Jump to content

Kvarovi i problemčići moje Lagune 3


wankel

Recommended Posts

Jel zna netko kako se krecu cijene prednjih ležajeva za 2.0dci?

Prosli tjedan mi je nekaj pocelo skripat prilikom naglog i jakog kocenja. Otisao sam kod mehanicara rekao mu da su ziher plocice otisle pa da ih zamjeni, kad je pogledao rekao je da su okej - mozda na pola potrosene. Ja sam iz predostroznosti rekao da ih ipak zamjeni jer su mi diskovi preskupi da se oglodju bezveze. Sad nakon par dana opet se pojavilo i postaje sve glasnije (doduse na Cliju mi je taj zvuk nakon puno manje kilometara postao nosnosno glasan i znao sam da su lezajevi). Probao sam ga pustiti nizbrdo sa 4 putnika u leru i dosta zavija od naprijed, tako da sam uvjeren da su lezajevi otisli.

Tako da cu morati iduci tjedan to popravit pa me zanima cijena da se znam pripremit.

lageros1@lageros.hr pošalji upit tu za dijelove, bez sumnje ćeš dobiti korektnu ponudu, ja sam do sada čuo samo forumske priče, cijene i više nego povoljne u odnosu na ovlašteni servis.

 

Pitanje: koje filtere koristite u vašim lagunama, i koliko ih plaćate?

Link to comment
Share on other sites

Purflux uljni, 3 € komad. Mann-Hummel zrak i kabina, po 10  € komad. Diesel Purflux 25 € komad. 

Link to comment
Share on other sites

Purflux uljni, 3 € komad. Mann-Hummel zrak i kabina, po 10  € komad. Diesel Purflux 25 € komad. 

Odlicne cijene, cca 5o€, kod nas u lagerosa 80€ a u ovlastenom cca to isto cca 170€

gdje to nabavljas, buduci da do 4. mjeseca imam praktički 5-6 servisa htio bi nabavit to što jeftinije.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

upravo mi je iskočila poruka "Check parking brake". Laguna 2008., automatska ručna.

Bio sam parkiran s upaljenim motorom i povukao sam ručnu. Krenuo sam u rikverc i prilikom otpuštanja ručne pojavila se ta poruka. Auto normalno vozi i ručna radi bez problema.

Ne znam da li će poruka još uvijek stajati kada upalim auto (nisam probao, budala...), ali zanima me postoji li neka procedura za test/reset ručne?

Link to comment
Share on other sites

Vidim da granicnik odlazi na dosta njih, kolko kosta popravak? cisto da znam usporediti, ovi na autootpadu su trazili 200kn pa da vidim je li to realna cijena.

380 kn u ovlaštenom servisu + rad 150

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

upravo mi je iskočila poruka "Check parking brake". Laguna 2008., automatska ručna.

Bio sam parkiran s upaljenim motorom i povukao sam ručnu. Krenuo sam u rikverc i prilikom otpuštanja ručne pojavila se ta poruka. Auto normalno vozi i ručna radi bez problema.

Ne znam da li će poruka još uvijek stajati kada upalim auto (nisam probao, budala...), ali zanima me postoji li neka procedura za test/reset ručne?

Ručna ima dva stupnja zatezanja, i koliko je meni poznato

(bez obzira kaj normalno radi ) bez clipa nemres obrisati gresku  

Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje za sve koji imaju 1.5dci. Gdje vam stoji kazaljka temperature nakon sto auto dobije radnu temp. Kod mene nakon sto otvori termostat kazaljka padne na prvu crtu i tako stoji tokom voznje (takvo stanje je zadnjih mj. dana). Mehanicar pregledo termostat i senzor temp. i kaze sve uredu, jos mora pregledat podvodne grijace?? Jel netko imao vec ovakvi slucaj.

Link to comment
Share on other sites

stoji zakucana na sredini i ne mrda... kakve god voznje... nes tu ne stima bi ja reko...

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je mrvicu ispred sredine od kada su dosli hladniji dani.

Takodjer i trosi nesto vise nego ljeti jer mu treba duze da dosegne radnu temperaturu.

Link to comment
Share on other sites

Stavio zamjenski senzor temp i jos gore stanje. Sutra stavljam original pa cemo vidit.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ovaj mjesec sam popravio konacno bravu suvozackih vrata, vozacka su sama od sebe proradila (valjda od graba, lezecih i sl.). Uz nju sam promjenio PK remen bez zatezaca i vodene pumpe jer meho veli da su u OK stanju, odmah mi je zamjenio i ogledalo desnog retrovizora koje je napuklo. Kad sam vec bio na autootpadu za bravu vrata uzeo sam i poklopac tj. čep za ulje sa štangicom jer je ova moja vec imala lufta i bila napukla. + naravno prednje brisaće (moja boljka koju mjenjam svaka 3-4 mj.), samo kaj sam ovaj put uzeo Bosch umjesto Valeo pa se nadam da ce duze potrajati.

Total troskova:

*desna brava i cep ulja = 700kn (autootpad)

*PK remen sa zamjenom, ugradnja brave i ogledalo s ugradnjom = 600kn

*Prednji brisaci = 215kn (Bosch sa popustom)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Jedno pitanje ako netko zna,na laguni 3 2007 1.5 dci mi se treće jutro pobrišu podaci iz board computera na display-u,kao da je resetovan,kilometraža 0 i ostalo,može li biti da je do akumulatora,da ga mijenjam ili ima nešto drugo?Upali lako na pola dugmeta:).

 

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja imam problem da mi se vrata suvozaca kad stisnem na kartici ne otvore nego moram i po par puta stisnuti da se otkljucaju. Slicno i sa zakljucavanjem. Na kraju uspijem i otvorit i zatvorit, ali moram puno puta stiskat. Dali je to brava otisla ili nesto drugo?

Link to comment
Share on other sites

Ja imam problem da mi se vrata suvozaca kad stisnem na kartici ne otvore nego moram i po par puta stisnuti da se otkljucaju. Slicno i sa zakljucavanjem. Na kraju uspijem i otvorit i zatvorit, ali moram puno puta stiskat. Dali je to brava otisla ili nesto drugo?

To ti je brava, vec moze se reci standardni kvar. Pogledaj ako mozes negdje pronaci na autootpadu jer je u ovlastenom jako skup sport. Jedino ako nije u medjuvremenu izasao kakav zamjenski dio, kad sam ja gledao nije bilo zamjenskih.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru. A znas li mozda ako se motoric za pranje stakala cuje i brisaci se upale i naravno ima tekucine, ali ne izlazi, u cemu bi mogao biti problem?

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru. A znas li mozda ako se motoric za pranje stakala cuje i brisaci se upale i naravno ima tekucine, ali ne izlazi, u cemu bi mogao biti problem?

Taj ti problem nisam do sada imao tako da ne znam. Ali vjerujem da ima ekipe koja bi mogla znati do cega je. Pricekaj malo odgovore.

Link to comment
Share on other sites

U posudi za tekucinu. Pretpostavka da je kod tebe na desnoj strani auta. Odnosno kad otvoris haubu nalijevoj. Ako se cuje kako zuji onda je vjerojatno do valjka u njemu koji je zacvikao. Bez skidanja branika teško ces do njega.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.