Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

GoodYear Eagle F1 Asymetric 2

 

Uzeo prije par dana. Najbolja guma koju sam do sada vozio. 1000kn/komad. Nepada mi napamet uzimat za sporta Barumke ili Savu. Uvijek gledam testove guma za dimenziju 215/45 R17 i uzimam one koju su u samom vrhu. a ove su na svim testovima dobile jako dobre ako ne i najbolje ocijene. I to potvrdjujem.

Link to comment
Share on other sites

Vozio sam svasta. Ranije na sopstvenim kolima bilo je svega, od Michelina, preko Semperita, pa sve do Tigra. Sada se trudim da imam najvise za svoje pare, to znaci da na Laguni imam gume koje spadaju u performantnije, na prethodnom autu sam vozio Pirelli P7, sada imam neke Dunlop Fastresponse. Zimske su Michelin Alpin. Kod burazera su Michelin pilot exalto 2, definitvno fenomenalna guma. Dobra guma vredi i za dobru gumu mi nikada nije bilo zao da dam pare. Naravno, ne mora biti najskuplja, ali i nije najjeftinija, nego neka iz gornje polovine cenovnog raspona. Posto imam prilike da vozim razne test automobile, vozio sam svasta, od Hankook, pa sve do Contija i najskupljih Michelina. Nikada nisam imao problem zbog guma, ali volim da je guma malo performantnija. Razlog? Pa samo zamislite kolika je povrsina gume u kontaktu sa podlogom, po gumi je ta povrsina ne veca od vaseg dlana. I preko te malecne povrsine auto ubrzava, upravlja i koci.. Valjda je sada jasno zasto treba imati dobru gumu.

I da, nije Tigar vise tako los, bar ne tako kako ga vecina ovde pamti. Sada je u vlasnistvu 100% Michelina, a Michelin se sprema da otvori novu, sopstvenu fabriku.

Link to comment
Share on other sites

Brainmind, tesko se boriti protiv vjetrenjaca i ogranicenja koja su uslovljena velicinom lavora u kojem covjek pliva. Ljudi sasvim lijepo predju stotine k km i na Tigru i na Savi i na Barumu, ali kao sto neko ovdje rece, treba prilagoditi voznju uslovima puta i saobracaja, a bogme i vlastitim sposobnostima i sposobnostima vozila pa ce sve biti mnogo bolje. A onaj ko nema, njemu se ne moze pomoci.

Edited by direstraits
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li si cuo za statisticki uzorak po modelu "ogranicen k'o lavor"? Isti slucaj kao i sa HR, SRB, RU, BG, itd... No money, no honey. Get a life.

Ja sam, eto, siguran da ti nemaš blage veze o statistici i da si baš ti taj iz tvog opisa. ;) 

Link to comment
Share on other sites

da li itko zna ista o zetum gumama?

dobio sam ih sa felgema, zasad nisam imao nikakvih problema.

ali nitko mi nista ne zna reci o njima, osim da su te gume radjene za australiju i da podnose veliku vrucinu...

a to mi ne znaci nista

Edited by malji
Link to comment
Share on other sites

Slucajno imam priliku se vozit na novim Tigar gumama.

Naime,Clio mi je na lakiranju branika,retrovizora i ostalog pa mi je moj limar/lakirer ustupio svoga golfa da imam s cim se vozikat s posla na posao.Radi se o Golfu GTI-u mk3 (2.0 150 ks).

Kako kod nas u RI je vise kisa nego sunce,tako da je i jucer padala kisa sta je meni dalo priliku da lagano testiram Tigra.Mogu vam reci da ovako na prvu sta sam ja ih ja provozao malo zivlje (nista jako ekstremno jer nije moj auto) da guma jako dobro odraduje svoj posao i nije mi davala nikakve znakove proklizavanja,promjene smjera i slicno.

Imam dojam da nije tako losa guma kao sta se prica...

Link to comment
Share on other sites

^^^^^

To i ja kazem, mnogo toga se od TG 505/TG 625 promenilo.. To vise nema mnogo veze sa onim sto je nekada bilo, osim imena.

Link to comment
Share on other sites

Mene su vala popljuvali OVDE sto sam uzeo TIGAR gumu. Vulkanizer (lik kod kojeg vec 5 godina/10 sezona cini mi se mijenjam/kupujem gume) mi je savjetovao TIGAR prije BARUMa. Jbga, para nije bilo za Michelina ili Continentala. Za sada su gume dobre, nisam se zayebavao sa prebrzim izmjenama pravca niti nekim testiranjima po mokrom (budem cim kise zapadaju). Zasad je jako dobra, ne bruji, dobro koči, ne šlajdra previše pri naglom ubrzavanju... Pomenuo sam vec da su to 195/50/15 dimenzije.

Link to comment
Share on other sites

To ti je osjetno manji promjer kotača od serijskog... Kako sada Clio izgleda s još većim rupama u blatobranima???

Link to comment
Share on other sites

Druže niko te nije popljuvao samo savjetujemo!

neznam ja rađe uvjek uzmem nešto u sta sam siguran da ce valjati.

isto sam bio zadovoljan sa avonom zv3 kad sam ih tek stavio ista dimenzija kao tvoje 195 50 r15 svi ih nahvalili pa ih uzeo kao tipa to ti isto kao bridgestone turanza

gume su bile friški dot nisu bile stare prvih desetak tisuca su bile ok po mokrom i suhom,

nakon toga su bile ok dok bi se malo ugrijale za vožnju po suhom po mokrom katastrofa

auto sam prodao sa tim gumama lijepo su izgledale dubina profila ok ali su vec bile za u smece

a na autu sam ih imao oko godinu dana i napravile su 15.000 km.

u svakom slucaju javi kakve su kako se ponašaju

ako se pokažu dobre možda ih i ja stavim na svoje auto

Link to comment
Share on other sites

To ti je osjetno manji promjer kotača od serijskog... Kako sada Clio izgleda s još većim rupama u blatobranima???

 

Presmiješno tak izgleda. Ja sam probao to stavit i izgleda puno premalo!

Link to comment
Share on other sites

To ti je osjetno manji promjer kotača od serijskog... Kako sada Clio izgleda s još većim rupama u blatobranima???

 

Bit ce fotka ako te bas interesuje :)

 

Druže niko te nije popljuvao samo savjetujemo!

neznam ja rađe uvjek uzmem nešto u sta sam siguran da ce valjati.

isto sam bio zadovoljan sa avonom zv3 kad sam ih tek stavio ista dimenzija kao tvoje 195 50 r15 svi ih nahvalili pa ih uzeo kao tipa to ti isto kao bridgestone turanza

gume su bile friški dot nisu bile stare prvih desetak tisuca su bile ok po mokrom i suhom,

nakon toga su bile ok dok bi se malo ugrijale za vožnju po suhom po mokrom katastrofa

auto sam prodao sa tim gumama lijepo su izgledale dubina profila ok ali su vec bile za u smece

a na autu sam ih imao oko godinu dana i napravile su 15.000 km.

u svakom slucaju javi kakve su kako se ponašaju

ako se pokažu dobre možda ih i ja stavim na svoje auto

 

Sve to stoji lave moj i ne ljutim se ja nimalo. Svako uzima prema znanjima, nacinu voznje, iskustvu i najbitnije, novcaniku.Svakako da cu javiti kakve su i prvi cu reci da ne valjaju ako mi se desi da ih moram mijenjati nakon 10000 km jer su katastrofične na mokrom (npr.)

 

Presmiješno tak izgleda. Ja sam probao to stavit i izgleda puno premalo!

 

u pravu si, jest neobicno, izgleda ko da imam 13-ke na autu :D

 

ALI, kada dodju H&R opruge za 10-ak dana i spuste auto za 4 cm + 1 cm nizi profil pneumatika to ce nadoci na moju viziju spustenog autica (a bez skupih gewindi i sl.)

Link to comment
Share on other sites

Mene su vala popljuvali OVDE sto sam uzeo TIGAR gumu. Vulkanizer (lik kod kojeg vec 5 godina/10 sezona cini mi se mijenjam/kupujem gume) mi je savjetovao TIGAR prije BARUMa. Jbga, para nije bilo za Michelina ili Continentala. 

 

Kupio si ku**c od gume jer nije bilo para, ali si dan poslije otvorio temu o novom grillu. Nije ni čudo da Hrvač tu pizdi na sranja koja pišete. :D

Link to comment
Share on other sites

Jbga grill je 12 eura lave. koliko bih to bolje  4 gume dobio za te pare? Nemoj mi samo one gluposti tipa "mogao si jos malo sacekati pa kupiti...". Da, mogao sam jos malo sacekati pa kupiti novog clia u cashu. Ali nisam. I nije s**nje od gume - zasad :p

Link to comment
Share on other sites

Evo danas pale Conti Premium 5, 205/55/16 za 300 € s montazom. Nadam se da se nece ubrzano trositi. Prvi dojam odlican, auto klizi po cesti.

Link to comment
Share on other sites

evo ja napravil s njima 600-700km i mogu reći da su potpuno zadovoljavajuće i nemam nikakve primjedbe ;)

Link to comment
Share on other sites

Ako klizi to je lose :-P

 

Careeeeeeeeeeeeeeeeeeee :D

 

Pitaju jednog mog kolegu s posla koji je malo cugnio: Švabo koje gume da uzmem Bridgestone ili Continental? Kaže Švabo lega samo Goodyear, hahahah.

 Držim se GY guma. Najbolje su i neklize :p

Link to comment
Share on other sites

Hahaha ma bitno da ne klizi, ostalo o tom po tom :-P

Link to comment
Share on other sites

Nokian xLine... Stvarno ne znam kakve su po držanju jer sam napravio 200 km neagresivne voznje sa njima, ali znam da su glasne do te granice da su me izludile.

Link to comment
Share on other sites

Evo prije nepunih mjesec dana uzeo sam Conti Sport Contact 5 225/45/17. Nisam htio mudrovati sa nekim drugim jer sam do sada vozio i SportContact 2 i SportContact 3.

Guma drzi cestu ko mutava. Nema bjezanja ni preko nosa a ni plesanja zadnjeg kraja.  :00009019:

Link to comment
Share on other sites

Hahahaha, baš sam i ja htio napisati neke dojmove. :D

 

Također sam zadovoljan sa gumom. U početku je bila nešto glasnija no sada se više gotovo i ne čuje. Fino se pokazala protekli tjedan po kišnom vremenu. Drži zbilja jako dobro. 

Link to comment
Share on other sites

Prošli tjedan uzeo nove Bridgestone Turanza T001 225/45/17, za sada se ponašaju više nego dobro, drže odlično, tihe su  i nadam se da će takve i ostati

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.