Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

Novi Twingo SCe nije koštao puno više od toga.

Burke je prije 12god za soma ojra manje dobio Twingo TCe sa još soma ojra dodatne opreme star godinu i pol sa 20.000km na satu. Vozio ga je 11god i uzeo Dustera 1.3 TCe godinu i pol star za 110.000kn.

Auti su sve skuplji i skuplji, a zadnjih godinu dana je podivljalo.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Danchibald said:

Bratić je u 7 mj. u Baotiću uzeo rabljeni Twingo Limited (onaj bijeli sa jedne fotke u Naša vozila) za 69000 kn. Auto je kraj 2018. prije facelifta, na satu je imao 18300 km, ima pun k opreme, 1.0 SCe 70 i stavili su mu još 4 nove gume kad je došao po njega (Falken cjelogodišnje). Auto je iz uvoza i neka teta ga je vozila po Berlinu. Valjda je bio drugi auto u obitelji samo za plac i guzve po gradu...

I ja sam dobio nove gume sa Meganom 4... baš dobra kupnja... NOOOOOOOOT, šta misliš da će na 18 iljada km  tauzenki stavljat nove gume? Pa da se ne vidi istrošenost guma jer su skinuli km..... stara fora... joooj hhhhh... jelda baš su korektni prodavatelji hahhaha

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

jucer izasao clio 3 na njuskalu.. full oprema, original iz franc.. 130k km, crni, 5v, panorama, automatska klima, tempomat/limitator, park senzori, alu flege, nakrcan sve kaj sam s fotki dao vidjet.. 4300eur.. zvao covjeka, kaze vec su ga tri zvala i naravno auto otisao odmah.. bilo je jos jedna focus karavan tip top, crni 3700eur ali onaj redizajn, isto nestao isti dan.. tako da treba bit brz, prilika se nadje, ali se treba cekat :D

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, macan said:

I ja sam dobio nove gume sa Meganom 4... baš dobra kupnja... NOOOOOOOOT, šta misliš da će na 18 iljada km  tauzenki stavljat nove gume? Pa da se ne vidi istrošenost guma jer su skinuli km..... stara fora... joooj hhhhh... jelda baš su korektni prodavatelji hahhaha

bijeli twingo, vozila baba na plac samo. U ovom slucaju covjek doslovno povjerovao.

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, macan said:

I ja sam dobio nove gume sa Meganom 4... baš dobra kupnja... NOOOOOOOOT, šta misliš da će na 18 iljada km  tauzenki stavljat nove gume? Pa da se ne vidi istrošenost guma jer su skinuli km..... stara fora... joooj hhhhh... jelda baš su korektni prodavatelji hahhaha

Bio je na starim gumama kad ga je prvi put došao vidjeti. Kaže da nisu bile potrošene ali su mu odmah rekli da će staviti nove prije preuzimanja...

A sad da su išli baš skidati km na Twingu?

 

41 minutes ago, hrvojexyz said:

bijeli twingo, vozila baba na plac samo. U ovom slucaju covjek doslovno povjerovao.

 

To za plac sam ja nabacio... Bio je još jedan jeftiniji sa 120000 km isto godište...

Pa da su išli skidati km na twingu od 70 KS? Ajd nek jesu onda

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Danchibald said:

Bio je na starim gumama kad ga je prvi put došao vidjeti. Kaže da nisu bile potrošene ali su mu odmah rekli da će staviti nove prije preuzimanja...

A sad da su išli baš skidati km na Twingu?

 

Ma niš im nevjerujem.. znalo i na tim 'starima' pisat godište pa vidis da su vec gore 2 godine gume starije od godišta automobila.. tj. da je set vec barem jedan izvrtio... ma ima tih trikova... dobro možda nije tako bilo kod tebe al smrdi 😀

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, macan said:

Ma niš im nevjerujem.. znalo i na tim 'starima' pisat godište pa vidis da su vec gore 2 godine gume starije od godišta automobila.. tj. da je set vec barem jedan izvrtio... ma ima tih trikova... dobro možda nije tako bilo kod tebe al smrdi 😀

Pa ne bih rekao jer ne kupujes Twingo u Berlinu  da bi s njim nabijao km i kruzao sa trocilindarskom benzinskom prdilicom po autocesti...

Na kraju krajeva, kožni volan i mjenjač su (uz cijelu unutrašnjost) doslovno kao novi... Pa da su nabijani km tu se prvo vidi istrošenost...

A i koji bi k onda prodavali još jedan sa 120000 km, ali jeftiniji? Onda su mogli i na njemu spustiti na 50000 bar...

Link to comment
Share on other sites

Ma jooj sve zavisi šta je dokazivo a šta nije.. šogor ima meg 4 sad 100 iljada.. nema šanse da skužiš da ima toliko... renault ima dosta kvalitetnu unutrašnjost.. obicno kresnuti imaju manje stvarnih km... mora bit zarade negdje... inace imate podatke o servisu i to?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, macan said:

Ma jooj sve zavisi šta je dokazivo a šta nije.. šogor ima meg 4 sad 100 iljada.. nema šanse da skužiš da ima toliko... renault ima dosta kvalitetnu unutrašnjost.. obicno kresnuti imaju manje stvarnih km... mora bit zarade negdje... inace imate podatke o servisu i to?

kaže da je dobio svu papirologiju i račune iz Njemačke...

jedino oštećenje na autu je jedna manja ogrebotina na plastici iza suvozačkog jastuka prema šajbi...

Link to comment
Share on other sites

Može li mi netko objasniti, kako funkcionira jamstvo u slučaju kupnje vozila u Njemačkoj? Vidim jako puno vozila na mobile.de, koji nemaju garanciju proizvođača, već isključivo od auto kuće, a neka vozila niti nemaju garanciju, a imaju po 30t km?

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Dok ne predes granicu
Kako je tvoj sin to riješio? Ili je jednostavno uzeo auto bez garancije?

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Ivan1902 said:

Može li mi netko objasniti, kako funkcionira jamstvo u slučaju kupnje vozila u Njemačkoj? Vidim jako puno vozila na mobile.de, koji nemaju garanciju proizvođača, već isključivo od auto kuće, a neka vozila niti nemaju garanciju, a imaju po 30t km?

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk
 

Garancije autokuce ti je vecinom garancija da nece puknuti klip ili slicno. Dakle iskljucivo na blok motora i slicnu stvari. Recimo dizne, turbo, kvacilo i slicno nije u garancije. Koliko sam ih nekoliko vidio. Po meni totalno beskorisno. I to su ti garancije od "osiguranja" tipa https://www.cargarantie.com/

I koliko mislim ako auto ide za izvoz mozes se dogovoriti da ti to ne plate pa umanje ti cijenu auta za vrijednost garancije.

Link to comment
Share on other sites

Razlete se motori prije 100.000km na puno više rabljenih auta nego što mi to mislimo i to od malih jeftinih do skupih luksuznih.

Link to comment
Share on other sites

Dečki,da malo ipak ne pretjerujemo? Pa,ne razlete se na svim uvoznima motori. Niti su svi krampovi. Slažem se s Medom da ako čovjek ne treba i ima dobro,ne treba se bacati u trošak.  Ja sam kupio novi koji je bio užas tako da nema pravila. Ali,ako auto trebaš,kupiti ćeš. Nema druge. Zaista su cijene otišle u nebo,ali neće se to promijeniti više. Meni je isto ludost dati za Clio 4 god star 12 000 eura ali kad pogledaš da je novi i to ne dizel 130 tkn..ove Sce 65 KS nebi nikad kupio.

Link to comment
Share on other sites

Slažem se s tobom. Isto tako mogao bi ti cijeli dan pričati o problemima s uvoznim autima i njihovim uvozom. Doma ih ne mogu prodati pa idu van, a u kakvom stanju će doći to je ruski rulet jer labudice voze indijci, pakistanci i sl. koji prvi puta voze europske aute.

Link to comment
Share on other sites

Što može kod ovakvog slučaja poći po krivu ? Mimo da je razbijen ? 4 godine, ~40 000km, nije uvoz, 114 000kn
https://www.transauto.hr/hr/rabljena-vozila/osobna-vozila/ford/c-max/4816-ford-grand-c-max-10-ecoboost-nije-uvoz/

Bio sam prije 7 godina u tom Trans Autu, tipični šoderaš, koji je malo estetiku digao na nivou. U moru čudnih cijena, jel C-Max neki kramp ili ?

Link to comment
Share on other sites

Trebalo bi vidjeti možda na carverticalu. Ako je istinit oglas i ta kilometraža,nebi trebalo biti problema.  Dobro je opremljen. Ima i zimski paket. Imam C Max s istim motorom ali slabija verzija. Meni je odličan. Malo je to km. Moj ima 207 000.

Link to comment
Share on other sites

Jel bi mi netko od ekipe koja je u Njemačkoj napravio uslugu?

Samo da se malo raspita o jednom autu, na njemačkom, jer ga ja neznam...

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mislim da v50 dijeli mehaniku sa fordom focusom mk2 tako da tu ne bi trebalo biti nekih nepoznanica. Za dizel motor ti nemam što reći. Moj stari vozi v50 sa 1.6 benzincem, i auto je udoban i dobro se vozi. Dijelovi povoljni, svuda dostupni.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.