Jump to content

Zamjena radija


kristijan

Recommended Posts

Gurnes komad zice ili caval adekvatnog promjera i sve zajedno se povuce van :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam rješio to isto sa 4 čavla bez problema ga izvadio...

Link to comment
Share on other sites

Ili 4 tanka srafcigerela, po mogucnosti torx ako imas da su vise obli. Ja tako vadio svoj dok sam imao.

Link to comment
Share on other sites

ovak ide van ali sa 4 čavla promjer rupe je 3.6 mm ali ima na radiu usljivi mali torx koji nemam u 3 seta pa sam preradio plosni da bi raskopo radio laser sam ocistio sad jos trebam probat dal radi

Link to comment
Share on other sites

ovak ide van ali sa 4 čavla promjer rupe je 3.6 mm ali ima na radiu usljivi mali torx koji nemam u 3 seta pa sam preradio plosni da bi raskopo radio laser sam ocistio sad jos trebam probat dal radi

znači očistio sam laser i cd i dalje neradi samo ga izbaci i napiše error cd.

jel ima tko još kakvu zamisao il da si kupim drugi radio

Edited by zule
Link to comment
Share on other sites

Kad je već tema otvorena ja sam izvadio originalni radio iz Lagune i stavio CD u njega samo sada nemam komande na ručicama kod volana. Ima li kakav adapter koji ide na radio da se usteka 3 djek koji još postoji kod radija te da li netko zna koliko bi takav adapter koštao?

Link to comment
Share on other sites

taj adapter je najjeftiniji na e bayu kod nas je oko 400 kn tako kazu tu na forumu,i sam razmisljam o tome ali ovaj origi.al se nekak najbolje uklapa

Edited by zule
Link to comment
Share on other sites

da samo je moja laguna 2001 god pa je original kazic a to mi se nikako ne svidja... :(

Link to comment
Share on other sites

i btw kako se to točno naziva??

Link to comment
Share on other sites

i btw kako se to točno naziva??

 

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xrenault+laguna+stalk+adapter.TRS0&_nkw=renault+laguna+stalk+adapter&_sacat=0

 

provjeri koji ti model točno paše, i naravno da li radio ima uopće priključak za stalk.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pozz

Ima li kakav dijagram žica(boja) za radio na konektoru od auta.

Megane 2 2008g.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Da li itko zna jel su žice u Megane 2 standard ili je Renđo petljao po bojama.Stigao mi adaptrer za radio pa se bojim da nešto ne spalim ako su boje na original adapteru koji je na autu pomješane.

Link to comment
Share on other sites

Ako nitko nije dirao žice u konektoru onda je sve standard. ISO konektor (raspored žica) je svugdje u svijetu za sve tipove Renola i sve druge marke auta isti. 

Zato se i zove ISO standard. :D

Inače kod Renola je crvena žica-stalnih 12V, žuta žica-12V nakon kontakta, plava žica-12V nakon paljenja pozicije i crna žica-masa.

Link to comment
Share on other sites

Na kraju sam skontao i sam da je sve u standardu ali čemu služi četnaesta žica, po ISO standardu je trinaest žica u igri.

Link to comment
Share on other sites

Ako nitko nije dirao žice u konektoru onda je sve standard. ISO konektor (raspored žica) je svugdje u svijetu za sve tipove Renola i sve druge marke auta isti. 

Zato se i zove ISO standard. :D

Inače kod Renola je crvena žica-stalnih 12V, žuta žica-12V nakon kontakta, plava žica-12V nakon paljenja pozicije i crna žica-masa.

mesečini da si zamijenio žutu i crvenu...

Link to comment
Share on other sites

Ma na konektoru od auta ima četnaests žica spojenih a na ISo konektoru ih je trinaest.Na svakom novom konektoru ima tri prazna mjesta na donjem konektoru a na Meganu ima samo dva mjesta prazna.Moj radio ima šesnaest aktivnih žica(znači pun ISO) ali su neke spojene direktno kao senzor ručne kočnice on ne ide preko konektora.

Edited by Prki600
Link to comment
Share on other sites

Na kraju sam skontao i sam da je sve u standardu ali čemu služi četnaesta žica, po ISO standardu je trinaest žica u igri.

Ne. Svaki ISO konektor može imati 8 žica. Kod tebe su kao i kod svakog drugog na originalnoj instalaciji dva ISO konektora (ženska). Mogu biti u kao dva odvojena konektora ili u zajedničkom kućištu.

Na jednom imaš svih osam žica i to je izlaz na četiri zvučnika.

Na drugome su napajanja i razni signali. Ovisno koje signale imaš izvedene na autu ovisi i broj žica. Kada imaš izvedene sve signale onda i taj drugi ISO konektor ima osam žica.

Evo kako su raspoređene žice na njemu pa možeš provjeriti šta ti sve od toga imaš izvedeno:

Pin 1 (bijela žica) - Signal brzine auta (neka radija ga koriste da automtski pojačaju/smanje zvuk ovisno o brzini auta),

Pin 2 (narančasta žica) - "Mute" komanda prilikom korištenja Cell-Phona,

Pin 3 (ljubičasta žica) - Signal iz prekidača rikverca (Satelitska navigacija koristi ovaj info).

Pin 4 (crvena žica) - +12V direktno sa baterije (služi za memoriju radija da ne izgubi memorirane stanice),

Pin 5 (smeđa žica) - napajanje antene (elektronska ili one sa motorom za izvlačenje),

Pin 6 (plava žica) - +12V nakon šta upališ svjetla (služi za osvjetljenje displaya radija ili za dimanje osvjetljenja displaya),

Pin 7 (žuta žica) - +12V nakon kontakta (ovo je glavno napajanje radija),

Pin 8 (crna žica) - masa.

mesečini da si zamijenio žutu i crvenu...

Nisam.

Link to comment
Share on other sites

100%.

Screenshot_(47).thumb.jpg.63db390d9d2019

Ja govorim o originalnoj Renault instalaciji, a ti stavljaš sliku rasporeda boja aftermarket radija. :D

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.