Jump to content

naši akumulatori - bivši, sadašnji i budući


filipbabok

Recommended Posts

Evo slika ovog mog. Kad mi se bude dalo budem osigurao bolji spoj. Mozda i zalemim. Posto krompat nemogu i da hocu na ove. Jedino stavit stopicu krimpat i onda na saraf na stipaljku.. Ali orevise truda nizasta [emoji3]2bfd32a99bf9c84b9aeaab466a44bb20.jpg

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Moji su malcice bolji ;D

5f5cb27d9232e114d459e1ef930cda24.jpg653a3979b865daccdfe07607cfef2f80.jpg

Šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pitanje za znalce :-) dali mogu sa kablovima spojiti sa ženinog na svoj auto da skinem akumulator a da nebi morao poslije štelat stanice i ostalo??

Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A tast ima neki veliki punjač pa bih malo spojio aku da se nadopuni pa rekoh jel moguće da spojim kablovima sa jednog auta na drugi s kojeg skidam aku

Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ne bih ja to ostavio na klemama bez akumulatora. Dakle da staviš štipaljke na kleme, izvučeš akumulator iz njih i staviš odmah novi akumulator u kleme. To nemoj raditi s običnim punjačem. Da je onaj pametni, onda OK

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Mislio sam ovo napraviti što je Mata rekao spojiti dva auta na jedan aku dok se ovaj ne napuni

Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

a to je drugo.

mada s pametnim punjačem nisam nikad skidao kleme već sam punio aku direktno na autu

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Naravno,

Ja to radim sa smart punjačem.

To nije pametno raditi.

Takav punjač ima 

S ovakvim punjačem se to nikako ne smije raditi. Ripple od punjača može spaliti nešto na ECU ili nekom drugom procesoru.

Link to comment
Share on other sites

To nije pametno raditi. S ovakvim punjačem se to nikako ne smije raditi. Ripple od punjača može spaliti nešto na ECU ili nekom drugom procesoru.

Zato sam i stavio da čujem mišljenja :-)

Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ja imam neku malu bateriju 12v 7Ah i nju sam znao kablovima spojit na kleme dok mjenjam aku da mi ne ode sat i stanice.

Link to comment
Share on other sites

to je dobra ideja. Navodno bi se moglo i preko utičnice upaljača to spojiti i dati kontakt. Nisam probao, čuo

Link to comment
Share on other sites

ne bih ja to ostavio na klemama bez akumulatora. Dakle da staviš štipaljke na kleme, izvučeš akumulator iz njih i staviš odmah novi akumulator u kleme. To nemoj raditi s običnim punjačem. Da je onaj pametni, onda OK

Mislim da će pametni punjač skužiti da je aku otpojen i oborit će napon na 0 volti.

Bolje je napon držati sa pomoćnom baterijom.

Link to comment
Share on other sites

Ne baš. Pametni punjači ne rade ako napon baterije nije cca 7V, tako nešto. Tako barem funkcionira onaj iz Lidla.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne baš. Pametni punjači ne rade ako napon baterije nije cca 7V, tako nešto. Tako barem funkcionira onaj iz Lidla.

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

 

da, ja sam ga probo jednom zeznut, spojio žarulju na štipaljke koje su bile spojene na aku, odpojio i naravno odma se ugasio

Link to comment
Share on other sites

Pametan punjac koji ima funkciju napajanja ako ga se stavi u taj mod ce nastavoti odrzavat napon i biti napajanje vozilu. Punjac poput ovaj iz lidla ili cte. 3.8 i slicni se momentalno gase cim nema akumulatora.

Zdravo seljacki pak mogu dici napon na 15.5 i vise V pa treba pripaziti..

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Miloše, za takve stvari ja da nemam bateriju, koristio bi "glupi" punjač koji svakako daje 12v na štipaljke spojio ti išta ili ništa :D  To je inaće home made i ide do 50A, ja alnasovo skuter bez akumulatora na njega bez problema.

Edited by josipp
Link to comment
Share on other sites

Neće skužiti, radi normalno i dalje.

Možda neki radi koji ima mod za održavanje napona što reče miloš,no pametni Lidl punjač obara napon kada se aku otpoji.

Link to comment
Share on other sites

to je dobra ideja. Navodno bi se moglo i preko utičnice upaljača to spojiti i dati kontakt. Nisam probao, čuo

Napisao ja na ovom forumu jer sam si sam to složio. 12V baterija, utikač za utičnicu upaljača i žice koštaju 20ak kuna u Chipoteci.

Ako imaš viška LR44 baterija spojiš 4kom u seriju i dobiješ 12V u vrlo sitnome.

Link to comment
Share on other sites

Miloše, za takve stvari ja da nemam bateriju, koristio bi "glupi" punjač koji svakako daje 12v na štipaljke spojio ti išta ili ništa :D  

Za takve intervencije može se koristiti ispravljač 220V AC na 12V DC, ali običan punjač ja ne bih stavljao

 Navodno bi se moglo i preko utičnice upaljača to spojiti i dati kontakt. Nisam probao, čuo

Može se i tako. Probao i radi.

Pitanje za znalce :-) dali mogu sa kablovima spojiti sa ženinog na svoj auto da skinem akumulator a da nebi morao poslije štelat stanice i ostalo??

 

Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk

 

 

Možeš. Samo pripazi da + kabel slučajno ne dotakne šasiju, osim ako ne želiš vatromet u kućnoj režiji :-)

Link to comment
Share on other sites

 

Imam i ja takve u prodaji u dućanu. Mada su i ovi kablovi relativno loši, bit će dobri za benzince i manje dizele (do 2000 ccm). Čak i takvi kakvi jesu, oni su avion za one kablove iz Metroa

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.