Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

Blizzak uopce nisu dobro prosle na ovogodisnjem Adac tesu, tek su na 5.6.7 il tak nekom mjestu. Ja sam ih odmah iskljucio sad kad sam kupovao. Radije uzmi Michelin, on je 3-4.

Link to comment
Share on other sites

Aa sorry, ja sam gledao 205/55/16, test za 17 nisam ni gledao.. Iako mi bas nije jasno kak guma u 16 cola nije sobra a onda u 17 ispadne skoro najbolja?!

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj test ali mi nije jedno jasno. Ovaj S dodatak na Blizzaku. Jbga te gume nema u 215/45/17. Ima bez tog slova. Jel to novija guma ili ne pojma nemam.

Link to comment
Share on other sites

Aa sorry, ja sam gledao 205/55/16, test za 17 nisam ni gledao.. Iako mi bas nije jasno kak guma u 16 cola nije sobra a onda u 17 ispadne skoro najbolja?!

Zato sam i napisao ranije da su testovi zahebana stvar ako im se slijepo vjeruje pošto variraju od dimenzije do dimenzije i od časopisa do časopisa.

Link to comment
Share on other sites

Isto je problem što se testovi rade uglavnom na jednom autu, pa se na tom istom izmjenjuju gume, od prvog  do zadnjeg testa prođe nekoliko sati, a to u zimskim uvjetima može značiti dosta zbog položaja sunca i temperatura  te  podloge na kojoj se testira.

Link to comment
Share on other sites

Isto je problem što se testovi rade uglavnom na jednom autu, pa se na tom istom izmjenjuju gume, od prvog do zadnjeg testa prođe nekoliko sati, a to u zimskim uvjetima može značiti dosta zbog položaja sunca i temperatura te podloge na kojoj se testira.

I koriste se različiti auti u različitim testovima, a ne ponašaju se sve gume isto na različitim modelima (radi težine i sl.).

Link to comment
Share on other sites

I to isto. Danas narucene continental ts850, montaža sljedeci tjedan, a na auto ih stavim mozda pocetkom 12. ovisno o vremenu

Link to comment
Share on other sites

Kad smo već kod Continentala, upravo frendu vozim nove ljetne dok se montiraju zimulje...uzeo ih je sada kad su super cijene. ;)

 

to u sloveniji ili negdje kod nas uzeo gume

Edited by Tiho
Link to comment
Share on other sites

to u sloveniji ili negdje kod nas uzeo gume

Ne smijem reći, dobio sam upozorenje da ne reklamiram firmu.

Link to comment
Share on other sites

Mene iskreno zivcira sto za 197-icu ne mogu kupit gumu koja je recimo po nekim testovima na samom vrhu, pa sam osudjen uzimati modele koji su slabiji npr. continental. Postoji li opcija upisivanja druge dimenzije ako iste nema na vratima?

Link to comment
Share on other sites

Može se, prvo možeš probat otić u stanicu za tehnički pa reć da ti upišu (sistem APP-ako prođe-prođe)

Ako ne prođe, može se napraviti "mali atest" samo za kotače. Ako se dobro sjećam košta 300-tinjak kuna

Nego, kako misliš da si osuđen na slabije modele? Pa u 215-45-17 imaš Conti, Goodyear, Michelin, Dunlop, Bridgestone, Pirelli... znači sve top proizvođače

Link to comment
Share on other sites

Mene iskreno zivcira sto za 197-icu ne mogu kupit gumu koja je recimo po nekim testovima na samom vrhu, pa sam osudjen uzimati modele koji su slabiji npr. continental. Postoji li opcija upisivanja druge dimenzije ako iste nema na vratima?

 

Kad su te sniježne utrke u kojima sudjeluješ? Imaš kakav video/link?

 

Ne znam kak sam ja preživio 5-6 zima sa dva seta Pirelli Snowsport 240...očito ne vozim tak brzo ko ti zimi.

 

Daj preporuči neku, pogledaj kak mi guzica bježi:

 

 

Ili Hansu da me može ove zime brže vući, vidiš kak u zavoju nema gripa...prokleti Megane. :D

 

 

:D :D

 

Nego, kako misliš da si osuđen na slabije modele? Pa u 215-45-17 imaš Conti, Goodyear, Michelin, Dunlop, Bridgestone, Pirelli... znači sve top proizvođače

 

Baš... :blink:

 

Evo, uzmi Alpinke i prst u uho.

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

Uspio skinut kotač, za polugu koristio cijev sica od bicikla.  Koristio sam sad za prvu ruku power up sprej za podmazivanje, jel to dovoljno da se to ne dogodi više ili da stavim bakrenu mast?

Link to comment
Share on other sites

Sve dobro očisti, sa šmirglom/drot kefom ako treba i stavi bakrenu mast na šarafe/glavčinu:

 

Prije:

 

IMAG0876.jpg

 

Malo poslije :D :

 

IMAG0877.jpg

 

Poslije:

 

IMAG0882.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dal pase 5.5 j 15 felga na megana 2 grandtour 2007? Felge su inace original sa modusa,a meni u papirima stoji samo 6.5j15...planiram stavit na njih zimske 195/65/15

Link to comment
Share on other sites

Može mala pomoć oko smejra vrtnje gume?

Skinuo sam ljetni set i malo se pogubio oko toga koja je koja, zaboravio odmah označiti.

Prednje sam prepoznao po količini prljavštine iznutra, ali ne znam kako odrediti lijeve i desne.

 

Koji je smjer vrtnje gume na slici? Prema meni ili od mene? Nevjerojatno, ali na gumi ne piše.

A možda sam ja glupson pa ne vidim nešto što je preočito... )

 

post-11796-0-46700000-1414327751_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Smjera rotacije nema, a piše "inside" i "outside" ali i dalje sam zbunjola.

 

Uzmimo sad ovaj gore kotač. Na slici je desni.

Kada se zarotira na lijevu stranu, strelice (kod druge bijele linije slijeva) se okrenu suprotno i po tome se svaka strana vrti u različitom smjeru.

Desna u smjeru tih strelica, a lijeva u suprotnom.

Link to comment
Share on other sites

ako guma nema određen smijer vrtnje znaci li to da se može vrtiit u oba smijera? 

 

isto tak je i csc3... 

Link to comment
Share on other sites

ako guma nema određen smijer vrtnje znaci li to da se može vrtiit u oba smijera?

isto tak je i csc3...

Tako je.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.