Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

2 frenchkey

Ima nas i mladjih pa molim te bez vlaznih mjesta na forumu :yeah:

Inace dijelim tvoje misljenje o tome, ali me kopka i dalje pomisao o tome.

Ajd bas me zanimaju daljnja misljenja :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio napunio dusikom gume jednom, bilo je zbog necega besplatno, pa sam isao vidit. Jesam li primjetio bilo kakvo poboljsanje? Nisam bas...vratio sam se na dobri stari besplatni zrak, provjerim tlak kad napunim tank i to je to. Sva ta poboljsanja su toliko mala, i skuplje ce te doc pumpanje disikom nego sto ces gumu promijeniti 2000 km kasnije, ako i toliko.

Doduse teorija o vlagi u zraku skroz drzi vodu. Najvecim dijelom je ona razlog variranja tlaka u gumi kada se ista zagrije. Isto tako kondenzat moze utjecati na balans gume...ali to su sve sitni, sitni detalji zanimljivi eventualno Gachotu, kad vozi Mobikrog, ako i tada.

No sve u svemu nista me do sada nije uvjerilo da je potrebno dati 40 kn za napumpat 4 gume.

Link to comment
Share on other sites

Dio frendova je to napravio kad je "postalo popularno", ali se većina njih vratila na zrak, zato što su se svejedno "ispuštale" tj. trebalo ih je redovito provjeravati što nisu mogli sami raditi... A i nisu primijetili to navodno poboljšanje... Tako su mi rekli - ja nisam probala... :hey:

2 frenchkey - a kaj ja sad ispadam neka časna? :mad:

Link to comment
Share on other sites

evo ja sam napunio gume dusikom i vec 3 mj su na istom tlaku...a frendu na fiat bravi vec godinu dana drzi :kava:

Link to comment
Share on other sites

evo ja sam napunio gume dusikom i vec 3 mj su na istom tlaku...a frendu na fiat bravi vec godinu dana drzi :kava:

Stvarno nisam probala... :frown:

Meni tak i tak svako malo buše gume pa mi je svejedno - ni ne stignu se ispustiti :wall:

Link to comment
Share on other sites

Ako češ ih puniti dušikom radi to na proljeće!!! Po meni je to ok napraviti, ali ti uvijek trebaju sve 4 biti punjene dušikom, bar tako mislim a ne da kasnije odeš malo ih napumpati na benzinsku

Link to comment
Share on other sites

Fora je u tome da bi trebalo sredit felgu, malo je očistst... Kod alu felgi se desi da zbog vlage zraka ona oksidira i onda kod svakog dopumpavanja gume ona sitna bijela prašina ulazi u ventil koji onda ne dihta dobro... Eto... :)

Dakle, barem ventile zamijenit kod punjenja dušikom bi bilo IMHO preporučljivo! :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Meni su u BAT-u dušikom napunili nove, kod njih kupljene gume na Twingu. Bila je to "serijska usluga", kao dio monta

Link to comment
Share on other sites

Ja imao dusik u gumama. Nisam primjetio nista u korist dusika. Po mojem subjektivnom sudu, auto mi bolje ide na obicni zrak. :??:

Ako vec budem u buducnosti stavljao egzoticne plinove biti ce helij, onda ce auto letjeti! :zubo:

Link to comment
Share on other sites

ja lično mislim da je to porez na budale (da se niko ne naljuti ;) ) oni koji ga misle staviti u gume neka ipak znaju da ce im vlaga i obicni zrak ostati u gumi, sem ako prije duvanja u praznoj montiranoj gumi naprave vakum ;)

Link to comment
Share on other sites

ja lično mislim da je to porez na budale (da se niko ne naljuti ;) ) oni koji ga misle staviti u gume neka ipak znaju da ce im vlaga i obicni zrak ostati u gumi, sem ako prije duvanja u praznoj montiranoj gumi naprave vakum ;)

OT zasto jedino ja ispod avatara imam ovo warn :zubo:

pa inace se to tako i radi, prvo van zrak, vakum i tek onda unutra dusik. To sto ti nasi kvazi majstori ispusu gume i napusu dusik...hm...

...a to da je porez na budala, vrlo vjerojatno je

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Krajem drugog mjeseca je zapocela prodaja Toyo Proxes 4 gume. Guma se moze nabaviti u dimenzijama:

* 195/50 R 15

* 205/45 R 17

* 215/45 R 17

* 225/45 R 17

* 205/40 R 17

* 215/40 R 17

* 225/40 R 18

* 215/35 R 18

Da li netko zna ista o toj gumi?

200503_proxes4.jpg

Proxes 4 je ljetna guma u segmentu vrlo visokih performansi namjenjena onima koji osim povoljnije cijene i sigurne vo
Link to comment
Share on other sites

Guest Jankinjo

Neznam ništa ali sam je mislio pikut!!! pa bi vidio!! ne bi smjela biti loša??ipak je to Toyo i nova je!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.