Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

Mislim da previše biraš. Ja dovedem jednog na forum potpuno zdravog,nađe se mana u naljepnicama.  Mislim da je bio sveti gral polovnjaka. Kad čovjek nešto želi,kupiti će. Kad neće,naći će 300 mana. Mislim,ljuti se ali za 10 000 e u ono doba auto s duplim kotačima,garaža prvi vlasnik,drugi auto u obitelji nije imao na oglasu nitko. Prvi do njega je bila krama od kramara iz usoljenog Hamburga ili Berlina s 144000 km za iste novce. 

 

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-clio-grandtour-dci-90-ks-limited-reg-06-2023-oglas-38365475

Šta o ovom misliš? 

Ima ih još par komada. Treba vidjeti povijest ali ide garancija godinu dana. 

Edited by dado_sk
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vidi sam svi sve rekao, i čemu onda čuđenje? Ili ti je naopako krenuo plan da kupiš Clia karavana?

Ne razumijem zašto neki forumaši imaju potrebu odmah ulaziti u neke rasprave i stavljati drugima riječi u usta.

Jesam li ja igdje izrazio čuđenje u onom postu? Jesam li izrazio neki svoj stav ili pozvao na raspravu? Jesam li prozvao nekoga?

Moj post je informativnog karaktera.

Ako već netko ima nešto pametni za reći neka kaže primjerice da li je to sada prilika za kupiti jer će biti još gore ili pričekati da se stvari dovedu u red npr.

[mention]dado_sk [/mention] ti si se nadurio na komentare o autu tvoje frendice dok ga je prodavala pa ne povlači za jezik.

Mnogi od tih komentara su bili na mjestu, a na kraju se ispostavilo da su i komentari za cijenu bili na mjestu.

Link to comment
Share on other sites

Nijedan nije bio na mjestu. Rečeno je puno budalaština. Ništa drugo. I mene zanima takav auto ,a pošto imam vremena,često na njuškalu kopam. Bolji s čišćom povijesti za tu cijenu nisam vidio. Niti ga danas ima. . No,to je bilo i prošlo. Očekujem da netko kaže " ajd sad kupi jer će biti gore", ili "čekaj malo,pasti će cijena"? Tko to može,kolega moj,znati? Znam samo da starimo i kraj nam je sve bliži. Ostalo? Nitko ne zna. No,šta fali ovom crnom? Preskup? Boja? Oprema? Za cijenu ne možeš ništa reći jer je prema njuškalu konkurentna.  Prvi do njega su drlozi od šoderaša i kramar auti usoljeni.

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Med0 said:

Ne razumijem zašto neki forumaši imaju potrebu odmah ulaziti u neke rasprave i stavljati drugima riječi u usta.

Jesam li ja igdje izrazio čuđenje u onom postu? Jesam li izrazio neki svoj stav ili pozvao na raspravu? Jesam li prozvao nekoga?

Moj post je informativnog karaktera.

Ali ono ko grom iz vedra neba i bez ikakvog konteksta. Doslovce evo jedna usporedba kako je bilo i kako je sada. Moje je bilo cisto informativno. Niti se mozemo (barem mislim) vratiti u 2019 i kupiti auto. Niti cijena koja je istaknuta trenutno nesto posebno skupa ili jeftina, jednostavno trenutno postena cijena za navedeni auto.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene u zgradi cijena smeća ide 100 posto, vodu isto najavljuju oko 100 posto,struja na razini države tko zna koliko. Tako i u ostatku hr. Ako ovi idioti prestanu pucati na istoku, možda se nešto smanji,ali koliko? Nikad neće to smeće,voda struja kao prije. Jednostavno mislim da je i kod auta tako.  Osobno mislim da može biti cijena ovog clia samo gore ili isto. Opet, možda i nisam u pravu. Obratite pažnju kako garantiraju godinu na dizne,turbo,pumpu.. ne znam tko to daje? Ovo je meni fer. Na žalost,meni van proračuna. Možda dedu Daneta tražiti da pomogne? Ili babu njegovu s trgovinom konaca a zaradom većom od Decathlona? 🤭

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites


https://www.njuskalo.hr/auti/renault-clio-grandtour-dci-90-ks-limited-reg-06-2023-oglas-38365475
Šta o ovom misliš? 
Ima ih još par komada. Treba vidjeti povijest ali ide garancija godinu dana. 

Mislim da je ovo bolja prilika kome ne smeta crna boja. Bolja oprema, dCi, jači…

Imao sam crni auto i ne bi više nikada.
Link to comment
Share on other sites

Problem s takvim flotnim autima je što su gaženi i servisirani svakih 30.000km… ako. Tko poznaje auto i motor lako može na toj kilometraži osjetiti auto koji je propustio jedan ili dva redovna servisa, a uredno ima štambilje.

Ja bi bio vrlo oprezan s time.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, po meni je bolje dati malo više, pa uzet auto do 5 god, od prvog privatnog vlasnika u RH (nikakve flote, firme, šoderi, neostari), da ima urednu servisnu u ovlaštenom servisu, da si bar ziher da je mijenjao ulje. Ovo provjereno u 555 točaka dreka vrijedi, kako se neke firme koje prodaju hvastaju.

Probat vidjeti na osiguranjima da li je bilo kakvih većih sranja, ako se može.

Probat po čovjeku koji prodaje vidjeti jel sumnjiv ili ne.

(Često dođe dobar auto po dobroj cijeni i ode jako jako brzo, pa se niti nema vremena jako puno provjeravati.)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AllesGut said:

Ne znam, po meni je bolje dati malo više, pa uzet auto do 5 god, od prvog privatnog vlasnika u RH (nikakve flote, firme, šoderi, neostari), da ima urednu servisnu u ovlaštenom servisu, da si bar ziher da je mijenjao ulje. Ovo provjereno u 555 točaka dreka vrijedi, kako se neke firme koje prodaju hvastaju.

Probat vidjeti na osiguranjima da li je bilo kakvih većih sranja, ako se može.

Probat po čovjeku koji prodaje vidjeti jel sumnjiv ili ne.

(Često dođe dobar auto po dobroj cijeni i ode jako jako brzo, pa se niti nema vremena jako puno provjeravati.)

Baš su takvom našli 100 mana. Jedna od najvećih je bila naljepnica .  Ne boja, ne motor nego naljepnica. I onda Medo ti kažeš da bilo ispravnih komentara. Nije,kolega moj..kad ovo sve vidim meni je žao što nisam išao u RBA moljakati kredu. Danas bi ga prodao i zaradio još. 

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

Novi Grunf: “Nije loš ako je dobar” [emoji1]

Baš su takvom našli 100 mana. Jedna od najvećih je bila naljepnica .  Ne boja, ne motor nego naljepnica. I onda Medo ti kažeš da bilo ispravnih komentara. Nije,kolega moj..kad ovo sve vidim meni je žao što nisam išao u RBA moljakati kredu. Danas bi ga prodao i zaradio još. 

O najljepšoj ženi su najgore pričali oni koji je nisu mogli imati.

Ali puno komentara je bilo na mjestu. Govorim ti to iz prve ruke jer sam godinama gledao kako se auti prodaju.
(Često dođe dobar auto po dobroj cijeni i ode jako jako brzo, pa se niti nema vremena jako puno provjeravati.)

Često dobar auto uopće ne vidi oglasnik. ima rođake, prijatelje i susjede koji čekaju da dobar auto bude na prodaju.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, frenchkey said:

nije loš clio

I ja ga škicam. Lijepo bi mi u garaži stajao. Dao bi odmah bolji dojam građevini. 😁👍

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Med0 said:

Problem s takvim flotnim autima je što su gaženi i servisirani svakih 30.000km… ako.

zato sam ja odustao od provrata leasinga, jer znam da auti su gazeni godinu ili tri, samo sa servisima koji su propisani radi garancije, tako da radije pregrizgo govno i uzeo nov auto,

na moju srecu platio ga i manje nego da sam uzeo povrat leasinga :D

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Med0 said:

Često dobar auto uopće ne vidi oglasnik. ima rođake, prijatelje i susjede koji čekaju da dobar auto bude na prodaju.

Od kako unazad pola godine imam službeni auto, sedmero ljudi me zvalo da li bi prodao svoj Accord i ako se odlučim neka se obavezno javim.. Nudili mi 8.000 € keša, kolege s posla, rodbina, prijatelji preko nogometa.... 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, njambrosic said:

Od kako unazad pola godine imam službeni auto, sedmero ljudi me zvalo da li bi prodao svoj Accord i ako se odlučim neka se obavezno javim.. Nudili mi 8.000 € keša, kolege s posla, rodbina, prijatelji preko nogometa.... 

 

Vidi se da ti "kolege s posla, rodbina, prijatelji preko nogometa.... " nemaju pojma o autima hahahha, al čini mi se da imaš dobru spiku koju prodaješ i da je to vrlo pohvalno :)

ps... nekažem da je to loš auto, al da je otimacina za accord čisto sumnjam... to da je golf...

Edited by macan
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je lik na servisu ponudio 20.000kn za moj Clio II tada 16 godina star samo što ne okrene 200.000km. Keš odmah. Oboje održavamo aute u BB garaži. Velim Hrvoju: “šta kupiti?”. On se smije i veli: “kužim te”.

Da nije korone i Ukrajine uzeo bi si i ja auto za svoj komfor. Novim autima se možeš nadati kao i cijeni koju si ugovorio. To diže cijenu onim autima koji su dostupni. Ako iskeširaš auto ostao si bez keša. Ako uđeš u kredu onda si u riziku od sto stvari (inflacija, rast kamata, slučaj teške bolesti, gubitak posla…)

Ovako si pomognem krovnom kutijom i održavam ga. Dijelova za njega ima koliko hoćeš i gdje hoćeš, a auto se prestao proizvoditi prije 9 godina. O njemu se više-manje sve zna.

Neka ide koliko ide ili do nekih boljih vremena i prilika.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma da, vozi dok ide, ako zadovoljava potrebe tebe i obitelji, j**e ti se.

Ali nisu samo krajnosti, nit moraš sve ispraznit s računa, nit moraš ići u kredit. Za neke srednje varijante/iznose se nađe jako dobar auto, ali kak si i sam rekao, najbolje kad netko poznati prodaje dobro održavan auto, da niti ne dođe u oglas.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, macan said:

Vidi se da ti "kolege s posla, rodbina, prijatelji preko nogometa.... " nemaju pojma o autima hahahha, al čini mi se da imaš dobru spiku koju prodaješ i da je to vrlo pohvalno :)

ps... nekažem da je to loš auto, al da je otimacina za accord čisto sumnjam... to da je golf...

Taj koji je ponudio 8.000 je baš vozač Passata čađara hahaha... Možda je Gnojf vrh većini ljudi na Balkanu, ali svima nije.. Imam kolegu koji vozi R32 friško slagani i 7-icu GTD, i beskrajno uživa u njima... Prije toga imao A4 na kojem se razletjela pumpa goriva, povuklo u motor i nanovo slagan, Golf V na kojem mu otišla bregasta, Caddy mu se razletio, na svakom skida kilometre nakon kupnje, a poslije eksploatacije ih prodaje u rekordnom roku.. Za njega je svaki Reno smeće nad smećem. A VW i Merc svetinja.

E za takvog Accord nije. Onaj tko nije to imao, nikad nebude kužio. U 13 godina, nema ni jedne pregornjele sijalice, a kamoli da bi imao drugih problema. Netko to cijeni. Bol te kuki za touch screen. A6 mi je super. Dok ga firma plaća. Tu priča staje. 

Link to comment
Share on other sites

Frendu je klipnjača probila blok motora na 5god starom Meganu II 1.6 16V dok je išao na posao. Vidio sam A8 4.2 kojem se isto to dogodilo na 65.000km.

Što je više zatucanih vozača njemačkih auta to će biti lakše doći do dobrih francuza, japanaca i koreanaca. Neka ih [emoji846]

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bratić je u 7 mj. u Baotiću uzeo rabljeni Twingo Limited (onaj bijeli sa jedne fotke u Naša vozila) za 69000 kn. Auto je kraj 2018. prije facelifta, na satu je imao 18300 km, ima pun k opreme, 1.0 SCe 70 i stavili su mu još 4 nove gume kad je došao po njega (Falken cjelogodišnje). Auto je iz uvoza i neka teta ga je vozila po Berlinu. Valjda je bio drugi auto u obitelji samo za plac i guzve po gradu...

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko čovjek može bit pametan kome su vozači njemačkih vozila zatucani a gle čuda ostali nisu . Vrlo čudno ali brojke prodanih općenito gdje se gos hoće govore da je onda pola svjeta zatucano .Za ne povjerovat kupiš S klasu fabrikneue i zatucan si .

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.