Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

Ma nije, to je za Save HP2 normalno, imao sam ja takve na Meganeu i ista stvar se dogodila. Nemoj se zabrinjavati.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kočenje, naglije skretanje, grub asfalt, makadam/šoder. A niti toplo vrijeme ne pomaže na zimskim gumama.

Nema zimske gume na kojoj mi se to nije pojavilo. Pogotovo onoj koju sam preko ljeta provozao i onda kasnije zamijenio sa novom.

Link to comment
Share on other sites

A izgleda da idu u rashod :)

Sad sam u dilemi da li uopće kupovati druge zimske koje jedva vozim, nemam gdje skladištiti, a zime su sve toplije. Možda cjelogodišnje kakve uzmem u proljeće.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Alen said:

Jučer fotkano. Od čega se ovako poderu lamelice?
Zimske save HP2, kupio 2018. Bile na snijegu dvije zime, ovo im je 4. sezona s time da ih ne vozim previše zadnje dvije. Mislim da ih ubija ovo toplo vrijeme, vani jučer bilo 10-15°C i sunčano.c908469f0902d6859a511ceeb2755ffb.jpg

Nije normaalno moje su 2017 i sad su na 4.5mm i gazni sloj je citav negdi si na nesto ostro naletija.... Sa tim da svaki dan predjem 2km makadama.. Jer rade ulicu ima skoro 3 godine... 

 

Link to comment
Share on other sites

Vis kak kvalitetno i temeljito rade... I koriste kvalitetan šoder s okruglim kamenjem, mores im biti zahvalan na tak uscuvanim gumama!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pere said:

Vis kak kvalitetno i temeljito rade... I koriste kvalitetan šoder s okruglim kamenjem, mores im biti zahvalan na tak uscuvanim gumama!

A nemoj mi ništa govorit.. Sad je vec cila ulica - stanari ludi lagano.. Obecali su do kraja 3mj asfalt.. Ako nebude bice šou program.. Gradonačelnik obavjesten.. Posto su investitor hrvatske vode.... Da se od 1.4. Krece sa drugim metodama-legalnim... Tv i ostala ekipa pa cemo se malo exsponirat 

I dat reklamu za Sava gume.. 🤣

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Je, kurvinski rade. U Ck se isto svaka obnova otezala duplo dulje nek je bio plan. Nadvoznjak preko pruge su sanirali valjda vise od godine dana!!! Mozda 200-300 metara ceste. 🙄

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, macak said:

Nije normaalno moje su 2017 i sad su na 4.5mm i gazni sloj je citav negdi si na nesto ostro naletija.... Sa tim da svaki dan predjem 2km makadama.. Jer rade ulicu ima skoro 3 godine...

Asfaltiranje ide pred lokalne izbore ako treba i dva puta :D

Ekipe koje rade asfaltiranje pred izbore ne stignu disati od posla.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kod nas su taman pred koronu asfaltirali jedno 500m ceste, nešto cijevi uz cestu i jedan kružni preko godinu dana... krenuli ujesen, preko zime im kiše poplavile sve kanale skupa s cijevima, do 5.mj. stigli su do prvog sloja asfalta, onda su ostavili tako cijelo ljeto pa su tisuće turista vozili slalom po nedovršenom  gradilištu između šahtova. Najesen radovi opet krenuli, ali su fulali mjere pa su izrezivali/iskopavali sve šahtove i dizali/spuštali ih da mogu staviti drugi sloj asfalta. Dok su oni došli do asfaltiranja bio je već 1.mjesec, cesta naravno sva prljava i blatna, temp oko nule ili čak ispod. Onda su samo preko tog blata istovarili drugi sloj asfalta i prošli valjcima. Asfalt se toliko brzo hladio da ga nisu niti mogli razvući kako treba. Kao posljedica cesta je valovita poprilično. Raspored i broj šahtova bolje da ne spominjem. Nisam zapamtio koji su izbori bili u pitanju :bigl:

 

 

Edited by Alen
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Med0 said:

Asfaltiranje ide pred lokalne izbore ako treba i dva puta :D

Ekipe koje rade asfaltiranje pred izbore ne stignu disati od posla.

Ma nije ode nemogu rec nema veze sa gradom..Hrvatske Vode su investitor. Ovo je rekostrukcija obale male Neretve cca 10km nasipanja prosirenja ceste itd ali dobroje dok su radili... Ali sad nema nikog na gradilistu 3mj e pa nece ici svit poceja ludit.. Evo ima dva jutra krenuli sa spajanjem novih prikljucaka za vodu... Rekli su da se strpimo jos mjesec +15 dana... A nakon toga idemo na Tv napravit za svaku tv po jednu reportazu... Pa cemo vidit... Rok im je zadan... 

Link to comment
Share on other sites

Je li na 235/50 R19 mogu ići lanci, i gdje ih kupiti?
Tražio zimske tih dimenzija po Splitu i nitko ih nema, treba ih naručivati (5,6,7.. dana), a žena planira za Beč u subotu. Pa da uzme lance da bude legalna, ionako zovu proljeće.

Sent from my SM-G981B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kupiš 4 para čarapa za jedne lance, bar po ovom njegovom kaj je rekao. A i lakše su, lakše za montirat itd. A ionak služe samo za krajnju nuždu, ja nisam nikad u 20 godina koliko vozim bio u situaciji da moram lance stavljati. I to pričam o prednjem pogonu, naravno da zadnjih 4 godine nisam jer je 4x4. 

Link to comment
Share on other sites

Nitko se ne planira voziti na tome, ni na čarapama, ni na lancima. Treba mi da budem legalan ako mi policija traži opremu. Jesam li legalan s tim u HR i A T? Snijega nema ni na vidiku.

Sent from my SM-G981B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Da, na autu su ljetne gume. Radi se o ženinom Kodiaku, ona ga vozi praktički samo po Dalmaciji i zapravo nema potrebe za zimskim gumama. A u toj dimenziji cijena guma baš i nije popularna.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam hoće li čarape biti ok u slučaju da netko bas zapne provjeravati jer se u svim propisima koje sam čitao spominju samo lanci. 

Link to comment
Share on other sites

Stavi čarape i bilo kakve lance u gepek. Posudis ih. Ako ih neces stavljat nije bitna dimenzija.
Carape za svaki slucaj.
Strumfovima pokazes kutiju od lanaca

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.