Jump to content

Kvarovi i problemčići moje Lagune 3


wankel

Recommended Posts

To je to, hvala!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ista stvar sa satom i kod mene. Odjednom pokazuje krivo vrijeme.

Pod update rlink misliš da stavim karticu u komp i ažuriram je preko rlink aplikacije?

Link to comment
Share on other sites

Ista stvar sa satom i kod mene. Odjednom pokazuje krivo vrijeme.
Pod update rlink misliš da stavim karticu u komp i ažuriram je preko rlink aplikacije?

Mislim da moraš preko USB porta, ne s karticom.

Skineš file s Renaultovih stranica, staviš ga na prazan USB stick, uvališ stick u port na autu (kartica mora biti u slotu, motor upaljen) i ažuriranje se samo pokreće.

Traje nekih 15ak min.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Sudeci po ovome, pravac ovlasteni servis pa nek se oni bakcu s time.
Mijenjao sam crknutu navigaciju prije dvije godine (hardwerski) pa mi se nije bas za igrati.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim potrebu za servisom. Sam obaviš to bez ikakvih problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ovdje je moja trenutna verzija rlinka.
Da li donji link odgovara mojoj verziji rlinka.
Naime, spominje se da uputa nije za rlink tomtom live, a meni pise da bas takvu verziju imam.
https://www.gps-rlink.com/2019/02/03/r-link-1-and-carminat-tomtom-live-important-update/amp/
IMG_20190417_160529.jpg

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dakle, 

skinuo sam R-LINK.zip sa stranice https://easyconnect.renault.fr/software-upgrade/r-link-evolution

Otpakirao sam TOMTOM.000 na frisko formatirani FAT32 (32 GB) stick u root folder.

Uđem u auto, upalim ga, utaknem stick u USB utor (mp3 stick sam izvadio kad je auto bio ugašen).

Digne se sustav, javi "USB uređaj je prepoznat" i nakon toga, par sekundi poslije "multimedijalni sadržaj nije pronađen" i tako stoji.

U čemu je problem? Gore piše da se radi o r-link evolution firmwareu. Jeli to to za moju Lagunu 3 ph3 (tomtom live)? 

Jel trebam čekati više minuta dok se nešto ne pokrene ili što?

Link to comment
Share on other sites

Ajde kao prvi korak vidi po broju šasije treba li tvoj sustav apdejt ili ne treba.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pa to sam i unio i javio mi je da treba update. I  baci me odmah na download stranicu.

Link to comment
Share on other sites

Hm, čini se po opisu da sve radiš dobro.

Samo provjera: je li ti SD kartica u slotu dok radiš apdejt? Nisi to spomenuo, svakako treba biti.

I ja imam L3 Ph3 s R-Linkon (bez aktivnih LIVE usluga) i kod mene je apdejt povukao bez priblema.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

SD kartica je u slotu. Jedino, stick je usb 3.0.
Mozda da probam sa usb 2.0.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eto, stavio usb 2.0 i proradio update.
Mislim, wtf!?3aef541968ee3bc71f475342f73368de.jpg

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

do jučer je trebao cd, što se čudiš, nisu oni tako napredni :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kao sto se na fotki vidi, na sredisnjem naslonu poceli su se pokazivati znakovi trosenja. (Ova dva mala mjehurica).

Pitanje je sad kako sprijeciti daljnje trosenje naslona a da ne odustanem od naslanjanja rukom... default_smilie2.gif

Neka krema, premaz, zastita?20be3f7713dc993024d451b37a307257.jpg&key=f97358e8fe8b012a41aab1816d8bab42cc3c5332a6f21c4e692993aae6856916

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nemaš tu šta, to je vjerojatno skaj neki. Koristi to normalno, kad ode do neke mjere da te smeta, presvuci i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Moj štrkljavi lakat!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Navodim kao problemčić, a možda uopće nije problemčić..

Nisam baš ovo opažao do zadnjih par tjedana, ne znam je li se sad pojavilo ili je jednostavno uvijek bilo tu.

Dakle, pri održavanju većih brzina (tipičan primjer je vožnja autocestom), kad je noga na gasu čujem prigušeno šištanje kao neke tekućine kroz neku cijev ili crijevo.

To se čuje kad je noga na gasu (ili kad je uključen tempomat), kad se noga digne s gasa (ili kad se tipkom smanjuje zadana brzina na tempomatu) šištanje prestaje i čuje se samo pozadinski zvuk rada motora.

Normalno? Nenormalno? Mogući uzrok?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zadnjih dana primjetio sam da mi auto ne zakljuca automatski kad se udaljim od njega. Promijenio sam bateriju ali i dalje isto.
Tada ga moram zakljucati rucno.
U cemu bi mogao biti problem?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne, u kuci, na sigurnom.

Btw, promijenio s bateriju i opet mi je javilo low battery. Il sam kupio staru bateriju il je nesto drugo.

Akumulator mozda? Auto je 2013., oriiginal akumulator je jos unutra.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

probaj kleme skinut pa stavit možda se sblesiro... drugi ključ ista pjesma?

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.