Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

Na zimuljama je označen smjer vrtnje pa valjda bi označili i na ovima da je bitno. Obje Contice.

Onda se neću više sekirati. Mogao sam jedino pobrkati lijevu i desnu, ali baš me briga, ionako je cijeli set odradio 2 sezone i mijenjao sam ih tak da su podjednake sad.

Link to comment
Share on other sites

ima ona žuta kreda kod vulkanizera pa napišeš PD, PL, ZD i ZL kad budeš drugi put skidao ;)

Link to comment
Share on other sites

Odvozio sam preko vikenda oko 900 km i super su mi Conti CWC TS850, kisa do Maribora i drze odlicno, dalje sve suho i hladno, sve 5, jedino su malo glasnije od CSC5 ali nie ni cudo kad su zimske, cak mi se cini da su nakon 500km sve tise ali mozda sam se samo naviknuo. Cekam snijeg, kisa vise nije izazov s ovom gumom!

Link to comment
Share on other sites

Continental TS850

Dunlop WinterSport 4D (3D su bile na Laguni, odvratne gume)

Mihchelin Alpin 5 (dosad bio na A3, A4 imam na drugom autu, PA3 na trećem) - inače bi njih uzeo bez razmišljanja jer mi je sve od Michelina, ali vidim da nisu najbolje na testu

Good Year UG9

 

 

Ne mogu se odlučit. :D

 

Kaj da uzmem TS850?

Edited by IcyTexx
Link to comment
Share on other sites

U Lidlu je bio nedavno za kupiti za 100kn onaj stalak za gume koji ima prstene u boji na kojima piše front-left, back-left... koji se zakače na ventil da ga se ne može izgubiti. Dođe i sa mjerilom za dubinu dezena koji inače u slobodnoj prodaji košta 10-15kn.

 

Inače kako je pravilno označavati gume? Označe se pozicije kako je bilo prije skidanja ili se označe pozicije koje bi trebale biti na idućoj montaži? Ja označavam po prvoj metodi.

Link to comment
Share on other sites

Ja označio kako su prvo bile na autu, al sam si napravio tablicu na papiru da ne zaboravim na proljeće, dodatna prednost je kaj točno znam koliko su koje prešle :)

Link to comment
Share on other sites

Continental TS850

Dunlop WinterSport 4D (3D su bile na Laguni, odvratne gume)

Mihchelin Alpin 5 (dosad bio na A3, A4 imam na drugom autu, PA3 na trećem) - inače bi njih uzeo bez razmišljanja jer mi je sve od Michelina, ali vidim da nisu najbolje na testu

Good Year UG9

Ne mogu se odlučit. :D

Kaj da uzmem TS850?

Ja dam imao identicnu cetverojbu ( ak je dvojba onda je za 4 tak, ne?):), i ali sma odmah izbacio Michelin jer je skuplji a losiji od ostala 3. Obzirom na do odlicni iskustvo na drugom autu s TS850 uzeo sam njih, iako ni s UG9 ne bi trebao biti nezadovoljan, a Dunlop je isto po testovima do odmah uz njih... Meni je ispalo da za 80kn vise ukupno imam Conti pa sam uzeo nju..

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uzeo Nokian WRA3 i prezadovoljan sam. Cekam snjeg za test ali po ovom vremenu su super, drze jako dobro i udobne su. A za 965,00kn sa montazom i najjeftinije.

Link to comment
Share on other sites

evo da pomognem ekipi iz zagreba

 

NASAO SAM MONTAŽU I BALANS ZA 99KN ZA 4 GUME(nisam siguran za ventile,narucio sam se sutra pa cu tocnije znati)

 

nalaze se kad se iz ozaljske ude u nehajsku prva desno i opet prva desno,nemozete fulat.

 

 

btw preporucio mi ga je covjek preko kojeg sam na njuskalu kupio gume

 

continental ts850 u dimenziji 195/65r15 kosta 450kn

goodyear ug9 u dimenziji 195/65r15 kosta 420kn

Edited by dario radić
Link to comment
Share on other sites

Ja sam uzeo Nokian WRA3 i prezadovoljan sam. Cekam snjeg za test ali po ovom vremenu su super, drze jako dobro i udobne su. A za 965,00kn sa montazom i najjeftinije.

 

Koju si dimenziju uzeo?

Link to comment
Share on other sites

tako je kako sam naveo,samo ti nisi s razumijevanjem procitao...

 

nisam kod njih gume kupio,preko njuskala sam kupio...

Link to comment
Share on other sites

Ovako je to kod mene izgledalo prije 10ak dana kada sam stavljao zimski set. Nikad čišćeno:

 

DSC03885.jpg  DSC03886.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nikad ne bi mogo odlučit. Razmišljam već danima. Presjeko sam i uzimam 850... Šteta kaj nema 850P.  Najviše me je mučilo to kaj Contija nema za veće dimenzije i za sportskije aute... Iako mi auto nije sportski, svejedno uvijek uzmem najbolje gume.
 

 

Ove Nokian imaju sjajne reviewe od ljudi ali ih ne viđam po testovima. Dunlop WinterSport 4D ne zelim jer su 3D bile ocajne... Vjerujem da su 4D dobre kao na testovima, al ne vjerujem im toliko da ih metnem na svoj auto.
Edited by IcyTexx
Link to comment
Share on other sites

evo da pomognem ekipi iz zagreba

 

NASAO SAM MONTAŽU I BALANS ZA 99KN ZA 4 GUME(nisam siguran za ventile,narucio sam se sutra pa cu tocnije znati)

 

nalaze se kad se iz ozaljske ude u nehajsku prva desno i opet prva desno,nemozete fulat.

 

 

 

 

Ovdje ih imaš više https://www.ponudadana.hr/zamjena-guma

Link to comment
Share on other sites

Evo za Osjecane i onima koji su blizu. Mogu u Josipovcu srediti zamjenu guma, znaci demontaza - montaza i bakansiranje sve 4 za 100kn

Link to comment
Share on other sites

Toliko placam i na jos jednom mjestu :-). Ko za mene hahah. No sad imam dva seta felgi i guma. Weee

Link to comment
Share on other sites

imam pitanjce, kupio sam nove zimske gume vredestein snowtrack 3 i jucer ih zmontirao gore na auto.

Kad sam isao doma i kak sam usao u kruzni tok sa cca 30-40 km na sat, skuzio sam u zavoju kruznog da klizim i da mi auto poceo plesati. 

Sto vi kazete na to? Kak se vama auto ponasao dok ste kupili nove zimske?

Link to comment
Share on other sites

Da si kupio Conti ne bi ti bjezao :)

Zezam se!

Ja nisam to dozivio nikad al sam cuo price da guma pocne drzati kak treba tek nakon parsto km, no da bas tak bjezi mi je malo sumnjivo. Mozda si na neko ulje naletio? Jesi probao jos negdje?

Link to comment
Share on other sites

imam pitanjce, kupio sam nove zimske gume vredestein snowtrack 3 i jucer ih zmontirao gore na auto.

Kad sam isao doma i kak sam usao u kruzni tok sa cca 30-40 km na sat, skuzio sam u zavoju kruznog da klizim i da mi auto poceo plesati. 

Sto vi kazete na to? Kak se vama auto ponasao dok ste kupili nove zimske?

 

stara guma ti je bila tvrda i bočnice su tvrde. Ova je nova i mekana i to je samo osjecaj. Auto ti nije bježao. Ako je stvarno bježao onda ima 2 razloga: 1. ulje na cesti, 2. govno od gume. 

Link to comment
Share on other sites

Novoj gumi treba nešto prijeđenih km da se skine onaj sloj, tek tada ima normalna svojstva.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.