Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Dečki molim misljenja.. Insignia, 245 40 19, 4x4

Obzirom da sam proljetos bacio zimske gume ostao sam samo s ljetnima kojima je ovo bila cetvrta sezona i nisam siguran bi li ih vozio iduce ljeto. Imaju mesa jos, na oko oko 4-5mm, na suhom su ok ali na kisi nisu bas nekaj, vjerojatno nisu nikad ni bile, Nexen nFera SU1. 

E sad, kao prvo nisam ziher do kad cu auto uopće imati. Za sad izgleda kao da ce jos zimu provesti kod mene ali nikad se ne zna, mozda ode uskoro a mozda ostane i za moje roditelje umjesto Lagune ako ja uzmem novi auto. 

Zimu necu provesti na ljetnim gumama sigurno, tako da ta varijanta otpada. 

Mislio sam uzeti Vredestein Quatrac Pro u originalnoj dimenziji za oko 4000 ili nesto vise kuna. Imaju dosta dobre recenzije na tyrereviewsu. 

Ali onda sam poceo razmisljati o manjoj dimenziji felge za zimu, 215 55 17, one peterokrake celicne original od Opela i nekoj rabljenoj zimskoj gumi za prezimiti ovu zimu sa sto manjim troskom pa onda vidjeti kaj ce bit s autom. U toj varijanti sam nasao za 1400kn set tih felgi i Dunlop Wintersport 5 s 8mm dubine i dot 4020, navodno presle 1500km za 1600kn. Dakle sve skupa 3000 doma kuna. 

Ta zimska varijanta me zanima i jer bi auto bio sigurno znatno udobniji, a i ako ostane u familiji onda da ima dva seta felgi i guma. A ako ga prodam onda opet prodam taj set i bok. 

Minus je kaj bi bio jako ruzan na tim 17icama. 

Cjelogodišnje pak imaju plus kaj nema troska mijenjanja guma par godina koji je za 19ice oko 350kn po sezoni, ostaju lijepe felge, imam nove gume i ne moram se neko vrijeme s tim pitanjem zezati. A ako ga prodam opet ok. I ne moram kupovati ljetne u proljeće eventualno. 

Mislio sam uzeti Michelin CC2 ali ne dam te pare za gume. 

Sad dok pisem sam si nekako i sam odgovorio ali kad već pisemo zanimaju me vasa misljenja! 😄

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Max said:

ostaju lijepe felge

ovo je stvarno subjektivna tema :D inace nisam za felge koje zatvaraju 80% rupe izmedu stranica guma...al ok da odgovorim na tvoje pitanje:

moj glas ide za kombinaciju 17 zimska + 19 ljetna, uvijek sam tezio da mi auto ima barem 2 seta felgi i 2 seta guma za obje sezone...

Link to comment
Share on other sites

Imao sam i ja do sada tako ali na Insigniji nisam. A obzirom na blage zime i kod neke moguće promjene u zivotu bilo bi mi lakse imati samo cjelogodišnje. A onda opet ne znam.. 

Edited by Max
Link to comment
Share on other sites

meni se čini bolja kombinacija sa varijantom dodatnih čeličnih felgi i guma manje dimenzije

pogotovo ako auto ide na neki put ipak je udobnije i sigurnije od cjelogodišnjih

ako je auto sam po Zagrebu onda mu to ne treba...

Link to comment
Share on other sites

Ma uzmi tu kombinaciju sa felgama i gumama da 3 soma. Zimu si riješio, a do proljeća ćeš vidjet što će biti i hoće li auto bit kod tebe ili ne. Taj Dunlop je dobra guma a i dot ti je dobar. 

Ako previše budeš razmišljao prodat će se te polovne gume jer ide zima. 

Sa nferom su1 sam ja zadovoljan i na proljeće ću definitivno ostati na nexenu, samo ću pikirat nferu sport koja je relativno novi model i ima A držanje na mokroj cesti...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naletio sam danas na oglas za Hankook iCept Evo2 dot 2519 sa 6mm profila za 1200kn set, 245 45 19 koji mi je isto upisan i uzeo ga. Gume su uredne, mekane, nisu lose na tyrereviews, za ovu sezonu ce biti i vise nego dobre a dalje cemo vidit kaj ce bit. 

Nije mi se dalo zezati s onim felgama jer bi trebao i TPMS koliko sam skužio a i jos jedne felge imat mi je nekak bzvz za auto koji ionako zelim mijenjati u dogledno vrijeme. 

Hvala na misljenjima! 

Link to comment
Share on other sites

Da, njuska, jucer ga je covjek stavio, neki mladi vulkanizer, vidim da dosta dila s gumama, na njuski mu je nick Vulkanizer Dubrava. 

Obzirom da te nove gume kostaju oko 1500kn komad mislim da ova solucija nije losa. 

Link to comment
Share on other sites

tako sam i ja nasao zadnja 2 guma stare 1g, 4kom za cijenu 1 - samo rijetke su takve prilike

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema iznenađenja, malo su se omjeri suho/mokro/snijeg promijenili. Čekam review zimskih guma, kaže da je CC2 bio bolji od polovice zimskih guma na snijegu. Sad mi se neda opet slušati u kojem testu na snijegu ili općenito na snijegu.

Link to comment
Share on other sites

Naprema prije 3 godine, kod mene je cijena porasla sa 540 na 660kn za CC2 (sa CC+). Koliko vidim od istih brandova zimske su jednako skupe ili skuplje od ljetno/zimskog seta (što je čudno). Gledam na gumelider jer tamo ima svih guma. Jedino Hankook tamo imaju očito sa najvećom maržom jer u svim opcijama su jeftinije nego što sam prije 3 godine plaćao. A dobro je prošla na gornjem testu.

U 3 godine imao sam 4 dana snijega. poledice ili leda  1 dan. Mislim da su se stvrdnule na dodir naprema prvom danu, ali to je očekivano. Za sada - nije bilo nikakvih problema da su se naočigled srozale performanse, po mojoj vožnji ili od žene koja radi 90% kilometara s njima. Za novu gumu gledam ili CC2 ili Goodyear Vector4Season Gen3. Shvatio sam da mi više znači sigurnost na mokrom i hladnom nego suho i snijeg.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vuco said:

Nema iznenađenja, malo su se omjeri suho/mokro/snijeg promijenili. Čekam review zimskih guma, kaže da je CC2 bio bolji od polovice zimskih guma na snijegu. Sad mi se neda opet slušati u kojem testu na snijegu ili općenito na snijegu.

Nabijem ih na taj CC2 koji nikako da dođe u mojoj dimenziji 175/65R14 😕

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Med0 said:

Nabijem ih na taj CC2 koji nikako da dođe u mojoj dimenziji 175/65R14 😕

185/55/15 ili 195/50/15 ne bi montirao? Jbga znam da je prva skupa dimenzija, ali druga je povoljnija

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Danchibald said:

185/55/15 ili 195/50/15 ne bi montirao? 

Di ces 15 jota na 1.2 @Med0 masinu, ajd da si mu rekel 13 jota pa da moze i jurit...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Med0 said:

Nabijem ih na taj CC2 koji nikako da dođe u mojoj dimenziji 175/65R14 😕

Nece nikada ni doci. Ne znam jel jos ima koji noviiji auto (zadnje 3-4 godine) koji se prodavao sa tom gumom. Jelda istocno trziste nije bas veliko gdje se jos voze takvi auti.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, riceburner said:

Di ces 15 jota na 1.2 @Med0 masinu, ajd da si mu rekel 13 jota pa da moze i jurit...

Kakvih jota???

Ajd objasni meni neukome kakva je to mjerna jedinica "jot". 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, moril said:

Kakvih jota???

Ajd objasni meni neukome kakva je to mjerna jedinica "jot". 

Na cole misli ali... U nas se sve uptrebljava nema jezika bogatijeg od hrvatskog... 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Ivan1902 said:

Ovdje više ne znaš tko se zajebava a tko je ozbiljan...
 

Ja se ozbiljno zaj... na @Med0in racun :)

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, riceburner said:

Di ces 15 jota na 1.2 @Med0 masinu, ajd da si mu rekel 13 jota pa da moze i jurit...

Pa njegov je ako sam dobro ulovio 1.2 16V... ako se moj 8V kotrlja na 185/55/15 jota onda će i njegov sa 75 KS 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.