Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

Mene se tu smatra ludjakom.. pa kakve vi zene imate ako vas ne slusaju? Za stvari oko auta moja mene slusa jer inace nebu vozila..

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Meni se ne da objašnjavati previše. Zna da po kiši ili snijegu treba sporije. Naguzila je već neku ženu. Na oba auta oko 2000kn štete. Nije previše. Popravljeno i tjeraju dalje. Ali svakako i zbog sebe na oba auta nastojim imati gume i kočnice kako spada. Ja da joj zabranjujem voziti auto? Da joj ne dam da vozi auto? Da je forsiram da vozi Focusa jel je 10 godina star da joj ne dam 3 godine starog Aurisa i slično? To je pleh i plastika lako ćemo za to, dok ona nije ozlijeđena ajmo dalje. Neću nikada braniti niti pokušavati braniti, ali isto tako ću se truditi da oko sigurnosnih elemata ima ono najbolje.

Doslovce treći dan kada se preselila u Njemačku sam je odvezao do agencije preko koje nasla posao. Tamo su joj rekli dođi popodne na tečaj jezika. U povratku kući sam joj dao ključ i rekao vozis, tako da se popodne znaš vratiti na tečaj, ne pada mi napamet da te vozim.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ivan.martinko said:

Za stvari oko auta moja mene slusa jer inace nebu vozila..

A za sve ostalo ti slušaš nju 😂

  • Like 1
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

A za sve ostalo ti slušaš nju [emoji23]
Ona radi par km od kuce pa ide tramvajem. Ali kad vozi, oprezna je. Nebih ja izdrzao 21 godinu s njom da ne pazi na tehniku.. pogotovo ovu u kojoj je glava u torbi. posto nema uglavnom znanja o tome, onda naravno da slusa.
Link to comment
Share on other sites

Trenutno si tražim zimske gume za Renault Lagunu I 2.0 114 ks, dimenzija je 185/65/14 i najbolje što sam našao je Bridgestone 185/65 R14 BLIZZAK LM005 86T. Abrakadabra.com ih ima za 459 kn/kom i još je ista cijena za rate što mi je bitno nemam baš gotovine trenutno.

 

Koliko sam vidio nema bolje od toga ili ja ne znam pronaći pa rekoh da pitam ovdje, ima li nešto bolje od navedenog?

Link to comment
Share on other sites

Istina, u toj dimenziji nema bas nekog izbora. Jos eventualno Fulda montero.. al bridgestone je bolji.

Imas i u vulkalu

 

https://www.vulkal.hr/bridgestone-185-65-r14-blizzak-lm005-86t

 

Ili nokian u slo. Najbolja od te grupe

 

https://www.vulkanizerstvo-furlan.si/hr/auto-gume/nokian-185-65-r14-wr-d4-86-t-6419440136820#product

 

Link to comment
Share on other sites

Pa to da, nema nekog izbora. Gledao sam i Nokian wr d4, ali kad sve stavim na papir minuse i pluseve, skoro pa iste gume, ali bridgestone je nekako poznatiji, više testova ima obavljeno, a i nešto jeftiniji pa ću to uzet.

Link to comment
Share on other sites

moj pojam normalne voznje je voznja sa laganom nogom na gasu i sa laganim okretanjima volana, otvorena cesta 70-80, autocesta 110 max (uostalom rijetko se vozim vise od 110 kad idem na put), ali nema veze sad vise...

jos sam htio napisat nesto, ali eto, proletilo...

kad smo kod nokiana, imao sam A3 model i bile su stvarno ok, pogotovo po snijegu, ali ovo kako me se dojmio nexen winguard sport (pogotovo po mokrome) sve ostale zimske gume su mi nula (one koje sam probao, naravno)

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ruske said:

moj pojam normalne voznje je voznja sa laganom nogom na gasu i sa laganim okretanjima volana, otvorena cesta 70-80, autocesta 110 max (uostalom rijetko se vozim vise od 110 kad idem na put), ali nema veze sad vise...

jos sam htio napisat nesto, ali eto, proletilo...

kad smo kod nokiana, imao sam A3 model i bile su stvarno ok, pogotovo po snijegu, ali ovo kako me se dojmio nexen winguard sport (pogotovo po mokrome) sve ostale zimske gume su mi nula (one koje sam probao, naravno)

Kakav je Nexen po snjegu?

Link to comment
Share on other sites

Tko to vise zna.. globalne promjene u klimi mogu nam donjeti opet toplu zimu ali i snjeznu oluju i metar snijega. Krajnosti..

Link to comment
Share on other sites

Nakon uvijek istih i dosadnih postova o jeftinim ili skupim gumama, evo jedno drugačije pitanje za one koji su probali i imaju iskustva s time - da li ste koristili i isplati li se koristiti runflat zimske gume?

Link to comment
Share on other sites

Ajd sad objasnite ovu debilanu i testiranje zimskih guma. Naravno na stranici :
http://www.tyrereviews.co.uk/

Primjer za Dunlop Wintersport 5. Guma 2019g. po testovima zavrsava na 13-tom odnosno 16-tom mjestu po AutoBildu. 2017. je recimo na 3.mjestu. 2016. je na 1. mjestu. Govorim za meni najblizu dimenziju 225/45/17. Toliki odskok u testovima u razmaku od godinu dana, a nije sad bas da je izaslo toliko boljih guma. Iz tih razloga to uopce ne treba gledati. Nexen je po tome bolji od Dunlopa u 2019. godini testiranja...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam isto sad gledao testove, i izludio od tih nebuloza...
Alpin 5 je katastrofa po testovima.
Na kraju uzeo Conti850p.

Link to comment
Share on other sites

Također u 215/45/17 nema pola guma nego u 225/45/17. TS 860S dosao isto. No ima je samo u 225/45/17. Mislim da ce biti Nexen stavljen. Ostalo je ionako duplo skuplje, al zasigurno ne i duplo bolje.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Zrmi RS said:

Kakav je Nexen po snjegu?

neznam za snijeg cisti, ali po ledenoj kisi i komadima leda koji su padali s neba i talozili se na cesti, odlicne! pogledaj cesta vratnik-senj (nizbrdo) na mapsu, pa ce ti biti jasno, isao sam bas muski, stovise i cimao namjerno gumu jer nisam vjerovao koliko drzi (op.a. DOT 14, presle cca 5000km i skladistene, mogu mislit sta rade nove) 215 45 17 (bile na 197ici od brata prije nego ju zasio)

10 minutes ago, Zrmi RS said:

Također u 215/45/17 nema pola guma nego u 225/45/17. TS 860S dosao isto. No ima je samo u 225/45/17. Mislim da ce biti Nexen stavljen. Ostalo je ionako duplo skuplje, al zasigurno ne i duplo bolje.

upravo to, duplo skuplje, a mozda 10% bolje...mozda...

samo sta 97,23% ljudi ovdje to ne kuzi i nece skuziti nikad...pa neka nastavljaju kupovati markice

Link to comment
Share on other sites

Smatram da ima razlike u gumama, ali ne za u razlikuu cijeni. Ponajvise jer iz mog osobnog iskustva nakon 2 sezone, performanse se grdo smanjuju, a platio sam ih ajme. Rekao sam sto sam sve vozio i mislim da imam iskustva u svim uvjetima dovoljno. Za sad razmatram o Nexenu, Dunlop mi je u 2 sezone doslovno nestao. Conti je IMHO preskup, kao da je od zlata. Jos jedna guma koja mislim da je top je VREDESTEIN Wintrac Pro. Ima li tko iskustva s njom?

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Zrmi RS said:

Smatram da ima razlike u gumama, ali ne za u razlikuu cijeni. Ponajvise jer iz mog osobnog iskustva nakon 2 sezone, performanse se grdo smanjuju, a platio sam ih ajme. Rekao sam sto sam sve vozio i mislim da imam iskustva u svim uvjetima dovoljno. Za sad razmatram o Nexenu, Dunlop mi je u 2 sezone doslovno nestao. Conti je IMHO preskup, kao da je od zlata. Jos jedna guma koja mislim da je top je VREDESTEIN Wintrac Pro. Ima li tko iskustva s njom?

Ja sam razmisljao o njoj, jer sam jednom imao set Wredestein wintrac extreme i bile su solidne. 

Za razliku u cijeni u 225-40-18, odlucio sam se na kraju za Conti radi razlike u zaustavnom putu na mokrom, jer mi je to bitnije od samih performansi na snijegu.

Razlika u ta dva seta je bila oko 850kn, sta smatram nek s Contijem stanem jednom kad treba prije nego sa Vredesteinom, da sam manje potrosio na toj razlici u cijeni guma nego da placam lakiranje branika (pod uvjetom da je samo branik nastradao). 

Link to comment
Share on other sites

Pod uslovom da je ta guma u toj dimenziji testirana na tvom vozilu kao i ostale jel. A to nije. Evo ja sam uzeo GYA5 koja je kao top guma. Nisam bas zadovoljan s njom. Po tom razmisljanju razbijanja auta samo najbolja guma bi dolazila svima u obzir. Ostale ne. A Conti nije najbolji u svemu. Nema te gume. A taj Vredestein je opet pobjedio Contia u 18 cola. Tak da sve je to li la. Trebao bih uzet clia i isprobat na kocenju sve gume u 215/45/17. Zimske jel. Bas bi me zanimalo kolika je ta razlika izmedju GY, Contia, Nexena i sl. 

Link to comment
Share on other sites

Slazem se i s time... zavisi i koliko je jak auto ... nije isto na sta stavis i definitivno koju sirinu vozis.

Ja dosta citam recenzije korisnika na http://www.tyrereviews.co.uk/ tamo ljudi dosta znaju napisat sta su vozili prije i kakav im je dojam. I vise manje za sve sta sam do sad probao se slazem sta napisu. Tamo citas recenzije po dimenzijama... tako da pogledaj malo i tamo sta pisu (ako vec nisi).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja uzeo Bridgestone Blizzak LM005 pa ce vidimo kakve su... ionako je u ZG 90% mokro, a 10% snijeg (ako ga uopce bude)... a po testovima bi trebala biti odlicna na mokrom.

S obzirom da sam na 14-icama nije ispalo ni pretjerano skupo...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.