Jump to content

Kvarovi i problemčići moje Lagune 3


wankel

Recommended Posts

Pitanje - L3 ph2 ima usb i aux, konkretno me zanima usb, kad se isti ubode unutra, pjesme same krenu i sve super, uredno su prikazane na ekranu, uredno se prebacuju, no kako se prebacuju folderi i kako se odabire shuffle, ako se to može uopće?

 

U pitanju je ovakav radio:

0d95c17e4942a683fe42e7e756d5.thumb.jpg.03347218a1c1a0ab763feadf8e77aefa.jpg

Edited by 98ztom
Link to comment
Share on other sites

 

9 hours ago, viry said:

evo c/p   servisnog uputstva:

Bez naslova.png

pa po ovome za L3 ispada da nije uopce renaultmatic d2...nego total taj...koji god to bio... (gore ste pisali fluide DA, a ovdje pise nes drugo)

neznam, narucio sam 2l renaultmatic d2, pa cu vidjet, al ovo mi tu gore nije jasno + sta za d2 psie 2l, a za total 1l...

Edited by Ruske
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Ruske said:

 

pa po ovome za L3 ispada da nije uopce renaultmatic d2...nego total taj...koji god to bio... (gore ste pisali fluide DA, a ovdje pise nes drugo)

neznam, narucio sam 2l renaultmatic d2, pa cu vidjet, al ovo mi tu gore nije jasno + sta za d2 psie 2l, a za total 1l...

molim te pročitaj moje prijašnje postove na tu temu...sve sam lijepo napisao..ja sam našao taj ravenol da ima specfikaciju za L 3 i taj Total...možda je Total promjenio naziv ulja s obzirom da je uputstvo iz godine kad je i L3 krenula u proizvodnju 

Link to comment
Share on other sites

On 22. 12. 2020. at 9:45, 98ztom said:

Pitanje - L3 ph2 ima usb i aux, konkretno me zanima usb, kad se isti ubode unutra, pjesme same krenu i sve super, uredno su prikazane na ekranu, uredno se prebacuju, no kako se prebacuju folderi i kako se odabire shuffle, ako se to može uopće?

U pitanju je ovakav radio:

0d95c17e4942a683fe42e7e756d5.thumb.jpg.03347218a1c1a0ab763feadf8e77aefa.jpg

Što rade tipke iza volana? Ja imam ph1 s CD changerom i iza volana mogu mijenjati CD-e i foldere (mp3). Shuffle ne znam.

Link to comment
Share on other sites

Na scenicu folder prebacim povlacenjem kotačića prema sebi.
Vrtnjom istog pjesmu naprijed, nazad. Sufnudle ne može

Link to comment
Share on other sites

On 22. 12. 2020. at 18:14, viry said:

molim te pročitaj moje prijašnje postove na tu temu...sve sam lijepo napisao..ja sam našao taj ravenol da ima specfikaciju za L 3 i taj Total...možda je Total promjenio naziv ulja s obzirom da je uputstvo iz godine kad je i L3 krenula u proizvodnju 

nadopuna...pretražujuči Total DA...je  electro-hydraulic power steering systems (EHPS)..ulje....moja laguna ima klasičnu hidro pumpu pogonjenu remenom,,,,,,to znači da se i ugrađivala  elektrohidraulička pumpa na lagune....tak da nisam siguran dal taj Total DA ide u  klasične hidro pumpe a u  manualu opet piše  Laguna 3,  nije naznačeno koja vrsta pumpe....

Link to comment
Share on other sites

a gle, ja sam pitao u auto krku (renault ovlasteni) i rekli su mi elf renaultmatic D2

narucio sam ga (nikad ga nismo jos prodavali kod mene u firmi), a imamo i total fluide DA, pa cu vidjeti prvo sa renaultmaticom, ako bude i dalje se culo, onda cu staviti total, ako bude i dalje, onda cemo skinuti pumpu pa vidjeti...mada su mi u auto krku rekli da nema sanse da je pumpa otisla...

jos cu se raspitat i u drugim ovlastenima u rijeci prije izmjene (planiram za 2tkm napraviti mali + to ulje)

Link to comment
Share on other sites

Da li mi tko moze rec kakve zarulje idu u:
Glove box
Iznad ogledalca na vizirima za sunce
Svjetla u vratima za pod
Bunker

Na foot light i plafonjerama su sve w5w ubodne. Gledam staviti led svugdje (posto imam vec vani sve), a teze se skidaju gore navedeni, pa ne zelim silovati prije nego imam vec zarulju spremnu za montazu

I da li je normalno da na plafonjeri nema "stakla" preko rupe za zarulju?a2b98070620adc4f9f0eaec936db22e3.jpg

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

i dalje: da li je moguce da temp vode pokazuje u biti temp ulja? jer meni je nestvarno da mi treba 10+ km da auto dode na radnu temp...s nijednim nikad autom po najnizim temp nije se tako dogadalo nikad. i poslije kad dode na radnu, ne mrda ni milimetar dok ne ugasim auto...jel moguce da su stavili prikaz temp ulja?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ruske said:

i dalje: da li je moguce da temp vode pokazuje u biti temp ulja? jer meni je nestvarno da mi treba 10+ km da auto dode na radnu temp...s nijednim nikad autom po najnizim temp nije se tako dogadalo nikad. i poslije kad dode na radnu, ne mrda ni milimetar dok ne ugasim auto...jel moguce da su stavili prikaz temp ulja?

Dijagnostika i prati što se događa. Druge i treće nema.

Link to comment
Share on other sites

nabrzaka sam pisao, ugl negdje sam citao da neki auti na temp vode prikazuju u biti temp ulja, koje se kasnije ugrije, pa s time i kazaljka kasnije dode na radnu temp. 

dakle recimo nakon 3-4km voda dode na radnu, ali ulje ne jos, nego kasnije (tih 10km) i tek onda kazaljka pokazuje radnu...

da li se itko susretnuo s time?

Link to comment
Share on other sites

jucer promjenio servo ulje, stavio total fluide DA i dalje se cuje iz pumpe...

sta bi bilo sljedece?

Link to comment
Share on other sites

Nova pumpa. Ili pojacaj radio pa dok traje traje.
Inace taj fluid je jako dobar za njegu gume, plastike itd, tako da ne nagriza nista u sistemu.
U mom meganu je jos tvornicko, nikad nadoljevano, dakle vise od 20 godina

Link to comment
Share on other sites

Mi smo ispraznili mjehurice, ulje je sad novo, al ocito je steta ucinjena prije...

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

danas rastavio svjetla iznad ogledalca na suncobranima, koji neznam zasto ne rade...vidim i tamo su ubodne, tesko se skidaju, vec je netko stavljao LED unutra, pa sam isao skidati zarulje pomocu 3.5mm pina aux kabela (prva stvar koja je bila tanka pri ruci) i cim sam dotaknuo podnozje ledice pocela je svjetliti...maknuo sam kabel i izvadio vrhom kljuca, probao okrenuti ledicu radi polariteta, i nista opet...ne svjetli nikako, a opet kad sam taknuo sa pinom aux kabela je svjetlila...zanimljivo...

da li je moguce da u interijeru su svuda ubodne w5w zaruljice? (glove box, bunker, vrata), posto do sad sta god sam rastavljao sam naisao samo na takve

jos uvijek nisam spojio na nesto da ocitam temperature, ali uzas je kako se sporo grije motor...barem prema kazaljci

i jedno pitanje za one koji imaju 4 control: kada smotas volan skroz do kraja i okreces se, da li je normalno da osjecas neko "poskakivanje" kotaca, podsjeca me kao kad imas mrtve gume bez profila pa kreces se recimo 20 30kmh kroz raskrizje i onda poskakuju...e slican osjecaj je kod okretanja na parkingu (dakle par kmh). gume nisu jer su na 90% 1g stare assy f1...pomislio sam da je to normalno radi toga jer su sva 4 kotaca skrenuta, pa pruzaju neki "otpor" neznam kako to nazvati, prvi put tako nesto dozivljavam

Link to comment
Share on other sites

i dalje: zasto nemam rezervni kotac, nego onaj kit sa kompresorom? to znaci da bi auto trebao imat run on flat gume? nisam iskreno to gledao, morat cu vidjet...vezano uz to, gdje nac, ako ima uopce, podatak o tlaku u gumama? stara laguna to ima, pa sam iskljucio jer mi 1 senzor divljao...al na ovoj to ne vidim, a po meni bi trebala imat, jedino da nije i to iskljuceno. kada i gdje se vidi inace na ostalim lagunama 3 taj podatak? postoje li uopce rezervni kotaci za lagune 3?

Link to comment
Share on other sites

Moja prijašnja laguna (2012. g.) je imala i rezervni kotač i dizalicu. Ova sada (2015.g.) ima kit i kompresor, a tako je i uređen interijer u spremištu.
Očigledno štednja na djelu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

gubiš kontakt na dijelu gdje se otvara i zatvara ogledalo u suncobranu ili na dijelu šipke na koju je navučen suncobran i koji se može bočno rotirat...rastavi i sa ispitivačem lako ispitaš gdje je prekid

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne mora imati runflat gume. Cak i bolje da ih nema jer su vrlo neudobne.
Jedno vrijeme sam se družio s jednim soderasem, iz svakog auta iz uvoza se vadio rez kotac ako je guma bila dobra i stavljao taj kit.
Ako je guma bila losa ostavljala bi se, ili bi se stavljala kakva polovna od prike vulkanizera prekoputa. Dobro bi se oprala i namazala da blješći.
Imao je pun podrum guma pa bi se uparivale kad dode ista marka i profil. Na 20ak auta koliko je imao u placu to je 5 kompleta "novih" guma, nije mala para

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdrav,jedno pitanje-kada ubacim karticu u čitač ne otključava mi volan već ispiše steering wheel+start da pritisnem,nakon više pritiskanja start dugmeta i povlačenja volana udesno do kraja jakog povlačenja otključa,laguna 1.5 dci 2007,zna li itko šta može biti.

 

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,jedno pitanje-kada ubacim karticu u čitač ne otključava mi volan već ispiše steering wheel+start da pritisnem,nakon više pritiskanja start dugmeta i povlačenja volana udesno do kraja jakog povlačenja otključa,laguna 1.5 dci 2007,zna li itko šta može biti.
 
Hvala.
Elektronska bravica na izdisaju
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.