Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

Između 2 gume, a da vozite sporta 197/200 koju bi prije odabrali i zasto:

1. Bridgestone Blizzak LM005

2. Vredestein Wintrac Pro

To su relativno novije gume a vuče me jako ovaj Vredestein. Zaista mi nije jasno zasto se recimo Continental WinterContact TS 860 i  Goodyear UltraGrip Performance+ ne rade u dimenziji 215/45/17 što smatram bas bezveze jer auto koji je relativno sportska nota ostaje bez top zimskih guma. Ako TS 860 mogu napraviti u 215/40/17 onda mi nije jasno kako se iova druga dimenzija ne moze isporucit. Ista situacija s UGPerformance+. 

Najnovija Continental WinterContact TS 860 S će dolaziti u 225/45/17. Onak odmah si zakinut za top 3-4 gume koje drze sve testove. Ovo isključivo govorim za ovu dimenziju koja je na sportu 197/200  jer drugu ni nemozes stavit bez nekakvih atestiranja i sl. 

Michelin Alpin 6 je preskup.

Link to comment
Share on other sites

Provjeri i tezinu gume, znam da sam ja kad sam gledao Vredestein, doduse ljetni, odustao od njih jer su imale bas veliku tezinu u odnosu na ostale top proizvodace! 

Link to comment
Share on other sites

To mislis za svoj auto da nema u toj dimenziji TS860S? Jer ja si narucujem 225/40/18 bez problema..

Link to comment
Share on other sites

Bridgestone LM005 je kao i Michelin Alpin 6 prošao bez po meni značajnog ADAC testa jer ih lani nije bilo. LM001 nije baš živio slavu kakvu nosi ime Bridgestone, više je bio osrednja guma, solidna, ali ne high end. Ima ocjenu A za držanje na mokrom, glasan je na 71 dB... ne znam baš nikoga da ga vozi.  Nakon Continentala bi definitivno razmislio o Dunlopu. Goodyear ne preskačem namjerno, no više sam gledao Dunlop Wintersport 5 na jačim boljim autima nego Goodyear. Imaš recimo Continental TS-850 kod Furlana u Dobovi po 144 eura komad. Dunlop je 146 eura. Dosta je nezgodna ta dimenzija 215/45R17 jer većina tih niskoprofilnih guma nema baš širok izbor kao recimo balonke 195/65 ili 205/55...

Link to comment
Share on other sites

Ma bas mi se isplati ici u Sloveniju plus uzimam na amex. Imao sam Dunlop i ok je guma no daleko manje nego stariji model 3D. Sad bih zelio promjeniti malo da vidim a Vredestein mi se cini bas dobar, svakako je bolji na testovima od Dunlopa. Vidim slab odaziv vozaca 197-ica po zimi

Link to comment
Share on other sites

Bridgestone Blizzak LM005 je i bolji od Vresteina za stepenicu. Mislim da cu ici na njega. Steta sto nema GYP+ jel bi to odmah stavio. Doduse ni Gen1 nije los.

Kako nema tetsova za Bridgestone. Pa evo ti:

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2019-Auto-Bild-Winter-Tyre-Test.htm

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2019-Winter-Tyre-Test-Market-Overview.htm

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cek, GY Gen1 ima u tvojoj dimenziji, pa ne kuzim o cemu tu imas razmisljati? Tocno kaj je napisano gore, Bridgestone se bas i nije proslavio sa zimuljama u zadnje vrijeme. Ja ti iz prve ruke mogu reci da je Gen 1 odlicna guma, kao sto sam kolegi u drugoj temi isto rekao! 

Link to comment
Share on other sites

Zato jer je to već stari model gume, a nasljednik UGP+ je tu. Bridgestone je barem po svim testovima bolji, a uz to je nova guma. Pa sad već kad kupujem uzeo bih nesto barem novije i u prvih 5 po testovima...

Link to comment
Share on other sites

Istina, nisam upucen jer sam ja lani uzeo tu gumu pa ne znam da je novi model dosao.. 

Link to comment
Share on other sites

Danas naručio Bridgestone Blizzak LM005 ipak. Mislim da nisam pogrijesio. Jos nisam vozio na Bridgestonu kao marki pa ćemo vidjeti. Po testovima, a bas sam prostudirao dosta, su u samom vrhu. 

GY A5 ide u prodaju pa tko zeli povoljnije gume neka se javi...

Link to comment
Share on other sites

On 23. 10. 2019. at 16:37, Zrmi RS said:

Ajd sad objasnite ovu debilanu i testiranje zimskih guma. Naravno na stranici :
http://www.tyrereviews.co.uk/

Primjer za Dunlop Wintersport 5. Guma 2019g. po testovima zavrsava na 13-tom odnosno 16-tom mjestu po AutoBildu. 2017. je recimo na 3.mjestu. 2016. je na 1. mjestu. Govorim za meni najblizu dimenziju 225/45/17. Toliki odskok u testovima u razmaku od godinu dana, a nije sad bas da je izaslo toliko boljih guma. Iz tih razloga to uopce ne treba gledati. Nexen je po tome bolji od Dunlopa u 2019. godini testiranja...

To je teška retardacija čini mi se. Evo danas stavio ws5 na auto, sad im je treća sezona, doduše imaju samo 8k km na grbači i zadnje imaju 7,5mm, a prednje još 7mm mesa. Vani je kiša, dakle mokro i hladno, 7c. Guma drži ko blesava, baš sam ju išao malo provocirati. Nit vrti, nit kliže, na kočenju ukopava. Top guma. Eto ti njihovih testova. Kako bi prodali novije modele, ako su stariji još u vrhu... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sad gledam i Bridgestone, Dunlop, GY i sve to ima slicnu saru. Kuzim da su novije, logicno i bolje ali toliko.....

Link to comment
Share on other sites

Evo iskoristio sam danas ovu kisu pa sam malo otisao "propuhati" ga na obilaznicu od I. Reke prema Zapresicu da vidim ponasanje guma na mokrom... Gas i prestrojavao se po vecoj brzini i kad je bila cistina od auta par puta sam zakocio ko sivonja da se i ABS upalio...

Po meni i za moje potrebe i snagu auta, ponasanje Blizzakica je odlicno na mokrom... Necu reci savrseno, jer mi auto nema milijun konja 😁😁

Link to comment
Share on other sites

Eto onda nisam pogrijesio... Iako sam se ja fokusirao vise na mokro, a manje na snijeg i led, iako i tu briljiraju... Detaljno sam ih i ja prostudirao 😊

Link to comment
Share on other sites

Trebao bih uzeti nove gume za Lagunu...i kontam uzeti Sava Eskimo HP2 205/60 R16 za zimski set...a Sava Intensa UHP2 225/45 R18 za ljetni set.

Valja li to čemu ili da ražim nešto drugo?? Može i preporuke nekih u tom cijenovnom rangu,cca 500kn/kom za zimske i cca 650kn/kom ljetne...tako me izlaze Savine otprilike. Jeftinije ima Rotala,Austone i slične žnj marke koje mi baš ne ulijevaju povjerenje.

I odakle najbolje online uzeti gume,čitaj najpovoljnije??

Link to comment
Share on other sites

Za te pare nećeš naći boljeg momka od Save 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.