Jump to content

Kvarovi i problemčići moje Lagune 3


wankel

Recommended Posts

Pa to mi i je zbunjujuce. Ti cepovi su zadihtani u originalu i nemaju nikakvu rupicu za propustanje vode.

moraš imati još neke ispuste iz vrata koji su začepljeni. Otvori vrata i legni ispod njih pa pogledaj

Link to comment
Share on other sites

Eto nisam znao jer sajbu pere a farove neće

To je low tech rjesenje. Ne moze se pokvariti ili crknuti zarulja na instrument ploci. Uvijek funkcionira. :D

Link to comment
Share on other sites

Nevjerojatno da L2 ima indikator nivoa tekućine a L3 nema. Kao da košta 150€ a ne 5€.

Isto kao i svjetla u zadnjom vratima. L2 ima, L3 nema.

Hajmo ušparati 10€ u proizvodnji.

Link to comment
Share on other sites

moraš imati još neke ispuste iz vrata koji su začepljeni. Otvori vrata i legni ispod njih pa pogledaj

Nema nikih ispusta vise. :D

Izgleda da ovi cepovi ipak ne dihtaju skroz nego voda prolazi kroz njih a na ovom je bilo nekog mulja koji ga je zastopao.

Sad ni nakon svih ovih kisa nema vise vode u vratima.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jel ima netko mozda shemu ili uputstva za rastavljanje prednjih suvozackih vrata? Trebao bih skinuti tapecirung pa ako netko ima iskustva s time bio bih mu zahvalan.

Link to comment
Share on other sites

Jel ima netko mozda shemu ili uputstva za rastavljanje prednjih suvozackih vrata? Trebao bih skinuti tapecirung pa ako netko ima iskustva s time bio bih mu zahvalan.

Evo ga.

doortrim.pdf

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ekipa! Prilikom lagane vožnje kroz grad preko neravnina, rupa i ležećih policajaca mi se čuje lagano klapanje na predjelu kola vozačeve strane. Dali je netko imao slično iskustvo!?

Link to comment
Share on other sites

ako je sve ok s krajnicima, kuglama i sponama, onda se ne sekiraj, jer je to tipicna greska lagune 3, sve je ispravno, samo se cuju amortizeri... meni tako oduvijek, a amortizeri su na 78% po tehnickom jucer

Link to comment
Share on other sites

Meni je to bilo samo s prednje desne strane, meho veli da je promijenio sponu koja je pukla. Nije skupi kvar.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ekipa! Prilikom lagane vožnje kroz grad preko neravnina, rupa i ležećih policajaca mi se čuje lagano klapanje na predjelu kola vozačeve strane. Dali je netko imao slično iskustvo!?

Na stanicu za tehnicki, javiti se Dani i nek ti stavi autu na kanal i provjeri trap hidraulikom...tako ces najprije viditi. Ili digniti negdi na dizalicu pa montiračem nategniti i viditi ima li di lufta.

-selen blokovi balans stange

-link stangica

-kugla

Nesto od toga mora biti.

Link to comment
Share on other sites

Fala ekipa na odgovoru. Ionako je sad brzo tehnički pregled pa cemo je onda detaljnije pregledati.

Link to comment
Share on other sites

ako je sve ok s krajnicima, kuglama i sponama, onda se ne sekiraj, jer je to tipicna greska lagune 3, sve je ispravno, samo se cuju amortizeri... meni tako oduvijek, a amortizeri su na 78% po tehnickom jucer

Mislim da je to tipično za sve Renaulte, a ne samo L3 :D

Link to comment
Share on other sites

Na stanicu za tehnicki, javiti se Dani i nek ti stavi autu na kanal i provjeri trap hidraulikom...tako ces najprije viditi. Ili digniti negdi na dizalicu pa montiračem nategniti i viditi ima li di lufta.

-selen blokovi balans stange

-link stangica

-kugla

Nesto od toga mora biti.

Mene je ovo mučilo sve do prije dva dana - prvo sam izmijenio poklopce prednjih amortizera, trebalo ih je izmijeniti ali to nije bilo to. Bio sam kod najmanje dva majstora kasnije i svi su govorili da nigdje nema lufta i da je sve super i da pojma nemaju što bi moglo bit. Onda mi je treći majstor rekao za gumice balans štange (to bi valjda bili selen blokovi balans štange?) da s vremenom znaju početi škripati, a na tehničkom (koji je taman bio u to vrijeme) su mi rekli da su otišle gumice na sponama stabilizatora. Promijenio sam i jedno i drugo (nisu to baš neki skupi dijelovi), ruke su me došle 200 kn, i nema više lupkanja. Preporodio sam se.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima!

Imam jedan problem koji ne znam riješiti na svojoj Laguni pa ako slučajno imate ideje, pomagajte! :)

Ne mogu otvoriti vozačeva i suvozačeva vrata pomoću kartice. Pokušao sam s drugom karticom misleći da se ispraznila baterija, ali ista stvar.

Mogu otvoriti stražnja vrata lijeva i desna ali prednja nikako, jučer sam još mogao suvozačeva ali danas ne mogu niti njih.

Ako imate ideje što bi moglo biti u pitanju, bio bih vam zahvalan. 

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima!

Imam jedan problem koji ne znam riješiti na svojoj Laguni pa ako slučajno imate ideje, pomagajte! [emoji4]

Ne mogu otvoriti vozačeva i suvozačeva vrata pomoću kartice. Pokušao sam s drugom karticom misleći da se ispraznila baterija, ali ista stvar.

Mogu otvoriti stražnja vrata lijeva i desna ali prednja nikako, jučer sam još mogao suvozačeva ali danas ne mogu niti njih.

Ako imate ideje što bi moglo biti u pitanju, bio bih vam zahvalan. 

A ja sam mislio da budem bio jedini s tim problemom na forumu [emoji13]

Nego, stvar ti je u bravama vozackih i suvozackih vrata (sva ostala za sad rade normalno).

To odlazi na nasim L3 relativno cesto (barem kako vidim na stranim forumima).

Ja se s time borim vise od god dana, nekad s vise a nekad s manje uspjeha. Probaj vise puta stisnuti otkljucavanje/zakljucavanje (nije samo stvar u otkljucavanju nego i zakljucavanje zeza, ako te vec nije onda bude kad tad), meni to pomaze uglavnom. Kada to ne pomaze onda mozes fino otvoriti straznja vrata i iznutra otvoriti vozacka/suvozacka vrata.

Popravak ti je dosta skup - oko 1300kn svaka brava + ruke ako kupujes novo ili oko 700kn (jedna) ako kupujes sa razbijenog auta, zamjenskih jos uvijek na zalost nema.

Ja sam skrt dati skoro 3.000kn za taj popravak i za sad mi vozacka kolko tolko rade pa se nisam toga jos primio, a za rabljene sam skeptican da mi se ne bi vrlo brzo i na njima pojavilo.

Probao sam sa reparacijom ali za sada nisam pronasao majstora koji zna kako to srediti.

Link to comment
Share on other sites

Ajoj, za sada radi zaključavanje...baš je glup kvar (jedini koji imam otkad sam kupio auto prije 8 mj. i pređenih 14000km).

Znao sam da nije baš dobro to što auto ima puno elektronike ali šta je tu je.

Kako mi se čini wankel, uskoro ćemo morati kroz gepek ulaziti u auto :D

Hvala na odgovoru! Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Meni zadnja lijeva ne rade ali u biti kad ga zaključam ne mogu izvana otvoriti iznutra mogu i onda kad iznutra otvorim dok ne zaključam je ok.Ali skuzio sam da može i preko baby lock uključim onda mogu otvarati i izvana valjda će biti kakve zamjenske tko nadje prvi nek javi:)

Link to comment
Share on other sites

Meni zadnja lijeva ne rade ali u biti kad ga zaključam ne mogu izvana otvoriti iznutra mogu i onda kad iznutra otvorim dok ne zaključam je ok.Ali skuzio sam da može i preko baby lock uključim onda mogu otvarati i izvana valjda će biti kakve zamjenske tko nadje prvi nek javi:)

Ma da to ti je to, kad jednom otvoris iznutra onda normalno rade. Iako si ti prvi za kojeg sam cuo da su mu straznja otisla, uglavnom prednja odlaze.

Link to comment
Share on other sites

Jel zna netko kako se krecu cijene prednjih ležajeva za 2.0dci?

Prosli tjedan mi je nekaj pocelo skripat prilikom naglog i jakog kocenja. Otisao sam kod mehanicara rekao mu da su ziher plocice otisle pa da ih zamjeni, kad je pogledao rekao je da su okej - mozda na pola potrosene. Ja sam iz predostroznosti rekao da ih ipak zamjeni jer su mi diskovi preskupi da se oglodju bezveze. Sad nakon par dana opet se pojavilo i postaje sve glasnije (doduse na Cliju mi je taj zvuk nakon puno manje kilometara postao nosnosno glasan i znao sam da su lezajevi). Probao sam ga pustiti nizbrdo sa 4 putnika u leru i dosta zavija od naprijed, tako da sam uvjeren da su lezajevi otisli.

Tako da cu morati iduci tjedan to popravit pa me zanima cijena da se znam pripremit.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.