Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

@direstraits ti si kao neka enciklopedija :D

pitanje za tebe, a i ostale koji mozda znaju nesto...

trazim ljetne gume i u mojoj dimenziji nalazim gume koje imaju AO i VOL oznaku, taj dio sam proucio i znam sto znaci, ono sto me muci

da su takve gume jeftinije nego recimo guma bez te oznake. Da li netko zna u cemu je caka? jesu li losije od obicnih, makar ako se ugraduje na audi i volvo ne bi trebale biti... jel to neki pandan recimo OEM pakiranju procesora?

 

Zahvaljujem...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Imao i ja na Golfu, dobro drži, nema nekih iznenađenja, ali je malo tvrđa...

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Došlo vrijeme za kupovinu novih ljetnih guma...

Srećom, imam dimenziju 205/55/16 pa nije tako strašno ali web je dosta loš (ne znam dali još nije stiglo na lager ili nije update-an web, ali lagano bi trebalo već biti)

U uži izbor mi je zapalo za oko:

Michelin PilotSport (izašao je 5; ali ne vidim nigdje na webu) - koliko vidim 4 je jako hvaljen, nadam se da nasljednik drži korak

Continental premium contact 6 - ovo mi je drugi izbor (bio bi prvi; ali koliko vidim dosta se troši)

 

Vidim da se dosta hvali i Michelin Primacy 4 ?

 

Ima netko preporuku, zanima me ova klasa kako kažu na internetu ''premium'' guma :)

 

Hvala svima

Link to comment
Share on other sites

Imao sam PS4 i PC6  na Superbu u 225 40 18. PS5 bi bio moj izbor obzirom da je mrvicu bolji po reviewsima na tyrereviews.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, frenchkey said:

Sin prešao par sto km sa novim CS7, oduševljen držanjem

Al ne bude trosenjem. Al jbg, ovce i novce ne ide.

Link to comment
Share on other sites

Ja danas uzeo RainSport 5 za Megana x4 DOT 08/22 u dimenziji 205/55 16. Ista guma se prošle sezone u većoj dimenziji 225/45 17 pokazala jako dobra na C4. Dvije godine će se kotrljat i doviđenja. 470 hrk komad, uzeo dok još ima..😂 Montaža za 10-ak dan..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Koliko je Michelin PS5 losiji ako je Made in Italy a ne Germany? Vidjeo jucer tu gumu u 19" ali je dot 2021 i Made in Italy. Sto ako dodju od tamo?

Link to comment
Share on other sites

To ti je politiciki vrlo osjetljivo pitanje:-) Uglavnom imas ekipu koja se kune da su stvari podjednako kvalitetne bez obzira gdje au napravljene. Cak i proizvodjaci to tvrde. Mislim i EU da kaze da ne smije biti razlika izmedju trzista.

Ja osobno sam uvjeren da kvaliteta dosta ovisi o zemlji porijekla, kao i za trziste za koje je nesto napravljeno.

P.S.
Nije Italija bas sad neka banana zemlja, tako da go for it.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kada sam prvi puta kupio Brita filtere iz Engleske preko neta nisam se mogao načuditi koliko dugo je filter trajao u odnosu na one koje kupujem kod nas u shopping centrima. I još sam ih platio u pola cijene jer sam uzeo 12-pack koji se kod nas niti ne prodaje. Nema ni 6-pack.

Proizvođači tvrde svašta i onda se dogodi dieselgate i sl., kazne u milijardama i sl. u praktički svim industrijama. Te tvrdnje su bacanje pijeska u oči.

Link to comment
Share on other sites

GY Asymmetric 5 vidim da je top guma. Ima jos veci skor od MPS5 NA TYRE rewiev

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Med0 said:

Kada sam prvi puta kupio Brita filtere iz Engleske preko neta nisam se mogao načuditi koliko dugo je filter trajao u odnosu na one koje kupujem kod nas u shopping centrima.

Nije onaj tajmer na pokopcu uvijek na 4 tjedna narihtani? Ja sam obicno mjenjal dok je pocel blinkat nakon 4 tjedna. Okus, boja, miris nepromjenjeni :zubo:

 

2 hours ago, Zrmi RS said:

GY Asymmetric 5 vidim da je top guma. Ima jos veci skor od MPS5 NA TYRE rewiev

Guma je super al nije da po necem znacajno strsi iznad ostalih. Imam sad vec drugi set na autu i mogu reci da sam zadovoljan sa svim aspektima. Tak da je svakak preporucljiva.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Med0 said:

Kada sam prvi puta kupio Brita filtere iz Engleske preko neta nisam se mogao načuditi koliko dugo je filter trajao u odnosu na one koje kupujem kod nas u shopping centrima. I još sam ih platio u pola cijene jer sam uzeo 12-pack koji se kod nas niti ne prodaje. Nema ni 6-pack.

Proizvođači tvrde svašta i onda se dogodi dieselgate i sl., kazne u milijardama i sl. u praktički svim industrijama. Te tvrdnje su bacanje pijeska u oči.

brita filter iz šoping centara je fakat govno

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.