Jump to content

izmjena ulja - općenito o intervalima


filipbabok

Recommended Posts

Ovako imam par pitanja. Dolazi prvi servis (od kad je kod mene) mom meganu 2.0dci i neznam koje ulje tocit u njega. Znaci radi se o 2.0dci 160ks FAP. Kolko ide kolicniski ulja u taj motor da znam kupit [emoji23]

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ovo od Elfa.

Od ostalog nesto 5W-30/40 gradacije, sintetske osnove, namjenjeno za vozila sa DPF/FAP filterom.d656e4d8a6aee44356cfb3abddbd8497.jpg

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Nerman said:

Ovako imam par pitanja. Dolazi prvi servis (od kad je kod mene) mom meganu 2.0dci i neznam koje ulje tocit u njega. Znaci radi se o 2.0dci 160ks FAP. Kolko ide kolicniski ulja u taj motor da znam kupit emoji23.png

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

Uzmeš kanticu, mali pogledaš etikete, ako piše RN0720 i ako ti se sviđa cijena i dizajn ambalaže - uzmeš.

Ako ne piše RN0720, gledaš dalje.

Mislim da ti po papirima ide 7-7.5, ti uzmeš 8 i to je to.

Link to comment
Share on other sites

On 11.01.2019. at 14:18, Nerman said:

Ovako imam par pitanja. Dolazi prvi servis (od kad je kod mene) mom meganu 2.0dci i neznam koje ulje tocit u njega. Znaci radi se o 2.0dci 160ks FAP. Kolko ide kolicniski ulja u taj motor da znam kupit emoji23.png

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

Od 6.6 do 8.2 litra, kada je putnicki program u pitanju. Zavisi od izvedbe, naravno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 11. 01. 2019. at 14:18, Nerman said:

Ovako imam par pitanja. Dolazi prvi servis (od kad je kod mene) mom meganu 2.0dci i neznam koje ulje tocit u njega. Znaci radi se o 2.0dci 160ks FAP. Kolko ide kolicniski ulja u taj motor da znam kupit emoji23.png

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

Potpisujem na Elf Evolution full tech. Ja sam ga sipao u svaki Renault koji sam vozio i nisam požalio nikada. Naravno primjereno svakoj mašini njeno, svakih 10000 km ili jednom godišnje neovisno jer na nekim autima nisam radio ni 10 komada u godini, a sad na ovom zadnjem napravim toliko u pola godine.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

mallo da dignem temu iz mrtvih :D

 

Imam captura 1,2 tce 88kw ,i uskoro mi ide zamjena ulja,zadnji put sam stavio 5W40 ELF Evolution 900 NF ....i malo sam guglao po netu i ispada da bi 5W40 ELF Evolution 900 SXR bilo bolje stavit,koja je razlika između ta 2 ulja,i koje bi bilo ispravnije stavit u moju makinu?ako netko zna i ima iskustva..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, foxtrotkilo said:

mallo da dignem temu iz mrtvih :D

 

Imam captura 1,2 tce 88kw ,i uskoro mi ide zamjena ulja,zadnji put sam stavio 5W40 ELF Evolution 900 NF ....i malo sam guglao po netu i ispada da bi 5W40 ELF Evolution 900 SXR bilo bolje stavit,koja je razlika između ta 2 ulja,i koje bi bilo ispravnije stavit u moju makinu?ako netko zna i ima iskustva..

900SXR je staro ulje, dobavljivo samo van EU, rafinerija iz Rumunjske. Pitaj Anđelka za savjet ako ćeš elf. 

Link to comment
Share on other sites

Ima netko ideju kako ili s cim.mjenjate ulje u mjenjacu? Unservisu pumpaju iz one kante, no mozda ima nesto slicno za kupit, pa doma to izmjenit. Ionako si sam mjenjam ulje u motoru. 

Link to comment
Share on other sites

Ispuštanje gravitacijom, ulijevanje crijevom (providnim, da vidiš kad dođe do prelijevanja), koje nabiješ na ljevak ako nemaš alat. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U plodinama mali crveni lijevak spojen sa rebrastim prozirnim crijevom cca 40cm dugo.. 15ak kn 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Promjer ide u vecinu getriba? Bum potrazil. Imam obican lijevak sa nataknutim crijevom. Sluzi godinama.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ma kod clia je malo nezgodno uljevati tako "sa strane slobodnim padom" zbog mjesta. Ali mislim da cu moci. Zato u servisu zakace onu metalnu suplju kuku kroz koju pumpaju ulje. No tu moras imati bar 3L zbog pristiska, a ide cca 2L. Jos kad keramiku stavim to je uz 2L Motula Gear 300 taman. I viska bude.

Link to comment
Share on other sites

Cemu komplikacije? Odete u apoteku i kupite najvecu spricu koju imaju - vjerovatno za 4.99kn :-)

Ako ne ide direktno spricom zbog skucenog prostora u apoteci se mogu kupiti i crijeva koja pasu na te sprice.defa520322df1f7f94c14fe78285bc91.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jesi ikada otišao u apoteku i rekao molim vas najveću špricu koju imate? Ja jesam i dan danas pamtim pogled tete apotekarke i objašnjavanje to je da lakše izmjerim i ulijem ulje za prijenos u skuter i vanbrodski motor... 😳

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Da, 2-3 puta u zadnjih x godina.

Teta: Dobar dan, izvolite?
Ja: Treba mi najveca plasticna sprica koju imate.
Teta: A za sta vam treba (s podignutom obrvom)?
Ja: Za auto.
Teta: Aha, imamo takve i takve ....

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.