Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

Jel baš mora biti ta dimenzija za zimske? Ako ti je tehnički u ljeto, možeš malo fulati sa zimskima. Ja sam uzeo na Njuškalu, nove Continental TS860 205/55/16 za 550kn komad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

205 ili 195/60 R16...upisali mi te,215/50 R17 i spomenute 225/45R18,zimske imam čelične 16-ice,ljetne alu 18-ice. .tehnički početkom 4.mjeseca.

 

A najradije bih uzeo ono što imam upisano da sam miran...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tehnički je najmanji problem. Suda ili slično i možeš snositi dio krivice jel imaš tehnički neispravan auto.

Link to comment
Share on other sites

danas cuo da je LM_005 odlicna guma...nisam vozio na njoj, ali eto od vlasnika

Link to comment
Share on other sites

Bas me zanima koja je to budget guma bila na testu. Mozda Aplaus ili neka sl. žnj. marka guma. Sigurno nije neka gdje se mi ovdje koljemo stalno u smislu razlike u cijeni. Tipa najskuplja i manje skupa. Ovo mi se cini kao placeni oglas tj.test. Mogli su barem spomenuti koju srot gumu testiraju na pili od auta. A stabili na test najskupljeg Contia. 

Link to comment
Share on other sites

Koristili su ćelavi conti star dvije sezone :D

Normalno da je reklama, što se tiče contia, na svom zdelancu od i30 turbo sam imao conti sport contact 5, na autu je bio B14 ovjes i ta guma je prvu sezonu bila vrh, potrošio sam ju na pola u 10kkm, drugu sezonu na mokroj cesti je bila ko ova budget guma. Ne znam kakva je 6-ica ali za te novce ne mislim kupovati takve premium gume :D

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, zeko said:

Samo markice🙄

jel to Ruske ušao u tebe? :bigl:

7 hours ago, Zrmi RS said:

Bas me zanima koja je to budget guma bila na testu. Mozda Aplaus ili neka sl. žnj. marka guma. Sigurno nije neka gdje se mi ovdje koljemo stalno u smislu razlike u cijeni. Tipa najskuplja i manje skupa. Ovo mi se cini kao placeni oglas tj.test. Mogli su barem spomenuti koju srot gumu testiraju na pili od auta. A stabili na test najskupljeg Contia. 

Naravno da je plaćeni oglas, filmić počinje s Continental reklamom i naravno da je čovjek dobio novac za prezentaciju. Ništa čudno. Koja je budget guma sigurno nisu ludi da napišu i riskiraju tužbu. Ali koja god da je, smeće je. Vjerojatno bi bilo koja guma današnjih top proizvođača u najboljoj sport verziji bila podjednaka Continentalu. Stoga pouka ovog videa, ako se čita između redaka, nije samo kupujte Conti. To je ne kupujte smeće od guma.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Proslo je 4 sezone na goodyearu ug9+ i doslo vrijeme za zamjenu guma.Ug9 mi je u 3.sezoni malko popustio na mokrome,a grip na snijegu je bio dosta los,sto pripisujem i potrosenosti ripne koja je oko 4.5-5mm.

 

Kako sam evo drugu sezonu odvozio na ljetnom Nexenu sa kojim sam prezadovoljan u svim uvjetima voznje odluka je pala i kupio sam 4 nove zimske Nexenice,cijenom su nesto jeftinije od Sava koje nisam htio radi loseg gripa na mokroj cesti.Kockao sam se i uzeo Nexen.Nadam se da nece razocarati.

Gore se spominje Conti.Evo frend je prosle godine uzeo 4 nove zimske t860 i sad nakon 8000km ima 4.5mm naprijed i 6mm iza,kaze da je grip katastrofa i kune dan kad ih je kupio.Preskupa igra koja je trajala manje od 10000km.Kaze da ove godine za probu uzima dvije nove zimulje Torque.

 

Stari mi na Hyundaiu ima ljetne Conti 205/55 r16,nezz tocno koji model,ali grip po mokrom je losiji od mog budget Nexena,tako da tim testovima ne vjerujem nista

Link to comment
Share on other sites

Na Superbu imam GY UltraGrip Performance, kupljene ove godine u siječnju, malo vozene tad i sad ponovno stavljene. Nevjerojatno koliko brutalno te gume drze sad po ovom slinavom vremenu, jednostavno je auto nemoguce izbacit cak i uz brutalno pretjerivanje. Naravno da je i do 4x4 ali stvarno su gume odlicne! 

Link to comment
Share on other sites

U petak imam dogovoren termin i prvi put na auto stavljam GY UG 9 gumu, pa da vidimo.. Meni najvažnija karakteristika zimske gume (s obzirom da živim u zskeđu Rijeke) je da se odlično ponašaju na mokrom čak i na temp iznad 15 stupnjev.. Ako zbog toga zapnem u snijegu, neka, sjedam u ženinog Getza koji ima Savu..😁 Iznenađujuće, taj Getz sa S3 u dimenziji 175/65 R14 nije uopće klizav po mokrom..

Link to comment
Share on other sites

Iznad 15 i zimska guma ne idu u istu recenicu

Sent from my SM-A505F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 13. 11. 2019. at 3:25, Ruske said:

Iznad 15 i zimska guma ne idu u istu recenicu

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 

Pa evo ti sad južina i slinavo vrijeme sa temperaturama oko 15 stupnjeva, a zakonski danas moraš imat zimske gume već na RI zaobilaznici od Orehovica uzbrdo prema Grobniku.. Po meni se dobra zimska guma razlikuje od lošije po tome kako drži na mokroj i slinavoj cesti pa ako baš hoćeš i kad su više temp (npr 15 stupnjeva).. 

Link to comment
Share on other sites

On 13. 11. 2019. at 3:25, Ruske said:

Iznad 15 i zimska guma ne idu u istu recenicu

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 

Ajde ovo pojasni? Hoćeš reći da nema dobre ili uopće zimske gume u 16?

Link to comment
Share on other sites

a sta tebi znaci "u 16" ??? jel tko uopce ovdje mislio na colazu? malo promisli prije nego napises s**nje. hvala

LP,

Luka

  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

^^

Ne daj Bože napisati kulturan odgovor kad netko krivo shvati post, nego odmah opleti i onda se čudiš kako se drugi prema tebi odnose. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.