Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

46 minutes ago, dado_sk said:

Za ljubitelje. Da imam viška novca,uopće nebi razmišljao. Ako je oglas istinit.  https://www.index.hr/oglasi/citroen-c5-citroen-c5-sx-2-0-hdi/oid/3930698

Kao ne prevelik ljubitelj francuza...

Moram biti iskren i priznati da ovaj auto moze dati jos toliko km prije no što ga vlasnik proda po kilogramu

Uslijed cirkusa s elektronikom, instrument tablom, kvačilom itd...

Link to comment
Share on other sites

Kako misliš s instrument tablom? Kvačilo? Pa to se promjeni ali trebalo izdržati bar 50-70 tkm još. 

Link to comment
Share on other sites

Baš. Viđao sam tih 'kvarljivih' Citroena s pola milijuna da se voze i nikom ništa. 

Link to comment
Share on other sites

Prijatelj mi imao karavan C5 v6 na plin. Auto je imao mušica ali je odvalio 600 000 km. Ne može ga prežaliti. Sad ima noviji Caddy i pljuje ga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dado_sk said:

Smatram da je BMW najbolji auto na svijetu,ali do njega je rame uz rame i Citroen

oci me bole kad citam ovu recenicu

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dado_sk said:

Kako misliš s instrument tablom? Kvačilo? Pa to se promjeni ali trebalo izdržati bar 50-70 tkm još. 

Pa instrument tabla je mušičava, kao i elektronika generalno na tom autu. Kvačila traju po 100tkm max kada se zamijene.

2 hours ago, VedranSB said:

Baš. Viđao sam tih 'kvarljivih' Citroena s pola milijuna da se voze i nikom ništa. 

Ne pričam o Citroenima generalno nego baš o ovom C5 i ovom godištu.

1 hour ago, dado_sk said:

Prijatelj mi imao karavan C5 v6 na plin. Auto je imao mušica ali je odvalio 600 000 km. Ne može ga prežaliti. Sad ima noviji Caddy i pljuje ga.

Isto mi frend ima tog V6 trolitraša, njemu je taj auto super, jedino mi kaže da ponekad čeka danima, pa i tjednima da majstor riješi neki kvar ili da mu stigne novi dio. Sva sreća da mu to nije jedini auto.

Kod njega je stanje interijera OK jer pojačano brine a i očito je kvaliteta materijala bolja na v6 modelima tj većim paketima opreme.

Ovo što viđam su loši tapecirunzi, polomljene tipke itd itd

Šteta što su štedili na takvom auto. Cijena mu je niska na tržištu, što je razumljivo.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dado_sk said:

Za ljubitelje. Da imam viška novca,uopće nebi razmišljao. Ako je oglas istinit.  https://www.index.hr/oglasi/citroen-c5-citroen-c5-sx-2-0-hdi/oid/3930698

@dado_sk Imao sam dva komada (2.0 i 2.2 HDI), oba prije redizajna, a prije Safrane-a sam razmišljao i o trećem, htio sam benzinca ali ih slabo ima. Zadnjeg sam kupio sa 230.000 km za 7000 kuna (nije išao , zamijenio vakum ventil od turba s onim od AGR-a i riješio problem), prodao sa preko 300.000, original injektori i pumpa, original turbo, jedno kvačilo zamijenjeno na 200.000. Od kvarova mi je otišao hladnjak ulja i anlaser. Sljedeći vlasnik ga je po Europi vozio godinu dana bez kvara dok ga nije razbio. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ruske said:

oci me bole kad citam ovu recenicu

To je šala.  Ali zaista volim citroen

Link to comment
Share on other sites

ja sam sa citroenom imao najgore probleme moguce s autima svojim ikad :D 

Link to comment
Share on other sites

On 18. 03. 2023. at 15:11, dado_sk said:

Ovo je užas za čitati. Svima su km skinuti,ovi imaju čelične felge,ovima odlaze kompresori,ovi su svi udareni,ovima radilice odlaze,dizne mogu otići... Pa jbt puni servisi novih koji krepavaju u garanciji a plaćeni po 30-50 iljad eura i sad se ovi neće kvariti što imaju 200 iljad km? Kome ovdje nije krepao auto?? Izgleda da mi živci nisu baš dotegnuti ali opet... 

Enterprize krepe da neće auto. Gledao sam jednu epizodu gdje je virus napao biogel koji valjda hladi deuterij. Antimateriju u reaktoru. Jordi la Forge jedva kvar našao i to pred kraj epizode. 

Pa ovo je nekaj najbolje kaj sam ikad procital! Hvala @dado_sk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 18. 03. 2023. at 16:11, dado_sk said:

Ovo je užas za čitati. Svima su km skinuti,ovi imaju čelične felge,ovima odlaze kompresori,ovi su svi udareni,ovima radilice odlaze,dizne mogu otići... Pa jbt puni servisi novih koji krepavaju u garanciji a plaćeni po 30-50 iljad eura i sad se ovi neće kvariti što imaju 200 iljad km? Kome ovdje nije krepao auto?? Izgleda da mi živci nisu baš dotegnuti ali opet... 

Enterprize krepe da neće auto. Gledao sam jednu epizodu gdje je virus napao biogel koji valjda hladi deuterij. Antimateriju u reaktoru. Jordi la Forge jedva kvar našao i to pred kraj epizode. 

Da se nadovežem na post kažu još kupi auto od prvog vlasnika, za grad bi bilo bolje da nije dizel i opo mogučnosti da nije francuski auto, jer se oni najviše kvare, ma najbolje uzmi Golf to je neuništivo.

 

Savjeti možda i nisu loši, ali onda ja ne bio mogao birati  ni marku ni boju, jer je ponuda rabljenih auta brlo slaba pogotovo auta kupljenih u RH.

Primjerice ja sam si složio prioritete ovako: auto mora imati petora vrata, ne smije biti crne boje,  trebao bi biti benzinac i imati do 200 000 km i ja bih želio da bude Renault, premada s obzirom na ponudu  ni to više nije uvijet.

Kad to sve unesem u tražilicu ponuda je vrlo skromna, dok kolege s posla kupuje aute na blef kaže ako nevalja utopiti će ga dalje.

A svaki auto se može pokvariti i popraviti. 

Link to comment
Share on other sites

On 18. 03. 2023. at 16:11, dado_sk said:

Ovo je užas za čitati. Svima su km skinuti,ovi imaju čelične felge,ovima odlaze kompresori,ovi su svi udareni,ovima radilice odlaze,dizne mogu otići... Pa jbt puni servisi novih koji krepavaju u garanciji a plaćeni po 30-50 iljad eura i sad se ovi neće kvariti što imaju 200 iljad km? Kome ovdje nije krepao auto?? Izgleda da mi živci nisu baš dotegnuti ali opet... 

Enterprize krepe da neće auto. Gledao sam jednu epizodu gdje je virus napao biogel koji valjda hladi deuterij. Antimateriju u reaktoru. Jordi la Forge jedva kvar našao i to pred kraj epizode. 

Oplako na ovo 🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

Super mi je ovo prvi vlasnik u Hrvatskoj, a koji je ukupno?? Kakva krama se prodaje pa to je strašno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Postaje apsolutno nebitno koliko je vozilo imalo vlasnika, pogotovo sa popularizacijom leasinga. Može se 15. vlasnika promjeniti, a da je formalno pravno i dalje vlasnik leasing kuća.

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Puno km i predugi servisni intervali.
Taj motor je kultiviram i mali potrosac ali ga ubijaju intervali izmjene ulja.

Link to comment
Share on other sites

Vidi mjesta iza bokte, taj produženi ima manje mjesta nego u meg 4... a meg 4 nema mjesta.... beskorisno ko k... u Pape....

Edited by macan
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Baš se pretrgao s održavanjem. Opet,teško da ćeš naći i Renaulta s intervalom manjim od 30 000. Pogotovo uvoz. 

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

Ja tražim Megane IV Grandtoura, svi su tu oko 30k km godišnje jer su 99% flotna vozila.
To idu jednom godišnje u servis jer leasing traži i tjt, koga briga kad će ga leasing prodati.

Iskreno mi je žao što sam razmišljao oko jednog HR modela, znači još je u garanciji mjesec dana
I čovjek je i servisni paket za svih 5 godina imao ali je cijena bila dosta visoka s obzirom da je bio
ogreban na vratima, iznad stražnjeg desnog kotača i branik je iza bio oderan.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, frenchkey said:

Kaže kupljeno u GA? Ali ne piše od strane kojeg vlasnika, pošto su ovo nosači tablica od TRCZ-a...

Bijeli s business opremom, povrat iz leasinga i prodan dalje?

Link to comment
Share on other sites

Nije ovo povrat od policije. Policijski nemaju automatsku klimu, alu felge ni maglenke. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.