Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

Njuskalo gubi oko 1000 automobilskih oglasa dnevno.

Prije 2 tjedna bilo ih je preko 50 000 a danas su na 33 800.

Link to comment
Share on other sites

Točnije, na dan prije naplate je u kategoriji automobila bilo 64 tisuće oglasa, danas su na 33 tisuće.

Dio za Renault sa nešto preko 5 tisuća oglasa pao na 2800.

Fauve sad ima oglasa ko Renault prije naplate. S obzirom da ostali oglasi rastu (index) Al puno sporije nego njuška pada, čini se da je dosta ljudi rekreativno držalo aute gore - ako netko naleti.

Link to comment
Share on other sites

ne bih se slozio, sada jos se nije profilirao dostojan oglasnik kao glavni,.

Evo do unazad dvi godine kada si zelio nesto prodati znao si - njuskalo.
pa su onda poceli sa naplatnim kategorijama, nekretnine, pa plovila, pa sada automobili (i jos neke pod kategorije manje ceste poput pasa).

E danas, evo ja prodajem plovilo... na njuskalo ne stavljam iz principa, neznam koji oglasnik daje najvece sanse da se proda brod.
neki niti neznaju da index postoji kao oglasnik, .. i tako.. trebat ce malo vremena da ljudi isprobaju sve i "ne legne" im najbolji i cim se pojavi dominantni po broju korisnika, on ce dobit vjetar u leđa a za sada se svi oni bore za taj vjetar

Link to comment
Share on other sites

čini se da je dosta ljudi rekreativno držalo aute gore - ako netko naleti.

većina je oglase imala tjednima ako i ne mjesecima jer prodati auto u kratkom roku je nemoguće, osim ako naiđe ovca ili ga daš ispod cijene.

Link to comment
Share on other sites

Je, možemo to tako reći ili možemo reći da je tražena cijena prevelika.

Evo, uzmi moj auto - prosječna cijena za takav auto je ista ili veća sada nego koliko sam platio isti pred 3 godine. Pa to su želje, čestitke i pozdravi.

Pred pola godine ha stvarno stavio gore, po cijeni koji svi drugi. Dva tjedna, 0 upita.

I onda sam krenuo po 100 dole. I kad sam snizio za 800 eura, su me tek počeli zvati.

Polovni auti kod nas su i dalje fest precijenjeni i loše održavani. I normalno da netko tko želi prodati dobar auto bude još skuplji od krama. I tako u krug.

Koliko god sam protiv naplate, mislim da će to dovesti bar malo do normalnijih cijena.

Link to comment
Share on other sites

Slazem se.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ne bih se slozio, sada jos se nije profilirao dostojan oglasnik kao glavni,.

Evo do unazad dvi godine kada si zelio nesto prodati znao si - njuskalo.
pa su onda poceli sa naplatnim kategorijama, nekretnine, pa plovila, pa sada automobili (i jos neke pod kategorije manje ceste poput pasa).

E danas, evo ja prodajem plovilo... na njuskalo ne stavljam iz principa, neznam koji oglasnik daje najvece sanse da se proda brod.
neki niti neznaju da index postoji kao oglasnik, .. i tako.. trebat ce malo vremena da ljudi isprobaju sve i "ne legne" im najbolji i cim se pojavi dominantni po broju korisnika, on ce dobit vjetar u leđa a za sada se svi oni bore za taj vjetar

Kao što kaže kolega, trebati će vremena. Ja sam stavio Megana na njuškalo, index, čačkalo i plavi oglasnik i na njuškalu imam duplo više pregleda nego na ostalima zajedno. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sviđa mi se jedna laguna 3, 1.5 dci u black edition opremi, točnije ova:

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-laguna-1.5-dci-110-black-edition-oglas-21143630

Meni lijep dizajn, relativno mlad auto s malo km. Iskustvo neko imam s 1.5 dci od 63kw a ova je 81kw pa bi trebala biti još bolja ili ne?

Uglavnom ima li itko iskustva s navedenim motorom i autom?  

Bolji auto od Lagune 3 za manje para ne postoji. Ne mislim na konkretni primerak, nego uopsteno.

Link to comment
Share on other sites

Ne kuzim ovo s njuskalom? Pa idu oglasi šoderaša i dalje a nisam siguran da bi oni platili išta ikome. Od kad ide ta naplata?

Link to comment
Share on other sites

od 6.12

kao sto je receno gore, ova naplata ce samo flush out-autati one koji su drzali auto na njuskalu sa cifrom želje-čestitke-i-pozdravi-da-brak-bude-sretan-da-netko-brze-ozdravi

Tko stvarno ima namjeru prodati auto, platiti ce 10€ za mjesec dana i staviti realnu cijenu.Ako ne stavi realnu cijenu, nece ga nitko zvat.Ako ga ne zove, ocito je skup i spustiti ce . Ako ne zeli spustiti, oglas ce isteci i dalje ce se prodavati jeftiniji primjerci.

 

ponuda potraznja na djelu.

Link to comment
Share on other sites

Gle a sta je to realna cijena? Otvori malo oglas vani i vidjeti ces da dobar auto kosta. Ovo sto tu dolazi kod šoderaša je meni čudno. To se vani za te novce ne moze dobiti ako malo valja. Znaci da kupuju šrot koji je lupljen pa krpaju i prodaju. Ako je netko vlasnik vozila duze vrijeme i ulozio je u njega pa nece ga za kikiriki dati ako mu nije nužda. Ok. Nece se ulaganje isplatiti ali opet bolje koji euro dati vise za dobar auto

Link to comment
Share on other sites

Ne kuzim ovo s njuskalom? Pa idu oglasi šoderaša i dalje a nisam siguran da bi oni platili išta ikome. Od kad ide ta naplata?

ako je od 06.12. naplata, stari oglasi mogu teoretski trajati do 05.01., e onda ćemo vidjeti što će otpasti, a što ostati

Link to comment
Share on other sites

ja mislim da vecina ljudi objesi oglas s pocetnom ocekivanom (željom) koliko da dobiju za auto... normalno da treba proc neko vrijeme da vide dali ta cijena za taj auto (dobar ili los, nebitno) prolazi ili ne prolazi, ako ne prolazi, onda se polako spusta cijena dok ne pocnu pozivi... 

neznam za vas, ali ja tako funkcioniram, s tim da imam onaj neki minimum cijene ispod koje ne idem i ispod koje radije zadrzim i koristim auto.

gore se spominju slucajevi kada je netko odlucio 100% prodati auto ali ima mnogo ljudi kojima je to opcija, i ako se proda, tek onda kupuju novo ili drugo... znaci, nisu brzopotezni. Takve korisnike se naplatom odbija, a dali su oni vjerodostojni prodavatelji? Ja mislim da jesu... ako je netko zainteresiran za kupit auto od takvog, pregovarat ce.. tako to ide i najcesce se proda

Link to comment
Share on other sites

Kao što kaže kolega, trebati će vremena. Ja sam stavio Megana na njuškalo, index, čačkalo i plavi oglasnik i na njuškalu imam duplo više pregleda nego na ostalima zajedno. 

 

Pusti ti preglede, kolko poziva imaš?

Ja pegledavam kad mi je dosadno npr. Uopće nemam namjeru kupit al gledam...

Link to comment
Share on other sites

Gle a sta je to realna cijena? Otvori malo oglas vani i vidjeti ces da dobar auto kosta. Ovo sto tu dolazi kod šoderaša je meni čudno. To se vani za te novce ne moze dobiti ako malo valja. Znaci da kupuju šrot koji je lupljen pa krpaju i prodaju. Ako je netko vlasnik vozila duze vrijeme i ulozio je u njega pa nece ga za kikiriki dati ako mu nije nužda. Ok. Nece se ulaganje isplatiti ali opet bolje koji euro dati vise za dobar auto

realne cijene, pa gle primjer:

nadje se njih 5 koji cijene svoj auto s full opremom (zapravo najosnovnija) da vrijedi 4500€ zelje itd), , onda dodjem neko drugi i vidi, jbt pa ako to vrijedi tolko, na njuskalu jer je ono bilo mjerodavno i eto sad su odjednom sve cijene gore otisle. dat cu ti primjere 3 auta, od cega su 2 i preprodati.

fiat punto 1, TD (1.6 ili 1.7 neznam fijate te) kupljen za 800, pre 6 godina, prodan za 1200€ jesenas.
fiat bravo, 1.9jtd 110hp, (stari), kupljen za 1100€, pre 2 godine, jesenas prodat za 1800€

megane 2. 1.9dci, full oprema sem koze i xenona, i 3 vrata, pre 3 godine su bili 4000€ na njuskalu danas (a i do nedavno tu na forumu u oglasniku) s najosnovnijom opremom 4500€ isto godiste, i veci km nego pre 3 godine... cijene realne? 

Link to comment
Share on other sites

To su auti koji su skroz cijenu izgubili prije hrpu godina. To je nerealno ali neces dobiti auto 12ak god koji valja s klimom zdrav dizel kompakt klase da je ispravan  regan i odrzavan za 600-800 eura. Frend mi kupio u njemackoj CMax ford 9 god star 1.6 tdci zdrav za 4000e. I veli da je dobro prosao. Naime zivi tamo. Ljudi imaju 2000e u džepu i to im je veliko kao kuca te bi htjeli golf V tdi za te novce. Ja prodajem fiat. Preskupi im je to. Dao bih ga za 3000. Ljudima puno? Ok. Stavio mu nove vilice,amortizere i opruge. Ima veliki servis. Nove prednje gume. Sve racune imam. Nek idu šoderasu pa nek kupe za 2800. Dok ga regaju,veliki servis naprave tu i tamo pokrpaju stogod pa ce vidjeti koiko to kosta. Pid uvjetom da ima zdravo kvacilo motor i turbo. Moj ima. 

Link to comment
Share on other sites

Postoji ogorman nesrazmjer izmedu dobrih, opremljenih auta s malo km i uvezenih krama samo malo ulickanih za preprodaju. Kad bi imali nesto a la Dekra mozda bi se nekak sve izreguliralo, iako bi i tu, kao i sve u nasoj drzavi, bilo moguce potplatit?

Link to comment
Share on other sites

Pusti ti preglede, kolko poziva imaš?

Ja pegledavam kad mi je dosadno npr. Uopće nemam namjeru kupit al gledam...

Ma neka ti gledaš i iz dosade ali barem gledaš. Roba za koju nitko ne zna da postoji na tržištu neće nitko ni kupiti. 

Link to comment
Share on other sites

Gledam na autoscout.it stilo mojeg godista i opreme. Krameraj. Po cijeni od 13-1800 e. Dok odes tamo i dovezes ga te dok platis sve debelo si preko 3000. Veliki servis trebas napraviti te ga regati. Iznutra kao da su veprove vozili. Potrgane obloge vrata izgrebana na svakom dijelu karoserije. Ok. Tko voli nek izvoli. I sad bi ga netko u hr zdravog za 2000? Mentalitet onih o kojima sam ranije pisao s 2000e u džepu i hove golf v tdi. 

Link to comment
Share on other sites

Pusti ti preglede, kolko poziva imaš?

Ja pegledavam kad mi je dosadno npr. Uopće nemam namjeru kupit al gledam...

Slično i ja, s vremena na vrijeme preletim zanimljive modele koji će biti u izboru za idući auto. Čisto da vidim kako stoje stvari.

Postoji ogorman nesrazmjer izmedu dobrih, opremljenih auta s malo km i uvezenih krama samo malo ulickanih za preprodaju. Kad bi imali nesto a la Dekra mozda bi se nekak sve izreguliralo, iako bi i tu, kao i sve u nasoj drzavi, bilo moguce potplatit?

Slažem se. To ti je ko stanovi u Zagrebu. Netko na X lokaciji iznajmljuje renoviran odlično opremljen stan za y novaca. Susjed odmah diže cijenu na njegovu, jer normalno, isti kvart i ista kvadratura - nema veze stanje stana.

Tako i s autima. Loši auti s lošom opremom i nikakvim stanjem se stave po cijeni dobrog auta. Naravno da onda onaj s dobrim autom opet digne cijenu.

Po meni Clio dCi 03-04 godište vrijedi max 2000 eura, i to održavan kako treba . A sad pogledaj cijene na njuškalu. Cirkus

Link to comment
Share on other sites

Ma neka ti gledaš i iz dosade ali barem gledaš. Roba za koju nitko ne zna da postoji na tržištu neće nitko ni kupiti. 

True, al sam htio reć da ti broj pregleda ništa ne znači. :)

Postoje i drugi oglasnici koje ne pretražujem dok mi je dosadno :)
A kad kupujem, pretražujem i njih (npr. clia sam našao na plavom oglasniku), a vjerujem da nisam jedini...

Kako god, vidjet ćemo pravo stanje za par dana kad isteknu svi ovi besplatni...

Link to comment
Share on other sites

Pa u Belgiji su jos pristojni kilometri...daleko nizi nego u NL ali slabo Bose Megana imaju....kad sam ja trazio samo 2 uspio naci i to ph 1 i od privatnih vlasnika za pristojnu lovu....tak da ne vjerujem da je imao 200 000.

Svojedobno kako sam sebi trazio nasao sam si jednog plavog u Njemackoj neka jednostavna oprema sa nekih 125 000 km za cijenu od 7200 €...zabiljezim si auto i nakon mjesec dana slucajno ga nadem na njuskalu kod jedne firme koja se bavi uvozom i stvarno nista nisu dirali...kilometri se poklapaju u metar cak su i slike bile sa mobile.de samo su sa njih skinuli reklame njemacke firme i uvjete kreditiranja...aaaah da i cijenu su dirali...kod nas je kostao 9900€ :D a zna se da je on jos uspio skinuti cijenu kao i to da po aute idu kamionom...fina zarada ;)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.