Jump to content

Dijagnostika, dijagnostički uređaj


frenchkey

Recommended Posts

1 hour ago, SOVA said:

Ekipa, dal se može s nekom dijagnostikom namjestiti da se ne prigušuju LED dnevna svijetla prilikom paljenja glavnih svijetala. Imam problem šta mi se jedno dnevno led ne prigušuje nego se skroz ugasi kada upalim kratko svijetlo a zapravo trebaju raditi oba na cca 60% snage.

Ne smiješ to, punom snagom po noći iritiraju i zasljepljuju! 

Nisu inženjeri u Osramu, Helli i drugima, u Hrvatskoj išli u školu.

Ili stavi da se dimaju ili da se gase skroz kad upališ kratka. Po meni i bolja ova druga varijanta jer onda kratka izgledaju prežuto

Link to comment
Share on other sites

Gasit ih mogu skroz al onda mi ne svitle ni po danu. to mogu u postavkama u autu napravit al ja želim da rade po danu.

Link to comment
Share on other sites

To da. Probaj se spojit na clip i vidi koje ti opcije daje. Može li gasiti kad su kratka, a da po danu budu na full

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

našao sam noviju PC verziju koju sam koristio na meg 2 i sad ću probati na meg 3.. isto je sve ko na mobu samo veće, preglednije je na laptopu.. ovu pyren180_installer_9m.exe

 

Link to comment
Share on other sites

Pyren verzije se rijetko mijenjaju, ovo 180, 178 itd. ti je verzija renault clipa iz koje je uzeta baza podataka. To si lako i sam izvadiš, ima uputa, skineš negdje zadnji clip DVD i iskopiraš van što treba.

 A nije niti da ti baš treba najnovija clip baza, nema unutra ništa novoga za stare aute, renault je već davno zaboravio na K4M iz 2010 :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ekipa pomoc, koji Bluetooth ODB2 adapter odabrati?

Ovoga kojeg imam imam vec jako dugo, kupljen iz UK na nekoj aukciji za 1 GBP ili tako nesto, sasvim slucajno i za sada radi uredno. Sada bih htio jos jedan. Zenin Fokus ponekad gubi fokus, pa bi joj volio ostaviti ODB adapter u tom autu, vjerovatno ce zatrebati. Meni treba opet zbog Hybrid Reporter programica, sa kojim se volim poigrati. E sada nebi niti njoj niti meni kupovao nesto sto nece raditi i bacati bilo koju svotu novaca. Pa ako ima nekog provjerenog kojeg naruciti?

Ono sto oni preporucuju kosta 20+USD a to mi mozda malo previse za igranje. Na ebayu nalazim klonove za 3.5 USD pa vise.

Link to comment
Share on other sites

to i mene zanima, negdje davno je neko.bio stavio link od provjerenog za par USD ali nemogu to vise iskopat na forumu nikako. Ja imam 2 neka sa ebaya kaj su bili po 2-3$ ali nikad nikakvih gresaka ne nalaze, kod starog na skodi betlehem na instrument tabli a obd kaze da nema gresaka, wtf?

Link to comment
Share on other sites

Inače odb adapteri, ti torqe recimo ne može doći do drugoga osim motornog. Ako tu nema grešaka onda njemu je ok ako drugo svijetli. Općenito za Renault neznam da li ima drugi program osim pyren ali za Forda ima FORscan koji, barem sa mojim adapterom može čitati greške u svim kompovima (više manje)

Link to comment
Share on other sites

Meni se preko te aplikacije tablet ne spaja na ELM 327,jedino preko torqe i to samo na ECU od Megane 2007 dci.

Koji modul koristiš ?

Link to comment
Share on other sites

iskreno nemam pojma, onaj jedan generički jeftini s ebaya... Sad ga već imam valjda 4 ili 5 godina...

izgleda baš ovako https://www.ebay.com/itm/Mini-ELM327-OBD2-II-Bluetooth-Auto-Car-OBD2-Diagnostic-Interface-Scanner-Tool-NE/232916608556?hash=item363ae9662c:m:m_7jXU4YJTI99MhkStZ00LA:rk:2:pf:0 (ovaj plavi mini elm327scaner)

Link to comment
Share on other sites

Ide li običan elm preko otg na mob/tablet?

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ekipa evo neki link na ebay ako je netko u potrazi za ELM bluetooth adapterom, malo je skuplji od uobicajenih kineskih kopija ali takva je bila preporuka (100kn sam platio)

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F183560926737

 

IMG_20190318_163552.jpg

Usput da spomenem, pratio sam tutorial na 4. Stranici i slozio pyren na mobitel i sve radi, hvala @Alen ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ekipo, može pitanje? Gledam instalirati Pyclup na mob. Gledao sam Alenove upute na 4. stranici i nije mi jasno da li za Pyclip moram skidati CLIP bazu i Phyton?

 

APK mi ima 60,9 MB, verzija je Pyclip 2.1, a kad ga pokrenem gore piše DB archive: pyrendata_182.zip

 

Nisam još probao spojiti na auto, ali da vidim ako trebam još nešto podesiti.

 

Hvala

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala. Za svaki slučaj sam stavio i Python... javim ako se uspije spojiti sa mojim OBD-om (plavi prozirni, star par godina)

Link to comment
Share on other sites

Obd identifier najprije isprobaj. Spojiti će se vjerojatno na svaki.

Link to comment
Share on other sites

sve spremio već :) samo da stignem nać vremena malo da sjednem u auto na miru

Link to comment
Share on other sites

@nspadic

Pazi samo, mislim da ti pyren ne radi s autima starijima od 2008-2009. čini mi se. Meni na cliu iz 2004. ne radi. Izlista ECU, ali poslije javlja da nema potrebnu .xml datoteku u bazi.

I stvarno je nema, prekopao sam bazu iz verzija clipa unatrag do čini mi se 110 i nema toga više. Prestar auto.

Link to comment
Share on other sites

E to me i zanima baš.. Jer ovaj Scenic ima motor koji mislim da išao do 2010, pa vrijedi probati

Link to comment
Share on other sites

On 03. 04. 2019. at 16:07, Alen said:

Baš me zanima, javi kako je prošlo.

 

Proslo tako da Identifier ima punoooo vise crvenog nego zelenog... Tako da idem narucit koji provjereni ELM pa da imam... Na ovom pise v2.1, tek sad skuzio :)

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, nspadic said:

Proslo tako da Identifier ima punoooo vise crvenog nego zelenog... Tako da idem narucit koji provjereni ELM pa da imam... Na ovom pise v2.1, tek sad skuzio :)

Mislim da ti i nije bitno da je sve zeleno, meni nije bilo pol tog zeleno pa je pyren radio... Briem da na tim kineskim i nemre bit sve zeleno

Ima negdje screenshot do kojeg ti mora bit zeleno 

Edited by hahavac
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

DAjte preporuku za neki obd2 adapter da podrzava sve kaj treba podrzavati ... imam neki koji sam kupio jos 2012, generalno on radi ali recimo ne radi Pyren s njim, zna se zbuniti pa moram se diskonektat po opet konektat i tak ... torque pro radi s njim i to je optrilike to :)

 

vidim gore ovaj za 100kn, ima kaj jeftinije eventualno a da je provjereno ?

Netko ej napisao i da ne radi sa starijim autima od 2008-2009, to mi je debilana ak ima taj auto u ponudi tam u onoj listi tipa clio 2...

Edited by hrvojexyz
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.