Jump to content

ulja


frenchkey

Recommended Posts

nije mi drag taj mobil. Puno je bolji Mobil 1...Al opet o ukusima se ne raspravlja 1icon_nixweissA.gif

Link to comment
Share on other sites

Nisi osjetio ironiju u mom postu..?!

Ma nema veze ziher si slovenac...:zubo:

Nisam osjetio ironiju, jesam li trebao? :nezna: Inace, u svom postu sam htio da ti objasnim nesto sto ocito sam ne znas, a to je da ulje Excellium NF nije isto sto i ulje Evolution SXR. Ulja su namijenjena za upotrebu u razlicitim vrstama motora sto bi i sam znao da si imalo detaljnije proucio specifikaciju. Pod tim da su namijenjena za razlicite vrste motora moze se podrazumijevati mnogo stvari (od deterdzentskih aditiva, do HTHS aditiva, pa do razlicitih aditiva vezanih za niskofrikcione motore ili one starijeg tipa). Zato, besplatan savjet jednog Bosanca (dakle nisam Slovenac, a ni Hrvat) je: iscitaj malo literature, nemoj da ti bude lijeno. :cool:

Nema puno pameti u lupanju po tastaturi samo da bi se lupalo po njoj, smatram da je cilj foruma da ljudi (osim sto ce se zabavitti) nesto i nauce, eventualno ustede nesto love a ne budu prevareni pri tome. :fucka:

Link to comment
Share on other sites

Ma nema do ulja od 30 kn/l...i to u relativno opterećenom downsized motoru (TCe) nove generacije s turbinom. I na novom autu. Još bi mi bilo jasno da to netko ulije u stari Clio ili Megane ili Reno 5...ali ovo mi zbilja nije jasno. Zašto kupujete uopće nove automobile s modernim motorima na kojima ne možete ni ulje zamjeniti ukoliko je ono skuplje od 20-30 kuna po litri. Prosvijetlite me...

svatko ima svoju matematiku, principe.

meni ne fali ništa sa tim jeftinim običnim uljem vozim se ko i onaj čija je litra ko ova kantica od četiri litre.

više od 25 godina koristim INA delta 5 ulje na raznim vozilima, uvijek ga ima za kupiti, povoljno, dobra svojstva za prelazak 10000km, zamjena dva puta godišnje.

reći će neki nije to yugo,stojadin,lada ili reno 4 ali motori su slični a razlike minimalne svima treba podmazivanje ikakvo nego nikakvo.

zaboravite na onu priču izmjena ulja nakon dvije godine ili 30000km.

Link to comment
Share on other sites

svatko ima svoju matematiku, principe.

meni ne fali ništa sa tim jeftinim običnim uljem vozim se ko i onaj čija je litra ko ova kantica od četiri litre.

više od 25 godina koristim INA delta 5 ulje na raznim vozilima, uvijek ga ima za kupiti, povoljno, dobra svojstva za prelazak 10000km, zamjena dva puta godišnje.

reći će neki nije to yugo,stojadin,lada ili reno 4 ali motori su slični a razlike minimalne svima treba podmazivanje ikakvo nego nikakvo.

zaboravite na onu priču izmjena ulja nakon dvije godine ili 30000km.

Mislim da si u pravu, ja se vodim nekom politikom do 15 000km, za sada uz kvalitetnije ulje, ili jednom godišnje...+ svi filteri, pa ako je pakirenje isto, specifikacija ista, dobavljač isti, zašto preplatiti???

Edited by shogo
Link to comment
Share on other sites

Moje misljenje je da je to sve isti k i da je budala ko preplacuje zato sto misli da netko nema zaradu na litri ulja od 30 ili 40 kn pa kupi isto takvo ulje za 60 80 kn ? NHF ikome , to je moje misljenje.Isto tako mislim da 90 posto autiju ovog foruma bi sasvim dobro isli na ovaj 10w40 iz metroa za 112kn 4L .. al dobro, recimo da ne kupimo bas najjeftinije jer je poznato da to ne valja (iako je opet velim vecina tih motora konstruirana davnih dana) ... koje ulje se ulijeva u atmo benzince tam oko 2000ih , 16 ventila ? vecina mi kaze 5w40, marka bitna ili ne ?

Link to comment
Share on other sites

Hrpi auta s ovog foruma pise u knjizici 10w40. tako je bilo i na mom megiju. Frend clia vozi vec 20 god i preko 200 tkm na 10w40 i ne dimi i super radi. nista njemu ne fali. govorim za benzince atmosferske. za dizel ne znam. da li je uvoznik jasmin ili auto kreso ili kipor mislim da nema veze. U servisima skupo su godinama naplacivali ulje. imali marzu na njemu 300-400 posto. sad je tome kraj.

Link to comment
Share on other sites

eto moj nije nikad vidio ništa bolje od elfa 10w-40 i tako 11 godina i 270.000 km. Treba li reći da ne nadoljevam u 10.000 km ništa?

Link to comment
Share on other sites

... koje ulje se ulijeva u atmo benzince tam oko 2000ih , 16 ventila ? vecina mi kaze 5w40, marka bitna ili ne ?

Ja ti uljevam mobil 5w40 synt s sada je to mobil 3000 ak se ne varam i to od drugog servisa u ovlaštenom znači nekih 9 godina i sve 5

Link to comment
Share on other sites

Mene zanimaju neke razlike izmedju ova 3 ulja od Midlanda. Konkretno najbolji izbor za sporta 197. Prosle godine nisam vidjeo toliko vrsta ili nisam obracao paznju pa me zanima nekako najbolji izbor. Ali samo 5w 40. Trenutno imam Synova 5w 40 u motoru.

1. MIDLAND SYNOVA SAE 5W-40 (is a fully synthetic Longlife engine oil. It combines top quality synthetic components plus selected low SAPS additives with reduced SulphatedAsh,Phosphorus and Sulfur to provide excellent wear protection and shear stability in the most severe and the most demanding environements like prolonged oil change intervals. It is the most modern fuel economy motor oil especially approved for the latest technology of passenger cars, SUV’s and light trucks with DPF (Diesel Particle Filter) diesel engines as well as gasoline engines.

2. MIDLAND SYNQRON SAE 5W-40 (is a fully synthetic motor oil with unique chemical additives. This technologically advanced synthetic motor oil provides superior high and low temperature engine protection, excellent engine cleanliness, and reduced oil consumption. Midland Synqron SAE 5W-40 resists viscosity breakdown due to excellent high temperature/high shear viscosity characteristics.)

3. MIDLAND AVANZA 5W-40 (Motor oil combines top quality fully synthetic components, plus extremely shear stable viscosity improvers and performance additives to provide better protection than conventional oil alone can offer. Exceeds European warranty requirements regarding lubrication, ageing resistance and provides an optimal cleanliness of engines.)

Sluzbena stranica Midland ulja:

http://www.oelbrack.ch/de/ml/Person_508.asp

Edited by Zrmi RS
Link to comment
Share on other sites

U trgovini zamjenskih dijelova "GAS Osijek" danas sam pogledao ulja ELF Evolution SXR 5w 40. Ima kao neka akcija kanta 5L + 2L gratis za 480kn i sa popustom za keš 400kn. Svugdje na deklaraciji pise uvoznik "Jasmin maziva". Pogledao sam danas u servisu i sve je isto osim sto na ambalazi od ulja iz servisa pise dolje Renault sport a kod ovih na ovoj velikoj kanti barem pise Renault F1 team. Jel to onda "sigurno ulje"? Rekao mi stari da nekupujem ulja iz takvih trgovina....kaze citao je on pa mi opet bacio bubu a ja pusem i na hladno kad je o tome rijec :lool:

Link to comment
Share on other sites

Inace, u svom postu sam htio da ti objasnim nesto sto ocito sam ne znas, a to je da ulje Excellium NF nije isto sto i ulje Evolution SXR. Ulja su namijenjena za upotrebu u razlicitim vrstama motora

Zanimljivo je to što ovlašteni Renault servis onda na zadnoj promjeni ulja natoči Excellium NF u 1.5dci motor. :tup:

Tko je tu lud? A još smo diskutirali o osjetljivosti 1.5 dci motora na ulje i raspadanju ležajeva radilice i ...

Naravno to sam vidio tek drugi dan na računu.

Sad sam si stavio naljepnicu na knjižicu održavanja, da im slijedeći put velim da natoče Evolution SXR.

Edited by Miljac
Link to comment
Share on other sites

Svašta danas toče, vjerojatno preferiraju ulje na kojem imaju bolju zaradu.

Kod dosta servisa ELF više nije niti prvi izbor, meni su danas na ponudi stavili Shell 5w40, što je u redu jer posjeduje RN normu.

Link to comment
Share on other sites

Jel vi idete redovno svakih 6 mjeseci zubaru, doktoru, ginekologu... iako vam nije ništa ?

Mislim da previše pažnje posvećujete autima. Ulje ko ulje. Isti ku**c iz Metroa, Getroa ili Štarkelja

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo je to što ovlašteni Renault servis onda na zadnoj promjeni ulja natoči Excellium NF u 1.5dci motor. :tup:

Tko je tu lud? A još smo diskutirali o osjetljivosti 1.5 dci motora na ulje i raspadanju ležajeva radilice i ...

Naravno to sam vidio tek drugi dan na računu.

Sad sam si stavio naljepnicu na knjižicu održavanja, da im slijedeći put velim da natoče Evolution SXR.

Elf Excellium NF zadovoljava normu A3/B4 po ACEA pa je time pogodno za 1.5 dCi motore prema knjižici održavanja kao i svako drugo 5W-40 A3/B4 ulje. :fucka:

Link to comment
Share on other sites

Elf Excellium NF zadovoljava normu A3/B4 po ACEA pa je time pogodno za 1.5 dCi motore prema knjižici održavanja kao i svako drugo 5W-40 A3/B4 ulje. :fucka:

Samo u slucaju da ne mozes naci RN0710 ulje, u koje Elf Excellium NF, btw, ne spada. :nezna:

Jel vi idete redovno svakih 6 mjeseci zubaru, doktoru, ginekologu... iako vam nije ništa ?

Mislim da previše pažnje posvećujete autima. Ulje ko ulje. Isti ku**c iz Metroa, Getroa ili Štarkelja

Ne, ali peremo zube, pazimo sta jedemo, redovno se kupamo... :fucka:

Edited by direstraits
Link to comment
Share on other sites

Znaci da bi ovo u Gas trgovini kod mene trebalo biti ok i "originalni" elf ?

Link to comment
Share on other sites

Jel postoji "piratski" elf? jel tko kupio takav? zbog havarije puses i na hladno to razumijem.

Link to comment
Share on other sites

Samo u slucaju da ne mozes naci RN0710 ulje, u koje Elf Excellium NF, btw, ne spada. :nezna:

U knjižici održavanja koju sam dobio sa autom nigdje ne spominju RN0710 ulje nego doslovno piše :

Kvaliteta ulja za DIZEL motore bez filtra krutih čestica

...upotrebljavajte ulja norme ACEA A3/B4.

Prema tome bilo koje ulje ACEA A3/B4 svakog kvalitetnog proizvođača možeš koristiti a RN0710 je slično kao što na "original" filterima ili drugim rezervnim dijelovima piše RENAULT a znamo da ih ne proizvodi Renault nego im služi da muzu novce od korisnika... :plazi:

Link to comment
Share on other sites

Jel postoji "piratski" elf? jel tko kupio takav? zbog havarije puses i na hladno to razumijem.

To i mene zanima iako su ambalaze identicne i kod onog iz Kipora i kod originalnog ulja iz servisa. Ja sam prije i na njuskalu kupio i to je sve isto sto se ambalaze tice. E sad...sto je unutra nemam pojma. Valjda ako im deklaraciju "Jasmin maziva" bi trebalo biti ok?

Link to comment
Share on other sites

Ma dajte, da Kipor prodaje fake do sada bi ih zatvorili 10 puta. Pljuštale bi tužbe i kazne samo tako. Ali svi šute zato jer danas svatko smije uvoziti i nema više ekskluzivnih uvoznika.

gledam baš nedavno Elf 10W-40 od Jasmin maziva u istom dućanu gdje je bio 70 kn, sada je 48 kn. Zar mislite da rade u negativnoj marži? Sjebala ih konkurencija iz Kipora i sličnih pa više ne mogu derati kožu sa kupaca

Link to comment
Share on other sites

Ma dajte, da Kipor prodaje fake do sada bi ih zatvorili 10 puta. Pljuštale bi tužbe i kazne samo tako. Ali svi šute zato jer danas svatko smije uvoziti i nema više ekskluzivnih uvoznika.

gledam baš nedavno Elf 10W-40 od Jasmin maziva u istom dućanu gdje je bio 70 kn, sada je 48 kn. Zar mislite da rade u negativnoj marži? Sjebala ih konkurencija iz Kipora i sličnih pa više ne mogu derati kožu sa kupaca

i ja mislim tako. ipak nismo kina gdje imaju lažne apple trgovine za koje ljudi misle da su original. ma derali su nam kozu godinama i tome je kraj dosao. ma,tko ih je.e.. tako im i treba
Link to comment
Share on other sites

Kipor sam pakira ulja, dobio sam odgovor od njih na upit zašto su im ulja znatno jeftinija. Sad da li mogu unutra šta podvaliti u to neću ulaziti

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.