Jump to content

Dijagnostika, dijagnostički uređaj


frenchkey

Recommended Posts

Python + Renault == PyRen ftw :dobroje:

Ajde da konačno složim taj tempomat.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Prvo nevrijedi. Za malo vise para kupis canclip a mpps ti je za mapirat auto i to ne bas najbolji

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pyren - nikako da proradi kod mene :)

Pratio uputu na ruskom siteu za android, demo mod radi ok. S predloženim savedEcus.p mi ništa ne radi, valjda je drugi K9K motor. Kad u python skripti otkomentiram da napravi "scan", vrti neko vrijeme, kao nađe 1 /10 i napravi novi savedEcus.p. Kad pokrenem bez demo, dobijem izbornik ECU 1=injection, 2=airbag/pretensioners, 3=rescan errors. Štogod da pokrenem, izbaci grešku i python skripta stane.

Kako skužiti gdje je problem? 

Imam dosta stari kineski ELM klon, ali  torque pro radi ok.

Ako pokrenem checkelm python skriptu, prođe sve s OK, osim par zadnjih komandi:

Screenshot_2017-08-14-21-00-30-870_com.g

ELM je ovaj:

Screenshot_2017-08-14-20-49-57-869_com.a

 

Edited by Alen
Link to comment
Share on other sites

Pyren - nikako da proradi kod mene [emoji4]

Pratio uputu na ruskom siteu za android, demo mod radi ok. S predloženim savedEcus.p mi ništa ne radi, valjda je drugi K9K motor. Kad u python skripti otkomentiram da napravi "scan", vrti neko vrijeme, kao nađe 1 /10 i napravi novi savedEcus.p. Kad pokrenem bez demo, dobijem izbornik ECU 1=injection, 2=airbag/pretensioners, 3=rescan errors. Štogod da pokrenem, izbaci grešku i python skripta stane.

Kako skužiti gdje je problem? 

Imam dosta stari kineski ELM klon, ali  torque pro radi ok.

Ako pokrenem checkelm python skriptu, prođe sve s OK, osim par zadnjih komandi:

/uploads/monthly_2017_08/Screenshot_2017-08-14-21-00-30-870_com.googlecode.android_scripting.png.ce3337588d52313f690bf13a0f13b3cd.png">Screenshot_2017-08-14-21-00-30-870_com.googlecode.android_scripting.thumb.png.ba3547c2c2a000928c284bc63b389201.png

ELM je ovaj:

/uploads/monthly_2017_08/Screenshot_2017-08-14-20-49-57-869_com.applagapp.elm327identifier.png.503ee86defabf9ed186f0b073e528fdc.png">Screenshot_2017-08-14-20-49-57-869_com.applagapp.elm327identifier.thumb.png.7af1e4c37bdf7574218bd7b2a0e69f51.png

 

Identičan problem i kod mene, ali bas identican! A uzeo sam onaj elm sto je Hollowpoint napisao u pocetku da njemu radi..

Zna netko rješenje!?

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Koji auto, ne vidim preko tapatalka?

Kod mene ne može naći neki xml file. Na ruskom siteu ima novija verzija datoteka iz clipa, ali nema ih niti tamo.

IOError: [Errno 2] No such file or directory: u'../EcuRenault/Sessions/FG0110414.XML'

Link to comment
Share on other sites

Isto Clio 2... i bas to ne moze naci.. Probao starije i isto nece, novije, nece...

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nula bodova, fileovi za Clio II i dalje nedostaju.

Isprobao clip v160 i 166 datoteke s ruskog foruma i raspakirao iz moje stare instalacije v139.

Ima netko neki stariji clip ili link na torrent da probamo?

Jednostavno je, među pyren skriptama je extrdata.bat i i12comp.exe, iskopirati u direktorij gdje je raspakirana instalacija Clipa. Obično se nađe u obliku ISO imagea, raspakirati bilo kojim alatom. Pokrenuti extrdata.bat i skripta sama napravi sve što trebai i zvuče XML-ove u poseban folder.

 

Link to comment
Share on other sites

Nula bodova, fileovi za Clio II i dalje nedostaju.

Isprobao clip v160 i 166 datoteke s ruskog foruma i raspakirao iz moje stare instalacije v139.

Ima netko neki stariji clip ili link na torrent da probamo?

Jednostavno je, među pyren skriptama je extrdata.bat i i12comp.exe, iskopirati u direktorij gdje je raspakirana instalacija Clipa. Obično se nađe u obliku ISO imagea, raspakirati bilo kojim alatom. Pokrenuti extrdata.bat i skripta sama napravi sve što trebai i zvuče XML-ove u poseban folder.

 

Nažalost, da. Probao sam i ja to i ne radi. Jel se netko uspio spojiti na Clia 2 mk2 sa pyrenom?

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Treba neku prastaru verziju clipa naći i vidjeti da li tamo možda ima tih datoteka za Clio. Jesi probao možda neku starijvu verziju pyrena, da nije tu možda problem?

Link to comment
Share on other sites

Probao sam zadnje tri verzije clipa sa onog ruskog foruma, pyren nisam nasao nego onaj sto je isto tamo na webu. Idem kuci za vikend, pa cu probati na susjedovom scenicu. Ako tamo bude radilo, znaci da je problem u skripti, ako ne bude, onda je u adapteru...

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pyren sam probao 0999 i mislim 0991, ista stvar.. Probam ovo sto sam gore napisao, pa javim.. Mozda cemo tako dokuciti u cemu je problem...

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ima na onom ruskom forumu jedan ili dva posta gdje su prijavljivali da im ne radi na Clio II, ista greška kao i kod nas. E, sad, da li pyren nešto krivo pospoji pa ne zna naći prave fileove ili stvarno fale, ne znam. Kako je baza iz clipa, to znači da niti noviji clip ne bi radio s cliom, a to mi je teško za povjerovati.

Link to comment
Share on other sites

Nula bodova, fileovi za Clio II i dalje nedostaju.

Isprobao clip v160 i 166 datoteke s ruskog foruma i raspakirao iz moje stare instalacije v139.

Ima netko neki stariji clip ili link na torrent da probamo?

Jednostavno je, među pyren skriptama je extrdata.bat i i12comp.exe, iskopirati u direktorij gdje je raspakirana instalacija Clipa. Obično se nađe u obliku ISO imagea, raspakirati bilo kojim alatom. Pokrenuti extrdata.bat i skripta sama napravi sve što trebai i zvuče XML-ove u poseban folder.

 

Ovo od jednostavno ne da nisam skuzio nego kao da pricate njemacki i to u nazad.imam clip mislim v154 ili 155 ili 156 nisam sig..u rijeci sam i ako vam tu mogu ikako pomoci rado bi pomogao ali jedino da netko dode tu. Drugacije neznam ?

Link to comment
Share on other sites

Ma ne brini.

Taj ruski pyren ne zna raditi s tim fileovima iz clipa, to je sve. Isprobano 139, 160, 166.

Nije da smo očekivali neka čuda od tog programčeka.

Link to comment
Share on other sites

@laci

Kad pokrenes chek elm, da li ti svi budu ok, ili ovi zadnji budu fail, kao i nama?

Makar da taj dio eliminiram(o)

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@laci

Kad pokrenes chek elm, da li ti svi budu ok, ili ovi zadnji budu fail, kao i nama?

Makar da taj dio eliminiram(o)

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk

Ako ti je na slici kao kod mene, onda je ELM dobar.

Link to comment
Share on other sites

Probao na susjedovom scenicu 2, 1.5 dci i radi.. Pa koje sam ja hebene sreće....

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

jeli kome poznata ova dijagnostika, vrijedi li za išta osim očitavanja i brisanja greški? Recimo za promjenu servisnog intervala sa 30 na 10 tkm, za isključivanje automatskih brisača, itd?

 

https://www.motoautko.pl/product-pol-11945-Interfejs-diagnostyczny-DDT2000-Renault-Nissan-Dacia-OBD2-DDT-CD.html

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.