Jump to content

Iznevjerila Laguna


Mafro

Recommended Posts

Ne, doslovno sam mislio, to je prerada :dada: , iako je Golf 2 u pitanju. Cijepljen sa Passatom :D :D .

Što se tiče ulja, poželjno je motorno. ali može i maslinovo odgovarajuće gradacije. Ipak je to VW :D :D .

Šala Mafro. :) A kad smo već kod lagune, pita mene stari jučer jeli ono na satu prava kilometraža (225 tkm). Ja mu odgovaram da jest, a on će na to: pa ovo će zaribati još za godinu dana. Hehehehe :).
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 212
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mafro

    51

  • usrmaatre

    47

  • filipbabok

    21

  • dado_sk

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

Šala Mafro. :) A kad smo već kod lagune, pita mene stari jučer jeli ono na satu prava kilometraža (225 tkm). Ja mu odgovaram da jest, a on će na to: pa ovo će zaribati još za godinu dana. Hehehehe :).

Sve se meni čini da si ti u lagunu ubacio motor iz kakvog golfa. Drugo objašnjenje za L2 i toliku kilometražu ne postoji. Motor 2.2 dci 225 tkm može prijeći samo ako ga se skine i prevozi na kamionu :D
Link to comment
Share on other sites

ne treba specifikaciju rn 0710-720?

hahaha

 

Unutra ide isključivo Shell Helix HX7 Diesel 10W40, ali mislim da ću prijeći na 15W40 zbog potrošnje (kao u svakog VW dizelaša) :)

U jednog bivšeg dizla sa atmosfercem sam sipao CAT DEO, 15W40, heavy duty :D :D . Ford je bio u pitanju.

 

Šala Mafro. :) A kad smo već kod lagune, pita mene stari jučer jeli ono na satu prava kilometraža (225 tkm). Ja mu odgovaram da jest, a on će na to: pa ovo će zaribati još za godinu dana. Hehehehe :).

:dobroje:  :wink: 

Otac ti ima puno i apsolutno povjerenje u Renault :laugh2: .

 

Dobra filipe :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Ma malo se pretjeruje sa (ne)kvalitetom Renaulta, pa ne bi bio druga najpopularnija marka u Hrvatskoj da je toliko govno. Istina nađe se primjeraka (2.2 dCi) ali uglavnom je ok

Link to comment
Share on other sites

Slabo. Vidio sam jednog Clia 2 jednog Clia 3 jednog Megana I i jednog Megana I/Scenica. Iako tu u mom mjestu ima Renault salon, pitam se zašto su ga otvarali ak se ne prodaje, možda ih zimi drže u garaži :)

Link to comment
Share on other sites

Jesi možda gledao kakve su cijene gore? Svojedobno se jedan kolega iz UK čudio kako je Renault kod nas jeftiniji od Rovera (dok je još proizvodio aute).

Link to comment
Share on other sites

Jesi možda gledao kakve su cijene gore? Svojedobno se jedan kolega iz UK čudio kako je Renault kod nas jeftiniji od Rovera (dok je još proizvodio aute).

Nemam informaciju za Švedsku, ali imam za Dansku. L3 2.0 dCi 110kW karavan, kakva je kod nas 250 tisuća HRK, čovjek u Danskoj platio 450 tisuća. Pričao s vlasnikom.
Link to comment
Share on other sites

To je istina, imam kolegu u Danskoj i tamo su davanja na aute vanzemaljska... Vozi Ignisa a platio je kao da je pravi auto...

Link to comment
Share on other sites

hahaha

 

U jednog bivšeg dizla sa atmosfercem sam sipao CAT DEO, 15W40, heavy duty :D :D . Ford je bio u pitanju.

 

:dobroje:  :wink: 

Otac ti ima puno i apsolutno povjerenje u Renault :laugh2: .

 

Dobra filipe :rotfl:

A imao je u dvije 18-ice koje je vozio, dvije!!!

Link to comment
Share on other sites

Megane 1? Scenic 1? U drzavi s placom od 3500 eura. Fuj euro žmukljaruja. Takva bagra dolazi nama soliti oamet na more kako smo skupi a tamo kava kosta 3 eura.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, ovako brz pogled na renault.se - nema Laguna, uopće :). Ali evo sad neke cijene: Clio 1.2 Expression 126.000 kr, ima sadd neka akcija za 116.000 kr, Captur recimo 120 Tce Dinamique automatski mjenjač 190.000 kr. Ove cijene pomnožiš sa 0,82 za kune.

 

Ovo sam gledao ovako letimično

Edited by Penava
Link to comment
Share on other sites

Megane 1? Scenic 1? U drzavi s placom od 3500 eura. Fuj euro žmukljaruja. Takva bagra dolazi nama soliti oamet na more kako smo skupi a tamo kava kosta 3 eura.

A druga je filozofija života ovdje. Na ulici nemaš pojma tko je bogatiji, tko ne, iako to "bogatiji" isto relativan pojam, jer su plaće u svim djelatnostima tu negdje. Iznimka su izbjeglice, njih stvarno bezobrazno izrabljuju, ne prijavljuju (jer bi ih onda morali pošteno platiti), ali vratimo se većini - tu je nepristojno pokazivati da imaš, makar bio vlasnik tvornice.

 

Tako i s autima, sve se unaprijed iskalkulira, koliki će biti veći porez za neekološkiji auto, koliko će ti biti servisi, koliko novi košta, stavi se na papir i vidi da li ti se isplati kupiti novi. Pa se ne kupuje novi auto svakih pet godina, čim ti istekne stari kredit u švicarcima :).

 

Kava je skupa, općenito sve usluge su skupe, ali se pomiriš s time, jer od te skupe kave djelatnik u kafiću ima isto dobra primanja kao i ti, pa je nasmiješen i uslužan (svuda su nasmješeni i ljubazni, od tete u dućanu, tete u poreznoj i slično), a i znaš da ide više poreza državi od čega opet imaš jako dobru uslugu od države. Druga filozofija je to, velim.

Link to comment
Share on other sites

Ok ne velim. Samo pod tim eu zmukljari sto sam spoinjao dolazi ovo izrabljivanje i kalkuliranje. Nisam ni ja za rasipanje. I ja sam jedan otplatio a s drugim se ja i zena patimo vec godinama i tesko da bi to u nasim uvjetima ponovio. Jel ima kafica naseg tipa i koliko je obicni espresso?

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

A imao je u dvije 18-ice koje je vozio, dvije!!!

A onda je to vezano samo za Lagunu :smile: , ili zna koliko je maziš i paziš, pa te malo podbada :D .

Link to comment
Share on other sites

Ok ne velim. Samo pod tim eu zmukljari sto sam spoinjao dolazi ovo izrabljivanje i kalkuliranje. Nisam ni ja za rasipanje. I ja sam jedan otplatio a s drugim se ja i zena patimo vec godinama i tesko da bi to u nasim uvjetima ponovio. Jel ima kafica naseg tipa i koliko je obicni espresso?

Obični espresso 2-2.5 €, s mlijekom 3€. Nema kafića našeg tipa (da te konobar dođe poslužiti), nego su samoposlužni, barmen kuha kave a ti si sam odneseš na stol.

Link to comment
Share on other sites

A onda je to vezano samo za Lagunu :smile: , ili zna koliko je maziš i paziš, pa te malo podbada :D .

Izgleda da je vezano samo za lagunu, a i malo me podbada. :)

Link to comment
Share on other sites

Penava- jel nabavljas nase pivo?

Meni je do doživljaj u SE.

Dan prije internetom se zabilježiš, pa sutra ujutro kreneš, voziš se 190km. Dođeš i uzmeš broj, ko u banci. Ispred tebe 350 ljudi, u međuvremenu odeš na ručak. Poslije navratiš do shopa, pričekaš još 1.5h i konačno uz predočenje isprava dobiješ svoj karton od 24 limenke. Jednu platiš 21KN i onda opet 190 km nazad.

Dođeš kući oko 17h i nemas volje otvoriti kupljenu limenku.

Link to comment
Share on other sites

Zato ja radije odem u Češku ili Slovačku, kvalitetnih vrsta piva na biranje za malu lovu :D . Ovo se prvenstveno odnosi na CZ, ali i u SK ih ima svugdje. Točeno pola litre u SK od 70centi do 1euro, u CZ slično. Zato sutra odoh na pivu u Bratislavu.

Max, dansko pivo u Švedskoj?

Link to comment
Share on other sites

Tuborg!

Danci, Njemci i Švedi ko aveti baunjaju trajektom nakon cjelonoćnog oblokavanja zlatnom tekućinom [emoji23]

Prizor koji ne možeš izbiti iz glave nekoliko tjedana.

Link to comment
Share on other sites

Znači Tuborg ide u Švedskoj, pardon, nisam znao. Šta njihove pive ne valjaju? Ili je cijena u igri? Blizu su, vozaju se trajektima vamo tamo, pa im dosadno :D .

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li imaju Švedi uopće svoje pivo. Kod njih je alkohol nešto čega nema, teško se nabavlja i skupo je. Na trajektu je bescarinska zona između Njemačke-Puttgarden i Danske-Rodbyhavn i kad isplovi iz luke ovi navale na alkohol ko sumanuti.

Šetaju u donjem rublju po trajektu sa 5 paluba i ispijaju ogromne količine alkohola.

Nekoliko puta sam vidio kod napuštanja trajekta policija stoji i svima koji voze uvale frulicu.

Cijene alkohola ni na trajektu nisu popularne.

Link to comment
Share on other sites

Ma nemoguće, Švedska? Ono, skandinavci, vikinzi, pivo i to.

Inače na taj tip ponašanja sam navikao u CZ, pivo kombiniraju sa žestokim i polude od toga.

Edited by Mafro
Link to comment
Share on other sites

Ma imaju oni svojih piva, ali ako želiš nešto egzotičnije, tipa naše pivo, onda je proces upravo onakav kako je Mata opisao, jer nema egzotičnijeg alkohola u svakom Systemetu. U dućanima možeš kupiti piva do 3,5% alkohola, tipa Heineken, i slično.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.