Jump to content

izmjena ulja - općenito o intervalima


filipbabok

Recommended Posts

ne kužim, kaj nemate neke svoje majstore od povjerenja da idete njima godinama?

Imam ja "svog" meštra, al' ovaj put moram u ovlašteni servis

Link to comment
Share on other sites

Znaš da u ovlaštenim servisima uglavnom rade neznalice. Recimo ja sam nedavno bio kod vas u Zadru (sad će me Filip ubiti jel mu se nisam javio, ali nisam mogao jer nisam imao vremena) u Trofej autu (ovlašteni Toyota servis) jer su me zvali na opoziv (zračni jastuk) i ja ostavim auto na sat vremena da mi promijene taj zračni. Kad sam se vratio po taj isti auto lik mi mrtav hladan kaže: dio smo pokušali ugraditi, ali ne paše te vas molimo da dođete drugi put, kad stigne odgovarajući dio za vaš auto. E kad ga tada nisam ubio i neću.

Savjet: kupi sam ulje i donesi im u servis, ali pazi da ti to isto ulje uliju u auto.

Ma je, od 365 dana u godini on je 15 u slavoniji. Ali dobro, ako ga veseli neka kupi.

Ako imaš još one plavine u Kadinoj Glavici, neću te ubiti. :D
Usput možemo naštimati pokoji dio plastike na laguni ili testirati card reader, ovisno što bude na repertoaru :D

Link to comment
Share on other sites

Nema vina na tvoju žalost, ali uvijek se može nabaviti domaće. 

Naleti, uvijek si dobrodošao.

Link to comment
Share on other sites

Nema više ni pršuta, a ni vina. Barem ne kod mene.

Link to comment
Share on other sites

Nema više ni pršuta, a ni vina. Barem ne kod mene.

To svi Drnišani lažu :D:D 

Link to comment
Share on other sites

Jedino mogu kupiti, isto kao vi. Na žalost to je istina.

Link to comment
Share on other sites

Dolazim onda sa najdivnijim plodovima Slavonije - Graševinom. Vele Dalmoši da im smrdi. Tamo negdje do druge čaše. Dekonzerviraj Lagunu, valjda će biti nešto za složiti :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Može Filipe. Inače, imao svoj vinograd(stari) svinje i pušnicu, ali od kada su umrli djed i baka sve otišlo polako u nepovrat. 

Link to comment
Share on other sites

Dobia san mail od Auto Kreše da je akcija na motorna ulja 50%

unnamed.jpg

Edited by aquarius
Link to comment
Share on other sites

Zna li netko koliki je rok uporabe prethodno otvorenog (ne u motoru, nego na polici stoji) Mobil 5w40 ulja. Datum proizvodnje je FEB-2015, a malo sam gledao boju i samo ulje, nije ne ništa seciralo niti izlučilo gore, sve je kavene boje... treba mi samo tih pola litre za nadolijevanje, ne za komplet izmjenu...

Link to comment
Share on other sites

evo nakon 7oookm 5W50 mobil1 peak life utrosio cijelih 0.2dcl, za ovu km bilo koje 5W40 sam stavio bi potrosio 1L

Link to comment
Share on other sites

A kak si ti došao do zaključka da 5w50 moze ici u 1.9dci? Mislim, ocigledno moze... :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Trazio sam ukje koje ima veci viskozitet na povisenoj temperaturi :) na kojoj 5w40 sem trkacih (25-30€/L) postaje biti voda. A posto silim motor bolje da bude ulje nego voda :)

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Zna li netko koliki je rok uporabe prethodno otvorenog (ne u motoru, nego na polici stoji) Mobil 5w40 ulja. Datum proizvodnje je FEB-2015, a malo sam gledao boju i samo ulje, nije ne ništa seciralo niti izlučilo gore, sve je kavene boje... treba mi samo tih pola litre za nadolijevanje, ne za komplet izmjenu...

12 mjeseci od otvaranja kantice

U neotvorenoj ambalaži rok je 5 godina

Link to comment
Share on other sites

12 mjeseci od otvaranja kantice

U neotvorenoj ambalaži rok je 5 godina

Zanimljivo. U motoru može 24 mjeseca, u kanti samo 12. ? 

Link to comment
Share on other sites

Kad trebas kupit i platit ima dug rok a kad ga koristis kratak. Pa nije to jogurt.

Link to comment
Share on other sites

Kad trebas kupit i platit ima dug rok a kad ga koristis kratak. Pa nije to jogurt.

A nije ni vino :-)))

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.