Jump to content

ulja


frenchkey

Recommended Posts

Taj Marušić može izvaliti toliko gluposti da može potvrditi Albert Einstein teoriju ( svemir i čovjekova glupost su beskonačni. Za ovo prvo nisam siguran).

Pitao prijatelja koji radi za Val-Int ( Valvoline ) ulje kupljeno npr. u špara i u ovlaštenoj trgovini su iste specifikacije i kvaliteka, ako ima njihovu deklaraciju

Edited by mbuli
Link to comment
Share on other sites

ma davno bi oni njih tužili da imaju osnove, ovako samo lupetaju bezveze. Ajde probaj legalno uvesti kontejner lažnih Nike tenisica iz Kine i prodaj ih u svom dućanu pa ćeš vidjet kako ćeš završiti.

A evo što naš ajnštajn kaže još:

http://www.autoservis.hr/index.php/savjetic/3428

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Evo vidin u Kuflanda akcija Totalovo ulje Classic 10w40 5 litara 120,oo kn,valja li to išta iskustva?

Samo ti njemu pukni Elf compotetion. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

ma da al mislim se bar da starome kupim on ionako bi u auto suncokretovo ulija da može :fucka:

onda je i predobro ulje,haha

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

..ja bi u svom meganu 1.6 16 v stavio 10w40...auto ima 90 000km i do sad je stavljan elf 5w40 i mijenjan svakih 15 000....varijator je za sad prvi..ima li ko kakva iskustva s 10w40?.....varijator,hidropodizači..jel dovoljno kvalitetno 10w40 i ako je koje marke?....s tim da ne prelazim više od 10000km godišnje

Edited by viry
Link to comment
Share on other sites

..još sam primjetio da na ler gasu ko da čujem malo zveckanje sad dal od hidropodizača ili možda varijator....a kad dodam par stotina obrtaja više..nestaje....e akad je temperatura vani bila recimo ispod nule npr. -5...onda uopče nisam čuo zveckanje....po tome možda ulje prerijetko'1icon_nixweissA.gif

Link to comment
Share on other sites

Ulje je sad bagatelna cijena i ako auto nije pod garancijom da mora u servis moze napraviti zamjenu za 300 injak kn. Barem ja tako radim kod frenda dugi niz god. Stavljam 5w40 mobil 1 po 50 kn litru. S filterom me izadje oko 300 kn. Stvarno jeftino se moze proci

Mobil 1 ne možeš kupiti za 50 kn/l! Eventualno možeš kupiti mobil 5W40, a razlika između mobila1 i mobila je ogromna. Mobil 1 je PAO ulje, dok je mobil HC ulje.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

..ja bi u svom meganu 1.6 16 v stavio 10w40...auto ima 90 000km i do sad je stavljan elf 5w40 i mijenjan svakih 15 000....varijator je za sad prvi..ima li ko kakva iskustva s 10w40?.....varijator,hidropodizači..jel dovoljno kvalitetno 10w40 i ako je koje marke?....s tim da ne prelazim više od 10000km godišnje

Odlično pitanje i na pravom si putu . Da ulje gradacije 10W40 ne bih preporućio zbog gustoće i nedostatka aditiva koje ima ulje 5W40. 10W40 je polusintetsko ili mineralno mineralno dok ulja 5W40 bi trebala biti sintetska.

Link to comment
Share on other sites

Mobil 1 ne možeš kupiti za 50 kn/l! Eventualno možeš kupiti mobil 5W40, a razlika između mobila1 i mobila je ogromna. Mobil 1 je PAO ulje, dok je mobil HC ulje.

Ulje je iz bačve od uvoznika. frend ima s njim dogovor ako proda neznam koji broj bačvi,dobija alat po izboru u vrijednosti xy kn. Isplati mu se svakako. litru mi daje za 60 kn ( mali ispravak ) a inace je oko 90 kn litra u prodaji. mislim da je mobil 1

Link to comment
Share on other sites

ja u svog točim 5W40 elf evolution......i nemam primjedbi u 2 godine što ga vozam i mjenjam iza 10 000km tj. godine dana vožnje :) i nađeš puno jeftinije to ulje od 100kn po litri.....

Link to comment
Share on other sites

ja u svog točim 5W40 elf evolution......i nemam primjedbi u 2 godine što ga vozam i mjenjam iza 10 000km tj. godine dana vožnje :) i nađeš puno jeftinije to ulje od 100kn po litri.....

mislim da je u konzumu 6 litara oko 280 kn

Link to comment
Share on other sites

Ulje je iz bačve od uvoznika. frend ima s njim dogovor ako proda neznam koji broj bačvi,dobija alat po izboru u vrijednosti xy kn. Isplati mu se svakako. litru mi daje za 60 kn ( mali ispravak ) a inace je oko 90 kn litra u prodaji. mislim da je mobil 1

Mobil 1 0W40, ili mobil 1 5W40 je PAO ulje bez obzira na gradaciju i nigdje u slobodnoj prodaji nisam naišao na to ulje da se prodaje ispod 120 kn/l. Mobil (mobil super 3000 x1 5w40) koje ja stavljam u svoju lagunu je HC ulje bez obzira na to što je 5W40 i nije pravo sintetičko ulje, ima ga kupiti u konzumu za 289 kn 5+1 litra. S druge strane u intersparu je na akciji shell helix ultra 5W40 koje je pravo sintetičko ulje (PAO) za 50 kn/l što je super cjena pa sam ja kupio 7 litara. Elf evolution je HC ulje i nije pravo sintetičko ulje bez obzira na gradaciju.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

ja sam isto ulovio tog shella u intersparu za iduću zamjenu, na prošlom servisu u zak-u su mi ga preporučili prije elf-a i još je jeftiniji bio (regularno je nekih 80-90kn litra).

Link to comment
Share on other sites

koliko dugo vremenski si na tom ulju?

pola godine baš iz ovog izvora,a prije isto takvo samo iz baotića.....paprena cijena

Link to comment
Share on other sites

Mobil 1 0W40, ili mobil 1 5W40 je PAO ulje bez obzira na gradaciju i nigdje u slobodnoj prodaji nisam naišao na to ulje da se prodaje ispod 120 kn/l. Mobil (mobil super 3000 x1 5w40) koje ja stavljam u svoju lagunu je HC ulje bez obzira na to što je 5W40 i nije pravo sintetičko ulje, ima ga kupiti u konzumu za 289 kn 5+1 litra. S druge strane u intersparu je na akciji shell helix ultra 5W40 koje je pravo sintetičko ulje (PAO) za 50 kn/l što je super cjena pa sam ja kupio 7 litara. Elf evolution je HC ulje i nije pravo sintetičko ulje bez obzira na gradaciju.

Ispričavam se na dezinformaciji zbog činjenice da sam Shell helix ultra 5W40 naveo kao pravo sintetičko ulje. Naime saznao sam da se radi o ulju klase 3 što označava HC ulja odnosno hidrokrekirana ulja, tako da ni Shell helix ultra nije pravo sintetičko ulje. Klasa 4 označava PAO ulja koja su prava sintetička ulja (mobil 1 itd).

Link to comment
Share on other sites

Tko su to ljudi iz struke? Ja sam kemičar po struci i valjda znam razliku između hidrokrekiranih ulja i PAO ulja. By the way Elf Excellium NF 5W40 je hidrokrekirano ulje u bilo kojoj varijanti (supermarket, ili autodijelovi). Sva Mobil 1 ulja su ti PAO ulja (osjetno su kuplja čak i do 200 kn/l )dok su Mobil ulja bez oznake "1" hidrokrekirana ulja. Nema ništa loše u hidrokrekiranim uljima (zadržavaju viskozitet, a nastaju krekiranjem molekula parafina tj. alkina vodikom pri čemu nastaju kraće molekule olefina tj. alkina odnosno nezasićenih ugljikovodika) osim što će ga PAO (poli alfa olefini koji su umjetno stvorene molekule vrlo postojanog vikoziteta) zadržati duže.

..kako onda objašnjavaš to da ako je mobil 1 PAO ulje i da se može kupit za oko 60 kn kod nekih dilera a kod ovlaštenih servisa je oko 100..govorim za mobil 1 5w40......ja si razmišljam velika je razlika između cijena da bi tako veliku maržu uzimali u ovlaštenim servisima i trgovinama autodijelova..po litri 30 kn približno....

Link to comment
Share on other sites

..kako onda objašnjavaš to da ako je mobil 1 PAO ulje i da se može kupit za oko 60 kn kod nekih dilera a kod ovlaštenih servisa je oko 100..govorim za mobil 1 5w40......ja si razmišljam velika je razlika između cijena da bi tako veliku maržu uzimali u ovlaštenim servisima i trgovinama autodijelova..po litri 30 kn približno....

Ne znam kako, ali znam da je mobil 1 premium marka firme exxon mobil i da je Mobil 1 ESP formula PAO ulje odnosno kategorija (ili klasa) 4 ulja. Upravo sam poslao post isprike u jednom drugom topicu jer sam krivo naveo da je shell ultra 5W40 PAO ulje, a nije barem tako kažu na svim stranim forumima (e-mail službenih predstavnika dotične kompanije) nego je HC ulje kategorije (ili klase) 3. Nema ništa loše u HC uljima (to su dobra ulja) samo prema mom skromnom mišljenju traže kraće intervale izmjene.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Hc ulja? Kad to tako kazes ispada neki šrot.. Ne znam za dizele ali za benzivce je cist dobro. ja sam bivseg megija 120 tkm vozio na takva ulja i super je bio. Frend mi vozi clia 1 na jeftiniji 10w40 vec 20 god i auto niti dimi niti trosi ulje. mislim da ljudi previse lome glave oko ulja odnosno dali valja ovo ili ono.. te mu ne valja ulje iz konzuma ali mu valja ono iz bačve duplo skuplje iz servisa. osim "istočnih" optime modriča ili onih iz srbije šrota mislim da se tu ne moze pogriješiti. samo valjanu gradaciju staviti a da li je hc ili konzum ili interšpar to je nebitno. odnosno,bitno za džep

Link to comment
Share on other sites

Hc ulja? Kad to tako kazes ispada neki šrot.. Ne znam za dizele ali za benzivce je cist dobro. ja sam bivseg megija 120 tkm vozio na takva ulja i super je bio. Frend mi vozi clia 1 na jeftiniji 10w40 vec 20 god i auto niti dimi niti trosi ulje. mislim da ljudi previse lome glave oko ulja odnosno dali valja ovo ili ono.. te mu ne valja ulje iz konzuma ali mu valja ono iz bačve duplo skuplje iz servisa. osim "istočnih" optime modriča ili onih iz srbije šrota mislim da se tu ne moze pogriješiti. samo valjanu gradaciju staviti a da li je hc ili konzum ili interšpar to je nebitno. odnosno,bitno za džep

Nemoj me krivo shvatiti HC ulja su odlična ulja bilo za benzince, ili dizele i za naše automobile su sasvim dovoljna. PAO ulja su bolja i zato ne volim kada na boci piše "fully synthetic motor oil", a to ulje je u biti HC. Na mobilu super 3000 x1 5W40 iz Konzuma ljepo piše "HC syntese" i ne deklarira se kao potpuno sintetičko. Navedeni mobil je odlično ulje i otkada ga koristim u svom autu potrošnja dotičnog ulja je zanemariva, što je prvi znak kvalitete ulja. Sve do jučer sam mislio da je dotični shell PAO ulje i pošto je bilo na akciji u intersparu odlučio sam ga kupiti za sljedeću izmjenu (čisto da vidim kako će se ponašati). Najvjerojatnije ću se ponovo vratiti na mobil.

Link to comment
Share on other sites

..evo ovako ...našao sam ulje motul 5w40 kod tehnoluba za 76 kn litru a isto takvo ulje kod uljadirekt.com 70 kn..ja kolko sam uspio pročitat nisam ništa loše našao o tom ulju..još jedno pitanje...što kažete na to da taj motul ima skoro pa istu cijenu kod uvoznika i kod uljadirekt.com....a s obzirom da recimo elf i ostala ulja kod kipora i uljadirekt.com imaju razliku u cijeni 30 do 40 kuna sa trgovinama autodijelova i servisima.....našao sam i da motul ne taj koji sam gore naveo nego valjda noviji 5w40 8100 X-Clean kod generalnog uvoznika dođe oko 150.00 kn za litru a našao sam da na amazon.de dođe 15 eura.

....molim vaša mišljenja forumašiluxhello.gif

Edited by viry
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.