Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

Imam ih ja na Loganu ali ne dr

Link to comment
Share on other sites

Imam ih na Cliu vec 20.000 km

185/60/14 i jako sam zadovoljan.

Drze i koce dobro po mokrom i fino drze po suhom.

Mana tim gumama je buka, jer se dosta cuju (pogotovo usporedjujuci sa EcoConti).

Guma je mekana i ima visoke ripne pa kod nagle voznje kroz zavoje

malo cimne rep, ali bez iznenadjenja.

Kleber sam imao na starom Cliu i dobro da sam ih bacil jer

te su bile grozne po suhom, a jos gore po mokrom.

Link to comment
Share on other sites

Planirao uzet 4 ljetne Barum Bravurisa, mada neznam isplatili mi se investicija posto sam kontao mjenjat felge (sada su 14") al nista prije slijedece godine, a posto guma glavu cuva a sadasnja kombinacija Save S3 i ishabanog Klebera odozada ne drzi bas najbolje mozda bi trebao kupiti nove.

Haj javi mi se na PM, reci koliko para mozes dati za gume, pa cemo ti skontat nesto.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Imam ih na Cliu vec 20.000 km

185/60/14 i jako sam zadovoljan.

Drze i koce dobro po mokrom i fino drze po suhom.

Mana tim gumama je buka, jer se dosta cuju (pogotovo usporedjujuci sa EcoConti).

Guma je mekana i ima visoke ripne pa kod nagle voznje kroz zavoje

malo cimne rep, ali bez iznenadjenja.

Kleber sam imao na starom Cliu i dobro da sam ih bacil jer

te su bile grozne po suhom, a jos gore po mokrom.

Zbog Klebera (doduse istrosen je) sam X puta mogao glavu izgubit ... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ne znam dali ovdje ima članova HAK-a i dali čitate njihove testove auto guma uglavnom preuzete od ADAC-a, no prema svim dosadašnjim gumama Sava je spadala u "ne preporučuje se", barem što se tiče ljetnih guma.

Pun mi je k.... hvaljenja te marke s nekakvom dozom patriotizma kao da smo još uvijek u istoj dr

Link to comment
Share on other sites

Ne znam dali ovdje ima članova HAK-a i dali čitate njihove testove auto guma uglavnom preuzete od ADAC-a, no prema svim dosadašnjim gumama Sava je spadala u "ne preporučuje se", barem što se tiče ljetnih guma.

Pun mi je k.... hvaljenja te marke s nekakvom dozom patriotizma kao da smo još uvijek u istoj dr

Link to comment
Share on other sites

i meni je Save preko glave. :mad:

Evo pjesnika :bigl:

Sla

Link to comment
Share on other sites

Nesto sada kontam da uzmem Fuldu Carat Attiro, nije puno skuplja od Baruma 10

Link to comment
Share on other sites

i ja sam u procesu nabavke..maloprije me je jedan nagovarao upravo na bravuris..dobar vakav nakav...sara je fina fakat..al me brine ona samo jedna zvjezdica koju je dobio na ADAC-u...takodjer mi je u opciji Attiro, T1S, P6000..i jos bog zna sta sve ne..za popizdit.

Link to comment
Share on other sites

Bravuris je nastao nakon sto je Continetal kupio Barum te bi i to samo po sebi trebalo ukazivati na poboljsanje kvalitete tih guma.

Ja sam ih kupio istovremeno kad i nove felge, bile su jeftine, ali sad mi nikako nije zao.

Jedina mana tim gumama je buka, a kakve ce biti nakon vece kolicine tisucaka KM to cu tek vidjeti.

Naucio sam se da vise nikome nista ne preporucam, pa tako necu niti sada.

Shvatite ovo kao iznosenje misljenja zadovoljnog konzumenta doticnih guma :)

Edited by Maricha
Link to comment
Share on other sites

i ja sam u procesu nabavke..maloprije me je jedan nagovarao upravo na bravuris..dobar vakav nakav...sara je fina fakat..al me brine ona samo jedna zvjezdica koju je dobio na ADAC-u...takodjer mi je u opciji Attiro, T1S, P6000..i jos bog zna sta sve ne..za popizdit.

Fakat Bravuriska ima lijepu saru i vjerovatne je bolja od rapidexa,intense i ostalih Sava sranja, A i FULDA djeluje primamljivo.

Mislim fakat za popizdit, koliko proizvodjaca,koliko modela,toliko sara a malo para :mad:

Edited by vedranmika
Link to comment
Share on other sites

Mozete vi reci sto hocete, ali ja cu kada budem mijenjao gume uzeti Barum Bravuris u 195/50 R15. ;)

Link to comment
Share on other sites

Mislim fakat za popizdit, koliko proizvodjaca,koliko modela,toliko sara a malo para :mad:

ja bi ti radje preporucio da uzmes fuldu, nisam ih osbno imao ali sam

cuo od dosta ljudi da su dobre gume, mislim na ulozeno - dobiveno!! :klap:

Link to comment
Share on other sites

Guest woo

ja sam je imal troši se u PM :dhand: , za pol godine sam ih cele rezdral , a sad imam savu i ni to ne preporučam... :nene:

Link to comment
Share on other sites

Guest panthera

BF GOODRICH imao i to je ništa drugo nego smeče od gume,imao sam profiler G i nakon jedno 10 tis km je koma guma,sad sam ubo goodyear F1 i guma do jaja,imaš akciju u Vulkalu i skoro ti je ista cijena,nekih 150kn razlike

Link to comment
Share on other sites

:hey: evo ja 10000 km na bravurisu 195/55/15 i vadim im dušu... guma je zakon a što je najbolje oni proizvode gume za continental!!! sve 4 gume 1.170,00 sa monta
Link to comment
Share on other sites

:hey: evo ja 10000 km na bravurisu 195/55/15 i vadim im dušu... guma je zakon a što je najbolje oni proizvode gume za continental!!! sve 4 gume 1.170,00 sa monta
Link to comment
Share on other sites

Guest panthera

postoje ti u kombinaciji 195/50 R15 i koštaju ti oko 510Kn ali nisu se dobro pokazale i izdali su zamjenu za te gume pod nazivom TERANZA ona je 20kn mislim skuplja.....

Sada ti je u Vulkalu akcija na GOODYEAR F1 i košta ti u toj dimenziji 546kn ali je guma ipak po meni bolja od TERANZE i brijem da je to jako dobra kupovina.

Ja sam ih upiknuo prije jedno 2 tjedna i dr

Link to comment
Share on other sites

Mislis Turanza? Te gume uopce nisu u istoj klasi kao Potenza.

Potenza je "sportskija", turanza je "komforna" guma...

Link to comment
Share on other sites

postoje ti u kombinaciji 195/50 R15 i koštaju ti oko 510Kn ali nisu se dobro pokazale i izdali su zamjenu za te gume pod nazivom TERANZA ona je 20kn mislim skuplja........

znam u kojim kombinacijama postoje i napisah vec da ih ne trebam za clia.

btw, sad je vec drugi set tih guma na autu i stvarno su dobre...

Link to comment
Share on other sites

..potenza su stvarno dobre gumice ja ih imam i stvarno sam zadovoljan.....

Link to comment
Share on other sites

postoje ti u kombinaciji 195/50 R15 i koštaju ti oko 510Kn ali nisu se dobro pokazale i izdali su zamjenu za te gume pod nazivom TERANZA ona je 20kn mislim skuplja.....

Nisu se dobro pokazale?? Apsolutno svi koji su ih imali su rekli da su gume odlicne... :surp:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.