Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

Pozdrav sljedeći tjedan bi trebao ici po Renault Megane grandtour 2018 godina 1.5 disel.htio sam uzeti talisman al jbg financije ne daju hahaha.pa dok sam u fazi kupnje gledam po netu sto bi mijenjao...prva stvar je radio ne svidja mi se sadasnji s 3 digmica nego bi s vecim ekranom,vjerojatno bi ga i mapirao i felge nove

 

 

Link to comment
Share on other sites

U obitelji se mijenja stari Volvo S40 za nesto mlađe, jedna od opcija bio bi možda i Ford Bmax iz 2015. i mlađi s 1.5tdcì motorom.
Iskustva, misljenja i ideje su dobrodosle


Izuzetno kultiviran motor, vrlo štedljiv. U Fiesti mi nije prelazio 5L u ZG i okolici.
Nema izraženih mana kao 1.6 tdci
@Max - ne znam puno
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

S obzirom na starost voznog parka kod nas , ne treba te cuditi kaj je 1.5tdci kod nas "nepoznanica"

Ja sam nacuo da je dobar, ali samo nacuo.

DA kupujem rabljeni, radije bih uzeo tog 1,.5 nego 1.6, ali to sam samo ja. VOzio sam 1.6tdci i u focusu mk2.5 i u fokusu mk3 i u fiesti , ne znam, nije lose al vjerujem da je na novijem motoru sve to nekako vise ugladeno.

Link to comment
Share on other sites

Frend je probio karter i zaribao mu je motor na Scenicu na Visu gdje ima viksu. Prodao ga je tamo i sad trazi nekaj malo povišeno za odlazak tamo po makadamu, a opet da može s tim autom po Zgu i do mora opet. 
Kakav je Ford Fusion? Ima ponudu od prijatelja da uzme 2007 godina, 1.4 benzinac, 130000km.

Mislim da je tu puno bitnije da nađe auto kojem se može složiti kvalitetna zaštita podvozja pogotovo jer mu se to već dogodilo i opet će se voziti po istim putevima.

Govorim iz iskustva jer sam upravljao terenskim ekipama koje su ponekad išle po manje pristupačnim terenima. Običan auto koji nije za tako nešto se brzo strga.


Susjed iz tog razloga vozi Nissan Navaru.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, laci said:

prek fotki se cini dobar kao i svaki koji sam u zivo otisao po pogledat pa se zayebo.. tako da sam odustao od izleta van zagreba, nemam volje vise za to iskreno..

jedino da ima koja dobra dusa da baci oko na auto, a i ta opcija mi nije bas najmilija jer doista ne mislim ili zelim ikoga smarati time.. 
 

Link to comment
Share on other sites

A gle, ako te zanima auto nazovi lika i vidi kako ti se čini priča preko žice.
U slučaju da ti je ok mogu se zaletit čet/pet ga pogledat.

Ako je auto od tu sigurno nije trul.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 18. 09. 2022. at 11:19, Max said:

Nitko ne zna nis o ovom Fusionu? 

ja samo znam da je do bola ružan, a dali je kvalitetan i pouzdan pitaj Agricola, mislim da je on imao jednog prije lagune 3

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

18 hours ago, frenchkey said:

ja samo znam da je do bola ružan, a dali je kvalitetan i pouzdan pitaj Agricola, mislim da je on imao jednog prije lagune 3

sve je to diskutabilno, imamo tocno takav u garazi, da bi bilo glupo imat dva identicna, bi, ali sta je tu je.. mi smo 1.vl pa je auto tip tip, barem mehanicki....

 

20 hours ago, laci said:

A gle, ako te zanima auto nazovi lika i vidi kako ti se čini priča preko žice.
U slučaju da ti je ok mogu se zaletit čet/pet ga pogledat.

Ako je auto od tu sigurno nije trul.

hvala ti! mislim da cu ga preksocit, gledam dok mi ne uleti neka dobra prilika, za sad i dalje vozimo naseg scenica tako da mi se nigdje ne zuri :)
najvise u cijeloj prici sam skeptican vremena koje moram potrosit da i otisao po auto jer sam dozivio od lazi do nejavljanja kad sam vec na putu prema dogovoru bio... pa sam sam sebi obecao neke stvari :D 

Link to comment
Share on other sites

Meni se čini da 90% ljudi niti ne prodaju aute nego su ih stavili u oglase ako-prođe-prođe. Kao da čekaju poziv tipa: “dobar dan, dolazim s parama po auto. neću ga ni gledati, uzimam odmah!”

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, dolac said:

 

sve je to diskutabilno, imamo tocno takav u garazi, da bi bilo glupo imat dva identicna, bi, ali sta je tu je.. mi smo 1.vl pa je auto tip tip, barem mehanicki....

 

hvala ti! mislim da cu ga preksocit, gledam dok mi ne uleti neka dobra prilika, za sad i dalje vozimo naseg scenica tako da mi se nigdje ne zuri :)
najvise u cijeloj prici sam skeptican vremena koje moram potrosit da i otisao po auto jer sam dozivio od lazi do nejavljanja kad sam vec na putu prema dogovoru bio... pa sam sam sebi obecao neke stvari :D 

a onaj Scenic što sam ti spominjao u autohrvatskoj ti ne bi pasao?

Link to comment
Share on other sites

Pojavila mi se potreba za još jednim autom u obitelji.
Puno mi se varijacija vrti po glavi - od starijeg gradskog (samo da vozi) za malo novaca do buduće zamjene za Prius (malo više novaca).
Iskreno, kupio bih još jedan Prius (jer sam prezadovoljan), ali ponuda je jako loša.

Nisam nešto pratio tržište u zadnje vrijeme, pa ako netko ima malo širi uvid u tržište:
Dizel ili benzin - ima li šanse da cijena dizela padne ispod benzina ili se i ovim potezom potiskuje benzince?
Veći ili manji - je li cijena porasla svim segmentima podjednako ili ne?
Novi ili stari - može li se za cca 20tis ojra kupiti nešto normalne veličine (cca 4.5 metra), jesu li uvjeti za lizing/kredit sve lošiji i lošiji ili su dobri trenutno itd...

zahvaljujem unaprijed

Link to comment
Share on other sites

Dizel više nikada neće biti jeftiniji, ali benzinci troše više, tako da to dođe tu negdje na isto... Sva vozila su jednako poskupila, samo su trenutno kod novih vozila dostupna samo ona sa više opreme, jer proizvođači imaju veću zaradu na takvim vozilima...

Ne isplati im se trošiti ovo nešto chipova što imaju, na ulazne modele!

Leasing je lakše dobit, kamata je cca 7%, kredit se teže dobije, ali je kamata oko 5%...

Link to comment
Share on other sites

Nema auta,nema čipova odjednom,nema plina,peleti otišli 300 posto, šećer kupuju kao sumanuti,a prije toga se gomilao WC papir..   Armagedon? Judgment day?  Još samo fali Alien i Predator

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

Kvartalna ekonomija zapadnog tipa gubi dah? Pa nećemo valjda ići u petoljetke? Ima li neki ekonomist ovdje da mi objasni šta je to trgovina derivatima? Ne naftnim. Može i na p.m. 😁👍

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ivan1902 said:

Dizel više nikada neće biti jeftiniji, ali benzinci troše više, tako da to dođe tu negdje na isto... Sva vozila su jednako poskupila, samo su trenutno kod novih vozila dostupna samo ona sa više opreme, jer proizvođači imaju veću zaradu na takvim vozilima...

Ne isplati im se trošiti ovo nešto chipova što imaju, na ulazne modele!

Leasing je lakše dobit, kamata je cca 7%, kredit se teže dobije, ali je kamata oko 5%...

Točno tako dizel više nikad neće bit jeftiniji od benzina , ali je isto točno i to da kad usporedimo potrošnju dođe na isto.

Link to comment
Share on other sites

Ima chipova samo što su se neki zeznuli pa otkazali svoje proizvodne slotove jer su krivo mislili da će potražnja poluvodića za vrijeme pandemije pasti pa da si malo uštede. Epic fail :D  Na istoku nema nestašice chipova kao kod nas jer su oni objeručke prihvatili ono što su im zapadnjaci ljubazno prepustili u tvornicama  ;)

Tako je to kada ne vidiš dalje od excel tablica i powerpoint prezentacija...

Sada se odjednom grade nove tvornice chipova u EU i USA.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pojavila mi se potreba za još jednim autom u obitelji.
Puno mi se varijacija vrti po glavi - od starijeg gradskog (samo da vozi) za malo novaca do buduće zamjene za Prius (malo više novaca).
Iskreno, kupio bih još jedan Prius (jer sam prezadovoljan), ali ponuda je jako loša.

Nisam nešto pratio tržište u zadnje vrijeme, pa ako netko ima malo širi uvid u tržište:
Dizel ili benzin - ima li šanse da cijena dizela padne ispod benzina ili se i ovim potezom potiskuje benzince?
Veći ili manji - je li cijena porasla svim segmentima podjednako ili ne?
Novi ili stari - može li se za cca 20tis ojra kupiti nešto normalne veličine (cca 4.5 metra), jesu li uvjeti za lizing/kredit sve lošiji i lošiji ili su dobri trenutno itd...

zahvaljujem unaprijed
Hibrid opet? 20 tisuća ojra, nemam pojma za Corollu TS ali Auris TS sigurno. Naravno u hibridnoj verziji. Kako si super zadovoljan Priusom sigurno ćeš isto biti zadovoljan za Aurisom ili Corollom. Moj savjet default_smilie2.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 20. 09. 2022. at 16:45, frenchkey said:

a onaj Scenic što sam ti spominjao u autohrvatskoj ti ne bi pasao?

ubi me sad, koji?

evo dan danas smo jos u razgovoru doma, novost je da sestri sluzbeni audo ide na bubanj i ona dobiva novi, no strah me cijene jer navodno vise nejdu ispod cijene kao nekad.. rijec je o octaviji karavan, vise manje dobra oprema, sve auto klima, tempomat, free hands kartice, panorama..... 4god i 68k km.... pa sam jos na stand by.... za sad nas nas scenic sluzi tip top, meni je jedino sad zao kaj se vozim do vrtica i natrag 2,5km.. najradije bih uzeo auto posebno samo za to :tup:

Link to comment
Share on other sites

Moze vise info u vezi ovog Scenica?

U obitelji se mijenja stari Volvo S40 za nesto mlađe, jedna od opcija bio bi možda i Ford Bmax iz 2015. i mlađi s 1.5tdcì motorom.
Iskustva, misljenja i ideje su dobrodosle


Volvo je otisao,Bmax nije pao na plodno tlo..gleda se u smjeru Captura ili Scenica
Link to comment
Share on other sites

On 15. 09. 2022. at 21:43, frenchkey said:

Imam frenda u AH, kaze da im je dosao zanimljiv grand scenic 3 pod racun, 1.5 dci, automatic, ako te zanima




 

Moje isprike kolega, tek sad vidim ovo.. 😕

 

gdje mogu doc pogledat auto, imas li ikakvu info vise? Godina, km, cijena?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.