Jump to content

izmjena ulja - općenito o intervalima


filipbabok

Recommended Posts

filter ne bi smio biti tolko nisto da curi ulje van. iscuri ti malo iz kanala i to je to. 

i racunaj da je zamjena ulja 400kn a ovo 50-70kn tako da je poprilicno manji trosak. 

nisam uopce isa za tim... ali definitivno ima smisla... jedini realni problem onda (osim zacrnjenja ulja) su njegove karakteristike, jer ipak ostaje staro ulje unutra... 

Link to comment
Share on other sites

Jesam naravno :-) navrati na kavu kad stigneš

Ne pijem vise kavu. Caj ili pivo :D Ali vidimo se.

Link to comment
Share on other sites

Razmišljao sam i ja o većem filteru ali budući da na ovom autu nemam čukicu za tlak ulja ipak ne bi eksperimentirao s tim.

Link to comment
Share on other sites

ok i nesto zanimljivo sto sam nasao od shella 

Product-Recomender-Helix-Final.png

To je staro sto godina. Prema toj slici, za aute starije od 5 godina preporučuje se mineralno ulje. Stvarno želiš HX5 u svoj auto? :-)

Link to comment
Share on other sites

daj odi u kuki hahah :D sad da me paranoja lupa... 

inace nisam 100% odlucio s onim 5W50 mobil1 peak life i sad jos i ova akcija i tvoj komentar... jooj kako biti siguran dal je original ili nije.. kako uopce bilo sta provjeriti.. hahah

Link to comment
Share on other sites

ajde, da i ja pitam: na koliko bi bilo najbolje minjat ulje u 1.5dci - 90ks? koliko sam vidia, ide 5W30, http://www.elf.com/en/consumers/car-oil/car-engine-oil/elf-evolution-full-tech-fe-5w-30.html ali od servisa nista pametno ni konkretno nisam dobia po pitanju intervala. racunam s nekih 20tkm godisnje. 

kakvi su renault ovlasteni po pitanju donosenja vlastitog ulja i prisustva servisu... 

Link to comment
Share on other sites

Našao sam za Shell Helix Ultra 5w40 koji koristim. Između ostaloga fake ima slabu papirnatu brtvu ili ju uopće nema. Imam frendicu ruskinju, pitat ću ju šta lik brije na ruskom:

 

Link to comment
Share on other sites

ajde, da i ja pitam: na koliko bi bilo najbolje minjat ulje u 1.5dci - 90ks? koliko sam vidia, ide 5W30, http://www.elf.com/en/consumers/car-oil/car-engine-oil/elf-evolution-full-tech-fe-5w-30.html ali od servisa nista pametno ni konkretno nisam dobia po pitanju intervala. racunam s nekih 20tkm godisnje. 

kakvi su renault ovlasteni po pitanju donosenja vlastitog ulja i prisustva servisu... 

http://valvoline-eu.lubricantadvisor.com/advice.aspx?lang=eng&type=6c7557e76f5dc4ceb214d980bc11341a

Link to comment
Share on other sites

Ne tako davno prije 15-ak godina majstori su mijenjali filter na svakoj 2-oj promjeni ulja, a ulje na 10t km.

Ja sam samo jednom to napravio i nikad više jer nisam znao tko, šta i kako.

Link to comment
Share on other sites

To je staro sto godina. Prema toj slici, za aute starije od 5 godina preporučuje se mineralno ulje. Stvarno želiš HX5 u svoj auto? :-)

slazem se :) 

Link to comment
Share on other sites

Naravno. Zar bi imalo smisla prodavati original ulje sa samo 200-300% marže...

Pa čudi me što je u zadnjih mjesec dana toliko akcija za motorna ulja baš nakon što su to otkrili u Rusiji... kao da se ekipa što brže i jeftinije riješava vruće robe ;)  Kao Delboy iz Mućki kad skuži da mu je netko uvalio robu za kojom traga murija :D

Link to comment
Share on other sites

Nemojte me cimat :D
Dobio sam Shell Helix Ultra 5W-40 4L iz Intercarsa, s debelim rabatom, za ~ 130 kuna. Uvoznik je Miše d.o.o. iz Ogulina :) 

Link to comment
Share on other sites

Nemojte me cimat :D
Dobio sam Shell Helix Ultra 5W-40 4L iz Intercarsa, s debelim rabatom, za ~ 130 kuna. Uvoznik je Miše d.o.o. iz Ogulina :) 

Pogleda onaj video i vidi kakva ti je brtva ispod čepa. Ako lagano pukne ili ako ju lagano oguliš dolje.....

Link to comment
Share on other sites

U neostaru je promjena ulja i filtera 350kn...ulje je shell 5W30 sve po normi a filter bosch...a posto nemam blage koji je orginal filter u Meganu jel ovaj ok?

Link to comment
Share on other sites

Sad je gotovo, od subote je u autu :)
Inače to isto ulje bez rabata je 250 kuna u Intercarsu :)

Link to comment
Share on other sites

 

S obzirom da je ulje kupljeno iz "druge ruke", cifra je fascinantna

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.