Jump to content

Kvarovi i problemčići moje Lagune 3


wankel

Recommended Posts

Meni juce pocelo kod motanja volana na desnom amortizeru pocelo skljockanje vjerojatno lezaj na amortizeru ili se nekaj smrzlo nakon par motanja na mjestu se utisalo al danas sve ispocetka

Dal ima neko iskustva s amortizeroma japan parts

Link to comment
Share on other sites

Malo sam se informirao moram priznat da je raspon cijena od 560 do 1080 kn malo prevelik radi se o kayabi

Link to comment
Share on other sites

Poceo mi je cviliti volan prilikom motanja u bilo koju stranu. Ne cvili uvijek niti da sam primjetio da ima nekakav tocan stupanj zakretanja volana na kojem pocnje cvilit no uzasno je iritirajuc zvuk. Probao sa sam naspricat sa silikonskim sprejom, zavlacio sam onu slamku duboko iza volana i bez pomoci. Jel netko imao takav problem ili kakvu ideju kaj da radim?

Sent from my E6653 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jesi sprico dolje ispod papucica gdje prolazi stup volana kroz onu gumu...

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jesi sprico dolje ispod papucica gdje prolazi stup volana kroz onu gumu...

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

Nisam, ali evo budem probao.

Sent from my E6653 using Tapatalk

Update: naspricao sam tamo dolje dobro i za sad ne cvili!!!

Hvala puno!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nije moja Laguna, od brata je, tako da mu to dodje na skoro isto. Da li je neko imao problem sa elektricnom rucnom kocnicom?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo maloprije uzeo auto s popravka radio reparaciju anlasera i vozim doma kad odjednom na displayu pise oil pressure fault i upalila se stop lampica krenem usporavat izgasi se i tako malo u voznji upali pa ugasi jel imo netko slican problem

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Odma pregledaj razinu ulja. Ako je ulje ok, onda vjerovatno zeza neki senzor.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Da to sam prvo napravio ulje je ok e sad jel moguce da su neki senzor ili zicu koja ide na njega kad se skidalo ostetili?Cudno mi auto kad sam doveo sve normalno a kad sam ga uzeo prvo je upalio check vehicle narancastu i nakon minutu izgasio a onda ova druga u voznji koja se svako malo pojavljuje

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Problem je u zici koja ide na senzor raspala se a na dijagnostici nije pokazivo nikakvu gresku ali sad me muci nakon dijagnostike stalno gori check vehicle na dijagnostici nema greske i ne moze je ugasit?????malo čudno..

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

U knjizi dava da moze bit senzor papucice kocnice kvačila ili senzor pritiska ulja

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jos uvijek pokusavam rijesit ali bezuspjesno lampicu check vehicle jucer bio opet u renaultu i na dijagnostici ne dava nista a lampica i dalje svijetli probali i sa skidanjem kleme ali bezuspjesno onda mi se popodne izgasi i sve ok do sinoc opet se upalila ima netko savjet ili ideju ????

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nesto s alternatorom nije ok. Bilo je negdje spomena oko toga, ili slicnog problema.

Ali mjerili su punjenje je ok

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Evo da se i ja malo uključim i pridonesem :

LAGUNA III 1,5 dci 2011 god. , trenutno pređeno cca 123.000 , kupljena iz Francuske u 06/2016 s 114.000 . 

Pri kupovini , provjerena u ovlastenom servisu GUMA M Mostar i po njihovoj evidenciji i RENAULTNET-u orginal kilometraza (u 01/2016 zadnji put bila u servisu u FRA na 105.000 čini mi se ).

Što je zanimljivo , momci su mi baš sve pojasnili ( doduše dobri smo jer sam prije kod njih radio) na autu u FRA svi ovi njeni problemi koje ima otklonjeni o trošku garancije.

Tako da su joj promjenjeni :
Graničnici prednjih vrata
Injektori ???!!!!!!!! sva 4
Turbina
Kompresor klime 
Moja ulaganja u nju do sada 
veliki i mali servis + stražnje disk pločice : 430,00 KM ili 1.720,00 HRK s rukama i zamjenskim dijelovima
4 nove UNIROYAL (ljetne) gume - 1.600,00 HRK
4 nove zimske gume APOLLO - 1.600,00 HRK
Prednji stabilizatori : 200,00 HRK s rukama
Akumulator nov : 500,00 HRK
Metlice brisača : 120,00 HRK

primjetio sam od kad su počele ove hladnoće da mi brava vozačevih vrata ne zaključava . Malo sam pričao s svojim majstorom i rekao mi je da je to nagovještaj kraja brave , ali ipak još se provlačim s silikonskim spreyom za brave i time da je ključam dugmetom na kartici i to "super" zaključavanjem tj. dužim držanjem tipke za zaključavanje.
Sad kad je otoplilo izgleda da je i brava malo došla na svoje pa sada hvata i bez ovog dugog zaključavanja.
Isto tako , zadnja STOP svjetla i lijevo i desno su mi iznenada prestala raditi dok treće radi normalno , pa sam pričao s nekim ljudima električarima koji su mi dali i dobru i lošu vijest a to je ili su LED-ice otišle , ili je a čemu se nadam najviše , to da može ući prljavština u konektor na LED-icama i radi toga da ne rade , pa treba samo skinuti i očistiti te kontakt spreyom pošpricati.
Instrument tabla u leru vibrira i proizvodi onaj dosadni zvuk , čim je vozilo u vožnji ništa a čim stane opet. I ovo se pojavljuje kad je hladno, možda temp. utječe na plastku

To je to uglavnom , 

Link to comment
Share on other sites

U zadnje vrime mi se dešava da kad idem u rikverc sa parkinga osjetim i čujem zvuk ko da sam udario u nešto. Dakle kad otpustim autom.rucnu i krenem (samo rikverc). Ne bi trebalo imat veze sa smrzavanjem jer je jutros bilo 9 stupnjeva kad sam krenio na posao. Ima li ko ideju?

Btw, jos cca 2tkm i na okruglih sam 200tkm.

Link to comment
Share on other sites

U zadnje vrime mi se dešava da kad idem u rikverc sa parkinga osjetim i čujem zvuk ko da sam udario u nešto. Dakle kad otpustim autom.rucnu i krenem (samo rikverc). Ne bi trebalo imat veze sa smrzavanjem jer je jutros bilo 9 stupnjeva kad sam krenio na posao. Ima li ko ideju?

Btw, jos cca 2tkm i na okruglih sam 200tkm.

To se je i meni povremeno dogadjalo, pogotovo ako sam imao smotan volan full lijevo kada sam isao u rikverc. Od kad su promjenjeni seleni i stabilizatori je prestalo.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima ponovno!

Da li je netko imao ovakav problem na displayu?

Zna se pojaviti kada se auto zagrije odnosno kabina auta. U hladnijim danima se nije toliko često događalo. Nakon nekog vremena prestane (30 - 60 min), nekada bude sasvim uredu, nekada traje jako kratko, znači totalno random.

 

Unaprijed Hvala!

20170226_172049.jpg

Link to comment
Share on other sites

Meni se događalo tokom ledenih dana da posle prvog paljenja navi-displej bude nekako slabo kontrastan, da ima neku čudni rozikasti šlajer koji posle 20-30 sekundi nestane ... a iz iskustva sa računarima ovo mi liči na loš kontakt glavnog kabla koji daje sve signale displeju. Moguće je i glupost - da su kontakti oksidirali a moguća je i ozbiljnija stvar ali je najveći problem kako prići a ne rasturiti pola auta?!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.