Jump to content

Laguna 2 problemi


Tanatos

Recommended Posts

Kada senzor radilice "blesira" na ekranu nema poruke "injection fault". Vjerojatnije je nešto oko sklopa dizne, regulator, pumpa u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

Injection fault je dosta opcenita poruka, moze znaciti bilo koju gresku senzora od kruga ubrizgavanja ;) s obzirom na njegove prijasnje probleme( "trzanje,ostajanje bez gasa u voznji...."moguce da se radi o senzoru radilice( koji se nalazi u krugu senzora ubrizgavanja i moze "upaliti" tu poruku ako skroz rikne) ali moze bit i jos min 10 drugih stvari....bez dijagnostike nista ;)

Edited by dodoxxx
Link to comment
Share on other sites

Bas to, jako opcenita greska. Meni je tu gesku Laguna izbacila, recimo zbog pedale gasa. Trebalo ju je rastaviti i ocistiti.

Link to comment
Share on other sites

5DEF - kaze frend da senzor tlaka na railu...cekamo da nam netko ustupi na 5 min drugi, da vidimo dal je to, ako ne idemo dalje...ako je, dal postoji ikoji osim boscha? jer gledam na webshopu u firmi, samo tog imamo...a vjerujem da postoje neke druge znj marke, tipa facet i sl. koji su jeftiniji...

45315470_1808409205938536_5325832276800438272_n.thumb.jpg.0a933cb34497bc67f276372ea4cd1b88.jpg

? 

Edited by Ruske
Link to comment
Share on other sites

Ako bi se radilo o tom senzoru, nebi li onda samo bacalu safe mod kod opterecenja nekog/veceg, a ne da odbija raditi i u leru?

Al probaj.

 

Mrzim generale poslije bitke ali taj 88kw motor ... on i 2.2 dci ,  jedan dan su se u renaultu napili i izbacili ta dva motora od dijelova koje su nasli na lageru

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jesi vidio a? Pa vi samo smatrajte da ja pišem gluposti.? Naime, ja se "družim" s lagunom 2 već evo punih 8 godina i za to vrijeme sam je imao priliku jako dobro upoznati.

Ta greška 5DEF ništa ne znači ako ispred nje ne stoji još jedan kod, a taj kod je puno važniji od 5DEF.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vraga sam ja doktor. Evo bio danas na tehničkom, sve super sve pet, ali....

Na Laguni uvijek isti problemi: krajnici i spone. Šta da stavim, a da ne ode nakon 2 godine?

TRW, loš (premda se od svih drugih pokazao najbolji)

Sasic, loš

Febi, loš

Delphi, loš

Sidem, loš

Meyle,loš

Da mi je negdje nabaviti Lemforder spasio bi se.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Pa imas ga u intercarsu, ja sebi za megana uzimao neke stvari. Nisam ziher za lagunu al trebalo bi biti, nazovi pa provjeri.

Edited by kristijan1710
Link to comment
Share on other sites

A vidit ću, ovo mi polako ide na živce. Sve je uvijek OK, ali taj ovjes...

Link to comment
Share on other sites

Čudno, vozio sam L2 2.2 dci, doduše pretežno po AC i ne sjećam se da je to odlazilo. Po kakvim se ti cestama voziš?

Link to comment
Share on other sites

Trebalo bi original kupiti, nema druge. Bojim se da i original nije nešto.

Alene, na nikakvim na moju žalost. Spone su više manje OK i trajale su cca 4 godine. Krajnike treba mijenjati svake druge (ako ne i svake).

Link to comment
Share on other sites

Jbg, ja sam motor mijenjao svake druge godine: 2 komada otišla u garanciji [emoji4]
Radije bi spone, kad prolupaju još se nekako dovučeš doma.

Link to comment
Share on other sites

Nikakvih problema s motorom, osim dvije dizne koje sam reparirao. Zato uvijek problemi s tim krajnicima (sa sponama manje).

Link to comment
Share on other sites

Vraga sam ja doktor. Evo bio danas na tehničkom, sve super sve pet, ali....
Na Laguni uvijek isti problemi: krajnici i spone. Šta da stavim, a da ne ode nakon 2 godine?
TRW, loš (premda se od svih drugih pokazao najbolji)
Sasic, loš
Febi, loš
Delphi, loš
Sidem, loš
Meyle,loš
Da mi je negdje nabaviti Lemforder spasio bi se.
Meyle obicni il HD?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Vraga sam ja doktor. Evo bio danas na tehničkom, sve super sve pet, ali....
Na Laguni uvijek isti problemi: krajnici i spone. Šta da stavim, a da ne ode nakon 2 godine?
TRW, loš (premda se od svih drugih pokazao najbolji)
Sasic, loš
Febi, loš
Delphi, loš
Sidem, loš
Meyle,loš
Da mi je negdje nabaviti Lemforder spasio bi se.
Lemforder! Promijenio prije 4-5 godina i od tada vise nikakvih problema, a skoro sam natukao 100tkm u tom periodu.
Link to comment
Share on other sites

I ja kažem lemforder. Meyle je bio obični. Također, problem je i što je moja teža od vaših, a ceste loše.

Link to comment
Share on other sites

Meyle bi trebao biti u prosjeku, ispod Lemfoerdera, a Meyle HD svakako nesto najjace.
Za Lagunu 2 imaju dosta dijelova ovjesa u HD varijanti, ja za sad na krajnicima i visecim sponama i osjetno je sve deblje i jace.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

TRW mi se do sada pokazao najbolji. 

Petak, kakav mate te spopao?Ti znaš da sam ja faraon.?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Malo te za nos potežen ?.

Ajde se spusti na obalu da neku čašicu razgovora odradimo.

Ali nemoj mi u japancu doći. Samo rasnu Francuskinju priznajem ?

Link to comment
Share on other sites

ciak ti ima lemferder

ugl, bila cijev nafte koja je bila blokirana pred filter nafte...ocisceno i peglaj dalje

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.