Jump to content

naši akumulatori - bivši, sadašnji i budući


filipbabok

Recommended Posts

Navodno su u Tokiću TQ baterije ustvari FIAMM tehnologija...ali mislim da je bolje dati koju kunu pa uzeti Gold Berena. 

CIAK su prepakirane Varte ili kriva informacija?

Inače neki dan vidim da Renault Roca opet ima akcijske cijene za OEM Hi-Life baterije, npr za dizele im dođe oriđiđi baterija oko 700 kn to je vrlo korektna cijena za kvalitetan aku.

Link to comment
Share on other sites

Nisu iste potrebe za 1.5 dCi i 2.2 dCi. O kojim akumulatorima za 700 kn je riječ kolika je startna struja i kapacitet?

Link to comment
Share on other sites

Imam pitanje

Ovo je slika mog akua i koji bi mi treba po papirima

Pa me zanima jel bi moga stavit ovaj sa slike?

Na ovom mom trenutnom ima sa strane jos mjesta za veci, a i ovaj ciak je D+, a moj je L+ ili sam u krivu?

Uglavnom, jel bi meni ovaj aku odgovara?Brand: CIAK

Položaj elektroda: D+

Jakost struje: 680Ah

Kapacitet: 75Ah

Dimenzije: 278X175X190ed70d8fc61ce4ac292b5f03cbe62f866.jpg27098db9dba70944328239bbce2f76ca.jpg59b5e26eb4630dc2d8efe307dc633282.jpg

ova oba su D+ jer se kleme gledaju okrenute prema tebi kao na tom ciaku a na renou  pod hubom akumulator stoji naopačke.. dakle kad okreneš kleme k sebi bliže ako je desna + onda je to to.. to je najčešći izgleda akumulatora.. nema puno nauke.. paše.

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

Ima bit da nista od greske na ekupi. Stavili su aku 159kn i kao greska je i nece ih slat. Nego nadoplata ili storno. Mater im njihovu

Link to comment
Share on other sites

Nisu iste potrebe za 1.5 dCi i 2.2 dCi. O kojim akumulatorima za 700 kn je riječ kolika je startna struja i kapacitet?

To je valda bilo za 1.5 dizel ovi jači su bili oko soma kn. 

Link to comment
Share on other sites

Ma to je šminka, tvornički tudor umro mi je sa zelenim indikatorom emoji3.png

 

Sent from my MI 5 using Tapatalk

 

 

Taj indikator nije mjerilo ispravnosti akumulatora, jer pokazuje zdravlje samo jedne ćelije, a ne svih šest

CIAK su prepakirane Varte ili kriva informacija?

Ciak Starter nema apsolutno nikakve veze sa Vartom...

Ima bit da nista od greske na ekupi. Stavili su aku 159kn i kao greska je i nece ih slat. Nego nadoplata ili storno. Mater im njihovu

Naravno da je greška, nema teorije da maloprodajna cijena za 75Ah/680A bude 159 Kn

Ima bit da nista od greske na ekupi. Stavili su aku 159kn i kao greska je i nece ih slat. Nego nadoplata ili storno. Mater im njihovu

Po zakonu, ti si trebao tu robu dobiti po toj cijeni. To što su napisali pogrešnu cijenu, njihova ja greška. Da imaš isprintanu tu njihovu ponudu i pošalješ ju gospodarskoj inspekciji, oprali bi ih za koju desetinu tisuća kuna

Link to comment
Share on other sites

Imali smo isti takav i jako smo bili zadovoljni sa Titanium plus FIAMM-om, bil je crvene boje.

To je izvrstan akumulator

Morao sam guglat da vidim sta su terminali..kak da ih ocistim?

 

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

 

 

Čistač električnih kontakata, čistač kočnica, nešto od toga... samo nikako nešto za podmazivanje kao npr. wd-40

Navodno su u Tokiću TQ baterije ustvari FIAMM tehnologija...ali mislim da je bolje dati koju kunu pa uzeti Gold Berena. 

TQ = Fiamm. Ali ne očekuj da je to Fiamm Titanium Plus.

Link to comment
Share on other sites

Aquarius, onom TQ nije bilo spasa. Jutros me odj....

Tak da sam od danas na sivom... :)f6ceb98c2fddb1b80dcbd9bb8a7d15c1.jpg

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

EXIDE sam vidio u novom BMW F30 318d znači prva ugradnja. Pisalo je EXIDE i pored BMW znak. Više puta sam čuo da su vrlo cijenjeni za baterije.

Link to comment
Share on other sites

Exide je zamjenio Vartu kao prva ugradnja kod dosta premium firmi, tako i kod BMW-a, kako je spomenuto.

Aku sam dobio po nabavnoj tako da je jako nezahvalno rec cijenu, nisam ni provjerio MPC, kolega mi je narucio.

Neka aquarius kaze ako zna tocno kolko je redovna.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Exide - tudor da. Vrhunski akumulatori.

Tudor nisam nikad vidio u nekom premium vozilu ali ni neznam baš o tom brendu. Exide da i čuo i vidio ali Tudor nula bodova. Kaj je to neki podbrend ili low varijanta nećega?

Link to comment
Share on other sites

Tudor nisam nikad vidio u nekom premium vozilu ali ni neznam baš o tom brendu. Exide da i čuo i vidio ali Tudor nula bodova. Kaj je to neki podbrend ili low varijanta nećega?

Exide ima mali milion podbrendova kao npr Tudor, Mareg, Sonnenschein, Fulmen,... a naziv se formira prema lokalnom tržištu

Link to comment
Share on other sites

Aku sam dobio po nabavnoj tako da je jako nezahvalno rec cijenu, nisam ni provjerio MPC, kolega mi je narucio.

Neka aquarius kaze ako zna tocno kolko je redovna.

Exide Premium je kvalitetom jednak akumulatoru prve ugradnje, tzv OE kvaliteta. Na negativne ploče se nanose posebni ugljični aditivi, a rezultat je 1,5x brže punjenje akumulatora, što je značajno ako se auto koristi pretežito u gradskim uvjetima i sa puno startova motora. Tijekom pražnjenja, neprovodljive čestice sulfata postupno prekrivaju negativne ploče standardnih akumulatora i tako ih izoliraju od elektrolita. To znalči da je veći dio energije namijenjen punjenju akumulatora potreban za otapanje sulfata, zbog čega je punjenje manje učinkovito. Ugljični aditivi daju vrhunsku provodljivost uz bržu razgradnju čestica sulfata. Dizajniran je za ekstremne klimatske uslove rada. Ima patentirani labirintni poklopac koji onemogućava istjecanje elektrolita u ekstremnim situacijama te protueksplozivni umetak.

Kod mene je maloprodajna cijena uz 15% popusta 1.035,94 Kn s pdv-om.

 

 

Aquarius, onom TQ nije bilo spasa. Jutros me odj....

Tak da sam od danas na sivom... :)f6ceb98c2fddb1b80dcbd9bb8a7d15c1.jpg

 

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Jel me moje oči još dobro služe? Onaj proizvođački kod s gornje desne strane, počinje sa "5C..."?

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran da vidim dobro na fotki.

Mogu kroz sat vremena skinuti pokrov pa bolje pogledati tj poslikati.

Sto bi to znacilo?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran da vidim dobro na fotki.

Mogu kroz sat vremena skinuti pokrov pa bolje pogledati tj poslikati.

 

Sto bi to znacilo?

 

5C znači da je akumulator proizveden u ožujku 2015.-te

Sad me više ne čudi što si ga kupio jako povoljno kako kažeš

Taj akumulator je trebao biti vraćen dobavljaču još u 2016.-oj, s dostavom novijeg

Link to comment
Share on other sites

svaka cijena ima neku caku..

Ne znam o cemu pricas bas, al OK.

Rekao sam da sam dobio aku po nabavnoj, jer radim s dijelovima. Doduse primarno za BMW, al naravno da imam mogucnosti za sve nabavit.

Vec vidim da bi sad svi najsretniji bili da sam nabavio aku iz 2010. po dobroj cijeni. Al da vas ne brine, evo ispada da je druga polovica 2016. A lova je vise od 50% dolje od one aquariusove bez 15%.

Kad vec nekog nekaj zulja.

Pozdrav.

13043f444f86bf6bee7720fa1ad2123d.jpg65b4ae90d86196eb441b0c5fc29e1ae5.jpg

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

daj onda sredi neki popust za forumaše kad se već fališ da dobivaš po nabavnoj.. 

ja radim u laboratoriju za ispitivanje mehaničkih svojstava materijala pa ti mogu ispitati nešto na tlak, vlak, savijanje, udarni rad loma ili tvrdoću po rockwellu, brinellu ili vickersu u pola cijene..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.