna ili metalna folija neka ili slicno?

Link to comment
Share on other sites

Da, trebala bi. Ne sjećam se da li je brtva bila prije godinu dana kad sam mijenjao ulje. Obratit ću pažnju na to idući puta pa ću javiti, a to će biti ovih dana.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.