Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

Problematično je sito uljne pumpe i sito dovoda ulja na turbinu zbog taloženja nečistoća a to je posljedica sevisnog intervala 25.000-30.000 km pa dolazi do zaribavanja motora i turbine.
Riješeno 2012g smanjenjem servisnog intervala i uklanjanjem sita na dovodu ulja u turbinu.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Max said:

Eto, znao sam ja to 😁 A ovaj je primjerak prije tih promjena, ja bi pripazio!

Mislim da je takav isti motor imao volvo od lokalne doktorice , no žena je mjenjala 2 puta turbinu a čini mi se i jednom motor . Kupila je polovno vozilo  i najbolji odgovor zašto se to događa joj je dao jedan srbin što radi u servisu u Trstu . Dakle rekao joj je da mora mjenjati neku cevku kako oni kažu neznam koliko često i da problema neće bit . To će vjerovatno bit to o čemu se gore govori no ne znam jer nisam toliko upućen . 

Link to comment
Share on other sites

mimo motora koji radi dobro, vuce solidno (grand scenic 1.9dci vuce jace), sve ostalo je lose.. pocet cu i zavrsit da je auto uvoz iz italije te da je ovaj lik vlasnik god dana..... potrosio 2h opet za nist...

al hvala decki! :)

google navodi kako su ti d2 motori bolji po pitanju dpf od 1.6d i 1.6 drive.... iako su svi 1600cc al eto, ni jedan ocito nije bez greske...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dobro 1.9dci nije fer za usporedbu sa ičim

sto se famoznog uvoza tice, opet zaziranje od uvoza kao da su domaci auti ista bolji

uskoro cu imat jedan megane 2 domaci, i sigurno ce luftbremzeri naci 101 crticu po limariji, falit ce im opreme, trazit servisne za 10+g star auto, sve klasika

jos pogotovo volvo, valjda se  2 prodaju godisnje nova kod nas .. al ajd necu kvarit zabavu

 

veci znak da auto nevalja tj da ga ne treba ici ni gledat je kaj frajer nosi krokse van kuce. To osim sto je vrhunska kontracepcija, je znak da ta osoba digla ruke od svega

Edited by hrvojexyz
  • Thanks 1
  • Haha 8
Link to comment
Share on other sites

Pa evo moja Insignia je sad 11 godina stara sa 138tkm i ima jebenu kompletnu povijest održavanja. Isto tak je je imao i Superb star 9 godina i 280tkm. 

A bome i Megane 2 kad smo ga prodavali 9 godina starog sa 145tkm.

Tak da nije da se nemre nac, samo treba kopat. ✌️

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, hrvojexyz said:

Dobro 1.9dci nije fer za usporedbu sa ičim

sto se famoznog uvoza tice, opet zaziranje od uvoza kao da su domaci auti ista bolji

uskoro cu imat jedan megane 2 domaci, i sigurno ce luftbremzeri naci 101 crticu po limariji, falit ce im opreme, trazit servisne za 10+g star auto, sve klasika

jos pogotovo volvo, valjda se  2 prodaju godisnje nova kod nas .. al ajd necu kvarit zabavu

 

veci znak da auto nevalja tj da ga ne treba ici ni gledat je kaj frajer nosi krokse van kuce. To osim sto je vrhunska kontracepcija, je znak da ta osoba digla ruke od svega

zadnja recenica hahaha tocno tak je izasao, u tirkiznim kroksicama i cijelo vrijeme ponavljao kak mu je zao auta, kak ga on najradije ne bi prodao, kak je morao stavit auto na prodaju da zavrsi kucu, pa je kupio mazdu 6 karavan ali mu nije do koljena, i da ce sad i nju oprat pa stavit u oglasnik itd itd, nije se gasio..

pusem na hladno jer auto je u italiji vozio trgovacki putnik, auto je komplet lakiran, prednja sajba nije original, ok ne cjepidlacim, ali auto je tu navodno vozio decko iz baotica koji je limar i prodao mu ga je prosle god, auto je tip top, nije se stedilo, kupio je najskuplji akumulator, i nove gume!! reko gume su iz 2017, a on na to veli da al su ko nove, ima ripne (no najbitnije da se sjaje od glicerina ko pasja jajca).. sajba je puno mjehurica jer ju je ocito netko lose zaljepio, na vrhu krova i zadnjim lijevim vratima nema laka skroz do lima koji hrdja, spur zadnjih kotaca je prilicno negativan, narancina kora se vidi cim se malo bolje zagleda u boju, od lakiranja nitko nije zastiti kljucanicu na vratima pa se vidi ostatk boje kao i po branicima, i njemu je bas zao sto mora prodat sad taj auto, najradije nebi ali mora zavrsit kucu i tak.... 

e da, kad smo otisli napravit krug, isao je promjenit kroksice u tenisice :D 

 

12 hours ago, hrvojexyz said:

Dobro 1.9dci nije fer za usporedbu sa ičim

sto se famoznog uvoza tice, opet zaziranje od uvoza kao da su domaci auti ista bolji

uskoro cu imat jedan megane 2 domaci, i sigurno ce luftbremzeri naci 101 crticu po limariji, falit ce im opreme, trazit servisne za 10+g star auto, sve klasika

jos pogotovo volvo, valjda se  2 prodaju godisnje nova kod nas .. al ajd necu kvarit zabavu

 

veci znak da auto nevalja tj da ga ne treba ici ni gledat je kaj frajer nosi krokse van kuce. To osim sto je vrhunska kontracepcija, je znak da ta osoba digla ruke od svega

a sto se opreme tice, priznajem, razmazio me scenic koji imamo iz 2004 s full opremom.. i jednostavno mi je glupo da gotovo 20god kasnije auti dolaze bez tempomata ili manualnom klimom.. ili jos gore sa straznjim dobosima.... :roll:

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Steta sto si propustio tak dobar primjerak! 

🤣 

Upravo hodao po ulici i vidim najnoviji Captur s dobosima iza, nisam mogao vjerovat!

Link to comment
Share on other sites

Svaki Captur koji sam vidio ima iza doboše, no meni to osobno ne bi smetalo. 

Inače, kad smo kod kupnje rabljenih, evo kum mi je naletio na Twingo dvojku 1.2 8v s klimom iz 2008. godine od prve vlasnice sa originalnih 18.000 km. Naravno da ga je kupio. I naravno da auto nije bio u oglasniku. 

Koji srečković. Kupio ga je po cijeni po kojoj se kreću isti takvi sa 150.000 km. Na autu je čak prije 2 godine i veliki servis napravljen. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Zakaj bi doboši bili problem? Felge čiste, jeftinije od diskova za održavanje, a bogami da ste takvi rejseri da skužite razlike u kočenju... 😀

Edited by njambrosic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ma nije mi stvar ni sto je ruzno, niti sto se felge lakse upraljaju vec iz sigurnosnih razloga.. ok, na manjem autu straga diskovi mozda ne trebaju, ali s godinama kad se pakne zapeku ili puknu od stajanja ili cijeli dobos krene hrdat i raspadat se.... ne znam....  ponavljam, razmazio me scenic i malo mi je glupo (moj osobni feeling) vracat se na nesto sto sam imao u kasnim 90ima.... al da nejdemo sad u ot, trazim dalje i to e to :)

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, njambrosic said:

Zakaj bi doboši bili problem? Felge čiste, jeftinije od diskova za održavanje, a bogami da ste takvi rejseri da skužite razlike u kočenju... 😀

Ako dokazani racer wifi nema problema sa zadnjim dobošima, mislim da je sve jasno. Doboši imaju prolaz.

On 13. 09. 2022. at 18:37, dolac said:

mimo motora koji radi dobro, vuce solidno (grand scenic 1.9dci vuce jace), sve ostalo je lose.. pocet cu i zavrsit da je auto uvoz iz italije te da je ovaj lik vlasnik god dana..... potrosio 2h opet za nist...

al hvala decki! :)

google navodi kako su ti d2 motori bolji po pitanju dpf od 1.6d i 1.6 drive.... iako su svi 1600cc al eto, ni jedan ocito nije bez greske...

Protiv stereotipa sam, ali me čudi da si uopće išao gledati auto kada si vidio slike oglasa- kuća neomalterisana, fasada ni u petoljetki; puno dvorište glomaznog otpada; and last but not least- slika br10- zelene kroksice🤦‍♂️

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, paco said:

Ako dokazani racer wifi nema problema sa zadnjim dobošima, mislim da je sve jasno. Doboši imaju prolaz.

Protiv stereotipa sam, ali me čudi da si uopće išao gledati auto kada si vidio slike oglasa- kuća neomalterisana, fasada ni u petoljetki; puno dvorište glomaznog otpada; and last but not least- slika br10- zelene kroksice🤦‍♂️

razg sam prvo s covjekom, djelovao je dosita normalno, dao sam i njemu i sebi sansu.. slike oglasa mi nista ne znace, jel fasada ili cigla, ako doticni ima radove oko kuce, ne sudim auto po tome.. glomaznog otpada nema niti je bilo igdje, ima radove po kuci ali to ne znaci da je auto dobar/los.... medjutim kad sam dosao, lik se nije gasio... 

 

kroksice nikad nisu niti primirisale mojim stopalima, niti bude, neki ih obozavaju drugi ih nose jer ih prvi obozavaju, treci ih ne vole itd, ne sudim po tome nikog.. 

EDIT: meni je na kraju upravo lik bio tolko odbojan jer se nije gasio, nije se prestao ponavljat, i kad je reko da ima auto god dana a o autu ne zna nista, sve mi je bilo jasno.. no preko telefona se svi prave normali, a onda pokusavaju prodat muda pod bubrege ko da sam neki debil...

Link to comment
Share on other sites

ma izfrustriran sam jer koga god da nazovem, nevjerojatne price slusam.. pogledao sam jedan qashqai, auto bas jako, ali jako vuce u desno, cudan na volanu.. i veli da nema sanse da se on sad vratio s korcule, 3000km napravio i tak.... a nisam bas skroz debil za aute.. 

trazim dalje :)

dal zna netko za ovog u okolici crikvenice mozda?

https://www.njuskalo.hr/auti/ford-focus-1.6i-16v-automatik-oglas-38311977


 

Link to comment
Share on other sites

Pa ne znam baš automatik pa polovni sa upitnom kilometražom ja ne bi .Jeli prvi vlasnik , jeli auto uvežen , ništa to tu ne stoi . 

Link to comment
Share on other sites

auto je kupljen u rijeci u Fordovom salonu, original kilometraza, upravo zbog male km a zbog godina na 70k km je napravljen veliki servis. Decko kojeg sam zvao je reko prilicno otvoreno sve, radi u Fordovom salonu, doso covjek staro za novo (s tim focusom), nije mu se svidjla ponuda od Forda i ovaj lik (kojeg sam sad zvao) mu je ponudio nesto vise i tu je prica zavrsena.. i sad da i sebi zaradi neku lovu sa strane, prodaje focusa.. fair enough.. dodatno su ugradjeni senzori a ostalo sve je orignal na autu, mora samo provjerit kartice kada je konkretno sto mjenjano pa ce mi se tokom dana javiti (pitao sam za ulje u getribi).. zna samo da je u 4mj ove godine napravljen mali servis te da ima gotovo nove ljetne gume.. automatik je za mene plus, to trazim, nije uvjet ali je plus..

navodno bez karambola, hrdje, lakiranja i slicno....

e sad, potegnut do rijeke ili ne :nezna:

Link to comment
Share on other sites

po njemu tesko ispod 39k kn.... to je reko zadnje.. medjutim ako se uopce odlucim ic, onda cu vidjet na licu mjesta jos sam auto i sve pa ponudit 38k kn..

evo nabrzaka pogled na njuskalo, focus 2007-2008 od 4-5k eur, ovisno o opremi, motoru, km.... ovaj ima senzore, at klimu, tempomat, ovo sve ostalo je ionak neki standard.. 

nazalost, cijene su otisle strasno visoko, pogotovo to mogu rec jer sam zadnji put kupovao auto krajem 2018e, 1mj 2019god kad su cijene bile normalnije... tako da nazalost moram i tu inflaciju odnosno trend uzet u obzir 😞 

Link to comment
Share on other sites

@dolac ne znam koji ti je limit... ovo prodaje frendica od kolegice s posla... cijena je također ambiciozna, za auto star 7 godina i skoro 100000 km, ali eto što je tu je...

https://www.njuskalo.hr/auti/kia-ceed-cee-d-1.6-crdi-oglas-38159029?fbclid=IwAR3sySVVcfL2-Ii9v1pw3MTk9PoDkDUHWABLHfNoajlXnvsSgF-fKGXM3hs

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dolac said:

ma izfrustriran sam jer koga god da nazovem, nevjerojatne price slusam.. pogledao sam jedan qashqai, auto bas jako, ali jako vuce u desno, cudan na volanu.. i veli da nema sanse da se on sad vratio s korcule, 3000km napravio i tak.... a nisam bas skroz debil za aute.. 

trazim dalje :)

dal zna netko za ovog u okolici crikvenice mozda?

https://www.njuskalo.hr/auti/ford-focus-1.6i-16v-automatik-oglas-38311977


 

Ovaj je kao moj samo s automatskim mjenjačem. Taj Powershift je na lošem glasu, pitanje kako je servisiran. Ali, opet, nisam osobno upoznat s njim.

Ostalo, motor neuništiv. Limarija voli hrđat. Dosta pije u gradu. To je to.

Link to comment
Share on other sites

Jel nije to običan automat, četiri brzine? Takvog sedana ima jedan kolega na Ford forumu

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.