Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

i usput, ako se guma brzo troši znači da je mekana i da prianja uz podlogu :)

kaj ti znači guma koja ima brdo ripne nakon 100000 km?

Link to comment
Share on other sites

Ja imam 175/65 r14 conti ts800,guma je savrsena i preporucujem je svima,odlicna po snjegu,kisi i suhom i nakon eskimica ko da sam sa stojadina na mercedesa presao.

Vidim gore je netko pisao da se conti brzo trosi,u jednoj sezoni sam ih za 1mm potrosio,sestra na corsi ima iste gume i ona iza nije nis potrosila a naprijed 0,5mm

Starom smo uzeli goodyear ug9 u 195/65r15

Posto nema nikakvih testova o njima vodio sam se prema ug7 i ug8 jer su ljudi prezadovoljni s njima.

Kad ih istestiram javim dojmove.

Edited by dario radić
Link to comment
Share on other sites

E viš, te i mene zanimaju te ug9...

Ma gledam kod nas cijene, uglavnom skuplje oko 100tinjak kn nego kod janeza..

Tak da uskoro idem kod njih, sad samo tražim koje bi bile najbolje za gore navedene uvjete...

Link to comment
Share on other sites

kupio sam te vredestein pa cu reci kak se ponasaju po mokrome i po snijegu dok budu montirane. po mokrome su ocjenjene slovom E, pa sam malo skeptican kak budu primale

Link to comment
Share on other sites

Moj stari Megane je imao Dunlop Wintersport 3D i gume bile izvrsne! Po ovogodisnjim testiranjima Dunlop 4D je odmah iza Contija, tak da ne mislim da ih treba izbjegavati, dapace!

Link to comment
Share on other sites

treba mi preporuka za zimske gume za megane2 ph2 grandtour. koje su najisplatljivije, R15 ili R16 i koje točno dimenzije, kupio bih i čelične felge za iste.

Link to comment
Share on other sites

195-65-15 je jeftinija dimenzija (cca 150 kn po gumi) i mislim da je 205-55-16 nepotrebno stavljati za zimski kotač (ja na Meganu III imam zimske 15 a ljetne 17)

 

u 195-65-15 su Goodyear Ultragrip 9 oko 460 kn, Michelin Aplin 5 oko 500 kn

Link to comment
Share on other sites

195-65-15 je jeftinija dimenzija (cca 150 kn po gumi) i mislim da je 205-55-16 nepotrebno stavljati za zimski kotač (ja na Meganu III imam zimske 15 a ljetne 17)

u 195-65-15 su Goodyear Ultragrip 9 oko 460 kn, Michelin Aplin 5 oko 500 kn

Uspio si upisati 15 u prometnu? Jer meni je 16 na vratima na naljepnici najmanja dozvoljena velicins.

Link to comment
Share on other sites

moj nije GT line i on serijski ima 195-65-15 (ne znam da li 15" felge uopće fizički idu na GT line, možda ima veće kočnice od "običnog")

 

17" sam stavio naknadno i vidjet ćemo za 2 mjeseca na tehničkom hoću li ih moći upisati :)

Link to comment
Share on other sites

@ Max: ja imam 195/65r15 upisane od kad sam kupio auto. Došao mi je sa Schuss 17" 205/50r17. Došao sam na tehnički pitao dal ide 195/65r15. Rekli da prema CVH ide i to je to. Upisao sam i 225/45r17, ali sam odustao od njih.

 

Prvi set zimskih sam imao GY UG7+. Mogu reći da sam bio zadovoljan s njima. Prve tri godine perfekten i prošle zime sam ih išao preventivno mijenjati jer su se potrošile i uzeo sam Dunlop Wintersport 4D. Čine mi se bučnije.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uzeo ug9 i prezadovoljan sam! Jako dobre performanse ima po mokrom, a mokro je 90% vremena kad se voze zimske.

Link to comment
Share on other sites

A šta, ne kupovat ove Sava Eskimo S3? Ne valjaju ili šta? Ne vozim se baš puno (razvest djecu nekad u školu i to je to)pa ne znam kolko je sad bitno da kupujem neke skupe zimske gume...

Link to comment
Share on other sites

A šta, ne kupovat ove Sava Eskimo S3? Ne valjaju ili šta? Ne vozim se baš puno (razvest djecu nekad u školu i to je to)pa ne znam kolko je sad bitno da kupujem neke skupe zimske gume...

stvar je sta nisu puno skuplje. Mene ispalo 50 kn skuplje po gumi a to je nista. Sava je solidna po snijegu a po mokrom je smece. Ja sam se jako puno vozio i imao sam podosta situacija kad me iznevjerila pa sam poslje toga rekao nikad vise!!! Ug9 drzi po mokrom tolko bolje da je to strašno.

Link to comment
Share on other sites

Znači, zaključak je Goodyear Ultragrip 9 195/65/R15?

 

I koje točno, ima ih 4 vrste ith UG9 na ekupi, MS XL, obične, itd itd....

Edited by _Dizel_
Link to comment
Share on other sites

A koja je razlika između ovih vulgaris i ovih što imaju oznaku MS TL?

Link to comment
Share on other sites

Ja gledam izmedu Contija TS850 i GYUG9, Conti je bolji po kisi a GY po snijegu po testovima, a Conti skuplji 40kn po komadu. Conti imamo na Merc A klasa u 225/45/17 i gume su odlicne. GYUG8 imao na Laguni zadnje 3 zime i isto bile odlicne! Nisam pametan kaj uzeti. Ici cu na 205/55/16 i celicne naravno.

Link to comment
Share on other sites

Ja gledam izmedu Contija TS850 i GYUG9, Conti je bolji po kisi a GY po snijegu po testovima, a Conti skuplji 40kn po komadu. Conti imamo na Merc A klasa u 225/45/17 i gume su odlicne. GYUG8 imao na Laguni zadnje 3 zime i isto bile odlicne! Nisam pametan kaj uzeti. Ici cu na 205/55/16 i celicne naravno.

 

čekaj jel bio test između conti i ug9 ili ug8? 

Jer ug8 ima poboljšanu šaru za držanje po kiši. Šara za odvođenje vode je sad neprekidna od centra do kraja gume. Prvenstveno zbog toga sam ju i kupio! 

 

 

 

post-2752-0-84705900-1413380695_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

UG9, Auto Motor i sport od neki dan! UG9 najbolja na snijegu ali nesto losija na kocenju i zavojima na kisi, a i po suhom je Conti bolji...

Link to comment
Share on other sites

Uzeo ipak (lasic) UG9, sad cekam hladnije vrijeme, nadam se da se nisam zeznuo s njima..

Link to comment
Share on other sites

Uzeo ipak (lasic) UG9, sad cekam hladnije vrijeme, nadam se da se nisam zeznuo s njima..

 

što se mokrog tiče tu se nisi. ostalo nisam isprobao, ali je bolesno dobra! 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sa gumama miran daljnje 3 godine ziher. Sad će proći dvije sezone za Continental SC5, a prošle godine sam uzeo Dunlop Wintersport 4D.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.