Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

Mislim da je dobro rečeno da sve ovisi o tome kako se voziš. Moj 1.2 prcvoljak sigurno neće derati gume kao da su od pekmeza jer bez obzira koliko ga stisnem on je puž. ?

Prije Clia sam imao Opel Astru G i na njima Fulda Multicontrol i izdržala je 4 godine. A i tada sam znao da kupujem očaj od gume.

Link to comment
Share on other sites

On 31. 07. 2019. at 21:12, mata73 said:

Conti 5 je imala problema sa trošenjem. Na 6-ici su to popravili.

Na vecim autima? Jer na manjim predkalima ja stvarno nisam cuo za probleme s trosenjem.

Kod Uniroyala s druge strane se zna da se cak i na manjim autima brzo trosi, al opet vidam i E klase, SUV-ove itd. s istima pa valjda nije bas tako strasno ni na vecem autu.

Link to comment
Share on other sites

Meg 2 na 15" frend je smetalo na cesti pa su jedva izdržale 40.000 km u 2g. Iskljucivo vozi starom karlovackom ispod ogranicenja.
Na 16 i 17" isto je bilo ljudi što su godinama vozili Conti pa vele da se 5-ica topi ko maslac.

Link to comment
Share on other sites

Premium5 redovit mi je trajala 50tkm+ i mijenjane s 3mm profila. Posebno sam cjenio što su držale od prvog do zadnjeg dana za razliku od nekih guma koje su prvu drugu godini dobre a poslije čista plastika

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lucky_ZG said:

Na vecim autima? Jer na manjim predkalima ja stvarno nisam cuo za probleme s trosenjem.

Kod Uniroyala s druge strane se zna da se cak i na manjim autima brzo trosi, al opet vidam i E klase, SUV-ove itd. s istima pa valjda nije bas tako strasno ni na vecem autu.

zato što su među jeftinijima, a dobro drže dok traju (ovo drugo gornji vlasnici saznaju kad je kasno :bigl: )

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, zeko said:

Ja svakih 20.000km nova guma.

Novo je novo.

To ima smisla ako vozis 5tkm godisnje pa guma prije postane plasticna nego sto se potrosi ili ako vozis neku mrcinu koja jede gume.

Iz osobnog iskustva mogu rec da kvalitetne gume (markice jel) drze bez problema 5 sezona ako nisu potrosene. Gubitak performansi sigurno postoji, ali daleko od tog da su neupotrebljive. 

Super ako si mozes priustit, novo je novo, ali da je potrebno, nije.

1 hour ago, frenchkey said:

zato što su među jeftinijima, a dobro drže dok traju (ovo drugo gornji vlasnici saznaju kad je kasno :bigl: )

Napisem taj komentar o Uniroyalu jutros, odem u grad i vidim CL63 AMG na Rain sportu. Da mi je znat koliko to traje.

Link to comment
Share on other sites

jebi ga nema se, sve dao za auto. ostalo za paštetu i polubijeli kruh

Link to comment
Share on other sites

imal sam uniroyal re3 brijem na modusu, tu di kisa pada svaki dan... vrh guma... kolko se trose il ne trose me ni zanimalo jer na tome se ne stedi

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Za moje potrebe taj RE je ok guma, potrošim i bacim, svakih par godina imam svježu mekanu gumu koja drži. Bolje nego 5g stara markica koka navodno još uvijek drži [emoji4]

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uzeo gy eff.gripperf. jer su bile samo 30 kn skuplje. Inace sam isto razmisljao o raisportu..

Link to comment
Share on other sites

Ima netko iskustva sa zimskim gumama Goodride sw608? 

Probao sam u zadnjih par godina Sunfull, Kelly, Momo, Laufenn ali ove Goodride su baš jeftine za zimske ?

Link to comment
Share on other sites

slucajno sam vidio ovo, posto se spominju markice...

ja sam misljenja, ponavljam, da cu radije kupiti znj marku, ali dobru gumu (ima i takvih) i mjenjati ju svake 2-3g, nego drzati 5-6 ili vise god conti i ostale markice, jer "dobre su, traju dugo, ma mogu jos 1 sezonu, na kraju krajeva skupe su to gume"

16tkm na laguni sto se tice taurusa, jos uvijek nisam naisao ni na jednu zamjerku, ni po suhome ni po mokrome...netko je govorio da ce se raspast nakon 10tkm. bravo!

LIJEP POZDRAV

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma i ja sam za to, ja ih mjenjam svake sezone i ljetne i zimske. Napravim cca 13-15.000 zimi i isto tako ljeti. Dam za sve 4 oko 1600 kn i onda ih iduće sezone prodam za par stotina kuna kao polovne ?

Zato sad gledam taj Goodride zimske jer je 375 kn po komadu 225/45r17.

Link to comment
Share on other sites

Meni se neda stalno kupovati i prodavati gume.
Uskoro kupujem zimske da izbjegnem guzve pa nek cekaju na celicnjacama. Imat cu sad 4 rabljene gume sa ripnama ko nove. 195/65-15. Michelin alpin A4. Ali dot iz 2011.
Ak bu kome trebalo za gumenjak il gnjojnicu, laku prikolicu, poklanjal bum. Samo mi posaljite PM.
Znam da budu ih u Vulkslu uvalili nekom nesretniku za 200 kn. Zato radije poklonim ak netko treba. Eto. Za mjesec dana cca.
71b95010ee4c83c095169855d6ddab62.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da li netko ima all-season odnosno crossclimate gume?

Razmišljam da ljetno/zimske setove zamijenim sa Michelin, Conti ili GY cjelogodišnjima, pa me zanima koji su kompromisi kod takvih guma. Udobnost, buka, kakve su na snijegu i ledu, a kakve su na ljetnim vrućinama kad je asfalt na 65 stupnjeva i sl.

Link to comment
Share on other sites

Maxov otac ima na autu Michelin crossclimate i same pohvale..  ak se malo voziš potrajat će. ak se puno voziš otići će po ljeti gazni sloj brže..

ja sam dvoumio al ipak izeo ljetne posebno i zimske posebno. da je noviji auto sa svim mogućim sustavima kontrole upravljanja, ili 4x4 ko kak je bio yeti, i ja i stavio cc..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Med0 said:

Razmišljam da ljetno/zimske setove zamijenim sa Michelin, Conti ili GY cjelogodišnjima, pa me zanima koji su kompromisi kod takvih guma. Udobnost, buka, kakve su na snijegu i ledu, a kakve su na ljetnim vrućinama kad je asfalt na 65 stupnjeva i sl.

I ti si u istoj nedoumici. Ja sam odlučio preći na cjelogodišnje, ali još nisam siguran točno koji premium brand. Ovo ljeto sam ostavio čak zimske gume, jer znam da su bolje od ljetnih (energy saver :D) i pred zimu ću staviti nove cjelogodišnje. Ako su zimske ove izdržale ljeto bez problema, moraju i cjelogodišnje.

Čitao sam gomile review-a i stvarno se kompromisi ne mogu generalizirati na cijeloj grupi (cjelogodišnje) nego doista ovisi od samog modela gume (udobnost, buka etc.).
E sad, prije sam kupovao gume prema rezultatima testova i imam mixed feelings prema tome. Sad gledam što ekipa piše u vlastitim review-ima i tu sam nekako sveo na 3 modela:

  1. Michelin CrossClimate Plus
  2. Continental AllSeasonsContact
  3. Vredestein Quatrac 5

Cijenim komfort i tišinu gume uz naravno dobre performanse. Vidjet ćemo što će na kraju biti najisplativije.

Zapravo, cijelogodišnju razmišljam uzeti jer mi se više doista ne ide kod tih vulkanizera, na stranu i 400kn godišnje.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Med0 said:

Da li netko ima all-season odnosno crossclimate gume?

Razmišljam da ljetno/zimske setove zamijenim sa Michelin, Conti ili GY cjelogodišnjima, pa me zanima koji su kompromisi kod takvih guma. Udobnost, buka, kakve su na snijegu i ledu, a kakve su na ljetnim vrućinama kad je asfalt na 65 stupnjeva i sl.

evo ja sam ove godine uzeo Michelin CrossClimate  za Megane II

zasad premalo vremena za neke detaljnije analize ali ionako taj auto ne ide daleke relacije i ne vozi se u nekim ekstremnim uvjetima

dosada se guma pokazala više nego dobrom čak i po ovim ljetnim vrućinama vidjet ćemo trajnost...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.