Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

30 minutes ago, Alen said:

Čudna oprema. Možda je bio kakvo flotno vozilo po narudžbi rađen.

tipično flotno... isto kao cliaci IV kurble, manualna klima i navigacija :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odustao sam od navedenog vozila iz dva razloga.

1. Prodavatelj tvrdi da nije napravljen veliki servis jer se to radi na 160000km. Netočno, radi se na 150000 km ili 6 godina što prije istekne, a ovome je više od 7 godina, 

2. Malo bolje pogledao ispis km i servisa u Francuskoj i stoji da je 2019. godine imao 110000 km, a sada nakon 2,5 godine i dalje ima 110000 km

Po meni vraćena km s nekih 150000 km najmanje. Vjerojatno je dobio dobru cijenu jer nije napravljen veliki servis, a i ko zna šta još tu nije u redu. Čisto sumnjam da je ležao u garaži iz bilo kojeg razloga

Hvala na mišljenjima

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Jooj kad će krenuti drakonske kazne za to spuštanje kilometara? Ali drakonske... Pa ti skini

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, frenchkey said:

Po meni vraćena km s nekih 150000 km najmanje. Vjerojatno je dobio dobru cijenu jer nije napravljen veliki servis, a i ko zna šta još tu nije u redu. Čisto sumnjam da je ležao u garaži iz bilo kojeg razloga

Možda je realna kilometraža, samo bio udaren. Dok je osiguranje riješeno, pa prodaja, pa popravak i eto ga na cesti sa originalnom kilometrazom :)

Link to comment
Share on other sites

Jooj kad će krenuti drakonske kazne za to spuštanje kilometara? Ali drakonske... Pa ti skini
Kad i kazna za DPF off..
Odustao sam od navedenog vozila iz dva razloga.
1. Prodavatelj tvrdi da nije napravljen veliki servis jer se to radi na 160000km. Netočno, radi se na 150000 km ili 6 godina što prije istekne, a ovome je više od 7 godina, 
2. Malo bolje pogledao ispis km i servisa u Francuskoj i stoji da je 2019. godine imao 110000 km, a sada nakon 2,5 godine i dalje ima 110000 km
Po meni vraćena km s nekih 150000 km najmanje. Vjerojatno je dobio dobru cijenu jer nije napravljen veliki servis, a i ko zna šta još tu nije u redu. Čisto sumnjam da je ležao u garaži iz bilo kojeg razloga
Hvala na mišljenjima
Stajao je razbijen na otpadu od pocetka korone do nedavno.
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Domba said:

Možda je realna kilometraža, samo bio udaren. Dok je osiguranje riješeno, pa prodaja, pa popravak i eto ga na cesti sa originalnom kilometrazom :)

Ne zavaravaj se, i da je kresnut bio kapital ne stoji, to bi zacas sfušraili u popravku i išlo u prodaju a ne stajalao 3 godine, a moguće da je i oboje, cim vidiš  nisku cijenu odma se odaš o stanju vozila....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Možda je realna kilometraža, samo bio udaren. Dok je osiguranje riješeno, pa prodaja, pa popravak i eto ga na cesti sa originalnom kilometrazom [emoji4]
U svakom slucaju otpada
Link to comment
Share on other sites

A ovaj Peugeot od kolege Aquarius? Stavi se Thule na krov. Koliko djece ima obitelj? Za prevesti dvoje je odličan. A za dalji put Thule?

Link to comment
Share on other sites

Treće dijete dolazi polovicom sedmog mjeseca, ovo dvoje ima 7 i 4 godine.
Kcer 175, muz 201 cm.

A ovaj Peugeot od kolege Aquarius? Stavi se Thule na krov. Koliko djece ima obitelj? Za prevesti dvoje je odličan. A za dalji put Thule?
Dado vidim neki crven Hyundai i30 dizlo u Siisku na Index oglasima. Svidio mi se, ali da je manje km i skuplji nebi smetalo
Link to comment
Share on other sites

I30? To je za tebe? Nije ništa veći od p308

5 hours ago, frenchkey said:

muz 201 cm

Hm..spominjao sam da je plesku zaslužio zbog Megane 1 ,ali opet nisam očekivao 201.  Mislim,da se to ali možda bolje ne izazivati? ,🤭

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Nije ni naš francuski ključ sitniš od čovjeka. Može on to:hahahe:

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dado_sk said:

I30? To je za tebe? Nije ništa veći od p308

Hm..spominjao sam da je plesku zaslužio zbog Megane 1 ,ali opet nisam očekivao 201.  Mislim,da se to ali možda bolje ne izazivati? ,🤭

ma mršav je, žgoljav hahaha

 

ja sam im predlagao taj i30, ali kažu da bi nešto mlađe i s manje km

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Jbt 10k€ za 7 god i skoro 200tkm [emoji2959]

Poslano sa mog RMX2170 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pa onda bolje 308 od kolege. Bar znaš šta kupuješ. Ista su klasa

Link to comment
Share on other sites

Ovaj je super ako je istinit. Osim kože. To je,meni bar,loše. 

Link to comment
Share on other sites

Aj je nekaj na tom auto dobro onda je to koža, bar kaj se mene tiče 🤣

Link to comment
Share on other sites

Ovaj je super ako je istinit. Osim kože. To je,meni bar,loše. 
Da, ci i mi se malo km za 2012.,a friške rege, uvoz garant
Link to comment
Share on other sites

Šta znači "vozilo u sustavu pdv"? Koji je to vrag? Kupac mora platiti PDV? Koliko? 

5 minutes ago, mata73 said:

Taman zamjena kuplung seta na toj km kao i većina C4

Nebi to trebao neki trošak biti. Možda 1000 e? Ako su km realni i stanje vozila u skladu s tim...

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, dado_sk said:

Šta znači "vozilo u sustavu pdv"? Koji je to vrag? Kupac mora platiti PDV? Koliko?

Zapravo ne plaćaš 5% prijenosa :)

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne plaća se prijenos 5% nego upravna pristojba po KW i godini u slucaju da se auto kupuje od privatne osobe. Ovdje je link za izracun
https://uvozauta.com/upravna-pristojba
Ako auto glasi na firmu onda nema upravne pristojbe(prijenosa)

Poslano sa mog Pixel 7 koristeći Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.