Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

U odnosu na GY UG7+ su malo bučnije, al mi se čini da imaju jače bočnice. Nekog pravog snijega prošle godine nisam imao da bi testirao, al ono što ga je bilo odradile su bez problema. Na mokrom su također bile ok.

Link to comment
Share on other sites

Manje dimenzije - Dunlop Winterresponse2

Veće dimenzije - ContiWintercontact

 

Imam na Yarisu winterresponse2 u dimenziji 185 60 15 i guma je odlična na suhome, mokrom, snijegu. U svakom slučaju za preporuku.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Ma sve je to u tom gornjem rangu slicno, tak da se ne moze fulat po kojem dosadasnjem iskustvu. Otkad me prije 6-7 godina razocarao BFGoodrich koji je nakon 3 sezone bio plastika, uzimam samo Dunlop, GY i Conti a sve tri su vrhunske.

Link to comment
Share on other sites

I te ce ti trecu godinu pokazati da nisu iste ko prije. Nazalost to je kod svih tako. Istina uvijek kupujem one koje su najbolje po testu, tako da nize rangirane ne znam. Meni su 3 sezonu, GY, Conti, Dunlop i Bridgestone na mokrome bile banana, a profila bar jos 6mm.

Link to comment
Share on other sites

a kakva je sava u toj prici? Cujem da su ljudi zadovoljni, sad neznam dal nemaju neka ocekivanja jer je jeftina ili je stvarno dobra. Cujem jos da se neke dimenzije rade u poljskoj i da nisu bas nesto, dok za ove iz Slo vele da su ok. U trilemi sam sad, dal uzeti Savu, Dunlop wr 2d ili Vredenstaina snowtrack 3? Nisam neki power driver, ali mi treba guma koja se dobro ponasa na snijegu i ne buci previse. Konkretno gledan dimenziju 195/65 R15

Link to comment
Share on other sites

Bilo kaj osim Save. Eskimo je govno od gume, jedino gdje je dobra je snijeg. U ostalim uvjetima je ispodprosječna. A snijega na cesti ima dva-tri dana na cesti, ostale dane cesta je većinom mokra. A mokra cesta i Eskimo nikako se ne slažu.

Link to comment
Share on other sites

Savu sam vozio svega par puta i to jos auto koji nije moj. Primjetio sam da na mokrome ne drži. Uglavnom ljudi kupe savu zbog cijene, i vele bolje gume nisu imali. Vjerujem da nisu vozili bolju pa ne znaju, a i vecina njih i nema afinitete prema brzoj voznji da bi vidjeli kakva je zbilja. Oni procijenjuju po tome sto po snijegu ima gripa, pa vele da je najbolja.

Vjerujem da od ove tri ponuđene Dunlop je najbolja.

Link to comment
Share on other sites

Savu ni u ludilu više. Po mokrom je katastrofalno loša! Po snijegu je sasvim solidna. Niti po suhom se nije proslavila. Guma se s godinama izbaci i totalno je van balansa. Sva jajolika bude kad ju se zavrti. 

Link to comment
Share on other sites

što se mokrog tiče tu se nisi. ostalo nisam isprobao, ali je bolesno dobra! 

 

Ma kolko se sjećam dok su još bile nove UG7 odlično su držale gume, sad pred kraj karijere, znatno su pale performanse..

I nadam se da je vidljivi napredak UG9 spram UG7...

 

 

Nego jel zna ko, koja je ona fora UG7 i UG7+? Koja je opće razilka između te dvije gume?

Link to comment
Share on other sites

Eskimo je apsolutno solidna guma kome treba auto samo od A do B. Vozio sam i Savu, i Fuldu, i Debicu, Good Year, Michelin, Uniroyal, pa čak i smrdljivi Matador, na različitim autima i Eskimo je daleko od lošeg, ali nije ni na vrhu. Za male i slabije gradske aute uopće nebih tražio dalje od Eskima po pitanju zimulja.

 

I nije isti kriterij traženja zimske gume nekome ko radi hrpu kilometara u velikom autu na otvorenoj cesti, nekome ko u malom autu radi malo kilometara u gradu i slično. Svaki slučaj je skoro pa individualan, isto kao i kriterij odabira, i povrh svega - dubina džepa.

 

Osim svega ovoga, da Eskimo nevalja, ne bi ih ni Švabe stavljale na aute, a malo-malo ih vidim na nekom.

 

 

Ja sam prije par tjedana uzeo nove zimulje, uzeo sam (za Logišu) UG8 iz dva vrlo jednostavna razloga - 1. nije bilo Eskima, 2. - UG8 je bio na super akciji.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam na lagunu stavio eskimo hp,  ne vrijedi ni petinu te vrijednosti, ako bas ocu u 3. brzini može proklizat na mokrom. Istina na snijegu je odlična ali što to vrijedi kad je snijega 2-3 dana, sad trazim neki michelin ili continental, nikad vise nista drugo ne gledam, vidim da preporucate tu goodyear ug9, s goodyearom sam se 2 puta opekao..  

 

Ako netko ima na težem autu Coninental ts830 molim da napiše riječ dvije (laguna ili bar megane)

Link to comment
Share on other sites

Trebam neke zimske za sporta. Neznam sto se nudi u dimenziji 215/45/17. Jos imam gume dot 2007 Dunlop Winter Sport 3D ali se vise neproizvode, a M3 koji ju je zamjenio imaju samo iz dot 2012-2013. Uglavnom nude mi UG Performance mislim ali koliko sam gledao ona nespada u kategoriju ultra zimskih guma neg nekih malo ispod toga. Ova moja je bila u samom vrhu i da ih ima opet bi ju kupio. Dakle znam da u tim dimenzijama nema UG9 pa sto je onda opcija?

Link to comment
Share on other sites

Imao ja TS830. Vrlo dobra guma, na utabanom snijegu bolje koči nego što vuče, na mokrom dobro drži. 3 sezonu očiti pad performansi na mokrome, kao i sve ostale.

Link to comment
Share on other sites

U novoj autoreviji koja je prenijela ADAC-ov test zimskih guma u dvije dimenzije, 175 65 14 (najbolji conti wintercontact, drugi sa samo 1 bodom zaostatka Dunlop winter response2) i 195 65 15 (najbolji također conti, dok je drugi bio Bridgestone Blizzak, Dunlop winter sport 4D je bio treći) imate test zimskih guma za 2014 godinu.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

U tom testu ujedno nedostaje Good Year. Ostaje da nagađamo zbog čega.

 

Nije GY Kinez pa da od 20 Kineza odaberu 3, GY je ipak vrlo važan konkurent u svijetu guma. Zašto ga nema u ovom ADACovom testu, stvarno bih volio znati.

 

Evo linkovi:

 

195/65R15 - http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2014_winterreifen_195_65_r15.aspx?ComponentId=216882&SourcePageId=31821

175/65R14 - http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2014_winterreifen_175_65_r14.aspx?ComponentId=216869&SourcePageId=31821

Link to comment
Share on other sites

Nema GY zato jer mora uvijek pobijediti njemački proizvođač guma, zna se koji

Link to comment
Share on other sites

Meni su GY Eagle F1 Asymmetric 2 prve i zadnje GY gume na Cliu.

CSC3 duplo bolja guma. Bočnice ravna i tvrda za razliku od GY.

Pa pogledajte kak se podvlači pod felge bočnica...skreneš naglo u zavoj i auto se ponaša kao da je 4x4 - cijeli se još pomakne bočno, a guma i nakon toga drži.

Odvratan osjećaj - feedback je katastrofa.

IMG_8115.jpg

Vidi se točno na gumi da bar 10% nema doticaj sa podlogom jer ima bočnice u obliku polumjeseca i onda imam 215 gumu sa 205 dodirnom površinom...jedva čekam da ih zamijenim iduće sezone.

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

Za Lagunu. 205/60 R16. Sta uzeti od zimskih? Dilema je Nokian WR D3 ili Michelin Alpin?

Citam da je Nokian odlicna i da je daleko bolja nego sto kosta. Od Michelina je jeftinija nekih 15 evra po komadu..

Link to comment
Share on other sites

Za Lagunu. 205/60 R16. Sta uzeti od zimskih? Dilema je Nokian WR D3 ili Michelin Alpin?

Citam da je Nokian odlicna i da je daleko bolja nego sto kosta. Od Michelina je jeftinija nekih 15 evra po komadu..

Michelin Alpin je bar klasu bolja guma.

Michelin Alpine, Dunlop 4D, GY UG8/9, Continental TS-850...to su najbolje gume u klasi.

Nokian je definitivno best-buy, nikako best.

Link to comment
Share on other sites

Trebam neke zimske za sporta. Neznam sto se nudi u dimenziji 215/45/17. Jos imam gume dot 2007 Dunlop Winter Sport 3D ali se vise neproizvode, a M3 koji ju je zamjenio imaju samo iz dot 2012-2013. Uglavnom nude mi UG Performance mislim ali koliko sam gledao ona nespada u kategoriju ultra zimskih guma neg nekih malo ispod toga. Ova moja je bila u samom vrhu i da ih ima opet bi ju kupio. Dakle znam da u tim dimenzijama nema UG9 pa sto je onda opcija?

Ti ionako, ruku na srce, ne juriš s tim autom i koju god NOVU zimsku gumu makar srednje visoke klase da staviš nećeš pogriješiti.

Narednih 2-3 sezone će biti OK i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Nema GY zato jer mora uvijek pobijediti njemački proizvođač guma, zna se koji

Kako nema? Na ADAC-ovom testu ljetnih Efficient grip performance je uredno jedna od najboljih, e sad zašto ih nema na testu zimskih ne znam. EGP je odlična guma, imam je na laguni.

Link to comment
Share on other sites

zavisi kome što treba od zimske gume. Nekome tko živi na brijegu najbitnije je dobra vučna sila  i kočenje, nekome tko želi brzo voziti u svim uvjetima bitne su i druge stvari

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.