Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

12 hours ago, pere said:

Nije onaj tajmer na pokopcu uvijek na 4 tjedna narihtani? Ja sam obicno mjenjal dok je pocel blinkat nakon 4 tjedna. Okus, boja, miris nepromjenjeni :zubo:

Timer je timer, ali engleski filter je trajao skoro dva mjeseca. Ovaj iz Mullera ili DMa je već nakon dva tjedna počeo muljati vodu u čaju.

A i davno je bilo ne sjećam se da li na počecima ovog foruma ili na newsgrupama da su dvojica kupila iste gume iste dimenzije s tom razlikom što su jedne bile Made in "negdje na sjeveru Europe", a druge Made in Rumunjska pa je zaključak bio kako su rumunji napravili lošiju gumu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neka netko premjesti u novu temu ako nema već postojeća.

Filteri za vodu ne bi trebali biti na sobnoj temperaturi. Vlažni su i mokri pa se vrlo brzo u njima počnu stvarati razno razne kulture bakterija i gljivica.

Zato koristim Britu jer ju mogu staviti u vrata frižidera gdje stalno stoji kada nije u upotrebi.

Link to comment
Share on other sites

Neka netko premjesti u novu temu ako nema već postojeća.
Filteri za vodu ne bi trebali biti na sobnoj temperaturi. Vlažni su i mokri pa se vrlo brzo u njima počnu stvarati razno razne kulture bakterija i gljivica.
Zato koristim Britu jer ju mogu staviti u vrata frižidera gdje stalno stoji kada nije u upotrebi.
U koju temu? Otvori nesto, pa cu prebaciti... Ili hocete u temu CHAT?
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moze preporuka za ljetne gume 225 45 17, trenutno su gore 91y eagle f1, ali kao da mi poluprazno djeluju kad napumpam na tvornicke preporuke. 
da uzmem 94w recimo, hoce onda guma izgledat normalno tj napumpano?

Link to comment
Share on other sites

ima li tko iskustva sa pirelli powergy? vidim da nam vagoni dolaze, a bome i odlaze...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zna li netko što sve gledaju na atestu za gume? Da li samo da ne struže nigdje ili ima kakvih posebnih procedura?

Ono namontiram gume, oni pogledaju i upišu ili?

Razmišljam da na scenica stavim 205/55/16 umjesto tvorničke dimenzije 205/60/16 koju ne mogu upisati regularno :)

To je nekih 0.5 cm niža guma ako dobro računam, ne bi se valjda trebalo puno osjetiti na tvrdoći. A razliku u cijeni da ne spominjem :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

na scenic 2 su odobrene tvornički i jedne i druge, šteta pa nisu na trojci

Link to comment
Share on other sites

Ma i neke trojke Ph1 benzinci su imali 205/55/16 gume.

Ovo me brine iz dokumentacije koju je Ivan poslao :)

Ako je razlika između promjera
ugrađene gume i promjera
jedne od odobrenih dimenzija
guma veća od ± 3 %, potrebno
je obaviti umjeravanje
brzinomjera

Link to comment
Share on other sites

Uzeo nove Dunlop Streetresponse 2 u dimenziji 165/70 R14 za Pola, cekam lijepo vrijeme da posteno operem celicane i namontiram ih na auto. 

PSX_20220407_162343.thumb.jpg.33ad44bd7680aa53df6c559d518c7506.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Danas napokon namontirao nove gume, napravio s njima nekih 150km i isprobao malo kako se ponašaju i moram reći da se auto osjetno bolje vozi, manje se pali DSC i puno manje proklizavanja ima kod kretanja pogotovo na mokrom... Prije sam imao kineske rotalla koje sam dobio sa felgama, sad sam na GY Asy 5... Djevojci sam već dopizdio koliko sam oduševljen 😂

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jesu RF? Moje su obicne, a prosle su bile RF... puno je teza RF i osjeti se da je nesto neudobnija. Inace tip top!

Link to comment
Share on other sites

ubo sam CSC6 235 35 19 sa 2000km, dot 4820 za smjesnu lovu, covjek prodao auto i felge posebno

cemo vidjeti dal valjaju sta, ovako odoka dok sam ih dirao, cine mi se FUL mekane i ne vjerujem da ce mi trajati duze od 1 sezone...prosle bridgestone S005 sam ubio u 1 sezoni, a nisam nesto previse divljao...

Link to comment
Share on other sites

Potrosnja im je najveca mana, inace su ljepljive u mp3. Premium su kompromis drzanja i trajanja, a kod csc ih potrosnja nije zanimala, samo performance. Ak si ih dobil jeftino, super deal. Ja ih zaobisao jer mi je to skupa guma za samo 1-2 sezone.

Link to comment
Share on other sites

sin kupio nove 255/35 19 CS 7 na 60 tkm, vidjet ćemo koliko će potrajati. 

 

Link to comment
Share on other sites

dobio sam ih dosta jeftino sa 80-85% sare...javio se odmah na oglas i isao po njih, kaze lik da u kratko vrijeme njih 10 se javilo iza mene...

neka traje 1 sezonu, bit ce za test, cisto da vidim kakve su MARKICE

Link to comment
Share on other sites

Pazi samo dok su hladne, ne drže niš, kad se zagriju onda su top!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.