Jump to content

Dijagnostika, dijagnostički uređaj


frenchkey

Recommended Posts

Ima sad PR podignut online na više mjesta, novi modeli PR i MR samo uz pretplatu online za pravne osobe. 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam nedavno skinuo dialogys sa 8 dvd-ova i radi. Imao sam ga i dosad ali sam rusio windowse i instalirao nesto noviji.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Provjerim sutra pa javim.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Meni ne moze zapamtit nego 1 auto. Ako ubacim drugi, pobrise prvi. Probao sve i svasta, jedino ostaje reinstalcija

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam čuo, unatrag nešto verzija Dialogys je isključivo online za što treba account kod renaulta.

Znači ove piratizirane verzije za po doma koje se koriste sve su stare, pogotovo one s kompletnom dokumentacijom na engleskom. Jako puno ruskih verzija ima okolo po torrentima, vjerojatno na tom tržištu se dulje zadržala distribucija po servisima na DVDima što onda lakše procuri u javnost. Online verzije se baš i neće piratizirati samo tako :)

@frenchkey

To ti je normalno za dialogys, prije ili poslije sjebe bazu - ima neke datoteke u kojima drži podatke o autima. To obrišeš i trebao bi se skockati. Ja sam imao nekoliko auta u bazi i samo su nestajali na random.

Malo sam programa dosad vidio koji mogu konkurirati tom fancuskom smeću po ergonomiji korištenja i količini gluposti unutra.

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Imaš li clio 5 na njemu i Captur 2? [mention=7112]Smuchac[/mention]
Jok. Ima Clio 4,Espace 5,Megane 4,Duster 2,Scenic 4,Talisman,Twingo 3 od kao novijih.
Verzija je 4.72 ako se ne varam.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To je 20 i sitno GB torrent. Ako hoces mogu ti sutra poslat.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Javljajte se čoviku na PM za linkove a ne sad ovdje daj meni,daj meni. :zubo:

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pisao sam u mojoj temi o problemu sa drl koji clip dijagnostom ne mogu da rešim pa sam nabavio elm 327 adapter da probam sa ddt4all.
Juče sam na brzinu nakačio ali imam dva problema sa ddt, prvi je jer sam probao nekoliko verzija i na svakoj je jezik interfejsa francuski, ne mogu da nađem opciju za promenu jezika.
Drugi problem je što za espace 4 u bazi postoji samo opcija za PH1 te fali mnogo dosta opcija za programiranje ecu jedinica a koje postoje za novije modele.
Treći problem, kada odradim scan za vozilo, prođe proceduru i ne prepozna vozilo, opet moram ručno da biram.

Sad ne znam da li ja negde grešim, možda mi samo treba link neke aktuelne verzije softvera i database.
Neki savet?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne može svaki 327 to odraditi. Preporučujem velik oprez s ddt4all. Možeš napravit takvo sr*nje da nisi svjestan.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@nukleuz

Izgleda kao da u bazi podataka (ona hrpa XML datoteka) nema potrebnih podataka za tvoj auto. Jesi probao nabaviti neku noviju?

ELM ti je bluetooth, wifi ili USB?

Za prve dvije kombinacije imaš i varijantu DDTa za android pa možeš i na nekom tabletu to odraditi: https://github.com/cedricp/ddt4all/wiki/Android-port

Baza za taj android port je čini mi se nešto drugačija, uglavnom neki zip file od 100-ak MB je u pitanju. Iz mojeg iskustva, stariji auti slabo su podržani. Javi ako ne nađeš pa ti uploadam negdje. Morao bi se prisjetiti kako je to točno išlo u DDTu, ali kad odabereš auto i ECU na koji se spajaš, ima i neka identify funkcija da sam odabere po kojem fileu će raditi. Zeleno bi se trebali prikazati oni koji točno odgovaraju modelu, a crveno oni koji nisu baš za tu verziju.

ELM adapter testiraš ovim programom: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.applagapp.elm327identifier&hl=en&gl=US

Dovoljno je da bude kao na drugoj slici, do verzije 1.4. Kineski klonovi s PIC čipom obično i nemaju više. Ako pokažu više (npr. v 2.2), onda je skoro sigurno lažni klon :)

Dobro ti veli Smuchac, pazi što radiš, DDT je jednu stepenicu ispod clipa, ako tu nešto zezneš, imaš šanse da ni clip ne popravi :)

 

Screenshot_2021-01-27_22-43-01.png

Edited by Alen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Elm je BT, testirao sam po tvojim ranijim uputima i zeleno je do 1.4 kao i na tvojoj slici, to bi trebalo da je ok. Android verziju nisam probao, na ovoj pc je problem što identifiy neće da odradi tj odradi al ništa se ne menja, samo manuelni izbor gde nemam izlistano dovoljno računara tako da verujem da je do baze. Nekoliko prvih google linkova sam probao, baze navodno '18.- '19. godina, auto 2014. i tu nešto ne štima, ima aktuelnih modela.
Kad ugrabim vremena, probaću ovu android verziju mada iste baze koriste koliko sam shvatio


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.